Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

37 minut temu, krzysztoflosinski napisał:

I wyglądają lepiej czy tak jakbyś mial je na ps4 nadal heh?

Hm, gry które mają patcha do PS5, czyli mają logo PS5 przy nazwie gry, dajmy za przykład Wiedźmin 3 z patchem next gen musi być instalowany na dysku PS5, ale np GoW jedynka, RDR2, i inne tego typu gry, które nie mają patcha tzw "next gen" działają na takim dysku, nawet jeśli dostali patcha do 60fps jak GoW, mam też Wiedźmin 3 wersja ps4 na tym dysku zewn.
Jeśli pytasz o to, czy gry z PS5 będą działać na dysku hdd, który mam, to nie, ale jest opcja w systemie, która sama dostosowała, że gry z PS4 instaluje mi na hdd, a gry stricte na PS5 na dysku nvme(gry natywne plus te które mają patcha na PS5- czyli nawet natywny TLOU Part 1 musi być instalowany na nvme.)

Zapomniałem dodać, że gry z PS4, działają w formie wstecznej kompatybilności, i działają na PS5 jak gry z PS4 Pro, plus ewentualne patche 60fps- to wszystko zadziała na dysku zewn czy to ssd czy hdd.

Dla przykładu tutaj info odnośnie GoW:
https://www.backwards-compatible.com/games/god-of-war-2018/

"2160c (Enhanced Experience)

Locked 60 FPS"

Czego zwykła ps4 ani ps4 pro nie zrobi, ale nie wymaga osobnej wersji ps5, bo gra nie dostała natywnej wersji ps5- tzw "patcha next gen" a jedynie podciągnięta rozdzielczość i 60fps i może coś jeszcze o czym nie wiem.
Edytowane przez Reddzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Reddzik napisał:

Hm, gry które mają patcha do PS5, czyli mają logo PS5 przy nazwie gry, dajmy za przykład Wiedźmin 3 z patchem next gen musi być instalowany na dysku PS5, ale np GoW jedynka, RDR2, i inne tego typu gry, które nie mają patcha tzw "next gen" działają na takim dysku, nawet jeśli dostali patcha do 60fps jak GoW, mam też Wiedźmin 3 wersja ps4 na tym dysku zewn.
Jeśli pytasz o to, czy gry z PS5 będą działać na dysku hdd, który mam, to nie, ale jest opcja w systemie, która sama dostosowała, że gry z PS4 instaluje mi na hdd, a gry stricte na PS5 na dysku nvme(gry natywne plus te które mają patcha na PS5- czyli nawet natywny TLOU Part 1 musi być instalowany na nvme.)

Zapomniałem dodać, że gry z PS4, działają w formie wstecznej kompatybilności, i działają na PS5 jak gry z PS4 Pro, plus ewentualne patche 60fps- to wszystko zadziała na dysku zewn czy to ssd czy hdd.

Dla przykładu tutaj info odnośnie GoW:
https://www.backwards-compatible.com/games/god-of-war-2018/

"2160c (Enhanced Experience)

Locked 60 FPS"

Czego zwykła ps4 ani ps4 pro nie zrobi, ale nie wymaga osobnej wersji ps5, bo gra nie dostała natywnej wersji ps5- tzw "patcha next gen" a jedynie podciągnięta rozdzielczość i 60fps i może coś jeszcze o czym nie wiem.

Czyli te co maja jakby wersje że są ps4 i mogą byc też ps5 to na hdd nie zainstaluje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, krzysztoflosinski napisał:

Mam pytanie do posiadaczy PS5 bo czytałem ostatnio trochę o tym i byłem święcie przekonany przed tym,że dołączając dysk zewnętrzny choćby SSD 1tb to na nim będzie można dodać kolejne gry z ps5 a to nieprawda. Więc jak wam starcza te 825 gb na gry z PS5? Bo niby na zew.dysku można mieć gry z ps4 ale one pewnie nie odpalą albo będą gorzej działać ,wolniej skoro będa na gorszym dysku niż tez PS5?

Gram w max 2 gry naraz , przechodzę odinstalowywuje ,  potem instaluje kolejne  przechodzę i tak cały czas

Edytowane przez voltq
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, krzysztoflosinski napisał:

Czyli te co maja jakby wersje że są ps4 i mogą byc też ps5 to na hdd nie zainstaluje?

