Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

50 minut temu, raiders napisał:

Niech się lepiej zajmą   robieniem  jakiś gier pod PS5  a nie  nową konsolą ,bo na chwilę obecną to gierek na PS5 jest jak na lekarstwo   na palcach "  jednej ręki"  można policzyć. 

Ogrzewane kotlety się nie liczą .

Będą się niestety zajmować tym, co daje największe profity. Nowe IP niekoniecznie się tutaj łapie, dodatkowo to zawsze jest ryzyko. Fajnie, że mimo wszystko co jakiś czas coś nowego się pojawia, mniej fajnie, że zbyt często wychodzą średniaki pokroju Returnal. Gra sprzedała się podobno raczej słabo, więc wątpię żebyśmy doczekali się kontynuacji.

Edytowane przez Vulc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wolał Pro jeszcze w tym roku, najlepiej od razu jak amd ogarnie nową generację gpu :D Nikomu to nie przeszkadza że sobie jest kolejna wersja, jakie gry mają zrobić to już robią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki najbliższy next gen to będzie Spider-Man 2 wyłącznie na PS5.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Gonzo3211 napisał:

Bardziej 1,65 TB bo u Sony to nie jest taki "zwyczajny" dysk jak w xboxie :E 

Te pro to ogólnie wydają się na ten czas beznadziejnymi pomysłami. Na razie podstawowe modele nie wiem czy wykarmiły popyt, a tu już kolejne konsole. Czy w ogóle pojawiły się jakieś gry które by wykorzystały maksimum?

Może tak być: przyszły rok slimy, następny protezy.

Jak gierka nie potrafi działać w 4k natywnym i 60 fps to albo konsola jest słaba albo gierka x)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, raiders napisał:

Niech się lepiej zajmą   robieniem  jakiś gier pod PS5  a nie  nową konsolą ,bo na chwilę obecną to gierek na PS5 jest jak na lekarstwo   na palcach "  jednej ręki"  można policzyć. 

Ogrzewane kotlety się nie liczą .

 

 

 

12 godzin temu, Gonzo3211 napisał:

Z nowych gier ino bym ratcheta sprawdził, remake ds i tlou meh, poza tym nowości brak, same cross geny co zagram z przyjemnością na ps4 :E 

Dokładnie. Na co komu teraz PS5 PRO jak nawet nie wykorzystują w pełni potencjału PS5 i gry są nadal robione na PS4 (cross-gen) no może z wyjątkiem Raczeta?

Lepiej niech Sony zacznie robić gry na to bazowe PS5 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.07.2022 o 18:16, Tomz napisał:

Bardziej czekają na wersję która nie będzie wyglądać jak zabawka z bazaru do postawienia w pokoju od dzieci. Tylko na normalną konsolę która wpasuje się w sprzęt w salonie ;) 

Nie skumałeś, że mówiłem o sobie... osobiście czekam na bardziej energooszczędną, mniejszą i cichszą wersję. W zasadzie mam gdzieś jak będzie wyglądać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.07.2022 o 19:40, Gonzo3211 napisał:

Z nowych gier ino bym ratcheta sprawdził, remake ds i tlou meh, poza tym nowości brak, same cross geny co zagram z przyjemnością na ps4 :E 

Ratchet fajny, ale to gra na 10-12 godzin jak ktoś nie platynuje/maxuje. Natomiast obecnie już dziwnie byłoby mi grać w cross-geny na PS4 po obcowaniu z XSX i PS5 przez czasy wczytywania. Gry ładują się tak błyskawicznie, że momentami jak przypomnę sobie Final Fantasy XV na PS4 Pro i czasy wczytywania około 90 sekund między każdą jedną podróżą, to mnie telepie, tym bardziej, że to często był Fast Travel -> Info/Oddanie Questa -> Fast Travel znowu. Nawet w tamtym czasie wyrobiłem sobie taki głupi nawyk między ów podróżami brania telefonu do ręki i na szybko przejrzenia nowych wstawek na Pepperze czy sprawdzania poczty.

Edytowane przez Fjubens
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.07.2022 o 18:07, raiders napisał:

Niech się lepiej zajmą   robieniem  jakiś gier pod PS5  a nie  nową konsolą ,bo na chwilę obecną to gierek na PS5 jest jak na lekarstwo   na palcach "  jednej ręki"  można policzyć. 

Ogrzewane kotlety się nie liczą .

 

 

W sensie, chcesz by dział sprzętowy odpowiedzialny za "research and development", zabrał się za robienie gier, tak? 

Nie wyspałeś się, ze takie brednie mówisz?

9 godzin temu, Fjubens napisał:

Ratchet fajny, ale to gra na 10-12 godzin jak ktoś nie platynuje/maxuje. Natomiast obecnie już dziwnie byłoby mi grać w cross-geny na PS4 po obcowaniu z XSX i PS5 przez czasy wczytywania. Gry ładują się tak błyskawicznie, że momentami jak przypomnę sobie Final Fantasy XV na PS4 Pro i czasy wczytywania około 90 sekund między każdą jedną podróżą, to mnie telepie, tym bardziej, że to często był Fast Travel -> Info/Oddanie Questa -> Fast Travel znowu. Nawet w tamtym czasie wyrobiłem sobie taki głupi nawyk między ów podróżami brania telefonu do ręki i na szybko przejrzenia nowych wstawek na Pepperze czy sprawdzania poczty.

Gram w GoT, przeskakiwanie po mapie bez loadingow to piękna sprawa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.07.2022 o 15:30, joloxx9 napisał:

Ale po co 1440p jak gra sie tylko w 4k :E 

Problemow raczej nie maja, bo konsola i caly ich model biznesowy wyglada nadal lepiej niz Sony, ktore to nadrabia. Co prawda nie widac tego w liczbie egzemplarzy bo ludzie jak glupi sie na pleya rzuacaja, ale ich ruchy wlasnie to wskazuja.

Nie wiem jaki tok myslowy zaszedl u Ciebie, ze polaczyles "problemy" microsoftu o wspomnieniu ragnora :E

"Gigant z Redmont" ? Jeszcze brakuje wspomnienia Apple i " firma z Cupertino"...

 

W dniu 29.07.2022 o 06:49, joloxx9 napisał:

No dobrze ale co z tego? :E

Jak ktoś nie gra w samograje to gejpass lepszy i tańszy.

 

W dniu 29.07.2022 o 07:29, Jaycob napisał:

Zgadza się. :thumbup: Konkurencja dobra rzecz, co by było jak był tylko PS.

U mnie rotacja, korzystałem z GP, ale jak kupiłem PS to od miesięcy nie odpalałem nic tego abo (i generalnie nic z PC), tylko ogrywam to co Plusie, czyli głównie zaległe exy. Może jak mi się skończą to wrócę do GP, aczkolwiek ostatnio same "pierdy" dodają.  Na pewno powrócę na premierę nowego A Plague. :D

 

W dniu 29.07.2022 o 07:50, joloxx9 napisał:

ja tak samo, teraz akurat sporo mam gier do ogrania w ps passie, glownie przez to, ze sa to exy. Prawdopodobnie za 2/3 miechy skoncze to znowu w gry z gejpassa bede grac :D

Ciężko się z tym nie zgodzić o czym piszecie Panowie. Właśnie czytam o 

Sony nie jest zachwycone przejęciem Activision przez Microsoft. Wszystko z powodu Call of Duty

oraz 

Sony: Xbox Game Pass dominuje w 60-70% rynku. Oferowanie gier na premierę w usłudze jest „antykonkurencyjne”

i pewnie gdyby nie ruchy Microsoftu to żadna siła nie zmusiłaby Sony do zmiany polityki. Ale żeby było ciekawie to Peter Moore, były dyrektor wykonawczy Xboksa sam ostatnio przyznał się do nakręcania wojenek tak więc jedni drugich warci. 

Tak jak wspomniał Jaycob - konkurencja dobra rzecz i nagle się okazało że Sony może też dawać gry na premierę w abo.

W dniu 31.07.2022 o 19:40, Gonzo3211 napisał:

Z nowych gier ino bym ratcheta sprawdził, remake ds i tlou meh, poza tym nowości brak, same cross geny co zagram z przyjemnością na ps4 :E 

W sumie z nowych gier na PS5 to tylko Raczet mnie kupił a tak to lepsze są te tytuły z czasów PS4PRO ulepszone dla PS5 jak Ghost of Tsushima, The Last of Us Part II, Uncharted: Legacy of Thieves Collection, God of War a przynajmniej ja się lepiej przy tym bawię niż np. przy takim Returnalu

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem techniczna wyższość ps5, ale serio nadal prosiak z ssd w kieszeni za 30 dyszki daje niezły komfort, a zarówno Trushimna jak i np Forbidden West wyglądają bardzo dobrze.   
Naprawde zaraz stuknie 2 lata od wejścia na rynek, a brakuje nadal game changera u Sony.
Jedyny to nowe ceny gier :rotfl:

Edytowane przez Tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Tomcat napisał:

Rozumiem techniczna wyższość ps5, ale serio nadal prosiak z ssd w kieszeni za 30 dyszki daje niezły komfort, a zarówno Trushimna jak i np Forbidden West wyglądają bardzo dobrze.   
Naprawde zaraz stuknie 2 lata od wejścia na rynek, a brakuje nadal game changera u Sony.
Jedyny to nowe ceny gier :rotfl:

Jest kilka powodow dla ktorych nie ma tych gamechangerow, na to nic nie poradzimy :) 

Przy czym ja jako byly posiadacz PS4 pro i teraz PS5 musze przyznac, ze obie konsole dzieli bardzo, ale to bardzo wiele. Nie chodzi juz o sama plynnosc gier, nawet ten SSD nie dzialal cudow w Pro przez tabletowy proecek:

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Tomcat napisał:

Rozumiem techniczna wyższość ps5, ale serio nadal prosiak z ssd w kieszeni za 30 dyszki daje niezły komfort, a zarówno Trushimna jak i np Forbidden West wyglądają bardzo dobrze.   
Naprawde zaraz stuknie 2 lata od wejścia na rynek, a brakuje nadal game changera u Sony.
Jedyny to nowe ceny gier :rotfl:

Ja bym chętnie ograł bloodborne czy the order 1886 ale gra w 30 klatkach jest dla mnie nie do zaakceptowania i sobie odpuszczam takie tytuły 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.07.2022 o 16:34, voltq napisał:

Mam i xsx i ps5 i na Xboxie jedyne gry które mnie interesują a w które nie zagram na ps5 to Wiedźmin 2 i gearsy , ps5 ma dla mnie lepsza bibliotekę gier i aktualnie zastanawiam się nad sprzedażą xsx

Sprzedawaj, aktualnie jest straszna bieda z EX'mi na ten sprzęt a Microsoft działa strasznie powoli aby ten stan zmienić. W przyszłym roku ma się dopiero pojawić nowa Forza Motorsport a za chwilę konsola będzie miała ponad dwa lata od premiery i jedyne czym mogą się pochwalić to Microsoft Flight Simulator, Gears Tactics, fabularny dodatek Hivebusters do Gears 5, Halo Infinite, Forza Horizon 5 razem z DLC Hot Wheels i jakieś inne dodatki do Sea of Thieves więc szału nie ma. Dobra wiadomość jest taka że ludzie chętnie kupują XSX i nie ma problemów z sprzedaniem w dobrej cenie.

11 godzin temu, voltq napisał:

Ja bym chętnie ograł bloodborne czy the order 1886 ale gra w 30 klatkach jest dla mnie nie do zaakceptowania i sobie odpuszczam takie tytuły 

The Order 1886 aż się prosi o jakiś Upgrade dla PS5 ale z tego co wiem to Sony nie wydało żadnej łatki do tej gry nawet dla PS4PRO.

InFamous: Second Son dostał niezłego boosta na PS5 śmiga w wysokiej rozdzielczości i 60fps a to starszy tytuł od The Order 1886

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Euro rzucili masę zestawów, widzę że teraz dorzucają kolorową nakładkę na obudowę. Choć i tak najlepszy jest zestaw PlayStation 5 (PS5) + Gran Turismo 7 + Horizon Forbidden West + Battlefield 2042 + FIFA 22 za jedyne 3 655 zł.

 

Edytowane przez ghostdog
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle czasu po premierze, a sytuacja z konsolami nadal żałosna. Człowiek ze zwykłego gracza stał się handlarzem, bo tylko odsprzedaż wciskanych do zestawu gratów jest w stanie zakup finansowo uzasadnić. Jak ostatnio po raz kolejny brałem PS5, też musiałem puścić kod do Horizona. To samo czekało Żyrafa z Lego, ale moja połówka się na niego pokusiła. :E O ile wcześniej wciskanie tych setów mogło być uzasadnione przez słabą dostępność konsol, tak teraz praktycznie wszędzie można je kupić, jest to zwykłe dojenie na maksa. 

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gram w Bloodborne i dziś miałem zanik prądu na chwilkę i jak uruchomiłem ponownie grę to cały zapis gry został uszkodzony. Mam Plusa i wybrałem opcję pobrania sejwów z tej chmury tej gry, ale nadal nie mogę wczytać zapisów. Dostępna jest tylko opcja Nowa gra. :(  8h straciłem?

Edytowane przez Jaycob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopadło cię przekleństwo konsol czyli to o czym od dość dawna się już mówi "wkładasz płytkę i grasz" to już nie jest zbyt aktualne :E

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Jaycob napisał:

NVM gram od nowa, bo już nie wiem jak przywrócić z chmury.

