Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, RyszardGTS napisał:

:rotfl:

Praktycznie żaden z Dirtów nie ma zbyt wielkich wymagań na PC, "obskoczysz każdego na karcie ze średniej półki na detalach ultra"

Jakbym byl jego pracodawca to bym go zwolnil od razu za takie niekompetencje, to tak jakby mowic ze roznice miedzy 3070 a 3080 tez nie maja znaczenia a co sie dzialo z ps4pro a xbox one x w duzych tyt AAA pod wzgledem grafiki chyba nie trzeba przypominac :D

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, ODIN85 napisał:

A po co by mieli pokazać multiplatformę która lepiej na Sx będzie chodziła?

Zeby moc porownac roznice.

Co ty taki zdziwiony, z takim tokiem rozumowania to Digital Foundry nie mialo by racji bytu bo glownie to robia.

Poza tym non stop gadanie o roznicach w mocy to chyba fajnie to w realu wkoncu zobaczyc?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Phoenixsuple napisał:

Jakbym byl jego pracodawca to bym go zwolnil od razu za takie niekompetencje, to tak jakby mowic ze roznice miedzy 3070 a 3080 tez nie maja znaczenia a co sie dzialo z ps4pro a xbox one x w duzych tyt AAA pod wzgledem grafiki chyba nie trzeba przypominac :D

raczej jaka roznica miedzy 2070 a 2080 i tak oczywiscie ma absolutnie racje, 20-25% roznicy w wydajnosci to jest w swiecie konsol prawie nic 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, SNC napisał:

 20-25% roznicy w wydajnosci to jest w swiecie konsol prawie nic 

Prawie robi wielka rorznice :rotfl::rotfl::rotfl: Ale nie w konsolach to juz sporo pewnie :heu: Ty juz lepiej nic nie pisz....

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, ODIN85 napisał:

W 4k to jest pogrom.

On tego nie zrozumie  tak wiec szkoda tlumaczyc tym bardziej jak gra lata w 4k i 30fps/60fps to przy roznicach rzedu 20-25% na gpu to jest przepasc. ;)

Edytowane przez Phoenixsuple
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Phoenixsuple napisał:

On tego nie zrozumie  tak wiec szkoda tlumaczyc tym bardziej jak gra lata w 4k i 30fps/60fps to przy roznicach rzedu 20-25% na gpu to jest przepasc. ;)

zrozumiem, to nie jest przepasc, wystarczy zejsc suwaczkiem z very high na high przy niektorych ustawieniach lub zastosowac dynamiczna rozdzielczosc, lub temporal injection lub zejsc do 1800p (setki mozliwosci ktore zrownowaza roznice wydajnosci a ktorych bedzie trzeba wyszukiwac na stopklatkach i zoomach w materialach df)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, SNC napisał:

zrozumiem, to nie jest przepasc, wystarczy zejsc suwaczkiem z very high na high przy niektorych ustawieniach lub zastosowac dynamiczna rozdzielczosc, lub temporal injection lub zejsc do 1800p (setki mozliwosci ktore zrownowaza roznice wydajnosci a ktorych bedzie trzeba wyszukiwac na stopklatkach i zoomach w materialach df)

W konsoli suwaczki :rotfl: Brawo Ty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Phoenixsuple napisał:

W konsoli suwaczki :rotfl: Brawo Ty.

?‍♂️ mowimy jakie mozliwosci maja devi i jaki problem stanowi tak niewielka roznica wydajnosci (oraz teoretyczny przyklad 2070 vs 2080 przekladajac na swiat pc)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, ODIN85 napisał:

Na Ps5 dopieszczone będą tylko exy,cała reszta będzie latała lepiej na Sx.

nikt nie twierdzi inaczej ale te roznice beda poprostu mniejsze niz do tej pory 

Edytowane przez SNC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, SNC napisał:

?‍♂️ mowimy jakie mozliwosci maja devi i jaki problem stanowi tak niewielka roznica wydajnosci (oraz teoretyczny przyklad 2070 vs 2080 przekladajac na swiat pc)

Jeastesmy w dziale konsol i odnioslem sie do wypowiedzi "Różnice GPU między PS5 i Xbox Series X nie mają znaczenia według twórcy DiRT 5"

Wiec zjedz na ziemie i zacznij myslec bo gpu to byl tylko przyklad ;)

I nie interesuje mnie to ze nawet na PC mozna zejsc z suwakami, odnioslem sie do twoich bzdur dotyczacych znikomych roznic w konsoli gdzie wydajnosc sie rozni 20-25% a Ty wylatujesz z suwamaki na PC :rotfl:

Czy to na POC czy konsoli 20-25% roznicy na gpu to jest przepasc i to sa fakty.

Policz sobie ile moze dac 20%-25% roznicy na gpy kiedy mamy 4k i 30/60fps ile mozna przez to zyskac ;)

Edytowane przez Phoenixsuple
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Phoenixsuple napisał:

Jeastesmy w dziale konsol i odnioslem sie do wypowiedzi "Różnice GPU między PS5 i Xbox Series X nie mają znaczenia według twórcy DiRT 5"

Wiec zjedz na ziemie i zacznij myslec bo gpu to byl tylko przyklad ;)

I nie interesuje mnie to ze nawet na PC mozna zejsc z suwakami, odnioslem sie do twoich bzdur dotyczacych znikomych roznic w konsoli gdzie wydajnosc sie rozni 20-25% a Ty wylatujesz z suwamaki na PC :rotfl:

Czy to na POC czy konsoli 20-25% roznicy na gpu to jest przepasc i to sa fakty.

pozwol ze podsumuje twoje wypociny smiechem i na tym zakonczymy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też uważam, że różnice w większości przypadków będą możliwe do zauważenia jedynie w analizach na stopklatkach. W realnej rozgrywce większość ludzi nie zauważy czy jest 4K czy te wspomniane 1800p. Nie przy tym zagęszczeniu pikseli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oby tak bylo, bo rdr2 pokazalo jak bardzo innaczej gry moga sie prezentowac. Mydlo na prosiaku bylo mega porazka

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RDR2 złoty przykład bo jezeli sa zasoby na dopracowanie na takim poziomie to ta roznica daje bardzo duzo
ale generalnie jak jest troche bardziej agresywna dynamiczna rozdzielczosc to pol biedy.

Najgorzej jak tworcy olewaja temat i masz dropy do 24fps czy nizej a to juz slepy zauwazy

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, ODIN85 napisał:

To akurat był najmiejszy problem tej produkcji.

To jaki byl najwiekszy problem tej produkcji na pro?

Bo chyba mowimy o roznicach miedzy platformami a nie czy ci sie gra podobala?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
8 minut temu, Sheeneek napisał:
16 minut temu, ODIN85 napisał:

To akurat był najmiejszy problem tej produkcji.

To jaki byl najwiekszy problem tej produkcji na pro?

największym problemem z RDR2 dla Odina była dosyć powolna rozgrywka (nie dało się przelecieć gry w 10 godzin). 

Niestety dotyczyło to każdej platformy, na którą wydana została gra - pewnie historie musiał nadrobić na yt zwiększając prędkość wideo do 2.0 ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Sheeneek napisał:

Oby tak bylo, bo rdr2 pokazalo jak bardzo innaczej gry moga sie prezentowac. Mydlo na prosiaku bylo mega porazka

To akurat jest głupia decyzja R, bo ten rozmywacz to nie wina niskiej rozdzielczości tylko efekt jaki dodał Rockstar. Nie mam pojęcia co nimi kierowało.

Jeśli ktoś zobaczy różnicę w grze między 1800p a 2160 to czapki z głów. W multiplatformach ta różnica nie będzie miała żadnego znaczenia. Szkoda, że PS5 nie jest mocniejsze bo exy mogłyby wyglądać lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, ODIN85 napisał:

Na Ps5 dopieszczone będą tylko exy,cała reszta będzie latała lepiej na Sx.

I nie wiem w sumie czemu kogoś to dziwi skoro widać to na PS4PRO i XOX i widać to też po RTX2070 i RTX2080 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, bleidd napisał:

To akurat jest głupia decyzja R, bo ten rozmywacz to nie wina niskiej rozdzielczości tylko efekt jaki dodał Rockstar. Nie mam pojęcia co nimi kierowało.

Jeśli ktoś zobaczy różnicę w grze między 1800p a 2160 to czapki z głów. W multiplatformach ta różnica nie będzie miała żadnego znaczenia. Szkoda, że PS5 nie jest mocniejsze bo exy mogłyby wyglądać lepiej.

Jasne, że każdy kto nie ma jakiejś dużej wady wzroku zobaczy różnice 1800p vs 2160p.

Są dwie kwestie, nie natywna rozdzielczość zawsze powoduje dodatkowe anomalie, druga to że różnica w ilości pixeli to jest 5.8mln vs 8.3mln. Czyli natywne 4k oferuje ~44% więcej.

Można sobie odpalić nawet starego TLoU na ps4 pro ma dwie opcje 1800p i 4k. Mimo, że to już stara gra i na dzień dzisiejszy nie ma masy drobnych detali jak nowe gry to i tak różnice widać gołym okiem.

Oczywiście nie mówię, że nie da się grać w 1800p na wyświetlaczu 4k, bo się da, ale jak jest możliwość to zawsze lepiej mieć natywne 4k.

A co do RDR2 to jest w znacznym stopniu wina rozdzielczości 1920x2160 skalowane do 4k czyli znacznie obcięte w poziomie. Gdyby robili tą grę stricte pod PS4 pro to pewnie zastosowali by coś lepszego, a tak niestety, skupili się na najmocniejszej konsoli, a na ps4 pro dali to co wyszło.

 

 

Edytowane przez lukadd
  • Thanks 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, lukadd napisał:

Jasne, że każdy kto nie ma jakiejś dużej wady wzroku zobaczy różnice 1800p vs 2160p.

Są dwie kwestie, nie natywna rozdzielczość zawsze powoduje dodatkowe anomalie, druga to że różnica w ilości pixeli to jest 5.8mln vs 8.3mln. Czyli natywne 4k oferuje ~44% więcej.

Dlatego prawdopodobnie nie bedzie trzeba obnizac rozdzialki nawet do 1800p a np 1944p przy tym samym setupie grficznym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, ODIN85 napisał:

Bardziej brak swobody w misjach,skopana fizyka konia i szybka podróż która była długa.

Skopane to były raczej twoje umiejętności obsługi pada. Fizyka konia to jeden z najbardziej zachwalanych elementów w tej grze.
https://giant.gfycat.com/ReadyMindlessAmbushbug.webm

 

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, Wu70 napisał:

 

Najgorzej jak tworcy olewaja temat i masz dropy do 24fps czy nizej a to juz slepy zauwazy

To jest akurat dobry argument, zawsze istnieje mozliwosc olania tematu i zastosowania takiego samego setupu mimo dropow fpsow (re2r na x one x mial wieksze dropy niz ps4 pro bo zastosowano natwne 4k dopiero patch to porpawial)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To trzeba chyba bardzo blisko TV siedzieć aby widzieć różnice, ja w tym TLOU nie widziałem żadnej. A jeśli to będzie 1944p to tym bardziej z lupą tego trzeba będzie szukać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, ODIN85 napisał:

Ale co fabuła była lepsza dzięki temu?

Wszystko jest lepsze dzieki temu a fabula i tak na nieosiagalnym poziomie dla twoich dlc za 250zl

Edytowane przez Wu70
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Odpowiedzi

    • Poparcie dla Trzeciej Zgagi leci na łeb na szyję  a minęło zaledwie kilka miesięcy... Myślałem że trochę te "PoKo KoKo" porządzi, rozpadną się szybciej niż myślałem. Oni nawet dwóch Pisowców nie potrafią zamknąć no chyba że na kilka dni 
    • A to nie jest tak że net Ci wolno działa?
    • Ale zrobienie dobrego zdjęcia w deszczu to już misja niemożliwa. w ruchu wygląda to dobrze, zaś na zdjęciu fatalnie i bidnie. Polecam w tamtych deszczowych lasach walkę w nocy z ognistym pazurem to dopiero jazda i fajerwerki  wiedzieli gdzie gnoja dać... ech.. piękne.
    • W RDR2 mgła na bagnach, albo nocą w Saint Denis była miazga, do tego to oświetlenie. Szczenę zbierałem z podłogi pamiętam   Tutaj jeszcze nie wiem, dopiero zaczynam   Znalazłem stare ss:
    • U mnie zestaw z 7800x3d to był kaprys, bo przesiadałem się z Z690 i kręconego 12600kf, więc wydajności przy 6950xt mi nie brakowało...ot chciałem już wejść w DDR5 i stwierdziłem, że jak to robić to z "petardą" do gier, a też nie chciałem intela...drugi to była właśnie kalkulacja, czy zmieniać MSI B550 gaming plus + kręcony 5600X na 5800x3d, czy iść w am5, trochę w tej kalkulacji pomogło to, że akurat trafił się kupiec na całość (mobo, cpu, ram), do tego płacił sensowny grosz...choć wtedy próg wejścia w am5 był zauważalnie wyższy niż obecnie, bo nie było na rynku 7500f, 7600 stał powyżej 1k, najtańsze sensowne mobasy też pod 1k.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...