Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

W kwietniu, tylko nie powiedzieli którego roku :lol2: Zainteresuję się tym jak konsola zostanie oficjalnie kiedyś tam, jeśli w ogóle zapowiedziana, a tak na razie to wszystkie te newsy, leaki można o kant dupy potłuc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Qrdel napisał:

wrzucając wykres na którym g widać warto jakoś się do niego odnieść, żeby trochę był mniej g. Otóż z tego wykresu wynika, że był taki moment w 2021r że ps5 kosztowała *uwaga* 50 Ł. Nic tylko brać :D jakie sa dane podst do tego wykresu, z ilu sklepów, jakich, czy uwzględniają też portale typu amazon gdzie ceny były i są mocno zawyżone w stosunku do sklepowych ze wzg. na skalperów - czy ceny dotyczą sprzętu na stanie czy są podawane orientacyjnie a dostawa god knows when ?
Mocno bym polemizował z takimi wykresami. Poza tym UK to nie warunki PL. Tam coś spada z ceny, u nas się utrzymuje lub wręcz rośnie. Wciąż jeszcze jesteśmy traktowani jak rynek 2giej lub 3ciej kategorii niestety. Cenę ostateczną kształtują u nas mocniej jak w świecie kursy dolara, euro.

Jak na moje najlepsze co nas spotka w tym roku to stagnacja. Ceny ani nie spadną ani nie wzrosną. Będziemy dostawać bundle z kilkoma grami lub padami i to tyle. 

Co do nowej konsoli, jest tyle teraz chłamu w sieci wieszczącego premierę ps5 pro w kwietniu :E (to ktoś musiał mieć poteżny wylew, 3 miechy przed premierą i nawet nie wiemy jak  sprzęt miałby wyglądać, Microsoft nawet nie przepiskuje o nowych wariantach swoich sprzętów - wtf?) że na ten moment trzeba czekać do oficjalnych konferencji, pokazów itp żeby mieć coś czarno na białym. Nakręcanie się i wróżenie z fusów zostawmy Pachterom i innym wieszczom branży. Oni przynajmniej z tego mają kasę.

Ten wykres ma bledy, cena konsol nigdy nie spadla ponizej msrp w UK, wiem bo mocno siedzialem w tym temacie. A to kiedy niby byla troszke taniej moglo zaliczyc jakis sklep sprzedajacy otwarte pudlo lub cos podobnego.

Takze jedynie co ten wykres dobrze pokazuje to to ze cena sie nie zmienila :) 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, roman.kosecki88@interia.pl napisał:

Ale by byly jaja. Myslicie ze to nie fejk?

Sony puszcza ps5 pro z blokiem wodnym bez żadnej wcześniejszej informacji, promocji, czegokolwiek za 2 miesiące. Taaaa.

Kampania PSVR2 i EDGE'a leci od pół roku a nowa wersja ich flagowego sprzętu tak po prostu wyskoczy i cyk :D

Wątpię. Tym bardziej, że PS5 sprzedaje się świetnie jak do tej pory i Sony nie ma potrzeby wydawać wersji PRO. Dopiero były podwyżki cen, a już nową wersja? Czynników przeciw jest znacznie więcej niż jeden artykuł.

W dodatku blok wodny, tia, za głupie ciekły metal im się teraz dostaje, wprawdzie w mojej opinii bezpodstawnie, ale jednak. A tu sprzedadzą januszom sprzęt wymagający np co rok wymiany cieczy? Ta.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pelni zgadzam sie z przedmowca. Nie ma zadnej przeslanki biznesowej, zeby teraz ps5pro wychodzilo.

Xbox zmieciony, obecna konsola sprzedaje sie swietnie i utrzymuje cene (a marza pewnie rosnie, bo 2 lata w kosztach produkcji...). Zaraz bedzie VR2 pod obecna plejke, zaraz bedzie nowy pad pod obecna plejke co jeszcze bardziej podkreci wyniki sprzedazowe. 

Bardziej prawdopodobne jest, ze Forsaken bedzie gra dekady. 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, offensive napisał:

Bardziej prawdopodobne jest, ze Forsaken bedzie gra dekady. 

Forsaken? :E  Chyba Forspoken masz namyśli i jeśli tak to popłynąłeś ostro. :E  Raczej gniot dekady. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20230125_143157.thumb.jpg.0359d033138a54aaeb53934e086aaaeb.jpgTaki projekcik z delikatnym przerobóbkami. Porządne, dopasowane nóżki do ps5. Od dawna irytowała mnie ta chwiejna podstawa, która wysuwała się w dowolnym momencie użytkowania konsoli. W salonie musi leżeć bo taki mamy stolik RTV więc potrzeba matką wynalazków. Projekt z sieci, moje przeróbki dotyczące kilku problemów oryginału a jutro dogotuje się jeszcze strona od napędu....

Edytowane przez Qrdel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta podstawka oryginalna jest tak do dupy, ze nwaet konsoli sie przesunac nie da zeby kolo niej sprzatnac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, joloxx9 napisał:

Ta podstawka oryginalna jest tak do dupy, ze nwaet konsoli sie przesunac nie da zeby kolo niej sprzatnac.

No i dlatego już ją testowo połozylem, wygląda to tak (sorry za kompresje, robię na szybko jakimś programikiem online)

Generalnie jestem zwolennikiem pionu i uważam że konsoli nic nie będzie w tym polozeniu, ale od przypadku do przypadku muszę ją położyć a wtedy ten dekielek pełniący funkcje podstawki jest ciulowy, że hej. Ta podstawka potrzebuje jeszcze nóżek z tyłu bo konsola nienaturalnie lezy, ale to się da zrobić dodrukiem lub filcem. A tak jest ideolo. Stabilnie, można całość suwac bez strachu że dupnie z kręcącą się płytą w środku xDIMG_20230125_174219.jpg

Edytowane przez Qrdel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 2-3 lata ? PS5 Pro zapowiedzą jeszcze w tym roku. Zobaczycie :D

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, kadajo napisał:

Za 2-3 lata ? PS5 Pro zapowiedzą jeszcze w tym roku. Zobaczycie :D

Że zapowiedzią to jasne, ważne żeby dali zwykłej piątce jeszcze z rok podziałać normalnie. poza tym dla mnie wersję pro to pomyłka. Lepsza wersja i tak jest hamowana przez gorszą kolejne 3-4 lata :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS5 Pro będzie miało RT na poziomie PC, nie będzie trzeba wybierać miedzy wydajnością a jakością.
Bedzie pięknie :D

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Qrdel napisał:

Lepsza wersja i tak jest hamowana przez gorszą kolejne 3-4 lata :E

Hamowana no nie wiem tak do końca, jak już dziś na zwykłej PS5 gry miewają problemy w trybie quality utrzymać 30fps :E, a w trybach performance problemy z trzymaniem 60fps i grube zjazdy na rozdzielczości. Na pro po prostu była by lepsza płynność/rozdzielczość.

Tylko, że nie wiem co Sony miałoby obecnie wsadzić do tego PRO :E Wszystko co ma AMD mocniejszego będzie okupione zdecydowanie większym poborem prundu :E Czyli Sony będzie musiało budować kolosa konsole, aby to schłodzić. Będzie drogo i wielkie :E No, może pod koniec 2024 AMD dało by radę coś rozsądniejszego im stworzyć.

7 minut temu, kadajo napisał:

PS5 Pro będzie miało RT na poziomie PC, nie będzie trzeba wybierać miedzy wydajnością a jakością.
Bedzie pięknie :D

Tak tylko przypomnę, że taki RX 7900XT ma wydajność RT na poziomie 3080 z poprzedniej generacji i ciągnie ponad 300W :E Sony musi poczekać jeszcze zanim AMD usprawni RDNA 3 energetycznie. I wtedy może coś na poziomie RX 7900 bez XT by wrzucili do wersji PRO.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, lukadd napisał:

Hamowana no nie wiem tak do końca, jak już dziś na zwykłej PS5 gry miewają problemy w trybie quality utrzymać 30fps :E, a w trybach performance problemy z trzymaniem 60fps i grube zjazdy na rozdzielczości. Na pro po prostu była by lepsza płynność/rozdzielczość.

Tylko, że nie wiem co Sony miało by obecnie wsadzić do tego PRO :E Wszystko co ma AMD mocniejszego będzie okupione zdecydowanie większym poborem prundu :E Czyli Sony będzie musiało budować kolosa konsole, aby to schłodzić. Będzie drogo i wielkie :E No, może pod koniec 2024 AMD dało by radę coś rozsądniejszego im stworzyć

Mam w pamięci prosiaka ps4 który był mocno blokowany przez jeszcze gorsze graty ps4 lub Xbox one x hamowanego przez zwykłego one. już lepsza nowa generacja regularnie co 5 lat niż takie odcinanie kuponów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro na PS5 jest tak mało gier to niech chociaż Sony da nowa wersje konsoli żeby fani mogli wreszcie kupić coś fajnego... :E

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Qrdel napisał:

Mam w pamięci prosiaka ps4 który był mocno blokowany przez jeszcze gorsze graty ps4 lub Xbox one x hamowanego przez zwykłego one. już lepsza nowa generacja regularnie co 5 lat niż takie odcinanie kuponów

PS4 pro miał zdecydowanie lepszą rozdziałkę od podstawki PS4. To były różnice na poziomie 1080p vs 1440p, albo 4k robione z szachownicy. Z fpsami nie mogli zaszaleć na PS4 pro, bo jednak procek to było dalej to tabletowe dziadostwo, więc w większości nowszych gierek nie wyrabiał..

Edytowane przez lukadd
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, lukadd napisał:

PS4 pro miał zdecydowanie lepszą rozdziałkę od podstawki PS4. To były różnice na poziomie 1080p vs 1440p, albo 4k robione z szachownicy. Z fpsami nie mogli zaszaleć na PS4 pro, bo jednak procek to było dalej to tabletowe dziadostwo, więc w większości nowszych gierek nie wyrabiał..

jasne, wszystko prawda. Ale już np różnice w jakości tekstur, oświetleniu pomimo wyraźnie mocniejszego GPU nie były wyraźnie lepsze od wersji bazowej. Inaczej, pisząc gry developerzy piszą wersję pod słabszy sprzęt i dokładają ficzery pod szybszy. A te ficzery niejednokrotnie do pierdół są :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki nowy Horizon czy GOW jakby był robiony bez uwzględniania PS4 na które bazowo powstawały te gry też mogłyby wyglądać lepiej jakby były robione od podstaw i wyłącznie na PS5.

Ludzie kupują PS5 dla trochę lepszej grafiki rozdzielczości i co najważniejsze lepszej płynności. Tak samo jak wyjdzie Pro to kupią, właśnie dla lepszej płynności, stabilności fps czy rozdzielczości, z oprawy być może dojdzie jakieś lepsze i wydajniejsze RT.

Edytowane przez lukadd
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, lukadd napisał:

Taki nowy Horizon czy GOW jakby był robiony bez uwzględniania PS4 na które bazowo powstawały te gry też mogłyby wyglądać lepiej jakby były robione od podstaw i wyłącznie na PS5.

Ludzie kupują PS5 dla trochę lepszej grafiki rozdzielczości i co najważniejsze lepszej płynności. Tak samo jak wyjdzie Pro to kupią, właśnie dla lepszej płynności, stabilności fps czy rozdzielczości, z oprawy być może dojdzie jakieś lepsze i wydajniejsze RT.

Nie mówię,  że nie, sam kupię z takim założeniem - no chyba że różnica będzie marginalna a sprzęt idiotyczne drogi albo wielki jak stodoła. Jak pisałem wyżej, dla mnie ważniejsza jest kompaktowa slimka bo zwykła PS5 wystarczy aż nadto. Gry które nie dają rady w 60 klatkach to pomyłki developerskie. Takie Gotham Knights na PC po kilku patchach na rtx 3050 mobilnym spokojnie trzyma 60 fps bez dlss, więc PS5 dałoby radę bez najmniejszego problemu. Czemu nie wypuszcza patcha? Pewnie czekają na Pro patch albo upgrade za 30 dolarów :E

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, lukadd napisał:

Tylko, że nie wiem co Sony miałoby obecnie wsadzić do tego PRO :E

Jeszcze szybszy dysk SSD :thumbup::E

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno mogliby dać pojemniejszy, bo te niewiele ponad 600GB dostępne w stock na gry to tak strasznie bidnie :E

Zresztą slima też bym widział z większym dyskiem.

Edytowane przez lukadd
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.01.2023 o 11:11, Qrdel napisał:

Sony puszcza ps5 pro z blokiem wodnym bez żadnej wcześniejszej informacji, promocji, czegokolwiek za 2 miesiące. Taaaa.

Kampania PSVR2 i EDGE'a leci od pół roku a nowa wersja ich flagowego sprzętu tak po prostu wyskoczy i cyk :D

Wątpię. Tym bardziej, że PS5 sprzedaje się świetnie jak do tej pory i Sony nie ma potrzeby wydawać wersji PRO. Dopiero były podwyżki cen, a już nową wersja? Czynników przeciw jest znacznie więcej niż jeden artykuł.

W dodatku blok wodny, tia, za głupie ciekły metal im się teraz dostaje, wprawdzie w mojej opinii bezpodstawnie, ale jednak. A tu sprzedadzą januszom sprzęt wymagający np co rok wymiany cieczy? Ta.

 

W dniu 25.01.2023 o 12:33, offensive napisał:

W pelni zgadzam sie z przedmowca. Nie ma zadnej przeslanki biznesowej, zeby teraz ps5pro wychodzilo.

Xbox zmieciony, obecna konsola sprzedaje sie swietnie i utrzymuje cene (a marza pewnie rosnie, bo 2 lata w kosztach produkcji...). Zaraz bedzie VR2 pod obecna plejke, zaraz bedzie nowy pad pod obecna plejke co jeszcze bardziej podkreci wyniki sprzedazowe. 

Bardziej prawdopodobne jest, ze Forsaken bedzie gra dekady. 

Wiem, że to wszystko obecnie brzmi jak wymysły jakiegoś szaleńca ale ja bym tych plotek tak od razu nie skreślał ;) Mam jedynie wątpliwości co do LC w konsoli. A że o tym Tom Henderson nic nie słyszał to mnie nie dziwi, to nie jego liga nawet :lol2: Pamiętajcie o jednym, żeby pozostać na szczycie trzeba przeć do przodu a nie oglądać się na innych a sprzęt sprzedają GRY i to jest coś o czym Sony nieustannie pamięta od blisko 30 lat.

Edytowane przez Kris194

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...