 

https://gamerant.com/playstation-showcase-ps5-august-2022-god-war-ragnarok-rumor/

Wg. plotek nowy showcase już w tym msc. Prawdopodobnie więcej materiałów z GoW:R

Jak się gra w Bloodborna? Pomijając te 30fps ale sama mechanika i wiadomo soulslike.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Jaycob napisał:

 

 

https://gamerant.com/playstation-showcase-ps5-august-2022-god-war-ragnarok-rumor/

Wg. plotek nowy showcase już w tym msc. Prawdopodobnie więcej materiałów z GoW:R

XBOX SX - najpotężniejsza konsola na świecie* (ale bez gier) xD

PS5 - śmiechowa konsola w opakowaniu po jajkach, sprzedawana z tonami bzdetów ale z jakimiś EX'mi* (jest ich tyle co kot napłakał po 2 latach a część z tego to Remastery i Remake ale i tak lepiej od konkurencji) xD

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Reddzik napisał:

Jak się gra w Bloodborna? Pomijając te 30fps ale sama mechanika i wiadomo soulslike.

Nie grałeś?

Poza tym, że 30 fps :E  to do tej pory całkiem przyjemnie. Też nie za bardzo wiem gdzie iść :E, bo dróg i różnych skrótów jest tutaj o wiele więcej niż w DeS, DS3. Ale to plus, bo wpływa na eksplorację i jak świetnie jest zbudowany świat i level design. Walczyłem z czterema bossami i trzech pokonałem za pierwszym razem po prostu rzucając koktajle mołotowa i paląc ich miotaczem ognia. :D Robię build pod arcane, bo wziąłem pod uwagę poprzednie soulsy, że magia w tych grach jest bardzo mocna. Trochę dziko na początku mi się walczyło, bo nie ma w tej grze tarczy, a ja lubię blokować przeciwnika.

10 godzin temu, azgan napisał:

XBOX SX - najpotężniejsza konsola na świecie* (ale bez gier) xD

PS5 - śmiechowa konsola w opakowaniu po jajkach, sprzedawana z tonami bzdetów ale z jakimiś EX'mi* (jest ich tyle co kot napłakał po 2 latach a część z tego to Remastery i Remake ale i tak lepiej od konkurencji) xD

 

 

Przecież będą. :E  Widziałeś lineup na 2023? 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Reddzik napisał:

Jak się gra w Bloodborna? Pomijając te 30fps ale sama mechanika i wiadomo soulslike.

Bloodborne to pod względem rozbudowania takie luźne Soulsy. Za to mechanicznie absolutny sztos, świetny design i konstrukcja lokacji, z licznymi skrótami zamiast spamowania "ogniskami" jak ma to miejsce w Elden Ring. Niestety od strony technicznej jest strasznym bublem. 30 klatek gra nie trzyma, spadki animacji są zauważalne, a to już jest po tonie poprawek. Tak czy inaczej warto, tytuł obowiązkowy dla posiadaczy Playstation.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widzisz, czyli gra się spoko, ja grałem na ps4 slim, nie skończyłem, zresztą poszedłem w STR, a tam nie bardzo z tymi broniami pod str, używałem tej która zmienia się w halabardę, w taki dosyć długi tasak, wiem, że mimo braku tarczy grało się przyjemnie, a ja w soulsach grywałem pod str i tanka z tarczą, tak tutaj nie było z nią problemu, bo gameplay inaczej zaprojektowany i nawet udawało mi się kilka razy bossa skontrować(jakaś bestia), czego bym nie zrobił mając tarczę(miewałem problem z timingiem). Do jednego czy dwóch bossów wziąłem npc do pomocy, inaczej był hardcore, a tu prawie ich nie ma do pomocy, zazwyczaj trzeba solo, a to czasem daje w kość, dobrze że tam była taka możliwość.
Jeszcze jak się pada jak leszcz i braknie butelek/flaszek do leczenia, to jest kaplica, raz tak miałem, nie pamiętam czy zacząłem od nowa, inne podejście, czy farmiłem przez kilka godzin, przewalone.
@Jaycob zapytałem się tylko z ciekawości o to jak się gra, bo jak napisałem ja grałem, mniej więcej znam grę.

Edytowane przez Reddzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak spadki animacji szczególnie z bossami są mocno zauważalne. I jak już ukończyłem DeS, DS, ER to ciężko się przestawić na 30 fps w tych grach.  A co do ognisk to mi brakuje od razu szybkiego przejścia między lokacjami, a nie za każdym razem trzeba się wracać do "domu" i wybrać odpowiedni nagrobek. Ale to pierdółka. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...