Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Camil666 napisał:

A na PS5 nie działa/jest to wymagane?

Działa ale temperatury też ma większe mimo mniejszej mocy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, azgan napisał:

Nie słyszałem żeby XSX wymagał specjalnych aktualuzacji dla wentylatora to co pokazują teraz na sprzęcie który trafił do wybrańców po prostu działa. 

No i z czym masz problem? Wytłumacz, co Cię w tej aktualizacji śmieszy. Wszystko, co może poprawić kulturę pracy jest dobrym pomysłem. Wentylator w PS5 też po prostu działa, a Tobie przeszkadza, że może działać lepiej.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda jakby to było robione w pośpiechu i wymagało poprawiania w testach na ludziach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu co masz informację o PS5 to Ci wygląda na coś, czym nie jest. Kręcenie beki z czegoś, czego się nie rozumie, a co na dodatek może być bardzo dobrym rozwiązaniem, jedynie to pokazuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czego tu można nie rozumieć? Obowiązują inne zasady niż na PC? Będą łatać softem turbinę żeby zbić temperatury i poprawić kulturę pracy bo w laboratorium nie byli w stanie odpowiednio dopracować całości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, azgan napisał:

Działa ale temperatury też ma większe mimo mniejszej mocy 

A skąd możesz to wiedzieć skoro nie ma jeszcze żadnych rzetelnych testów na sklepowych wersjach obu konsol?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Camil666 napisał:

A skąd możesz to wiedzieć skoro nie ma jeszcze żadnych rzetelnych testów na sklepowych wersjach obu konsol?

Bazuje na tym co jest dostępne obecnie  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, BlindObserver napisał:

No i z czym masz problem? Wytłumacz, co Cię w tej aktualizacji śmieszy. Wszystko, co może poprawić kulturę pracy jest dobrym pomysłem. Wentylator w PS5 też po prostu działa, a Tobie przeszkadza, że może działać lepiej.

A nie lepiej było od podstaw zaprojektować cichy i wydajny system, a nie łatać? 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, crush napisał:

A nie lepiej było od podstaw zaprojektować cichy i wydajny system, a nie łatać? 

I o to chodzi

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, crush napisał:

A nie lepiej było od podstaw zaprojektować cichy i wydajny system, a nie łatać? 

A skąd wiesz, że nie jest cichy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
19 minut temu, azgan napisał:

Nie słyszałem żeby XSX wymagał specjalnych aktualizacji dla wentylatora to co pokazują teraz na sprzęcie który trafił do wybrańców po prostu działa. 

Odkąd to Xbox stał się ideałem i wzorem do naśladowania? Aktualizacji nie ma na Xboxie to znaczy, że to głupie/złe rozwiązanie?
Zaskoczę Cię - Xbox różni się od PS5 i to normalne, że sprzęty działają inaczej/ oferują inne funkcje ;) Sprzęt, który trafił do wybrańców - Japończyków też po prostu działał ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, azgan napisał:

A czego tu można nie rozumieć? Obowiązują inne zasady niż na PC? Będą łatać softem turbinę żeby zbić temperatury i poprawić kulturę pracy bo w laboratorium nie byli w stanie odpowiednio dopracować całości.

 

3 minuty temu, crush napisał:

A nie lepiej było od podstaw zaprojektować cichy i wydajny system, a nie łatać? 

A skąd wiecie, co będą robić i że mają coś łatać? :E To jest tak epicka nadinterpretacja że aż głowa boli. Mogą zostawić profil dla wszystkich gier i wtedy wentylator będzie zachowywał się tak samo wszędzie (co da się osiągnąć po prostu trzymając PS5 w trybie offline). I to będzie działać jak na XSX. Ale jeśli mają okazję dostosować działanie do każdej gry, to ja nie wiem, jak można w tym widzieć problem i jęczeć o łataniu. Profilowanie pod każdą grę jest ZAWSZE lepsze niż standardowe ustawienie do wszystkiego, bo można wykorzystać w pełni dany sprzęt.

Od tych absurdalnych zarzutów zacząłem bronić PS5, to trzeba ogarnąć, jak wyjęte z dupy są to problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Camil666 napisał:

A skąd wiesz, że nie jest cichy?

Dowiem się jak będzie u mnie w domu 

1 minutę temu, BlindObserver napisał:

 

A skąd wiecie, co będą robić i że mają coś łatać? :E To jest tak epicka nadinterpretacja że aż głowa boli. Mogą zostawić profil dla wszystkich gier i wtedy wentylator będzie zachowywał się tak samo wszędzie (co da się osiągnąć po prostu trzymając PS5 w trybie offline). I to będzie działać jak na XSX. Ale jeśli mają okazję dostosować działanie do każdej gry, to ja nie wiem, jak można w tym widzieć problem i jęczeć o łataniu. Profilowanie pod każdą grę jest ZAWSZE lepsze niż standardowe ustawienie do wszystkiego, bo można wykorzystać w pełni dany sprzęt.

Od tych absurdalnych zarzutów zacząłem bronić PS5, to trzeba ogarnąć, jak wyjęte z dupy są to problemy.

I dla ilu gier wchodzisz do BIOSU/UEFI i specjalnie poprawiasz profile wentyli? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 minutę temu, azgan napisał:

Dowiem się jak będzie u mnie w domu 

czyli za miesiąc. Trochę Ci współczuję, bo po odebraniu konsol (mam tu na myśli XSX i PS5) zamiast grać i się cieszyć z nowej generacji to będziesz nadstawiał ucho i sprawdzał, która to konsola głośniej pracuje i dotykał, która to jest cieplejsza... :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, BlindObserver napisał:

 

A skąd wiecie, co będą robić i że mają coś łatać? :E To jest tak epicka nadinterpretacja że aż głowa boli. Mogą zostawić profil dla wszystkich gier i wtedy wentylator będzie zachowywał się tak samo wszędzie (co da się osiągnąć po prostu trzymając PS5 w trybie offline). I to będzie działać jak na XSX. Ale jeśli mają okazję dostosować działanie do każdej gry, to ja nie wiem, jak można w tym widzieć problem i jęczeć o łataniu. Profilowanie pod każdą grę jest ZAWSZE lepsze niż standardowe ustawienie do wszystkiego, bo można wykorzystać w pełni dany sprzęt.

Od tych absurdalnych zarzutów zacząłem bronić PS5, to trzeba ogarnąć, jak wyjęte z dupy są to problemy.

A nie można takich profili wprowadzić na start? Oni nie znają możliwości własnego sprzętu? Dopiero trzeba go zbadać? 

PS4 bez profili nie zachowuje się wszędzie tak samo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Beka bo chyba ps4 też chwalili się tym dynamicznym wiatrakiem, a później były jajca że konsola wyje w menu gry bardziej niż podczas grania. Albo na cutscenkach cisza, potem gra -> tornado, filmik itd. Bardziej to wkurza niż jakaś dogodność i wolałbym już stałe tryby, a tu znowu będzie widzimisię każdego twórcy. 

Ciekawe z tym metalem: czy konsola jest aż tak gorąca, czy jednak tak cicha. I jeśli tak to po co jeszcze zabawy wiatrakiem. Skoro series x bierze po ~200W w gearsach, to plej jeszcze by go przeskoczył? Raczej nie, a tam chyba nie wspominają o metalu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, esef napisał:

Odkąd to Xbox stał się ideałem i wzorem do naśladowania? Aktualizacji nie ma na Xboxie to znaczy, że to głupie/złe rozwiązanie?
Zaskoczę Cię - Xbox różni się od PS5 i to normalne, że sprzęty działają inaczej/ oferują inne funkcje ;) Sprzęt, który trafił do wybrańców - Japończyków też po prostu działał ;) 

No jeżeli dla kogoś wyznacznikiem jakości jest to, że sprzęt działa to o czym tu dyskutować? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, esef napisał:

czyli za miesiąc. Trochę Ci współczuję, bo po odebraniu konsol (mam tu na myśli XSX i PS5) zamiast grać i się cieszyć z nowej generacji to będziesz nadstawiał ucho i sprawdzał, która to konsola głośniej pracuje i dotykał, która to jest cieplejsza... :P 

To też jest zabawa poznawanie nowego sprzętu, bardziej się jaram tym niż grami jakie mają się pojawić na start tych maszynek 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, azgan napisał:

I dla ilu gier wchodzisz do BIOSU/UEFI i specjalnie poprawiasz profile wentyli? 

Dla żadnej nie wchodzę do biosu, bo jakie mam tam wentyle od GPU ustawić? :E

1 minutę temu, crush napisał:

A nie można takich profili wprowadzić na start? Oni nie znają możliwości własnego sprzętu? Dopiero trzeba go zbadać? 

PS4 bez profili nie zachowuje się wszędzie tak samo. 

Możliwości swojego sprzętu mogą znać. Ale skąd mają wiedzieć, jak dana gra obciąży SoC. Co, oni siedzą w głowie deweloperów? 

Na logikę, jeśli gra np. powoduje, że wentylator działa w pewien sposób, ale bez żadnej straty wydajnościowej i np. delikatnym wzroście temperatury da się dla tej konkretnej gry go zwolnić, to jaki w tym widzisz problem? 

PS4 jest właśnie zaprzeczeniem tego, co powinny wprowadzić profile w PS5...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, crush napisał:

A nie można takich profili wprowadzić na start? Oni nie znają możliwości własnego sprzętu? Dopiero trzeba go zbadać? 

PS4 bez profili nie zachowuje się wszędzie tak samo. 

Niech do PS4PRO zrobią Update softu konsola już dobrze znana i wszyscy będą mieli ciche ?

Teraz, BlindObserver napisał:

Dla żadnej nie wchodzę do biosu, bo jakie mam tam wentyle od GPU ustawić? :E

 

Kiedyś się dało edytować BIOS NVIDII a poza GPU masz chyba też jakieś inne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
4 minuty temu, crush napisał:

No jeżeli dla kogoś wyznacznikiem jakości jest to, że sprzęt działa to o czym tu dyskutować? :E

Na razie tylko tyle wiemy - oba sprzęty będą działać. O czym tu teraz dyskutować?
O PS5 mało wiemy, a o XSX dowiadujemy się tylko od "dziennikarzy", którzy zamiast wstawić pełną recenzję sprzętu to co chwila wrzucają jakieś głupotki, żeby tylko sobie oglądalność podbić i zasłaniają się embargo :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, esef napisał:

Na razie tylko tyle wiemy - oba sprzęty będą działać. O czym tu teraz dyskutować?
 

Wiemy więcej bo pomiary były już zamieszczane w obu tematach. Chcesz wiedzieć na 100% to kup i sam sprawdź ?

Po premierze będzie można porównać wyniki sklepowych wersji.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, BlindObserver napisał:

Dla żadnej nie wchodzę do biosu, bo jakie mam tam wentyle od GPU ustawić? :E

Możliwości swojego sprzętu mogą znać. Ale skąd mają wiedzieć, jak dana gra obciąży SoC. Co, oni siedzą w głowie deweloperów? 

Na logikę, jeśli gra np. powoduje, że wentylator działa w pewien sposób, ale bez żadnej straty wydajnościowej i np. delikatnym wzroście temperatury da się dla tej konkretnej gry go zwolnić, to jaki w tym widzisz problem? 

PS4 jest właśnie zaprzeczeniem tego, co powinny wprowadzić profile w PS5...

ALBO... Wiem, że to szalone - zaprojektować konsolę która nie wyje nawet przy dużym obciążeniu? A do małych gier nie będą potrzebne profile bo jednak jakiś czujnik temperatury tam jest. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, azgan napisał:

Kiedyś się dało edytować BIOS NVIDII a poza GPU masz chyba też jakieś inne ?

Po co miałbym edytować bios nvidii, by zapisać jeden profil, który będzie i tak stały, bo zastąpi poprzedni? Więc do żadnego zadania tego nie dostosuję znowu. 

W Afterburnerze miałem 2 różne profile, z różnymi zegarami i różnymi ustawieniami wentylatorów. A gdy kopałem miałem jeszcze 3 profil. Nie widzę w tym nic dziwnego. 

1 minutę temu, crush napisał:

ALBO... Wiem, że to szalone - zaprojektować konsolę która nie wyje nawet przy dużym obciążeniu? A do małych gier nie będą potrzebne profile bo jednak jakiś czujnik temperatury tam jest. 

Ja nie słyszałem PS5, więc nie wiem czy wyje, czy nie wyje. Drugie zdanie jest bez sensu - właśnie dlatego, że są czujniki temperatury (3), możliwe jest tworzenie tych profili, także dla małych gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, BlindObserver napisał:

Ja nie słyszałem PS5, więc nie wiem czy wyje, czy nie wyje. Drugie zdanie jest bez sensu - właśnie dlatego, że są czujniki temperatury (3), możliwe jest tworzenie tych profili, także dla małych gier.

Po co więc profile? Niech lata na full skoro jest cicha. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...