Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, Kszyrztow napisał:

Ale ktoś nie musi na postawie tylko tych gier decydować o zakupie konsoli, LOL. No się zapętlamy bo taka z Tobą dyskusja.

A moze z Toba ? lol

8 minut temu, milekp napisał:

lineup dla mnie to całość prezentacji, możliwości produktu więc w tym przypadku i multi.

A co do wstydu, to już nie wiem jak skomentować ale nie jest mi w żaden sposób. Zapewniam cię, że gdybym miał argumenty, taką dyskusję w dziale obok zapoczątkowałbym z chęcią. Cieszy mnie każda możliwość wymiany poglądów.

poprostu ja np. nie jestem na razie przynajmniej zainteresowany kupnem xsx i dlatego rzadko wchodze w temat o nim a juz napewno nie widze potrzeby pisania tam ze nie widze sensu kupowac xsx ;)

Edytowane przez SNC

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 minut temu, esef napisał:

2199 (konsola) + 449 (słuchawki) = 2 648 zł. Proszę o przesłanie oferty fajnego PC w tej cenie ;) 
PS Plus mam jeszcze do połowy 2021 roku, PS Now tak samo. 
Jeśli chodzi o gry to na start chyba GOT'a wezmę, bo na pewno będzie ulepszenie na PS5 skoro wydają tryb multiplayer. Później Demon's Souls i Sackboy.
Prawie 1TB na same gry to mało i serio rozglądacie się za dyskami? Ile wy gier chomikujecie na konsoli?

Jak myślisz że będziesz miał do dyspozycji cały dysk to się mocno zdziwisz 825GB to realnie przekłada się na 767GB do tego dolicz wydzieloną partycję na system + funkcje konsoli (w XSX to 198GB !) załóżmy że na PS5 to będzie setka więc dla gracza do dyspozycji zostanie jakieś 660GB  tak naprawdę to nie jest dużo, a za rok dopiero będzie płacz, bo miejsca mało. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jakie 198? Z tego co czytałem to 802 GB będzie dostępne dla użytkowników, to nie jest 198 GB z realnego rozmiaru dysku 1 TB

Edytowane przez Superplastyfikator

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
15 minut temu, SNC napisał:

A moze z Toba ? lol

Odpowiadam na Twoje głupotki. Lineup to nie tylko exy. Konsoli nie trzeba wybierać tylko na podstawie multiplatform, składa się na to wiele innych czynników przecież. Równie dobrze nie neguję tego, że ktoś kupuje PS5 dla exów, albo kupi XSX dla głupiego Dirta. To jest chyba proste.

Edytowane przez Kszyrztow

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, Superplastyfikator napisał:

Jakie 198? Z tego co czytałem to 802 GB

Jeżeli zostaje do dyspozycji gracza na XSX 802GB no to na system + inne funkcje idzie dokładnie 150GB !Jeżeli tyle samo drapnie Sony to na PS5 zostanie dla graczy 610GB

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, frog67 napisał:

Jeżeli zostaje do dyspozycji gracza na XSX 802GB no to na system + inne funkcje idzie dokładnie 150GB !Jeżeli tyle samo drapnie Sony to na PS5 zostanie dla graczy 610GB

Spider - Man Miles Morales ma zajmowac 105GB... takze 2-3 max 4 gry na takim dysku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, rambek911 napisał:

Spider - Man Miles Morales ma zajmowac 105GB... takze 2-3 max 4 gry na takim dysku.

Dlatego śmieszą mnie teraz gadki przed premierą "mi dodatkowy dysk niepotrzebny" taa jasne, a gry to z roku na rok mniejsze :E 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, Kszyrztow napisał:

Odpowiadam na Twoje głupotki. Lineup to nie tylko exy. Konsoli nie trzeba wybierać tylko na podstawie multiplatform, składa się na to wiele innych czynników przecież. Równie dobrze nie neguję tego, że ktoś kupuje PS5 dla exów, albo kupi XSX dla głupiego Dirta. To jest chyba proste.

Glupotki pyskate sam zaczales. Tak lineup to nie same exy ale jak pisalem multi malo wnosza bo ograsz i tu i tu wiec dla mnie dziwne ze z wyboru dwoch konsol jedna wsumie na dzien dzisiejszy ma tylko multi a drugi i multi i exy wybiore ta z multi. Generalnie malo mnie obchodzi czy ktos chce kupic xsx bo jest np. mocniejszy i nie lubi multi sony ale jak ktos pisze ze nie ma sensu kupowac ps5 a jest sens xsx to nalezycie to wysmieje ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Imho te konsole mają o wiele za małe nośniki. Ale jakby dali większe, to cena by też poszybowała, więc wielkiego wyboru nie było. Na PC mam kilka SSD o łącznej pojemności około 4 TB i czasem chciałoby się dodatkowe 2 TB :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, rambek911 napisał:

spiderman remaster + miles morales bedzie zajmowac 105 sam miales 50 co nie zmienia faktu ze za duzo miejsca na gry ps5 miec nie bedzie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 minut temu, frog67 napisał:

Dysk 1 TB ma realnie jakieś 931 GB, 931 - 802 = 129, a 129 != 198 ;)

2 minuty temu, SNC napisał:

jak ktos pisze ze nie ma sensu kupowac ps5 a jest sens xsx to nalezycie to wysmieje ;)

No, czyli jak nie się nie obróci tak PS5 jest lepsze ;) Dla kogoś wartością może być GPU, pad bez zbędnych bajerów, wygląd, no ale powinien i tak wybrać PS5 ;)

Edytowane przez Superplastyfikator

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Poczekajcie jak się pokaże takie FFXVI ! (na PC FFXV z paczką tekstur łykał 170GB :E ) więc miejsce może szybko wyparować na podstawowym dysku PS5.

Taki Horizon2 + GoW2 nowe Gran Turismo +FFXVI i po dysku :E 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, milekp napisał:

Nie potrafię znaleźć na razie żadnego racjonalnego argumentu uzasadniającego teraz zakup PS5.

Podobnie jak @esef - przesiadka na mocniejszą wersję. Traktuję to bardziej jak upgrade karty graficznej.

Mam kilka kupionych gier (płyty i digital), których jeszcze nie przeszedłem na ps4 - szkoda mi się tego pozbywać, a nie będę trzymał 2 stacjonarnych konsol w domu,. Szkoda mi miejsca, a i tak tego nie wykorzystam.

Gram w zasadzie w 1, góra 2 gry miesięcznie. Głównie exy, bo mi podchodzą. GP mnie nie interesuję, bo większość gier tam mnie nie ciekawi. Gram mało, więc model subskrybcji też mi się nie uśmiecha. To czy w multiplatformach będą znaczące różnice to się dopiero okaże, ale obstawiam, że raczej znikome.

Jak za kilka lat wyjdą ciekawe exy na X'a, to wtedy się zastanowię nad zmianą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, Superplastyfikator napisał:

Dysk 1 TB ma realnie jakieś 931 GB, 931 - 802 = 129, a 129 != 198 ;)

No, czyli jak nie się nie obróci tak PS5 jest lepsze ;) Dla kogoś wartością może być GPU, pad bez zbędnych bajerów, wygląd, no ale powinien i tak wybrać PS5 ;)

rozumiem ze ktos napisze preferuje xsx bo bardziej mi lezy wyglad i pewnie lepiej beda chodzic multi, ale widzsz roznice miedzy tym zdaniem a pisaniem nie ma sensu kupowania ps5 ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1TB dysk to 931GB użytecznego miejsca co daje nam łącznie 129GB rezerwacji przez system i funkcje. Quick resume działa do 5 gier razy 14GB RAM używanego przez gry i zostaje nam 59GB na system. Zakładam, że w tych 59GB jest jeszcze pewny bufor na poczet aktualizacji podobnie jak w Windows 10 od którejś z ostatnich aktualizacji. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
14 minut temu, frog67 napisał:

Jak myślisz że będziesz miał do dyspozycji cały dysk to się mocno zdziwisz 825GB to realnie przekłada się na 767GB do tego dolicz wydzieloną partycję na system + funkcje konsoli (w XSX to 198GB !) załóżmy że na PS5 to będzie setka więc dla gracza do dyspozycji zostanie jakieś 660GB  tak naprawdę to nie jest dużo, a za rok dopiero będzie płacz, bo miejsca mało. 

