Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, azgan napisał:

UW już Ci wczoraj pisałem że masz np. w Death Stranding: Director's Cut więc da się to zrobić tylko mało kto korzysta z tego formatu bo na konsoli -> SONY, grasz raczej na TV a te są w formacie 16:9 i raczej czarne pasy nie wszystkim będą się podobać.

Ja też korzystam z UW na TV lub na monitorze 16:9. Nie jest to mój preferowany tryb, ale od czasu do czasu lubię tak pograć. 3840x1600 nie ma dużych pasów, a jednak już ładną panoramę i widoczki potrafi zrobić. Fajnie się sprawdza w grach jak DS, RDR2, czy samochodówkach.

Imho ciekawa sprawa i fajnie by było gdyby na konsolach więcej gier dawało taki wybór graczowi. Szczególnie, że rozdzielczość 3840x1600 jest mniej wymagająca i częściej by pozwalała grać bez skalowania, lub z jego mniejszymi wahaniami w rozdzielczości czy taki tryb oferował by mniejsze cięcie detali.

 

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle ze 21:9 aby zachować jakość "4k" powinno być renderowane w 5120×2160.

Po za tym w grach przy takim szerokim FOV zaczyna być problem rybiego oka, widać już go nawet troche na tym screenie który wrzuciłeś. Jak ktoś nie wie o co chodzi, na krawędziach przy takim szerokim FOV obraz zaczyna być zniekształcony.

Samsung G9 - Fisheye in game! : r/widescreengamingforum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta. Tyle, że na konsoli i tak nie masz w większości gier w trybach 60fps tego 4k. Bardziej właśnie średnia rozdzielczość lata w okolicy 1600p.

Nie wszystkie gry są dobre do UW. No i jak dla mnie zdecydowanie lepiej się sprawdza 3840x1600 zamiast 3840x1440. A formaty typu 32:9 u mnie totalnie odpadają. Na co dzień osobiście wolę 16:9, ale od czasu do czasu coś odpalę w UW i pogram dla innych wrażeń. A są ludzie, którzy w większości gier preferują UW.

 

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, lukadd napisał:

Ja też korzystam z UW na TV lub na monitorze 16:9. Nie jest to mój preferowany tryb, ale od czasu do czasu lubię tak pograć. 3840x1600 nie ma dużych pasów, a jednak już ładną panoramę i widoczki potrafi zrobić. Fajnie się sprawdza w grach jak DS, RDR2, czy samochodówkach.

Imho ciekawa sprawa i fajnie by było gdyby na konsolach więcej gier dawało taki wybór graczowi. Szczególnie, że rozdzielczość 3840x1600 jest mniej wymagająca i częściej by pozwalała grać bez skalowania, lub z jego mniejszymi wahaniami w rozdzielczości czy taki tryb oferował by mniejsze cięcie detali.

 

Może i faktycznie w niektórych tytułach ten format 21:9 w UltraWide byłby jakimś rozwiązaniem zwłaszcza w tych bardziej "filmowych" grach co resztą widać na załączonym "obrazku"

problem w tym że najpierw SONY musiałoby się chcieć a póki co to chyba tylko Death Stranding Director's Cut to ma i sama gra nie jest też bezpośrednio od SONY ?

Pytanie też ile osób chciałby grać z czarnymi pasami bo z tego co pamiętam było na to marudzeniem w The Order: 1886 przy czym tam było to w formacie 16:9 jak w filmach :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, azgan napisał:

Pytanie też ile osób chciałby grać z czarnymi pasami bo z tego co pamiętam było na to marudzeniem w The Order: 1886 przy czym tam było to w formacie 16:9 jak w filmach :E

W Order nie było opcji zmiany na normalny tryb 16:9. Dla tego ludzie narzekali.

Tu chodzi po prostu o możliwość wyboru. Ogólnie patrząc na reddit czy zachodnie fora. Nie widziałem, aby ludzie narzekali na to, że dodali opcjonalny tryb UW w DS. Ludzie wręcz z zadowoleniem podchodzili do tego, że twórcy dali taką opcję i mogą jej spróbować na PS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, lukadd napisał:

W Order nie było opcji zmiany na normalny tryb 16:9. Dla tego ludzie narzekali.

Tu chodzi po prostu o możliwość wyboru. Ogólnie patrząc na reddit czy zachodnie fora. Nie widziałem, aby ludzie narzekali na to, że dodali opcjonalny tryb UW w DS. Ludzie wręcz z zadowoleniem podchodzili do tego, że twórcy dali taką opcję i mogą jej spróbować na PS.

Jak dla mnie mogą to wszędzie dodawać jeśli będzie możliwość grania w klasycznym 16:9 bez czarnych pasów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, kadajo napisał:

Wszystko się zgadza ale jest jeszcze jeden aspekt który przemawia za PC.

FPS'y i myszka plus klawa.

Dla mnie akurat pad w grach fps w ogóle nie jest problemem i gra mi się bardzo wygodnie ?Ale pc też ma swój urok i dobry komfort użytkowania,ale obecne ceny są chore jeśli chodzi o sprzęt.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, azgan napisał:

Jak dla mnie mogą to wszędzie dodawać jeśli będzie możliwość grania w klasycznym 16:9 bez czarnych pasów ?

No chodzi tylko o wybór. Chcesz to grasz UW, nie chcesz to grasz 16:9.

Możliwości wyboru to zawsze jakiś plus. Jak np. również uważam, że dobrą praktyką w grach jest dodawanie możliwości regulacji FOV w grach(w ich ustawieniach).

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"No i dlaczego Ps5 nie wspiera mitycznych monitorów 1440p ?"

Michałku monitory 1440p to też 16:9 :szczerbaty:

Zadaj ODIN pytanie SONY czemu nadal nie dodali VRR i wsparcia dla WQHD praktycznie rok czasu mieli na to nie licząc połowy poprzedniej generacji ?

25-11-2020

Variable Refresh Rate nie będzie dostępna w momencie premiery konsoli PlayStation 5, mimo że technicznie wspiera ona rzeczony system przesyłu obrazu. Czarę goryczy przepełnia fakt, że konkurencyjny Microsoft dodaje obsługę zmiennej częstotliwości odświeżania od czasu premiery konsoli Xbox One X 

https://www.purepc.pl/sony-playstation-5-otrzyma-wsparcie-dla-variable-refresh-rate

 

4 minuty temu, lukadd napisał:

No chodzi tylko o wybór. Chcesz to grasz UW, nie chcesz to grasz 16:9.

Możliwości wyboru to zawsze jakiś plus. Jak np. również uważam, że dobrą praktyką w grach jest dodawanie możliwości regulacji FOV w grach(w ich ustawieniach).

Jeśli chodzi o wybory sekcji z ustawieniami to tutaj akurat trzeba pochwalić SONY bo ostatni Ratchet & Clank: Rift Apart miał naprawdę świetne opcje mocno kojarzące się z tym co mamy na PC. Nie widzę też powodu dla którego nie mogliby dodawać 21:9 bo jak widać - da się. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę już kupić monitor 2k pod ps5, a oni jeszcze tego wsparcia nie dodali, no maskara po prostu... ileż można czekać na coś co powinno być od premiery ? ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś w ogóle powiedział że ma być? :D Czy tylko pobożne życzenie bo klocek ma? VRR tak samo ani widu, ani słychu. 

Ze sfery marzeń, to zamarzyłby mi się taki nowy pes, nie efootball guano, tylko pełnoprawny i do tego nowy fight night round 5. Brałbym nową gen jak głupi :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno pojawiły się ploty, że EA pracuje nad nową grą z serii Fight Night, więc kto tam wie. Pełnoprawny PES jest raczej poza zasięgiem, Konami już od wielu lat potyka się o własne nogi, od czasu rozwodu z Hideo wydają tylko same pierdy.

Edytowane przez Kszyrztow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też bym sobie pograł w nowego Fight Nighta, szczególnie że ten eSports Boxing Club robią jakby nie mogli, a nic fajnego jeśli chodzi o boks to nie ma, ani na kompie, ani konsoli :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem ze ta ekipa od UFC ma się zabrać za nowego Fight Night, ale ma to nastąpić dopiero po premierze UFC 5. Więc jeśli to prawda to sobie jeszcze poczekamy na symulator boksu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i głupie pytanie ale czy na ps5 można spokojnie wgrać TVN Player, HBO itd? Nie pytam o inne bo z tego co wiem jest youtube, netflix itd. Dzięki! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema. Mam pytanie. Mysle o zestawie klawiatura mysz do ps5. Ma to sens? Znaczy czy np taka Valhalla albo strzelanki beda bez problemu obslugiwac te peryferia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, jerryyy napisał:

Może i głupie pytanie ale czy na ps5 można spokojnie wgrać TVN Player, HBO itd? Nie pytam o inne bo z tego co wiem jest youtube, netflix itd. Dzięki! 

HBO Max (podobnie jak Disney+) jeszcze oficjalnie nie zadebiutowało w Polsce i nie można zainstalować aplikacji na PS5. TVN Player też nie działa, a jest na PS4 (dziwne).

Są za to m.in. Prime Video, Viaplay, Plex i Apple TV (można odebrać 6msc jak się jest subskrybentem PS Plus). 

3 minuty temu, Eltik napisał:

Siema. Mam pytanie. Mysle o zestawie klawiatura mysz do ps5. Ma to sens? Znaczy czy np taka Valhalla albo strzelanki beda bez problemu obslugiwac te peryferia?

Dla mnie nie ma. Na konsoli pad to podstawa, zwłaszcza do gier typu AC.

Ale zawsze możesz spróbować. Całe 14 gier na PS5 wspiera mysz i klawiaturę (na liście jest Valhalla :P)

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, slafec napisał:

HBO Max (podobnie jak Disney+) jeszcze oficjalnie nie zadebiutowało w Polsce i nie można zainstalować aplikacji na PS5. TVN Player też nie działa, a jest na PS4 (dziwne).

A wiadomo kiedy by były te aplikacje dostępne? Tak jak pisałeś na ps4 są lecz wolę dopytać o ps5 przed kupnem konsoli. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, jerryyy napisał:

A wiadomo kiedy by były te aplikacje dostępne? Tak jak pisałeś na ps4 są lecz wolę dopytać o ps5 przed kupnem konsoli. 

HBO Max ma być na początku 2022 (w innych regionach już działa). 

TVN Player nie ma i nie wiadomo czy się pojawi, bo już ponad rok minął od premiery konsoli i nadal zero konkretów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Eltik napisał:

Siema. Mam pytanie. Mysle o zestawie klawiatura mysz do ps5. Ma to sens? Znaczy czy np taka Valhalla albo strzelanki beda bez problemu obslugiwac te peryferia?

daj znac jak to dziala w praktyce gdy przetestujesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Gonzo3211 napisał:

Same okazejszyn, brać i grać!

Czekam na zestawy z Uncharted: Legacy of Thieves Collection i Horizon Forbidden West pewnie pudełka będą chodzić po 150 zł tyle tego będzie na OLX czy innych lolegro ?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, azgan napisał:

Nowy rok i nowe dostawy PS5 https://lowcygier.pl/sprzet-gamingowy/playstation-5-dostepne-w-media-markt-ps5-w-zestawie-z-demons-souls-chivalry-ii-oraz-12-m-ps-plus-za-2999-zl/

 

Darmowa dostawa kurierem.

Konsola SONY PlayStation 5 B Chassis + Demon's Souls + Chivalry II Day One Edition + PlayStation Plus 12 mies.

AKTUALIZACJA 2 GODZINĘ TEMU

Artykuł został zaktualizowany pod kątem dostępności konsol PS5.

to wychodzi tak samo jakby osobno wszystko kupic a nawet osobno mozna by bylo taniej wyszperac te gry i ps plus wiec nie nazwalbym tego mega okazja

demon souls mozna za 160-170 zl kupic w folii nowa na allegro, chivarly za 70 zl, 180-190 zl za ps plus to masz 430 zl + 2400 za konsole wychodzi wychodzi te 150 zl taniej niz ten zestaw

ja we wrzesniu za 2899 kupilem z ladowarka i dodatkowym padem bez gier

Edytowane przez Eltik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.12.2021 o 21:52, dawidoxx napisał:

Mozesz smialo wziac tego korsarza - wczesniej mialem go w wersji 1tb i pracował  bezproblemowo. Wersja 2tb jest jeszcze szybsza więc na pewno będzie śmigać dobrze z ps5 :)

