Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

49 minut temu, crush napisał:

Ogólnie - jasne. Co nie zmiania faktu, że jakbym teraz nie miał PC i siedział na PS4/X to i tak bym na premierę nie wciągnął ani PS5 ani Xa, tylko poczekał jak się sytuacja rozwnie. 

Nie zapominaj o tym ze ludzie czasem maja spora biblioteke gier na jednej z konsol, wtedy to tez w duzym stopniu rzutuje na decyzje, i ja upraszcza. 

Swoja droga na co chcesz czekac, roznice mocy? Bo poza tym to wiele nie zobaczysz, roznice w grach dostepnych na dana konsole dopiero kilka lat pokaze 

Edytowane przez Sheeneek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Biblioteka gier, lista znajomych, dla każdy będzie miał swoje powody. Planując pozostanie na konkretnej platformie przez całą generację, zakup w dniu premiery jest tak samo sensowny jak zakup pół roku później.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, Sheeneek napisał:

Swoja droga na co chcesz czekac, roznice mocy? Bo poza tym to wiele nie zobaczysz, roznice w grach dostepnych na dana konsole dopiero kilka lat pokaze 

niekoniecznie - biorąc analogię z aktualnej generacji, po wyjściu konsol od razu widać było różnicę pomiędzy xone a ps4, gdzie w multiplatformach ten pierwszy biegał w sporej części w rozdzielczości 900p lub jakichś egzotycznych cyfrach a ps4 bez trudu miało 1080p. W dalszej części generacji część produkcji na xox w 4k a na pro jakieś szachownicowe rozdzielczości w okolicy 1440.

W obu przypadkach było widać różnice. Mógłbym poszukać różnice w klatkażu w różnych grach, gdzie na początku xone miał w części produkcji kłopoty z utrzymaniem płynności. Te różnice są widoczne i w tej generacji zapowiada się na razie na papierze ale być może także gołym okiem takie zróżnicowanie sprzętu i to momentalnie po starcie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

ktoś na reddicie ma już dostęp do ps5, podobno 625gb wolnego miejsca dla użytkownika. https://www.reddit.com/user/Zelser/

za 100 euro chce sprzedać więcej materiałów :P 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

haha 625GB xD mi tam wystarczy, ale beka i tak jest.

Coraz bardziej widzę PRO za 3-4lata bo już chodzi nawet o dysk ?

Edytowane przez SPYCHCIO

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

ja też jakoś przeżyje, ale jak ktoś lubi chomikować gry na dysku to polecam już teraz zacząć odkładać na dodatkowy dysk ssd :D 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przedsprzedaż Ps 5 poszła gładko szybko ale Xbox Series X też podobno zachodzi szybko i już sklepy w Polsce mają problem z zapewnieniem ilości sztuk na premierę.Ja wymieniam Xbox One S na Xbox One X a kto bogatemu zabroni. Jestem w szoku bo rzeczywiście ludzie siedzą w domu bo COV-19 szalej to sprzedaż gier i konsol sprzyja branży gier.     

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ten dysk to 2x Call of Duty. :E

h4lij4rjv0151.png

Edytowane przez Stjepan

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
32 minuty temu, SPYCHCIO napisał:

haha 625GB xD mi tam wystarczy, ale beka i tak jest.

Coraz bardziej widzę PRO za 3-4lata bo już chodzi nawet o dysk ?

malo ale niczego innego nie mozna bylo sie spodiewac, 825gb a tak naprawde

12 channel,512Gib Nand Chip / channel

512 x 12 = 6,144 Gib = 768 GiB = 824.633720832‬ GB = 825GB

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bo SSD w PS5 jest tak zaczarowany i szybki ze będzie ultra szybko kasował i pobierał nowe dane z internetów, nie będzie trzeba nawet gier instalować... :E ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, esef napisał:

Nie kupię na premierę, bo "beta testy". Rok po premierze nie kupię, bo za niedługo będzie wersja slim... Z takim podejściem to pozostanie czekać na PS6 (ale to też będą beta testy). Znam parę osób, które do tej pory mają premierową PS4 i na szczęście testy wypadły pozytywnie :P 

Ja znam sporo takich którym premierowe X360 albo PS3 piękne padały jak muchy, przeważnie na "choroby" zwane RROD oraz YLOD :E 

4 godziny temu, crush napisał:

Wiem, wiem. Efekt 2 milionów godzin na szlabanie. 

:rotfl: >KLIK<

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Brak jakichkolwiek problemów za 3... A nie, czekaj. Cały czas ma to miejsce. :E

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Konsola się uruchamia do menu 20sekund, to jak z tymi laodingami w grze? bedą czy nie :E

Edytowane przez PHYSXftw

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tym ultra szybkim SSD powinna się uruchamiać jak Lamborghini do 100km/s w 2s, a nie w 20s. :E 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy moja lista jest kłamstwem?
Brak natywnego 4K/60fps/30fps
Brak 120fps
Gry po 350zl
Abonament po 250zl
Uruchomienie trwa 21sekund
Plastikowa konsola
Tandetne chłodzenie
10tflops tylko na papierze

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czekam na testy Ps 5 i Xbox Series X.

Jak myślicie którą konsola będzie miała lepsze osiągi i która konsola będzie bardziej awaryjna w dniu premiery?

42 minuty temu, PHYSXftw napisał:

Brak 120fps
Gry po 350zl
Abonament po 250zl
Plastikowa konsola
Tandetne chłodzenie

Poczekaj na testy i potem napiszesz nam co myślisz w tej sprawie

Edytowane przez KurczakPolski

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Stjepan napisał:

Z tym ultra szybkim SSD powinna się uruchamiać jak Lamborghini do 100km/s w 2s, a nie w 20s. :E 

Trzeba poczekać na ukrytą moc PlayStation ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, PHYSXftw napisał:

Konsola się uruchamia do menu 20sekund, to jak z tymi laodingami w grze? bedą czy nie :E

Kręcą człowiekiem jak koń pod górkę bo już coraz bliżej premiery to nie wiadomo jakie newsy to fikcja a co prawda.   

Ja jestem cierpliwy na wczytywanie ekranów ładowania i bez przesady tak kiepsko nie było. Ja używam dysków HHD na co dzień i nie mam z tym problemu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
57 minut temu, PHYSXftw napisał:

Brak 120fps
Gry po 350zl
Abonament po 250zl
Plastikowa konsola
Tandetne chłodzenie

Z trzema punktami mogę się nie zgodzic: 

Nie pamiętam ani jednej gry aby nie było natywnego 4k + 30fps 

Źródło wiarygodne uruchamiania 21 sekund? 

Nic na temat chłodzenia jeszcze nie wiadomo. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, kanon7 napisał:

Plastikowa konsola

A były w XXI wieku jakiekolwiek inne?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
22 minuty temu, kanon7 napisał:

Źródło wiarygodne uruchamiania 21 sekund? 

Już są pierwsze hands-on'y:

Super szybki SSD:

:rotfl: Mój Windows na starym SATA III ładuje się szybciej. 

XSX podobnie tyle czasu, a może trochę szybciej:

Ten czarny pad - porażka. 

Edytowane przez Jaycob
  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 godzin temu, milekp napisał:

niekoniecznie - biorąc analogię z aktualnej generacji, po wyjściu konsol od razu widać było różnicę pomiędzy xone a ps4, gdzie w multiplatformach ten pierwszy biegał w sporej części w rozdzielczości 900p lub jakichś egzotycznych cyfrach a ps4 bez trudu miało 1080p. W dalszej części generacji część produkcji na xox w 4k a na pro jakieś szachownicowe rozdzielczości w okolicy 1440.

W obu przypadkach było widać różnice. Mógłbym poszukać różnice w klatkażu w różnych grach, gdzie na początku xone miał w części produkcji kłopoty z utrzymaniem płynności. Te różnice są widoczne i w tej generacji zapowiada się na razie na papierze ale być może także gołym okiem takie zróżnicowanie sprzętu i to momentalnie po starcie.

I tu się zgadzam. Wystarczy zobaczyć to na przykładzie najnowszego crasha.

XOX w 60klatkach smiga bez zająknięcia, PS4pro ma duże zająknięcia. Podstawowe ps4 trzyma 30 klatek, podstawowy xbox ledwo dojezdza do 30 klatek ;)

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ten kontroler wyżej chyba się potwierdził z wcześniejszymi przeciekami.  Wciąż mam nadzieję, że to fake. :E 

PS5-DualSense-black-a.jpg

Ale sraka. :rotfl:

• Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
12 minut temu, Termez napisał:

XOX w 60klatkach smiga bez zająknięcia, PS4pro ma duże zająknięcia. Podstawowe ps4 trzyma 30 klatek, podstawowy xbox ledwo dojezdza do 30 klatek ;)

Serio dropy na ps4 pro i xone w takiej grze? :szczerbaty:  Nie zrobili dynamicznej rozdzielczości czy co?

Crash wspaniały tytuł ale żeby potrzeba było najmocniejszej konsoli do stałych 60fps to nie rozumiem 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi