Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, Prazmo napisał:

Zakładając, że problemy z pół-przewodnikami będą się już powoli kończyć w przyszłym roku, to kiedy można się spodziewać wreszcie normalnej dostępności konsol PS5 w sklepach i normalnych cen (2300-2500zł za wersję z napędem)? 

Czekaj, niech zerknę do mojej szklanej kuli, przewiduję że gdzieś za 2 lub 10 lat wróci wszystko do normy. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto powiedział, ze "problemy z półprzewodnikami" będą sie kończyć w przyszłym roku? Takie ceny (okolo 2500) pojawiają się co kilka tygodni, czy to w golasie czy w zestawie po odsprzedaży śmieci, tylko trzeba co jakiś czas sprawdzać sklepy (powiadomienie z pepper nie wystarczy, bo nie wszystkie oferty tam się pojawiają).  Z dostępnością, to póki co konsole pojawiają się falami, teraz na święta sporo rzucili. Po wyprzedaniu wszystkich z tego rzutu, pewnie przez kolejne 2 miesiące znowu będą pojedyncze sztuki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, fantek napisał:

Kto powiedział, ze "problemy z półprzewodnikami" będą sie kończyć w przyszłym roku?

This. One nie mają po co się kończyć, skoro wszystko i tak jest wyprzedawane na pniu :E. Jak nie takie problemy, to powodzie, wirusy, brak prądu itd itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Prazmo napisał:

Zakładając, że problemy z pół-przewodnikami będą się już powoli kończyć w przyszłym roku, to kiedy można się spodziewać wreszcie normalnej dostępności konsol PS5 w sklepach i normalnych cen (2300-2500zł za wersję z napędem)? 

Ale nie będą się już powoli kończyć 

Szef Intela - kryzys na rynku elektroniki potrwa przynajmniej do 2023 https://www.gry-online.pl/hardware/szef-intela-kryzys-na-rynku-elektroniki-potrwa-przynajmniej-do-20/z92101e

a problemy są na tyle poważne że nawet producenci sprzętu mają problemy z zapewniem wystarczającej ilości i to nie tylko PS5

Dostępność Xbox Series X tak słaba, że zawody Halo Infinite rozegrano na niecodziennym sprzęcie https://planetagracza.pl/dostepnosc-xbox-series-x-turniej-halo-infinite-dev-kit/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Kszyrztow napisał:

Niech zgadnę, grali na PS5? Albo nie, może na superkomputerach opartych na Thermomixach? :E

Na devkitach 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wbrew pozorom umiem czytać :szczerbaty: Kręcę bekę z tych tajemniczych, śmiesznych nagłówków, które są wabikami na kliknięcia.

Edytowane przez Kszyrztow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie w takich zestawach przepłaca się dużo mniej, niż na GPU lub nawet procesorach z integrą :E
Takie pocieszenie, że można przejść parę gier i potem odsprzedać bez straty.

Handlarze są już tak żałośni, że próbują sprzedać na allegro drożej od sklepów wystawiającym nowe na tym serwisie. Chociaż może jeszcze gorsi są leniwi kupcy.

Edytowane przez musichunter1x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy na ps5 jest możliwość zainstalowania KODI ? na ten moment korzystam z Xbox one X i tam działa. Kupiłem dodatkowo PS5 i nie widzę takiej opcji.

Zależy mi przede wszystkim na odtwarzaniu filmów z sieci LAN np przez protokół SMB.

O Dolby Atmos widzę że można zapomnieć?

Edytowane przez dawidb3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, dawidb3 napisał:

Witam,

czy na ps5 jest możliwość zainstalowania KODI ? na ten moment korzystam z Xbox one X i tam działa. Kupiłem dodatkowo PS5 i nie widzę takiej opcji.

Zależy mi przede wszystkim na odtwarzaniu filmów z sieci LAN np przez protokół SMB.

O Dolby Atmos widzę że można zapomnieć?

Nie da sie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Atomosa, Dolby Vision, VRR brak :D Ale za to pistolety stawiają opór...

Edytowane przez martingg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego dwa teraflopy mniej, gejpassa brak i ogólnie gier brak. Ale i tak wszyscy się o nią zabijają. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy i kiedy ta patologia ze śmieciowymi zestawami się skończy? Przecież mało sprzedanych konsol, to nikt nie będzie robił keksów na to, bo się nie sprzedadzą się i koło się zamyka. Chyba że sony od razu celuje w rynek pc, ale tam też cyrk z gpu :E.

 Wiem że ps5 sprzedaje się nawet lepiej od ps4, tylko ile tych konsol jest faktycznie użytkowanych a ile leży u janusza skalpera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skończy się jak spadnie do zera zainteresowanie takimi zestawami. W Media Expert jest sporo gotowych zestawów (na telefon albo z możliwością dodania bezpośrednia do koszyka), które od kilku dni są dostępne. Tylko kto wyda 3549 na PS5 + FIFA 22 + Returnal + PlayStation Plus 365 dni. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, ghostdog napisał:

Tylko kto wyda 3549 na PS5 + FIFA 22 + Returnal + PlayStation Plus 365 dni. 

Rok temu byli tacy co dawali po 5000 za golasa od scalperów, także ten…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale to byli napaleńcy lub bananowcy, co nie szanują kasy swojego starego ? Kto miał ciśnienie to już kupił, jeśli zestawy z ME nie zeszły w okresie świątecznym, znaczy to że może sytuacja się powoli normalizuje.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Do normalizacji jeszcze daleka droga. Na pocieszenie ze gorzej jak było już nie powinno być, o ile wojna nie nadejdzie, gdy komunę przyjdzie ochota na Taiwan. 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie 1tb dodatkowej przestrzeni to jednak za mało.. po paru miesiacach zostało mi ledwie 100gb także wleciał wiekszy dysk :E 

fagRqSK.jpg

WvFIqMi.jpg

IQytxqd.jpg

  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.12.2021 o 12:03, martingg napisał:

Atomosa, Dolby Vision, VRR brak :D Ale za to pistolety stawiają opór...

Zależy na czyn komu zależy. Gier z DV jest coś więcej niż któryś Bf ? HDR na dobrym tv wyglada wystarczająco dobrze. Trzeba by dwa obok siebie obrazy postawić żeby dostrzec i analizować różnice jak Ci recenzenci. 
Ja również i atmos nie potrzebuje, ponieważ mam inny odtwarzacz takich treści i raczej jemu bym bardziej ufał. 
Jedynie to VRR wydaje się, ze każdy by chciał mieć. Do końca roku miało być :D

Gejpassa również nie potrzebuje, gdyż mam PC. Wiec świadomie i z ciekawości wziąłem ps5. 
 

Takze sporo zależy od potrzeb konsumenta, a tych, jak widać wciąż więcej jest po stronie Sony. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, dawidoxx napisał:

U mnie 1tb dodatkowej przestrzeni to jednak za mało.. po paru miesiacach zostało mi ledwie 100gb także wleciał wiekszy dysk :E 

Przecież na PS5 nie ma gier :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, gret napisał:

Przecież na PS5 nie ma gier :E

2 cody i nie ma dysku :E 

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PlayStation 5 w Polsce ma chyba swój własny kult ?

Ostatnio oglądałem stream jakiegoś typka,który powiedział że będzie chciał sobie kupić xsx że względu na gp.A na czacie zaraz setki komentarzy a dlaczego nie ps 5 i wielkie oburzenie ?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...