Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Możesz spróbować, jedyne wyjście, jak zadziała i net działa z komórki, to jest problem z twoją siecią lub z samym routerem, zostaje Ci "pożyczenie" kabla- odpięcie z innego źródła dla PS5 i sprawdzić czy pójdzie po kablu, jak nie ruszy to jest problem i to spory.

Edytowane przez Reddzik
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie sprzęty mam połączone przez wi fi, jedyny kabel idzie do modemu i tylko PC jest podłączony przewodowo ale z routera, nie z modemu. Mogę jeszcze wymienić modem na taki z routerem ale nie wiem ile tam można podłączyć urządzeń poprzez wi fi - mam modem z kablówki i jeszcze z ok. 2010 roku, w ubiegłym roku mieli mi wymienić bo spaliła się wtyczka po awarii prądu ale przywieźli spalony modem, więc ... wymienili tylko wtyczkę, która działała ;)

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, azgan napisał:

 ?

 

Assassin’s Creed Origins zmierza do Xbox Game Pass. 

Kiedy to ma być, bo już od marca zmierza a mamy zaraz czerwiec.

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konsola już u mnie, rozpakowałem, ale poczekam z godzinkę niech nabierze temp pokojowej i potem podłączę, pudełka z grami są nienaruszone, były w kopercie bąbelkowej, łatwo można było zniszczyć, bo koperta była z boku pudła od PS5. Trzeba miejsce zrobić na biurku. Bydle w porównaniu do slimki.

  • Like 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Reddzik napisał:

Konsola już u mnie, rozpakowałem, ale poczekam z godzinkę niech nabierze temp pokojowej i potem podłączę, pudełka z grami są nienaruszone, były w kopercie bąbelkowej, łatwo można było zniszczyć, bo koperta była z boku pudła od PS5. Trzeba miejsce zrobić na biurku. Bydle w porównaniu do slimki.

To czekam na pierwsze wrażenia. Fajnie że się udało i że już masz.

1 godzinę temu, Tomek1623 napisał:

Kiedy to ma być, bo już od marca zmierza a mamy zaraz czerwiec.

Nie mam bladego pojęcia. Może w czerwcu na imprezie Microsoftu poznamy więcej szczegółów. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, lis22 napisał:

Wszystkie sprzęty mam połączone przez wi fi, jedyny kabel idzie do modemu i tylko PC jest podłączony przewodowo ale z routera, nie z modemu. Mogę jeszcze wymienić modem na taki z routerem ale nie wiem ile tam można podłączyć urządzeń poprzez wi fi - mam modem z kablówki i jeszcze z ok. 2010 roku, w ubiegłym roku mieli mi wymienić bo spaliła się wtyczka po awarii prądu ale przywieźli spalony modem, więc ... wymienili tylko wtyczkę, która działała ;)

Jezeli tylko PS5 gubi polaczenie z wifi to najwyrazniej cos nie tak z routerem albo ustawieniami. Gdyby modem mial problem to wszystkie urzadzenia tracily by polaczenie w tym samym czasie. Patrzyles jaki masz status sieci bezprzewodowej w ps5 w momencie kiedy tracisz polaczenie? Pytam zeby ustalic czy gubisz "fizyczne" polaczenie z routerem czy tez to problem z polaczeniem PS5 do sewerow sony.

 

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Modem jest podłączony do routera, router jest przewodowo podłączony do PC a bezprzewodowo do routera mam podłączone:

tv

odtwarzacz 4K UHDBD

Xbox Series X

PlayStation 5

Amplituner

Nintendo Switch

smartfon

tablet - ale na nim nie używam internetu.

Router wykrywa, nie może się tylko połączyć z internetem. Jak jest taki obrazek podczas sprawdzania sieci to konsola łączy się z routerem ale nie łączy się dalej z siecią.

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Może jednak Twój dostawca stacjonarnego netu zablokował jakiś port do połączenia się z ps5, możesz też pożyczyć od kogoś ps5, jak zaskoczy to wina Twojej konsoli.

Kiedy były słynne blokowania portów przez kliku dostawców netu, ale to już raczej dawno temu. 

Sam miałem przypadek że modem łączył sie z konsolą (ps3 albo ps4 juz nie pamiętam), był net ale jak dochodziło do sciągania to net całkowicie znikał w końcu trza było zmienić modem.

Edytowane przez Elvis79
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś to Sony robiło sprzęt, nie to co teraz...

?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dzwoniłem do dostawcy internetu, nic nie jest blokowane ale za tydzień wymienią mi modem na nowy model Aristo z wi fi i bez ograniczeń do dodawanych sprzętów przez wi fi za 1 zł w ramach umowy i może to pomoże?

Edytowane przez lis22
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, lis22 napisał:

Dzwoniłem do dostawcy internetu, nic nie jest blokowane ale za tydzień wymienią mi modem na nowy model Aristo z wi fi i bez ograniczeń do dodawanych sprzętów przez wi fi za 1 zł w ramach umowy i może to pomorze?

Moze, a sprawdzales czy nie masz czegos poblokowane na routerze?  UPNP wlaczone?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Na routerze palą mi się na niebiesko cztery światełka z siedmiu i z nim nie mogę nic zrobić, prócz odłączenia go od zasilania, teraz znalazłem też wyłącznik ;) jest bardzo mały i schowany za kablem zasilającym.

Edytowane przez lis22
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Pierwsze wrażenie pozytywne, pierwsze wrażenie ale to bydle i ciężkie, pad też wydaje mi się cięższy od xboxa series czy ps4. Na razie pogrywam w DL2 tryb jakość, te spusty, dziwne uczucie i ciężko chodzą, bo jednak trzeba przyzwyczaić się do tego "bajeru". Konsolka cicha, bardzo cicha, nawet jak przykładam ucho to ledwo co słychać, jedynie co było słyszalne to płyta podczas konfiguracji, którą włożyłem i jak się konsola restartowała itd, ale to zapewne pierwsze kilka sekund- rozruch, podobnie było na PS4 slim, ale ciszej i szybciej ten dźwięk zanikał.
W końcu menu działa jak należy, na PS4 to często przecinało, było powolne(ślamazarne). 

Jedyny problem jaki mam to na monitorze 144hz z sygny konsola nie wykrywa 120hz, a jedynie 60hz, mimo, że powinna, bo według tej recenzji i screena z dowodem powinno wykryć- mój monitor różni się, że ma usb i głośniki. Nie jest to jakiś minus, bo ja i tak preferuję jakość obrazu, no ale jak może działać to czemu ma nie działać?
https://www.rtings.com/monitor/reviews/aoc/24g2

Trzeba zamówić drugiego pada i ładowarkę, będzie granie, a pada po to bo jak wciskam to te spusty tak dziwnie działają, że mam wrażenie łatwego zepsucia.

Obraz w DL2 jakość/rozdzielczość jak żyleta w porównaniu do wersji na PS4 slim, zaraz zainstaluję Horizona.
Konsola zmieściła się na biurku, nie jest źle, trzeba było zrobić mały porządek i wszystko się da :)

@lis22 a próbowałeś wyłączać urządzenia z połączenia Wifi na czas próby podłączenia konsoli, bo pisałeś, że może mieć limit, a to jedyne wyjście do testowania. Ja u siebie lecę po kablu, nie sprawdzałem Wifi.

Edytowane przez Reddzik
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
28 minut temu, lis22 napisał:

Dzwoniłem do dostawcy internetu, nic nie jest blokowane ale za tydzień wymienią mi modem na nowy model Aristo z wi fi i bez ograniczeń do dodawanych sprzętów przez wi fi za 1 zł w ramach umowy i może to pomorze?

Nie jestem pewny czy na pomorzu Ci pomogą. :E

 

A tak an serio to może spróbuj przywrócić router i konsolę do ustawień fabrycznych?  Jeszcze zostaje opcja podłączenia konsoli przez LAN.

 

Edytowane przez Jaycob
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, lis22 napisał:

Na routerze palą mi się na niebiesko cztery światełka z siedmiu i z nim nie mogę nic zrobić, prócz odłączenia go od zasilania, teraz znalazłem też wyłącznik ;) jest bardzo mały i schowany za kablem zasilającym.

Możesz jeszcze sprawdzić po kablu, na pożyczonej konsoli, "odłączyć" od routera parę urządzeń i zobaczyć czy na WiFi samo ps5 zaskoczy 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Reddzik napisał:

Jedyny problem jaki mam to na monitorze 144hz z sygny konsola nie wykrywa 120hz, a jedynie 60hz, mimo, że powinna, bo według tej recenzji i screena z dowodem powinno wykryć- mój monitor różni się, że ma usb i głośniki. Nie jest to jakiś minus, bo ja i tak preferuję jakość obrazu, no ale jak może działać to czemu ma nie działać?
https://www.rtings.com/monitor/reviews/aoc/24g2

Nie jestem pewny ale chyba w menu i w standardzie konsola chodzi w 60 Hz, tylko jak grasz w gry uzywajace 120Hz ona przejdzie w taki tryb?

Musial bym sprawdzic jak u mnie wyswietla na oledzie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam nikogo, kto ma PS5, tylko PS4 ale z pożyczeniem byłby problem.

Nawet nie wiem, jak przywrócić router do ustawień fabrycznych, w przypadku konsoli znikną mi wszystkie aktualizacje i pobrane gry?

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Sheeneek napisał:

Nie jestem pewny ale chyba w menu i w standardzie konsola chodzi w 60 Hz, tylko jak grasz w gry uzywajace 120Hz ona przejdzie w taki tryb?

Musial bym sprawdzic jak u mnie wyswietla na oledzie.

Według tego powinno w tym miejscu widnieć 120hz, a mam 60hz, podłączone przez kabel który był dostarczony z PS5 do portu hdmi, drugiego, bo w jednym jest konsola PS4, a pod DP jest PC.
Nie jest to jakieś must have, bo ja nie będę grać w multi, a nawet jakbym chciał coś sprawdzić to i tak 60hz/fps styknie. Najbardziej szkoda, że konsola nie działa z FreeSync.
TV planuję kupić, ale na razie musi poczekać, 43-50cali 4k 2.1 hdmi z VRR i 60hz, bo chyba 120hz to już za drogie.
https://i.rtings.com/assets/products/BDzOiGb5/aoc-24g2/ps5-large.jpg

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Reddzik napisał:

Według tego powinno w tym miejscu widnieć 120hz, a mam 60hz, podłączone przez kabel który był dostarczony z PS5 do portu hdmi, drugiego, bo w jednym jest konsola PS4, a pod DP jest PC.
Nie jest to jakieś must have, bo ja nie będę grać w multi, a nawet jakbym chciał coś sprawdzić to i tak 60hz/fps styknie. Najbardziej szkoda, że konsola nie działa z FreeSync.
TV planuję kupić, ale na razie musi poczekać, 43-50cali 4k 2.1 hdmi z VRR i 60hz, bo chyba 120hz to już za drogie.
https://i.rtings.com/assets/products/BDzOiGb5/aoc-24g2/ps5-large.jpg

A masz wyłączony Free Sync w ustawieniach monitora jak grasz na PS5?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam wyłączonego FreeSync, muszę sprawdzić.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Reddzik napisał:

Nie mam wyłączonego FreeSync, muszę sprawdzić.

Sprawdź, u mnie muszę wyłączyć adaptive sync na moim G7, żeby był w stanie odebrać sygnał 4k w 60hz (a to przecież monitor 1440p) 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Widzę, że wyłączenie FreeSync, wyłączenie na czas monitor, restart konsoli i nadal nie ma 120hz, jest tylko 60hz. PC jest włączone ale to nie powinno przeszkadzać dla innego złącza. Nie wiem co jeszcze powinno się zrobić, Zostaje poszukać na google

Znalazłem filmik na necie z takim samym monitorem ale wersja 27 calowa, i normalnie w menu monitora miał 60hz(nie pokazywał menu konsoli), włączony freesync itd, ale odpalił CoD i włączył menu monitora i nagle pokazuje większą ilość HZ, więc działa, zapewne opcja "automatyczna" sama zmienia zależnie od gry, ale w menu konsoli widnieje 60hz.
Musiałbym sprawdzić jakąś darmówkę która ma 120hz, by się upewnić.
Dirt 5 ściągnę, to zobaczę.

@Pavel87  Działa, w Dirt 5 wybrałem tryb 120fps, momentalnie monitor zrobił off on, sprawdzam w menu monitora i mam 120hz, po wyjściu z gry jest to samo monitor się przełącza w tryb 60hz. Cały czas z włączonym FreeSync.

Edytowane przez Reddzik
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

https://www.mediaexpert.pl/gaming/playstation-5/konsole-ps5/konsola-sony-ps5-ps4-horizon-forbidden-west-ps5-uncharted-legacy-of-thieves?utm_medium=linktxt&utm_campaign=2022.05&utm_source=fCAdkEcDcq&utm_content=2381265

 

niech ich 2 899 z Uncharted. A mi wcisnęli GT7, ale sprzedałem je za stówkę już. :P

Tutaj jeszcze lepsza oferta:
https://www.euro.com.pl/konsole-playstation-5/sony-playstation-5-horizon-forbidden-west-dodatkowy-pad-czarny.bhtml

Dodatkowy pad + HFW.

Godzinę temu, Reddzik napisał:

@Pavel87  Działa, w Dirt 5 wybrałem tryb 120fps, momentalnie monitor zrobił off on, sprawdzam w menu monitora i mam 120hz, po wyjściu z gry jest to samo monitor się przełącza w tryb 60hz. Cały czas z włączonym FreeSync.

To w sumie i tak mało ma znaczenia, bo ile gier będzię działać w tych 100 fps. :E

Edytowane przez Jaycob
  • Thanks 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze kolorek możecie sobie zmienić na inny jak się biel z czernią nie podoba 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Szkoda, ze tego środka błyszczącego nie można wymienić. :ELepiej by wyglądało jak by był matowy.

 

Kolejna promka, bo znowu maila dostałem z pepera:
2 828 zł dodatkowy pad + HFW

 To jest mega cena. :)

 

Edit: lol już nie aktywna. :E

Edytowane przez Jaycob
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Proszę o Waszą pomoc przy złożeniu jakiegoś rozsądnego komputera do gier, bo obecnie mam komputer bez dedykowanej karty graficznej. Mam monitor GIGABYTE G24F 2 23.8" 1920x1080px, którego nie planuję wymieniać. W związku z tym zestaw ma mi zapewnić komfortową rozgrywkę w FHD na wysokich/najwyższych ustawianiach - tylko tyle potrzebuję Tytuły, które chcę ograć to w większości produkcje już kilkuletnie: RDR 2, GTA V, Elden Ring, Baldur's Gate 3, Sekiro, Kingdom Come: Deliverance, M&B II: Bannerlord, gry z serii Total War. A tak naprawdę to zdecydowanie częściej będę grał w różne tytuły indie lub mniej wymagające produkcje, dlatego to naprawdę nie musi być jakaś szalona maszyna, bo zwyczajnie takiej nie potrzebuję. Bardziej zależy mi na sprawdzonych komponentach, które mają dobry stosunek cena/jakość. Ważnym elementem jest obudowa, bo komputer będzie stal na blacie i z prawej strony będzie miał ścianę, dlatego obudowa nie może być szersza niż 200-210 mm i głębsza/dłuższa niż 400-430 mm. Jednocześnie ma być bez podświetlania i o możliwe prostym kształcie, ale przy tym zależy mi, żeby spełniała swoją rolę. Na szybko znalazłem coś takiego https://proline.pl/obudowa-do-komputera-endorfy-signum-300-solid-ey2a003-p8115594, ale jestem otwarty na inne, lepsze, sprawdzone propozycje i nawet na nie liczę. Co budżetu, to nie tak, że mam w głowie jakąś kwotę, którą mogę lub chcę przeznaczyć, a tak jak napisałem wyżej, ma mi zapewnić komfortową rozgrywkę w FHD i mieć dobry stosunek cena/jakość. Ale żeby jakieś ramy wyznaczyć, to powiedzmy 3000-6000 zł i w tym musi zmieścić się też Win11 i pewnie też złożenie, bo nie wiem czy sobie z tym poradzę, bo kilka lat już minęło od kiedy prostowałem piny w procesorze i dłubałem w bebechach:) Wiem, że jest tutaj dużo osób, które zna się na rzeczy i służy radą i pomocą, więc liczę na Was i z góry dziękuję
    • Podepne sie do tematu, czekam na kolejna wymiane monitora, co prawda nie wyslali trzeciego bo drugi musi do nich wrocic co powinno nastapic dzisiaj wiec zobaczymy jak to bedzie wygladac nadal, chcialbym wymiany na nowy ale bedzie ciezko  
    • Nie wątpię, ja piszę po prostu o swojej obecnej płycie  
    • @Send1N przywracałem profil na innej wersji biosu i wszystko było w porządku.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...