Da radę przykręcić "zaślepkę" na dysk? niby jest troche większy niż zalecane wymiary, pytam z czystej ciekawości i tak to nie bardzo potrzebne, a może wręcz lepsza wentylacja jest  ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Do kuców to w ogóle słowa krytyczne odnośnie ich idoli czy nawet partii, z którą się teraz utożsamiają, bo oni gadają po POPiS czy jak ta Unia jest złem i trzeba wyjść z UE najlepiej jeszcze następnego dnia nie docierają . Zresztą to nie tylko kuców dotyczy, takim samym zachowaniem praktycznie również wykazują ci w elektoracie PiS-u. Kuce jak to kuce, ale w Konfie coraz śmielej zaczynają również tam odzywać z nie wiadomo do końca jakich powodów kobiety. Patrząc na taką Bryłkę, Zajączkowską, Pikułę, Domagałę, Czech i wiele wiele tych kobiet w Konfie odnoszę takie wrażenie, że są ładne, ale jednocześnie są głupie tak jak niektóre kobiety w Lewicy pokroju Żukowskiej.
    • Niektórzy nie zdają sobie sprawy jak Polska gospodarka jest mocno zależna od Unii i to najlepiej silnej Unii. Wystarczy małe rozwolnienie u Niemców i zaraz dostajemy rykoszetem. "Dane GUS wskazały, że nowe zamówienia w przemyśle Polski spadły w marcu o -22% w ujęciu rocznym." https://www.parkiet.com/waluty/art40234551-fatalne-dane-z-polskiego-przemyslu-ciaza-zlotemu
    • Przewidział, oczywiście że tak. Dalem jedynie przykład, że to co deweloper daje w standardzie nie znaczy, że wystarczy do tego jak chce mieć urządzony dom. Samych punktów świetlnych w części kuchennej mam kilka, o różnym przeznaczeniu. Co zazwyczaj dają w standardzie to oświetlenie ogólne, jedno, dwa nadblatowe robocze i tyle. Ja mam podzielone na sekcje i na kilku wyłącznikach. Mogę dowolnie włączać sekcje nie odpalając nadmiarowej ilości światła. Podobnie część salonowa.  Same dodatkowe przełączniki rolet to 4 punkty Tak Ci się wydaje że mało dali że aż tyle "dorabiam", ale robiąc dodatkowy wypust świetlny + włączniki w różnych miejscach salonu dochodzi tych punktów. Podobnie schowane gniazdka w np szufladach łazienkowych żebyś na blacie nie miał np golarki czy szczoteczki ładującej się.  Gniazdka zewnętrzne, balkonowe, ogrodowe, żebym np robiąc ozdoby świąteczne nie musiał ciągnąć listew. Deweloper daje tyle ile w sztuce się przewiduje czyli pewnie stara szkoła gniazdko co 2-3m i po dwa punkty świetlne na pomieszczenie.  I to by zgadzało się z tym co w oryginalnym projekcie było.  Kupując te mieszkanie w którym mieszkam podobnie kalkulacja wychodziła patrząc na metraż/gniazdka/światło.
    • @MarioDee czy podczas uruchomionego testu CB R23 to Ty wyłączasz monitor przyciskiem na monitorze czy monitor sam się wyłącza po pewnym czasie?
    • to oczywiste, gdyby nie zachod i Polska to juz dawno by padla ale wszyscy zauwazyli jak mozna wyniszczac kacapow w ten sposob wiec co jakis czas trzeba sie poklocic o pakiet pomocy ale pozniej go dac   jak to nic? pieklo kobiet XDDDDDDD https://www.rmf24.pl/raporty/raport-wojna-z-rosja/news-bezskutecznie-probowali-odebrac-paszporty-kolejka-ukraincow-,nId,7470702   poczytaj dowolnych geopolitykow to przestaniesz powtarzac polityczna sraczke na uzytek wewnetrzny KO tak samo w to pojdzie bo potrzeba dodatkowego zrodla i to jeden z glownych wnioskow po rozpoczeciu wojny na ukr, nie mozemy byc w pelni zalezni od zachodu jestesmy w momencie kiedy slabe panstwa wydaja krocie na zbrojenia bo nikt tanio nie sprzeda
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...