Zazwyczaj trzymam na dysku 2-3 nowe gry, jakieś wyścigi (np. DriveClub/Crash Team Racing), bijatykę (Mortal Kombat) + masę pomniejszych tytułów tj. Fall Guys, Wiedza to potęgą itp. 
Nigdy nie miałem problemu z miejscem na dysku i nie wyobrażam sobie sytuacji, gdzie płacę tysiaka za dysk do konsoli (dyski SSD nie tylko na konsolach są drogie, na PC tanie też nie są..). Ale racja, im dysk większy tym lepiej - zwłaszcza przy korzystaniu z abonamentu Game Pass/PS Now.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, ODIN85 napisał:

Nie wiem po co w dobie światłowodu.

Nie każdy ma dostęp do szybkiego łącza. Nie wspominam o krajach jeszcze słabiej rozwiniętych niż Polska.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, ODIN85 napisał:

Nie wiem po co w dobie światłowodu.

Nie wiem, po co w ogóle się wypowiadasz w dobie światłowodu...

• Like 1
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
14 minut temu, frog67 napisał:

Dlatego śmieszą mnie teraz gadki przed premierą "mi dodatkowy dysk niepotrzebny" taa jasne, a gry to z roku na rok mniejsze :E 

Chyba wszyscy znamy użytkownika dla którego 825GB to i tak aż za nadto :E 250 byłoby tak akurat.

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
13 minut temu, SNC napisał:

Glupotki pyskate sam zaczales. Tak lineup to nie same exy ale jak pisalem multi malo wnosza bo ograsz i tu i tu wiec dla mnie dziwne ze z wyboru dwoch konsol jedna wsumie na dzien dzisiejszy ma tylko multi a drugi i multi i exy wybiore ta z multi. Generalnie malo mnie obchodzi czy ktos chce kupic xsx bo jest np. mocniejszy i nie lubi multi sony ale jak ktos pisze ze nie ma sensu kupowac ps5 a jest sens xsx to nalezycie to wysmieje ;)

Wskaż te "pyskate", bo ja Twoje "głupotki" mogę zacytować, ale nie wiem czy jest sens się powtarzać. Z prostych rzeczy kręcisz dramę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, Kszyrztow napisał:

Wskaż te "pyskate", bo ja Twoje "głupotki" mogę zacytować, ale nie wiem czy jest sens się powtarzać. Z prostych rzeczy kręcisz dramę.

juz wystarczy na dzisiaj tej konwersacji :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 minut temu, SNC napisał:

juz wystarczy na dzisiaj tej konwersacji :P

Słabe wytłumaczenie, ale niech Ci będzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
58 minut temu, frog67 napisał:

1 TB - wielkość brutto, widoczna tylko na pudełku 
920 GB - faktyczna pojemność pustego dysku
19 GB - system XSX
99 GB - rezerwacji miejsca na aktualizacje, nowe wersje systemu, pliki wymiany itd. itd.
tj. 118 GB - M$ rezerwuje na swoje pliki łącznie (19GB system + 99GB wolna przestrzeń na przyszłość)
802 GB pozostaje dla użytkownika.

Przy dysku PS5 825 GB, bardzo bym się ucieszył z pozostawionego miejsca dla użytkownika - gdyby z przodu była siódemka 7xx GB.
Choćby 701 GB :E

Edytowane przez kanon7

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi