Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, rambek911 napisał:

4K/30kl lub 1080/60kl do wyboru.

Mmm 30 fps, nowa generacja, ekspirjenc takie future. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
18 minut temu, azgan napisał:

Może jest jakaś petarda ale kiedy oni chcą ją odpalić?

Jeśli jest to moim zdaniem albo niedługo przed rozpoczęciem premierą, albo, jeśli faktycznie sprzedali większość preorderów, dopiero przy okazji drugiej dostawy konsol pod koniec roku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, esef napisał:

Game Pass jest świetny, ale na tą chwilę biblioteka gier first party od Microsoftu jest uboga - bardziej liczą się gry od niezależnych deweloperów tj. RDR 2, GTA czy tam Wiedźmin (dobrze, że kupili Bethesde). W tym roku premierowo ograłem tylko Battletoads w Game Passie, jednak to produkcja za 50, a nie 349 zł.

Zanim pojawi się Hellblade 2, Avowed, Fable to trochę czasu minie. Microsoft składa cały czas piękne obietnice i faktycznie kiedyś to będzie idealna usługa. Gorzej jak wraz z podniesieniem jakości gier, Microsoft zakończy promocje na game pass (i już nie ogram tych gier za 12 pln tylko za 55 pln) :)  

To co piszesz jest oczywiście możliwe. Wtedy ja jako konsument wybiorę tańszą opcję. Nikomu przecież wierności nie przysięgałem :) Teraz GP to 15 milionów użytkowników. Abo kosztuje 10$, tak więc aktualnie mają 150 mln $ co miesiąc. Ale kiedy osiągną pułap 60 milionów użytkowników (a długodystansowo jest to realne) to już będzie 600 mln $. Pomnożyć to przez 12 miesięcy i mamy ponad 7 mld $ rocznie, a to już kwota, która pozwoli spokojnie robić wysokobudżetowe gry i utrzymać bazę studiów, które mają. I to jest wg mnie ich cel - idą w jak największą liczbę abonamentów (stąd nieustanne promocje, które wg mnie skończą się dopiero wtedy, gdy osiągną zakładaną ilość subskrypcji), czyli nawet przy pozostawieniu ceny na obecnym poziomie będą na dużym plusie.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 godzin temu, azgan napisał:

Może jest jakaś petarda ale kiedy oni chcą ją odpalić?

Już niedługo, preordery i tak zeszły na pniu także nawet nie było sensu się rzucać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
12 godzin temu, RyszardGTS napisał:

Nie klepie tylko ochrania, "głównie siedzi na tyłku i nic nie robi" ;)

Znaczy jest cieciem vel stróż nocny ? Myślałem że to fucha dla emerytów - trepów itp na wcześniejszej emie ewentualnie niepełnosprawnych bo pefron dopłaca ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 minut temu, Tomcat napisał:

Znaczy jest cieciem vel stróż nocny ? Myślałem że to fucha dla emerytów - trepów itp na wcześniejszej emie ewentualnie niepełnosprawnych bo pefron dopłaca ...

Patrząc po wpisach ODINA, eh... :E:E:E

• Haha 6

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
39 minut temu, kanon7 napisał:

Patrząc po wpisach ODINA, eh... :E:E:E

cii podobno łazi z bronią ;-)

.......... chyba zę na wodę.

• Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 godzin temu, P406 napisał:

To co piszesz jest oczywiście możliwe. Wtedy ja jako konsument wybiorę tańszą opcję. Nikomu przecież wierności nie przysięgałem :)Teraz GP to 15 milionów użytkowników. Abo kosztuje 10$, tak więc aktualnie mają 150 mln $ co miesiąc. Ale kiedy osiągną pułap 60 milionów użytkowników (a długodystansowo jest to realne) to już będzie 600 mln $. Pomnożyć to przez 12 miesięcy i mamy ponad 7 mld $ rocznie, a to już kwota, która pozwoli spokojnie robić wysokobudżetowe gry i utrzymać bazę studiów, które mają. I to jest wg mnie ich cel - idą w jak największą liczbę abonamentów (stąd nieustanne promocje, które wg mnie skończą się dopiero wtedy, gdy osiągną zakładaną ilość subskrypcji), czyli nawet przy pozostawieniu ceny na obecnym poziomie będą na dużym plusie.

