Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Reddzik kupić PS5 i sprzedać PS4 Slim w dobrej cenie. 

Nowa konsola na gwarancji, szybsza, chłodniejsza i ma parę tytułów których nie ma na PS4 a są warte ogrania.

Mówisz że masz problemy z PC więc pod nowe gry też warto i niekoniecznie muszą to być tylko EX'y od Sony 

  • Confused 1
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, Reddzik napisał:

Jak wygląda sprawa konsoli jakby stała pionowo? Bo poziomo jest trochu za duża i nie mam gdzie ją położyć, chyba, że na biurko na czas grania zamiast klawiatury :D a pionowo by mogła stać pod biurkiem na podłodze, chyba, że lepiej odpuścić, bo może zbierać kurz?

wflXKQw.jpg

Edytowane przez Phoenixsuple
  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

PS5 ma mi zastąpić PC pod nowe gry i exy, aktualnie mam problem z GPU, wrócił problem z chłodzeniem, aktualnie wydaje się, że jest w miarę ok, ale lepiej dmuchać na zimno, a GPU czy to RTX 3060/Ti, czy RX 6600XT są w "chorej" cenie, wiecie co mam na myśli, a ja nie potrzebuję cudów, w razie W mogę kupić RTX 3050, wtedy PC byłby stricte do gierek pecetowych, lubię gierki typu Baldurs Gate 3 itp czy strategie np Total War a o hack slashach nie wspominając(ta wiem diablo jest na konsoli i kilka innych gierek), a tego nie dostanę na konsoli, choć są na konsoli tego typu gierki, ale nie widzi mi się sterowanie padem.

Wziąłem, ale czekam na potwierdzenie, brałem pod uwagę xbox series X, ale to konsola stricte pecetowa, bo praktycznie zastępuje PC, a ja jednak wolę mieć PC, nie tylko gram na nim, a PS5 ma sporo "własnych" fajnych gierek( ta wiem zaczyna się wysyp tych gierek na PC- sam ograłem w lepszej oprawie Days Gone). Pewnie gdyby nie problem z GPU, tak jak piszę aktualnie jest tak tragicznie, to jednak nadal bym czekał na PS5 Pro, ale w tej sytuacji wziąłem, jedyny minus to dysk- mały.

Jak wygląda sprawa z dyskiem? Poza wymianą, czy można podłączyć zewn ssd itp, ta domyślam się, że nie będzie tego super boosta z reklamy Sony o ich dysku, ale czy można by podpiąć taki dysk i z niego też grać, kilka sekund w te czy w tamte nie zrobi różnicy i tak gram w single player- co innego odpalenie gry multi.

@Phoenixsuple dzięki wielkie za zdjęcie, coś się wymyśli.

Sorka za mały esej, bo nie każdy lubi czytać "bełkot" ?

edycja:
Czyli patrząc na takie zdjęcie, mogę to samo zrobić u siebie na biurku, mam miejsce między ścianą a monitorem i nie powinno zabraknąć powietrza.

Edytowane przez Reddzik
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie możesz dać zwykle SSD na usb i pakować na nie np. wszelakie gierki z PS4 lub jakieś mniejsze mniej wymagające. Na nvme to w zasadzie warto wrzucać nowości AAA, które faktycznie korzystają z tego szybkiego dysku. 

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, voltq napisał:

Coś jest nie tak z tymi pudełkami od PlayStation , ja też miałem kilka uszkodzonych , z pudełkami od Xboxa nie zdarzyło mi sie żeby było coś rozwalonego

No popatrz, a ja sobie zamówiłem Fallen Order na XO i mi pudło przyszło z pękniętym zatrzaskiem do jego zamykania, a wszystkie pudełka od gierek na PS4 jakie posiadam są bez żadnych skaz. Więc to może z tymi pudłami od Xboxa coś jest nie tak? Kto ma rację? :E

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spider-man GOTY PS4 ma uppgrade do PS5?

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Reddzik napisał:

PS5 ma mi zastąpić PC pod nowe gry i exy, aktualnie mam problem z GPU, wrócił problem z chłodzeniem, aktualnie wydaje się, że jest w miarę ok, ale lepiej dmuchać na zimno, a GPU czy to RTX 3060/Ti, czy RX 6600XT są w "chorej" cenie, wiecie co mam na myśli, a ja nie potrzebuję cudów, w razie W mogę kupić RTX 3050, wtedy PC byłby stricte do gierek pecetowych, lubię gierki typu Baldurs Gate 3 itp czy strategie np Total War a o hack slashach nie wspominając(ta wiem diablo jest na konsoli i kilka innych gierek), a tego nie dostanę na konsoli, choć są na konsoli tego typu gierki, ale nie widzi mi się sterowanie padem.

 

O to mi właśnie chodziło jak wspominałem wcześniej o Twoich problemach. Póki co na PS5 jest więcej gier i to jest mocny argument. Jak nie będzie obsuwy to jeszcze w tym roku czeka na nas God of War Ragnarok 

37 minut temu, Reddzik napisał:



Wziąłem, ale czekam na potwierdzenie, brałem pod uwagę xbox series X, ale to konsola stricte pecetowa, bo praktycznie zastępuje PC, a ja jednak wolę mieć PC, nie tylko gram na nim, a PS5 ma sporo "własnych" fajnych gierek( ta wiem zaczyna się wysyp tych gierek na PC- sam ograłem w lepszej oprawie Days Gone). Pewnie gdyby nie problem z GPU, tak jak piszę aktualnie jest tak tragicznie, to jednak nadal bym czekał na PS5 Pro, ale w tej sytuacji wziąłem, jedyny minus to dysk- mały.

 

Zgadza się XBOX SERIES X to bardz PC'towa konsola ale póki co Microsoft nie rozpieszcza nas tytułami od XBOX GAME STUDIOS więc lepiej kupić PS5 na tą chwilę. Starfield odwołany w tym roku więc można się rozejść. Tak jak napisałeś na pleju będziesz miał od strzała więcej "własnych" gier PS4 + bieżące nowości z PS5.

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam i ja. :D

 

Pierwsze wrażenia po 30 min? Jakie wielkie bydle. :E  Ale muszę przyznać, że lepiej się prezentuje niż na fotach. Całość wygląda na solidnie zrobiony produkt.  Kolor biały nawet mi się wpasował do białych mebli.

Kultura pracy o wiele lepsza od PS4 Pro,  jest cicho do momentu kiedy napęd nie pracuje. Właśnie kopiuje HFW na dysk i czuję jak podłoga drga. :E

Próbuję się przyzwyczaić do pada i jakoś nie leżą mi te analogi, kciuki same się ustawiają do pozycji pod pada od Xboxa. :E  Wiem natomiast, że z krzyżaków częściej będę korzystał.  Haptyki jeszcze nie testowałem.

  • Like 4
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Phoenixsuple napisał:

To bylo dosc dziwne bo konsola zapakowana solidnie, a tam gdzie byly gry to bylo nawalone babelkowej foli i karton nie mial wgniotow. Dla mnie to tak jakby ktos nadepnal przed zapakowaniem :D Idzie gdzies kupic same pudlo ??

Wygląda, jakby ktoś tam wrzucił granat :E

Pudło powinieneś dostać bez problemu. Często można kupić nowe, zafoliowane, puste pudełka po np. preorderach sprzedawanych w sklepach stacjonarnych. Różne punkty sprzedaży się tego pozbywają po premierze danego tytułu i można to potem np. na Allegro za kilka złotych wyrwać. Masz wtedy nowiutkie pudło za drobne dosłownie.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Up. Właśnie mi przypomniałeś, u mnie pudło (zamówione z MM) w idealnym stanie, zero pęknięć. Niby wkładki po jajkach, ale działa. ;)  Jak wszystko jest ok to ja tam nigdy nie przywiązuje do tego uwagi.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Jaycob napisał:

Mam i ja. :D

 

Pierwsze wrażenia po 30 min? Jakie wielkie bydle. :E  Ale muszę przyznać, że lepiej się prezentuje niż na fotach. Całość wygląda na solidnie zrobiony produkt.  Kolor biały nawet mi się wpasował do białych mebli.

Kultura pracy o wiele lepsza od PS4 Pro,  jest cicho do momentu kiedy napęd nie pracuje. Właśnie kopiuje HFW na dysk i czuję jak podłoga drga. :E

Próbuję się przyzwyczaić do pada i jakoś nie leżą mi te analogi, kciuki same się ustawiają do pozycji pod pada od Xboxa. :E  Wiem natomiast, że z krzyżaków częściej będę korzystał.  Haptyki jeszcze nie testowałem.

No to cieszymy się razem z Tobą niech Ci dobrze służy ?

 

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

1 minutę temu, Jaycob napisał:

Up. Właśnie mi przypomniałeś, u mnie pudło (zamówione z MM) w idealnym stanie, zero pęknięć. Niby wkładki po jajkach, ale działa. ;)  Jak wszystko jest ok to ja tam nigdy nie przywiązuje do tego uwagi.

jesli jajka są w stanie przetrwac, to na konsole tym bardziej wystarczy

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Phoenixsuple napisał:

Supcio ale potrzebne na 2 plyty. Niemniej to nie problem, kiedys tam sie trafi przy okazj.

Poszukaj steelbooka wiem że był i ma miejsce na 2 płyty 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, Phoenixsuple napisał:

wflXKQw.jpg

Ja bym ją bardziej za TV jednak schował 8:E

3 godziny temu, azgan napisał:

Fakt HFW jest w pudełku po PS4 a odpalony na PS5

No odchyla się i rozrywa sam już kiedyś próbowałem. Masz jeszcze to pudełko gdzie podmieniłeś chętnie obczaję efekt końcowy :szczerbaty:

Wybacz, ale jakim cudem można mieć z tym problem? :E Nie potrafię tego zrozumieć, albo robisz sobie jaja. Wiesz, że te pudełka można otwierać w zakresie większym niż 180 stopni? :E Po prostu rozchylasz bardziej, folia się sama odchyla i tyle. To mi pod jakieś trollowanie już podchodzi :E

47 minut temu, Phoenixsuple napisał:

Supcio ale potrzebne na 2 plyty. Niemniej to nie problem, kiedys tam sie trafi przy okazj.

Takie pudełka też są, na pewno widziałem je na eBay'u, więc gdzieś indziej też powinny być.

https://www.ebay.com/itm/123769358458

Edytowane przez Kszyrztow
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
4 godziny temu, Camil666 napisał:

Słowo klucz: sustainability.

Poza tym, zgaduję, że gry nie są włożone do pudełka z konsolą, a dołączone osobno.

Wszyscy idą w eko i to w sumie nie jest złe, o środowisko trzeba dbać. "Problemem" jest raczej to, że konkurencja wypada pod tym względem lepiej (wystarczy zobaczyć, jak zabezpieczony jest XSX), ludzie mają porównanie i od razu jest śmieszkowanie. Gdyby Microsoft podszedł do tej sprawy tak samo jak Sony, to pewnie nie byłoby rozmowy.

Edytowane przez Kszyrztow
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Też nie kumam :E azgan już chyba weekendowym nastroju dziś

tu na szybko przekręcona okładka w Horizonie

ZsbeMkA.jpg

Edytowane przez bleidd
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Przeglądam sklep PS i matko z córką jakie ceny. :o  Gierki, które na PC są darmowe np. z Epica  tam wołają ponad 100 zł. :E 6 letnia Persona za 299, kto to widział lol. :E  Współczuje posiadaczom Digitali. :E

Edytowane przez Jaycob
  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
4 minuty temu, bleidd napisał:

Też nie kuma :E azgan już chyba weekendowym nastroju dziś

tu na szybko przekręcona okładka w Horizonie

No jak ma ten "weekendowy" nastrój od rana, to ładnie wali w takim razie :E

 

Edytowane przez Kszyrztow
  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, Jaycob napisał:

Spider-man GOTY PS4 ma uppgrade do PS5?

Nie ma. Jedynie Ultimate Milesa ma. Z tym że dostajesz od razu też remaster pierwszej części. Tzn. Ultimate z PS4 ma upgrade i dostajesz też pierwszą jeśli dobrze pamiętam, ewentualnie wersja Ultimate na PS5 która też to zawiera.

 

Co do haptyki to startuj z Astro.

Edytowane przez damiank94
  • Like 1
  • Thanks 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Kszyrztow napisał:

Wszyscy idą w eko i to w sumie nie jest złe, o środowisko trzeba dbać. "Problemem" jest raczej to, że konkurencja wypada pod tym względem lepiej (wystarczy zobaczyć, jak zabezpieczony jest XSX), ludzie mają porównanie i od razu jest śmieszkowanie. Gdyby Microsoft podszedł do tej sprawy tak samo jak Sony, to pewnie nie byłoby rozmowy.

Rozpakowanie XSX to była uczta dla oka, PS5 lepiej szybko wyjąć z kartonu po jajkach i zapomnieć chociaż finalnie i tak pudła lecą do piwnicy :szczerbaty:

4 minuty temu, damiank94 napisał:

 

 

Co do haptyki to startuj z Astro.

Bo później już żadna inna gra może nie zrobić takiego wrażenia jeśli chodzi o DualSense ?

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a są jakieś strony dla cebul jak na PC https://gg.deals/pl/   ? :E  ?

11 minut temu, damiank94 napisał:

Nie ma. Jedynie Ultimate Milesa ma. Z tym że dostajesz od razu też remaster pierwszej części. Tzn. Ultimate z PS4 ma upgrade i dostajesz też pierwszą jeśli dobrze pamiętam, ewentualnie wersja Ultimate na PS5 która też to zawiera.

 

Co do haptyki to startuj z Astro.

Dzięki. Jestem ciekaw czy duża jest różnica względem PS4, a PS5, ale też nie widzę w sklepie Remastered.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo remastera normalnie nie kupisz, jest tylko z wersją ultimate.

 

Na PS5 na pewno dużo szybciej się ładuje i masz Ray Tracing i 60fps, gdzie na PS4 jest tylko 30. Modele postaci też są lepsze.

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dzięki za info odnośnie spiderka. Przyda się.?

Co do gier z ps plus czy cyfrowe- mam kilka gierek, one odpalą się normalnie na PS5? Nie muszą mieć upgrade do PS5, ale czy Sony blokuje czy nie będzie problemu, nie wszystkie gry z plusa ograłem, i nie chciałbym wracać do PS4 slim bo na PS5 nie odpalę :szczerbaty: Zapewne wszelkie gry, które zacząłem muszę od nowa grać na nowej konsoli? Save nie da się przenieść? Tak samo jak achievy?
Np mam cyfrową Personę 5 Ultimate- zanim wyszła ta nowa wersja, chyba nie będzie problemów z odpaleniem?

Poszukam sobie stronki z ulepszeniami z ps4 na ps5, jakie gry co i jak, bym wiedział, Np mam pająka, ale jak damian pisze, że nie ma, to zostaje wziąć nowego i dostać remaster, a pudełko z ps4 sprzedać wraz z konsolą.

Konto na PS5 zaczynam tak jakby od zera? czyli zapisy gier z ps4, achievy itd wszystko zostaje na starej konsolce?

To chyba wszystko co mi przychodzi na myśl a co mnie ciekawi.

Odin, dzięki za podpowiedzi o Xboxie SX, ale jak napisałem, dla mnie to stricte "pecetowa konsolka" a PC nie mam zamiaru się pozbywać, jedynie PC przestanie być do nowych gier AAA.

@Jaycob Łowcy, na łowcach info o promocji na kody doładowujące do konta, czyli przy 100zł zabulisz ok 75-80zł - eneba itp keyshopy mają takie oferty. Ewentualnie zostaje konto na Turcję i kupowanie w "Turcji" czyli coś podobnego jak jest na Xboxie, gdzie kupują na Węgrzech, w Brazylii itp. Do promocji zostaje Pepper, ale wystarczy znać, że są kody trochu tańsze i tyle. Nie ma jako takiej rozpiski
https://psprices.com/region-pl/index

Zmień sobie region i wybór konsoli i masz informację o promocji, o historycznych cenach.

Edytowane przez Reddzik
  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...