Nie rozumiem, napisałem przykład, że wersja Wiedźmina 3 patch next gen 4.0 wymaga już dysku nvme główny lub dokupiony i nie zainstalujesz na zewn hdd/ssd, ale starsza wersja działa na hdd.
Każda gra która ma znaczek PS5 wymaga dysku nvme, bo jest pod ten dysk optymalizowana!. Dałem też przykład, ze GoW 2018 nie ma natywnej wersji ani patcha na PS5, więc działa na dysku hdd, ale ma patcha pod 60fps.


@voltq U mnie tez nie tak źle, ale ostatnio jak mam np Call of Duty MW2 czy inne 2 gry online i czasem odpalam do pogrania ze znajomymi to tak leżą i zajmują miejsce, a są gry co swoje ważą, czasem znajomy wpadnie na pomysł pogrania w coś i trzeba instalować i czasem może zabraknąć przez te gry "online". A do grania single mam 2 gry, ale aktualnie gram tylko w Ragnaroka, więc nie jest tak źle.


edit:
Kończąc, wkładając płytę do napędu np Horizon FW, masz dwie wersje PS5 i PS4, jak chcesz na hdd/ssd to musisz wybrać PS4, a jak chcesz PS5 to musi być to dysk nvme, jak Ci tak mało miejsca to zostaje dokupienie kompatybilnego dysku i samemu zainstalować go w konsoli.
 

Edytowane przez Reddzik
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Reddzik napisał:

Nie rozumiem, napisałem przykład, że wersja Wiedźmina 3 patch next gen 4.0 wymaga już dysku nvme główny lub dokupiony i nie zainstalujesz na zewn hdd/ssd, ale starsza wersja działa na hdd.
Każda gra która ma znaczek PS5 wymaga dysku nvme, bo jest pod ten dysk optymalizowana!. Dałem też przykład, ze GoW 2018 nie ma natywnej wersji ani patcha na PS5, więc działa na dysku hdd, ale ma patcha pod 60fps.


@voltq U mnie tez nie tak źle, ale ostatnio jak mam np Call of Duty MW2 czy inne 2 gry online i czasem odpalam do pogrania ze znajomymi to tak leżą i zajmują miejsce, a są gry co swoje ważą, czasem znajomy wpadnie na pomysł pogrania w coś i trzeba instalować i czasem może zabraknąć przez te gry "online". A do grania single mam 2 gry, ale aktualnie gram tylko w Ragnaroka, więc nie jest tak źle.


edit:
Kończąc, wkładając płytę do napędu np Horizon FW, masz dwie wersje PS5 i PS4, jak chcesz na hdd/ssd to musisz wybrać PS4, a jak chcesz PS5 to musi być to dysk nvme, jak Ci tak mało miejsca to zostaje dokupienie kompatybilnego dysku i samemu zainstalować go w konsoli.
 

Po prostu obecnie na ps4 mam sporo fajnych gierek i jak człowiek patrzy ile zajmują to wie ze na ps5 byłoby ciężko ich tyle mieć na raz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, krzysztoflosinski napisał:

Po prostu obecnie na ps4 mam sporo fajnych gierek i jak człowiek patrzy ile zajmują to wie ze na ps5 byłoby ciężko ich tyle mieć na raz

Na PS5 wydaje mi się, że na tym dysku hdd szybciej się gry wczytują, nie wspominając o instalacji/ściąganiu gier, widać różnicę, dlatego instaluję takie gry na PS4, te które mają wersje PS5 to instaluję na wiadomym dysku i nie zaśmiecam go, choć jak napisałem mam gry online a je nie będę usuwać, więc już jakaś część dysku jest zajęta, ale do singlówek wystarczy na 1-3, wystarczy grać w jedną grę.
Nie wiem czy wiesz, ale możesz mieć kopie ściągniętych gier na zewn dysku, wtedy jak chcesz w nie zagrać to wybierasz kopiuj na wewn dysk i po problemie, ale trochu to trwa, przy szybkim necie, nie wiem czy nie lepiej ściągnąć. Testowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Reddzik napisał:

Na PS5 wydaje mi się, że na tym dysku hdd szybciej się gry wczytują, nie wspominając o instalacji/ściąganiu gier, widać różnicę, dlatego instaluję takie gry na PS4, te które mają wersje PS5 to instaluję na wiadomym dysku i nie zaśmiecam go, choć jak napisałem mam gry online a je nie będę usuwać, więc już jakaś część dysku jest zajęta, ale do singlówek wystarczy na 1-3, wystarczy grać w jedną grę.
Nie wiem czy wiesz, ale możesz mieć kopie ściągniętych gier na zewn dysku, wtedy jak chcesz w nie zagrać to wybierasz kopiuj na wewn dysk i po problemie, ale trochu to trwa, przy szybkim necie, nie wiem czy nie lepiej ściągnąć. Testowałem.

neta akurat mam w miare szybkiego 300 mb :) żeby kupić inny dysk NVME o dużej pojemności to trzeba pewnie w ch.. kasy pewnie z połowe wartości PS5 hehe :D a to nie opłacalne na ten moment ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, krzysztoflosinski napisał:

neta akurat mam w miare szybkiego 300 mb :) żeby kupić inny dysk NVME o dużej pojemności to trzeba pewnie w ch.. kasy pewnie z połowe wartości PS5 hehe :D a to nie opłacalne na ten moment ;) 

A żebyś się nie zdziwił, że można kupić w miarę tanio :P szczególnie, że nvme nie są drogie, to nie jest to samo co w przypadku xboxa, gdzie masz jakiś specjalny "pendrive" jako rozszerzenie, tutaj masz zwykły dysk nvme, który musi spełniać minimalne wymogi, jak się uda trafić to nawet za ok 500zł wyłapiesz taki dysk, a czasem taniej. W razie czego zawsze taki dysk można użyć w kompie, gdy nam nie potrzebny w ps5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Reddzik napisał:

A żebyś się nie zdziwił, że można kupić w miarę tanio :P szczególnie, że nvme nie są drogie, to nie jest to samo co w przypadku xboxa, gdzie masz jakiś specjalny "pendrive" jako rozszerzenie, tutaj masz zwykły dysk nvme, który musi spełniać minimalne wymogi, jak się uda trafić to nawet za ok 500zł wyłapiesz taki dysk, a czasem taniej. W razie czego zawsze taki dysk można użyć w kompie, gdy nam nie potrzebny w ps5.

szkoda ze nie można tego głównego i tamtego wsadzić w jedną rzecz :D a tak to tyko wymiana jeden do jednego ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, krzysztoflosinski napisał:

szkoda ze nie można tego głównego i tamtego wsadzić w jedną rzecz :D a tak to tyko wymiana jeden do jednego ;) 

Nie wymieniasz głównego dysku na nowy, to nie ps4. Tutaj pod kopułą obudowy masz slot na nvme, kupując taki dysk: https://www.pepper.pl/promocje/dysk-ssd-crucial-p5-plus-m2-pci-e-40-nvme-1tb-ct1000p5pssd8-625242
Masz razem dysk główny + 1TB. Poszukaj sobie, są filmiki z poradnikami jak się montuje taki dysk np tutaj: https://www.playstation.com/pl-pl/support/hardware/ps5-install-m2-ssd/

ewentualnie taki : https://www.x-kom.pl/p/691100-dysk-ssd-kingston-1tb-m2-pcie-gen4-nvme-kc3000.html

Edytowane przez Reddzik
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, krzysztoflosinski napisał:

neta akurat mam w miare szybkiego 300 mb :) żeby kupić inny dysk NVME o dużej pojemności to trzeba pewnie w ch.. kasy pewnie z połowe wartości PS5 hehe :D a to nie opłacalne na ten moment ;) 

tak na szybko, dysk 2TB o wartości 1/3konsoli https://www.komputronik.pl/product/738644/kingston-kc3000-m-2-pcie-4-0-nvme-2tb.html a i pewnie coś da rade taniej znaleźć  

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Reddzik napisał:

Nie wymieniasz głównego dysku na nowy, to nie ps4. Tutaj pod kopułą obudowy masz slot na nvme, kupując taki dysk: https://www.pepper.pl/promocje/dysk-ssd-crucial-p5-plus-m2-pci-e-40-nvme-1tb-ct1000p5pssd8-625242
Masz razem dysk główny + 1TB. Poszukaj sobie, są filmiki z poradnikami jak się montuje taki dysk np tutaj: https://www.playstation.com/pl-pl/support/hardware/ps5-install-m2-ssd/

aa a ja byłem przekonany ze sie wymienia :) łe to git ;) dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.11.2022 o 12:19, Pavel87 napisał:

Zdecydowanie najpierw zacząć od pierwszej części, bez tego ciężko będzie "przeżyć" tę historię

Warto dopłacać do wersji na Ps5 czy jednak remaster wystarczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.12.2022 o 20:52, Tomek1623 napisał:

Za taką kasę mniej niż 5h to powinna być dyskwalifikacja. Ale wuj tam, damy wam 10 metrów kabla.

 

To i ułożenie gałek na tym padzie. Powie mi ktoś dlaczego sony nadal się tego trzyma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co w tym dziwnego? Gram na padzie od sony i od xboxa i nie widzę z tym problemów, że analogi są tak umiejscowione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Norweski Zomowiec napisał:

Warto dopłacać do wersji na Ps5 czy jednak remaster wystarczy?

Przeskok graficzny jest ogromny, choć wiadomo, że fabularnie to ta sama gra. Ogólnie ja wolałbym ograć w wersji dedykowanej dla PS5 z racji "doznań wizualnych". Możesz poszukać gdzieś używki w dobrej cenie do kupienia, a po ograniu sprzedać ponownie :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ReddzikGrając na pc z padem od xboxa nie czuć wgl., że ma się pada w ręku a na ps5 muszę się skupić na tym żeby ten lewy kciuk nie szedł wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia przyzwyczajenia. Mimo, że pad od Xboxa lepiej leży mi w dłoni etc., to od kilku tygodni gram tylko na PS5 i nie mam problemu z "przestawieniem się" na taki układ analogów. Mimo wszystko, gdybym miał możliwość kupić w rozsądnej cenie pada do PS5 z układem analogów z Xboxa... ;) Nie liczę tu nowego pada od Razera, bo cena jest chora jak dla mnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, KamcioGF napisał:

@ReddzikGrając na pc z padem od xboxa nie czuć wgl., że ma się pada w ręku a na ps5 muszę się skupić na tym żeby ten lewy kciuk nie szedł wyżej.

Nie wiem, ja tego uczucia nie mam, kiedyś grałem- czasem, bo nie miałem własnej konsoli na PSX, więc miałem styczność z takimi padami, potem na kompie miewałem pady no name na wygląd xboxowego, potem pada x360, teraz series x, i konsola od sony, nadal grywam na padzie od X na PC bo bywają gry do niego przystosowane np ikonki poszczególnych przycisków, ale to kwestia ogrania, nie mam problemu z graniem na tym czy tamtym i nie mam czegoś podobnego, jak jeszcze na początku bywał problem z ikonkami bo tu mamy ABYX a soniak ma inne, to teraz już tego problemu nie ma i w czasie QTE mogę wciskać bez problemu odpowiednie przyciski.
Zresztą jak trzymam pada dualsense to wydaje mi się, że jest to pr0 pad, w porównaniu do zwykłego pada od xboxa, jednak te wibracje, haptyki robią swoje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gram na PS4 i teraz na PS5 od 4 lat ale jak tylko wezmę od święta pada od XOne to o wiele lepiej pasuje mi ten układ analogów z Xboxowych padów. Całościowo wolę DualSense zdecydowanie ale układ analogów bez porównania na plus Xboxowego pada.

Edytowane przez bleidd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oby Sony zdążyło wydać PS5 Pro, gdyż tzw. "next-genowe" gry nie pójdą w 4K 60fps na PS5, a 4K 120fps to już w ogóle. PS4 Pro to było takie udawane 4K i PS5 to też jest takie udawane 4K. Może PS5 Pro da radę z faktycznym 4K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Thimedes napisał:

Może PS5 Pro da radę z faktycznym 4K.

Nie da rady. Przecież gry nie staną w miejscu. Z roku na rok będą coraz bardziej wymagające z większą ilością bajerów graficznych.

Zresztą po tym co pokazało AMD z ich nowymi GPU to już zastanawiam się czy w ogóle wyjdzie Pro w tej generacji. Jeśli już to nie szybko i cena będzie kosmos jak na toster :E 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się postarają to uzyskają wydajność w okolicach RX6800 non XT pod warunkiem, że odważa się na wzrost poboru mocy.

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, lukadd napisał:

Nie da rady. Przecież gry nie staną w miejscu. Z roku na rok będą coraz bardziej wymagające z większą ilością bajerów graficznych.

Też tak uważam niestety. PS5 PRO odpali pewnie tylko starsze gry w natywnym 4k, a te nowsze to ewentualnie natywne 4k + 30 FPS ale jakoś w to nie wierzę

  • Like 1
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...