Mam wrażenie, że może kilka osób ogarnia różnice między modelem biznesowym abonamentów (Game Passa w tym przypadku), a modelem biznesowy Sony. Abonament będzie dążył do tego, żeby robić gry-usługi, bo totalnie nieopłacalne będzie dla nich robienie wysokobudżetowej gry na np. 20h, kto będzie przedłużał taki abonament, jak raz na rok (przy dobrych wiatrach) dostałby dobrego, wysokobudżetowego singla na 20h, a reszta to byłyby jakieś indyki, albo 2-letnie gry pojawiające się na parę miesięcy? Z drugiej strony mamy Sony, które jest wierne staremu modelowi biznesowemu, a swoją konsolę reklamuję tytułami, jakie rozmachem i "bogactwem" zjadają całą branżę (poza Rockstarem), oni mogą sobie spokojnie pozwolić na to, by raz w roku wydać grę, ale za to na najwyższym poziomie, bo na to pozwala ten model wydawniczy.

W tym momencie MS próbuje wykopać się z dołu jaki kopał sobie całą generację, to nie będzie taka fajna usługa jak już złapią więcej użytkowników (dla mnie nawet teraz jest mało atrakcyjna, w zdecydowaną większość nowych gier gram na premierę, nie 2 lata później, a dotychczasowo zainteresowali mnie tylko Quantum Break i The Outer Worlds, obie jakieś wybitne nie były). Z tych 15 milionów użytkowników zgaduję, że spora część to tacy jak ja - mają GP tylko dlatego, że kosztuje 4 zł miesięcznie i czasem coś tam znajdą : D Jak zdrożeje, to pewnie będę go przedłużał raz na jakiś czas, kiedy pojawi się tam coś interesującego mnie i wyjdzie taniej niż kupno pudełka/cyfrówki (na premierę, lub nagle uznam, że chcę to jednak ograć, jak teraz z Pathologic 2). Taktyka nałapania jak największej ilości użytkowników bajecznie tanim abonamentem, a potem puff, sprzedaliśmy Xboxy, to zwiększamy cenę (co zresztą jest potwierdzone, o czym pewnie większość użytkowników GP nawet nie zdaje sobie sprawy) i nagle kończy się eldorado, jak będziesz płacił 500 zł rocznie za abonament i okaże się, że tak naprawdę przez większość czasu nie ma na nim w co grać.

Rozumiem, że wielu osobom może taki GP pasować, ale ja osobiście jestem przeciwko takim usługom w przypadku gier, za kilka lat zaczną stawiać na jakieś kałowate multiplayery (z całym szacunkiem do graczy multiplayerowych), albo ubigierki mające utrzymywać przy opłacaniu abonamentu, dokładnie to samo byłoby (będzie?) w przypadku "przejęcia" gamingu przez streaming. Sorry, ale ja wolę raz w roku naprawdę dobry tytuł od Sony/studiów, którym Sony porządnie sypnie, niż masową produkcję średniaków w stylu Netflixa, a mark my words - tak właśnie będzie, nie teraz, ale w ciągu kilku lat, jeśli tylko Xbox nie wtopi jak w poprzedniej generacji.

IMO ludzie trochę zabrudzili gacie po zobaczeniu cen gier na NG i nagle GP stał się jakimś bożyszczem tłumów, ale mało kto zdaje sobie sprawę do czego to będzie prowadziło i że wcale nie jest to taka idealna usługa jak się mówi. Co do cen - kupujesz grę na premierę za 350 zł, przechodzisz w tydzień, sprzedajesz za 300 zł, voila, grałeś za 50 zł, też mi wielki problem XD Problem to będą mieli PC'towcy jak wzrosną ceny do podobnych, a w końcu wzrosną, prędzej czy później.

Także jak bardzo MS by nie tryhardował - dla mnie liczą się przede wszystkim gry, a czy będą działać w 1080p/60 FPS to sprawa mocno drugorzędna, mi to nie przeszkadza, i tak różnica między 1080p, a 4K jest dla mnie praktycznie niewidoczna (nie bijcie plz, niestety nie potrafię sobie wmówić, że jest faktycznie dużo lepiej). Cena gier mnie nie boli (z w/w powodu), a wiem, że Sony wykłada kasę na porządne tytuły i gry takie jak Bloodborne, Persona 5 czy Death Stranding są jednymi z najlepszych w jakie w życiu grałem, japońce jednak wkładają w produkcje gier serce, zamiast tworzyć bezduszne Halo czy Gearsy.

• Confused 2
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Tomcat napisał:

bez przesady, jako student "sto lat temu" dorabiałem w ochronie, jestem pełnosprawny do dziś i nikt do mnie nie dopłacał. Choć wtedy chyba składek do zus się za takich nie odprowadzało.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 minut temu, Przemcio666 napisał:

Rozumiem, że wielu osobom może taki GP pasować, ale ja osobiście jestem przeciwko takim usługom w przypadku gier, za kilka lat zaczną stawiać na jakieś kałowate multiplayery (z całym szacunkiem do graczy multiplayerowych), albo ubigierki mające utrzymywać przy opłacaniu abonamentu, dokładnie to samo byłoby (będzie?) w przypadku "przejęcia" gamingu przez streaming. Sorry, ale ja wolę raz w roku naprawdę dobry tytuł od Sony/studiów, którym Sony porządnie sypnie, niż masową produkcję średniaków w stylu Netflixa, a mark my words - tak właśnie będzie, nie teraz, ale w ciągu kilku lat, jeśli tylko Xbox nie wtopi jak w poprzedniej generacji.

Maciej wróżbita się znalazł. :E 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
21 minut temu, Przemcio666 napisał:

IMO ludzie trochę zabrudzili gacie po zobaczeniu cen gier na NG i nagle GP stał się jakimś bożyszczem tłumów, ale mało kto zdaje sobie sprawę do czego to będzie prowadziło i że wcale nie jest to taka idealna usługa jak się mówi. Co do cen - kupujesz grę na premierę za 350 zł, przechodzisz w tydzień, sprzedajesz za 300 zł, voila, grałeś za 50 zł, też mi wielki problem XD Problem to będą mieli PC'towcy jak wzrosną ceny do podobnych, a w końcu wzrosną, prędzej czy później.

I uważasz, że ludzie którzy nie byli w stanie bądź nie chcieli wydać 259zl na nówkę w przypadku obecnej generacji rzucą sobie 3 stówki na używkę? No nie wydaje mnie się. O ile na zachodnich rynkach podwyższenie cen o te 10€ czy 15€ nie będzie takie odczuwalne o tyle w Polsce przewiduje mocny spadek sprzedaży gier na premierę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam nadzieję że duzo gier będzie wymagac dmuchania w pada, tak dużo frajdy jak to sprawiało typowi który w tograł dawno nie widziałem :E 

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
30 minut temu, Przemcio666 napisał:

Także jak bardzo MS by nie tryhardował - dla mnie liczą się przede wszystkim gry, a czy będą działać w 1080p/60 FPS to sprawa mocno drugorzędna, mi to nie przeszkadza, i tak różnica między 1080p, a 4K jest dla mnie praktycznie niewidoczna (nie bijcie plz, niestety nie potrafię sobie wmówić, że jest faktycznie dużo lepiej). Cena gier mnie nie boli (z w/w powodu), a wiem, że Sony wykłada kasę na porządne tytuły i gry takie jak Bloodborne, Persona 5 czy Death Stranding są jednymi z najlepszych w jakie w życiu grałem, japońce jednak wkładają w produkcje gier serce, zamiast tworzyć bezduszne Halo czy Gearsy.

wróżenie z fusów. 

GamePass to bez wątpienia fajna usługa, zresztą usługi producentów plarform prepaidowych zawsze były bardziej rentowne dla kowalskiego. Pytanie również, kto jaką ma ofertę. Sprawa stara jak świat.

To co piszesz o kopiowaniu gierki za 350pln i odsprzedawaniu za 300, to jest lekko urwane z kosmosu. Spójrzmy na mnie, mam na koncie kilkaset pozycji, wiele zakupionych i też sporo z psnplus przykładowo. Jakbym miał tak dla każdej kupnej wersji robił, to czy zadajesz sobie pytanie jaki to byłby koszt? Powiedzmy dla prostego rachunku 100 gier x 50 zł straty (nie wliczam kosztów przesyłki) mamy 5000. Ciekawsze jest to, że w tym czasie obracasz gotówką typui 350 *100 = 35000 zł! Tak! czy to jest normalne? Pomijam kwestie, że wydasz 350 zł na chłam, którego nie będziesz mógł sprzedać, bo produkcja bęzie największym gównem świata.

Wnioskuję, że w 2-3 lata wydajesz min. ponad 5 koła czyli 2 konsole wg cen w dniu premiery. I to własnie dlatego GP jest nieporównywalnie lepszy. Niebiescy zawsze byli pazerni i teraz to niektórzy zauważą. 

Co do drugiej część to już zupełnie popłynąłeś - raz piszesz że rozdziałka jest drugorzędna, a jednocześnie sugerujesz by wydawać na remastery po 350 zł? Po ki uj skoro na ps4 masz albo za free albo za przysłowiowe 50 zł. Jak pracujesz dla niebiesiech, jeśli tak to chociaż się przedstaw, by nie łapać prawa prasowego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
16 minut temu, Bulsky napisał:

wróżenie z fusów. 

GamePass to bez wątpienia fajna usługa, zresztą usługi producentów plarform prepaidowych zawsze były bardziej rentowne dla kowalskiego. Pytanie również, kto jaką ma ofertę. Sprawa stara jak świat.

To co piszesz o kopiowaniu gierki za 350pln i odsprzedawaniu za 300, to jest lekko urwane z kosmosu. Spójrzmy na mnie, mam na koncie kilkaset pozycji, wiele zakupionych i też sporo z psnplus przykładowo. Jakbym miał tak dla każdej kupnej wersji robił, to czy zadajesz sobie pytanie jaki to byłby koszt? Powiedzmy dla prostego rachunku 100 gier x 50 zł straty (nie wliczam kosztów przesyłki) mamy 5000. Ciekawsze jest to, że w tym czasie obracasz gotówką typui 350 *100 = 35000 zł! Tak! czy to jest normalne? Pomijam kwestie, że wydasz 350 zł na chłam, którego nie będziesz mógł sprzedać, bo produkcja bęzie największym gównem świata.

Wnioskuję, że w 2-3 lata wydajesz min. ponad 5 koła czyli 2 konsole wg cen w dniu premiery. I to własnie dlatego GP jest nieporównywalnie lepszy. Niebiescy zawsze byli pazerni i teraz to niektórzy zauważą. 

Co do drugiej część to już zupełnie popłynąłeś - raz piszesz że rozdziałka jest drugorzędna, a jednocześnie sugerujesz by wydawać na remastery po 350 zł? Po ki uj skoro na ps4 masz albo za free albo za przysłowiowe 50 zł. Jak pracujesz dla niebiesiech, jeśli tak to chociaż się przedstaw, by nie łapać prawa prasowego.

Powiedz mi, ile Ty kupujesz gier w roku na premierę? Bo ja może z 3 czy 4 i nigdy nie miałem problemu ze sprzedażą, teraz weźmy GP za 50 zł miesięcznie, na którym zagrałbym w te same 4 gry. Ups, no troszkę drożej powiem Ci. Co to za chore obliczenia, w 2 - 3 lata 100 premier? Nawet jakbym kupował każdą najgłośniejszą grę AAA, to by tyle nie wyszło, skąd Ty te liczby wziąłeś XD

Gdzie napisałem coś o wydawaniu 350 zł na remastery? Że w sensie, hehe, bo na PS5 będą remastery same, haha, bo Demon's Souls to remaster starej gry XD? Że tak? Czy co? Przede wszystkim remake != remaster, a remastery kupuję tylko starych gier, w które kiedyś nie zagrałem i teraz mam okazję (Bioshocki, SotC czy Yakuza Colletion, a teraz czekam na NieR: Replicant), ja sam nie dołożę się do żadnego remastera z PS4, bo je po prostu wszystkie ograłem i nic mnie nie interesuje.

Postaraj się o jakieś sensowne argumenty, zanim zaczniesz dyskusję. Widać, że Netflix i ogólnie abonamenty niczego Was nie nauczyły i myślicie, że w przypadku gier będzie inaczej, tak, tak, teraz jesteście zaskoczeni, że ten Pszemciosześćsześćsześć to jakiś niespełna rozumu, a za kilka lat zobaczycie do czego doprowadzi granie jako usługa, Netflix też na początku się starał i nie srał średniakami tylko po to, by desperacko utrzymać ludzi przy opłacaniu abonamentu ; ) Jednak na razie ciężko spodziewać jakiejś znajomości rynku czy analizy biznesowej po kimś, kto nie rozumie co piszę o sprzedawaniu gier (bartik) i drugi, co nagle wyskakuje z setką premier w 2 - 3 lata XD

Edytowane przez Przemcio666

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
12 minut temu, Bulsky napisał:

GamePass to bez wątpienia fajna usługa [...]

To raczej sprawa indywidualna, jak ktoś gra mało to niekoniecznie musi mu spasować.

Żeby nawiązać bezpośrednią walkę z MS, Sony musiałoby wprowadzić PSNow do większej liczby krajów. Wiadomo, że to nie jest ta sama usługa, ale niekoniecznie musiałaby być taka sama. Sprzedawanie exów w pełnej cenie na premierę, a po jakimś czasie wrzucanie do PSNow miałoby sens z biznesowego punktu widzenia. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
16 minut temu, Przemcio666 napisał:

Powiedz mi, ile Ty kupujesz gier w roku na premierę? Bo ja może z 3 czy 4 i nigdy nie miałem problemu ze sprzedażą, teraz weźmy GP za 50 zł miesięcznie, na którym zagrałbym w te same 4 gry. Ups, no troszkę drożej powiem Ci. Co to za chore obliczenia, w 2 - 3 lata 100 premier? Nawet jakbym kupował każdą najgłośniejszą grę AAA, to by tyle nie wyszło, skąd Ty te liczby wziąłeś XD

Ale wiesz, że GP możesz wziąć na miesiąc - dwa, ograć te 3-4 gry i zrezygnować? Cena GP to 40 pln na miesiąc. Czyli 80 pln < 150 lub 200 :) Wyjdzie taniej niż jakbyś miał kupić i sprzedać płyty...

Edytowane przez P406

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
27 minut temu, joloxx9 napisał:

Mam nadzieję że duzo gier będzie wymagac dmuchania w pada,

pewnie będzie dokładnie tyle samo ile wymagało światełka lub głośnika w padzie...

• Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
14 minut temu, Camil666 napisał:

To raczej sprawa indywidualna, jak ktoś gra mało to niekoniecznie musi mu spasować.

Właśnie odwrotnie - to fajna dla tych co grają mało i nie przeszkadza im oczekiwanie przynajmniej roku na jedną grę, bo w stosunkowo niskiej cenie mogą ogarnąć zaległości, a na bieżąco i tak nie muszą być. Ja na przykład nie mam już kupki wstydu i w tym momencie GP w żaden sposób nie zachęca mnie bym płacił za niego co miesiąc poza tym, że kosztuje 4 zł i czasem się tam coś trafi, jak Tell Me Why na premierę (straszny średniak though), albo ten Pathologic 2.

5 minut temu, P406 napisał:

Ale wiesz, że GP możesz wziąć na miesiąc - dwa, ograć te 3-4 gry i zrezygnować? Cena GP to 40 pln na miesiąc. Czyli 80 pln < 150 lub 200 :) Wyjdzie na to samo, jakbyś miał kupić i sprzedać płyty...

Tak, rok albo dwa lata po premierze (poza niektórymi tytułami), nie, dzięki, rok po premierze to ogrywam za 150 zł i sprzedaję za 150 zł = grałem za darmo ; ) Serio nikt tu nie gra w taki sposób i jesteście zdezorientowani o czym ja w ogóle rozmawiam? Tak, gram w gry na premierę za 50 zł i po podwyżce nadal będę grał za 50 zł, nie czekam rok i dłużej aż pojawi się w GP, poważnie, magia.

Edytowane przez Przemcio666

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
16 minut temu, milekp napisał:

pewnie będzie dokładnie tyle samo ile wymagało światełka lub głośnika w padzie...

Mam wprawdzie ps4 pro dopiero 2 miechy, ale po co w padzie głośnik, światełka i ta płytka dotykowa jeszcze nie odkryłem.
Chyba do wkurzania gracza
Wolał bym w to miejsce większą baterię ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
42 minuty temu, Przemcio666 napisał:

teraz weźmy GP za 50 zł miesięcznie, na którym zagrałbym w te same 4 gry

Ale Ty wiesz, że GP nie trzeba opłacać co miesiąc, nie? Może się zdarzyć tak, że te 4 gry do ogrania będą dostępne w tym samym czasie w GP i zapłacisz za dostęp do nich te 50 zł (o ile Ci potrzebny Ultimate), albo 40 zł (jeśli nie jest Ci potrzebny). Twój przykład nie ma w tym przypadku większego sensu.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Przemcio666 napisał:

d4, cod, pewnie jakieś cukiereczki ps5 etc to na dzień dobry. Ja nie grywam w gierki, wiec mówię Ci z tego co pamiętam. 33 gry na rok, to wcale nie jest dużo, ale nawet gdybyś podzielił przez dwa, to i tak wyjdzie spora kasa.  a liczyć niezłe potrafię, może więc problem jest w innym miejscu. ps5 jeszcze nie wyszło, wiec nie mów hop, bo nie później niż w listopadzie okaże się że COD: CW będzie strzelam po... 649 ??? szaleństwo. 

25 minut temu, BlindObserver napisał:

Ale Ty wiesz, że GP nie trzeba opłacać co miesiąc, nie? Może się zdarzyć tak, że te 4 gry do ogrania będą dostępne w tym samym czasie w GP i zapłacisz za dostęp do nich te 50 zł (o ile Ci potrzebny Ultimate), albo 40 zł (jeśli nie jest Ci potrzebny). Twój przykład nie ma w tym przypadku większego sensu.

Dokładnie. Jak ktoś ma potrzebę, to ocenia ofertę, kupuje i w miesiąc czy 2 przejdzie i w max 100 się zmieści. GamePass wciąga dotychczasową politykę niebieskich lewą dziurką.

Update: i żeby nie było - nie faworyzuję żadnej ze stron.

Edytowane przez Bulsky
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
36 minut temu, Tomcat napisał:

Mam wprawdzie ps4 pro dopiero 2 miechy, ale po co w padzie głośnik, światełka i ta płytka dotykowa jeszcze nie odkryłem.
Chyba do wkurzania gracza
Wolał bym w to miejsce większą baterię ;-)

Ja chyba tylko w jednej grze widziałem zeby sie tego uzywało z tego co pamietam to w Infamous Second Son sie uzywało tego panelu dotykowego i z głosniczka były niektóre efekty dzwiękowe z gry.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najlepsze jest puszczanie dźwięku z głośnika w Killzone :E To jest memem samym w sobie.

Ogólnie to nie tylko @Tomcat nie odkrył do czego to jest, bo samo Sony i deweloperzy nie odkryli przez całą trwającą nadal generację.

• Haha 3
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
35 minut temu, BlindObserver napisał:

Okej, przyznaję, źle się wyraziłem, mówiłem o graczu, który gra wyłącznie na GP i będzie go opłacał co miesiąc, bo ogrywa na nim jeszcze inne gry/nie jest na tyle świadomy, by kupować GP tylko wtedy gdy coś fajnego na niego wyjdzie i po prostu płaci sobie za niego "w tle", a nie tylko wtedy kiedy wyjdzie coś co go interesuje. Oczywiście, można robić tak jak mówisz, co nadal mnie osobiście nie urządza, bo nie będę czekał rok+ po premierze, żeby przycebulić na grze, jeśli w przypadku pudełka mógłbym przycebulić jeszcze bardziej, bo mógłbym grać za darmo, albo nawet przy bardziej niszowych tytułach - jeszcze na tej sprzedaży zarobić, tak jak sam zrobiłem z kilkoma grami, między innymi z NieR Automata, Yakuzą 0 i 6 : D Grosze, bo jakieś 10 zł od sztuki, but still, w ogólnym rozrachunku wyszedłem na minimalny plus kupując grę. Można też kupować wydania Steelbookowe, które nie tanieją, a wręcz drożeją, Personę 5 Royal kupiłem za tyle samo za ile sprzedałem, to samo Sekiro (nie czekałem aż zdrożeją, za biedny na to jestem XD). Jak jeszcze byłem PCMR i kupiłem PS3 pod koniec generacji dla exów/gier, które nie wyszły na PC (było ich z 10 może), to dopłaciłem tylko do The Last of Us, całą resztę ograłem za jakieś 80 zł : D Także Game Pass w moim przypadku nie wychodzi ani taniej, ani wygodniej, czekanie aż coś MOŻE łaskawie pojawi się abonamencie, żeby pozornie zaoszczędzić? Meh. Po co, jak granie na premierę jest tanie i będzie nadal? Dla casuali GP może być fajny, dla mnie nie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, milekp napisał:

Wiesz że sobie jaja robiłem? :E 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi