Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

56 minut temu, bleidd napisał:

 

Jeśli ktoś zobaczy różnicę w grze między 1800p a 2160 to czapki z głów. 

Jak grałem na PC i ręcznie wymusiłem 1800p w sterownikach NVIDII to bez problemu widziałem różnice w ostrości obrazu między 2160p. Może jakbym nie miał bezpośredniego porównania to dałbym się zwieść ale widząc jedno i drugie z 1,5m na 55 calach bez problemu wskazałbym gdzie obraz jest bardziej klarowny. 

W takim RDR2 też bez problemu powiem Ci w ślepym teście gdzie jest szachownica (PS4PRO) a natywne 4K (XOX).

42 minuty temu, lukadd napisał:

Jasne, że każdy kto nie ma jakiejś dużej wady wzroku zobaczy różnice 1800p vs 2160p.

Są dwie kwestie, nie natywna rozdzielczość zawsze powoduje dodatkowe anomalie, druga to że różnica w ilości pixeli to jest 5.8mln vs 8.3mln. Czyli natywne 4k oferuje ~44% więcej.

Można sobie odpalić nawet starego TLoU na ps4 pro ma dwie opcje 1800p i 4k. Mimo, że to już stara gra i na dzień dzisiejszy nie ma masy drobnych detali jak nowe gry to i tak różnice widać gołym okiem.

Oczywiście nie mówię, że nie da się grać w 1800p na wyświetlaczu 4k, bo się da, ale jak jest możliwość to zawsze lepiej mieć natywne 4k.

A co do RDR2 to jest w znacznym stopniu wina rozdzielczości 1920x2160 skalowane do 4k czyli znacznie obcięte w poziomie. Gdyby robili tą grę stricte pod PS4 pro to pewnie zastosowali by coś lepszego, a tak niestety, skupili się na najmocniejszej konsoli, a na ps4 pro dali to co wyszło.

 

 

Dokładnie +1 ?

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ze widac, udawanie ze nie nie ma sensu. Ja u siebie widze roznice w ostrosci z ponad 2.5m.

Inna sprawa czy to jest problem, wg mnie nie, wszystko zalezy od wykonania.Osobiscie nie musze zawsze miec natywnego 4k, sony w swoich exach pokazalo ze moze byc swietnie i bez, oby nie powtarzalo sie podejscie rockstara w rdr2.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, lukadd napisał:

Jasne, że każdy kto nie ma jakiejś dużej wady wzroku zobaczy różnice 1800p vs 2160p

 

 

Jak dobrze że siedzę 2,5m od 55” i nie będę miał takich problemów.

2B3F01A5-1460-48C6-A603-0D20430769A7.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Kalach napisał:

Jak dobrze że siedzę 2,5m od 55” i nie będę miał takich problemów.

 

Można usiąść nawet 4m wtedy to nawet 1080p problemem nie jest na ekranie tej wielkości inna sprawa że połowa drobnych detali wtedy znika lub jest słabo widoczna ale co tam ?

Teraz tylko czekać jak padnie stwierdzenie - "po co nam 4K? Wystarczy 1440p" ?

Mówimy cały czas o TV czy już o monitorach 27 cali?

Edytowane przez azgan
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1944p vs 2160p pokrywa teoretyczną różnicę w mocy obliczeniowej PS5 i XSX. Jeśli ktoś nie będzie siedział 1m od TV to tej różnicy nie dostrzeże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, bleidd napisał:

To trzeba chyba bardzo blisko TV siedzieć aby widzieć różnice, ja w tym TLOU nie widziałem żadnej. A jeśli to będzie 1944p to tym bardziej z lupą tego trzeba będzie szukać.

Trzeba byc  slepym zeby pisac iz nie widziales zadnej roznicy i tacy ludzie wypowiadaja sie na temat rozdzielczosci?? Dobry zart, ja roznice widze na YT a co dopiero siedziac przed TV :rotfl:

31 minut temu, azgan napisał:

Można usiąść nawet 4m wtedy to nawet 1080p problemem nie jest na ekranie tej wielkości inna sprawa że połowa drobnych detali wtedy znika lub jest słabo widoczna ale co tam ?

Teraz tylko czekać jak padnie stwierdzenie - "po co nam 4K? Wystarczy 1440p" ?

Mówimy cały czas o TV czy już o monitorach 27 cali?

Zawsze mnie to smieszy jak ktos jest slepy i nie widzi roznic to uogolnia swoje zdanie, ze inni tez widziec roznicy nie beda :D

Edytowane przez Phoenixsuple
  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, SNC napisał:

 jaki problem stanowi tak niewielka roznica wydajnosci (oraz teoretyczny przyklad 2070 vs 2080 przekladajac na swiat pc)

Mimo wszystko są osoby które wolą dopłacić do 2080 mimo że 2070 też jest dobre. SONY to wymuskane EX i to trzeba im oddać ale na bank znajdą się tutuły które zrobią użytek też z tej dodatkowej mocy na XSX.

Teraz czekam na tutuły multi-platformowe które pokażą że szybszy dysk SSD w PS5 jest wyraźnie lepszy od tego z XSX i że warto było ciąć koszty na GPU ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, azgan napisał:

Mimo wszystko są osoby które wolą dopłacić do 2080 mimo że 2070 też jest dobre. 

oczywiscie, sa nawet osoby ktore wola doplacic do rtx3090 vs 3080 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, SNC napisał:

oczywiscie, sa nawet osoby ktore wola doplacic do rtx3090 vs 3080 ;)

Tylko że XSX jest tańszy od PS5 więc dopłacać nie trzeba do lepszego GPU

Niebawem się przekonamy w materiałach od DF które podejście jest lepsze ?

PS> Różnica w taktowaniu CPU chyba też jest między Ryzenem z PS5 i XSX dobrze mówię?

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, azgan napisał:

Tylko że XSX jest tańszy od PS5 więc dopłacać nie trzeba do lepszego GPU

Tylko ze konsole nie sa jak gpu i nie masz tej samej biblioteki gier 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, SNC napisał:

Tylko ze konsole nie sa jak gpu i nie masz tej samej biblioteki gier 

Wydawało mi się że przytoczony był przykład multi-platformy a to nie są te same gry? Sorry ale obie konsole będą miały jakieś EX'y i wiadomo że tego nie da się porównać ale cała reszta? 

Jak do tej pory DF robi materiały?

2 godziny temu, ODIN85 napisał:

Na Ps5 dopieszczone będą tylko exy,cała reszta będzie latała lepiej na Sx.

O tym właśnie mówię 

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, azgan napisał:

Mimo wszystko są osoby które wolą dopłacić do 2080 mimo że 2070 też jest dobre. SONY to wymuskane EX i to trzeba im oddać ale na bank znajdą się tutuły które zrobią użytek też z tej dodatkowej mocy na XSX.

Sony ofertę gier ekskluzywnych ma znacznie lepszą od tej Microsoftu, ale ich jakość to głównie krążące wokół tego tematu legendy. W rzeczywistości nie wygląda to już tak różowo, naprawdę udanych exów nie ma dużo. Tak czy inaczej jest to kierunek, który wielu ludziom będzie odpowiadał, Microsoft dla osoby grającej również na PC, będzie miał do zaoferowania znacznie mniej niż sprzęt od Sony. Jak zwykle wszystko rozbija się o konkretne potrzeby i oczekiwania. Jako all-rounder Xbox z pewnością sprawdzi się lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Vulc napisał:

Sony ofertę gier ekskluzywnych ma znacznie lepszą od tej Microsoftu, ale ich jakość to głównie krążące wokół tego tematu legendy.

I nikt tego nie neguje bo takie są fakty ale zastanawia mnie jak można twierdzić że "teoretycznie" na słabszej konsoli nie będzie różnic w pozostałych grach? Jak ktoś gra tylko w te 2 EX w ciągu roku to O.K nawet się pewnie o tym nie dowie ?

XOX jest szybsze od PS4PRO o 40% tak? Różnice widać. XSX jest szybsze od PS5 o 25-30% tak? I co różnicy nie będzie widać??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Tomek1623 napisał:

 

"(...)it's just like higher refinment of it, if it's dynamic resolution setup, which would make sense cause a lot of games do that you really won't notice it actually dropping resolution in gameplay if it does, it's just a good reconstruction technic" ciezko mi sie nie zgodzic z df ;)

1 minutę temu, azgan napisał:

XOX jest szybsze od PS4PRO o 40% tak? Różnice widać. XSX jest szybsze od PS5 o 25-30% tak? I co różnicy nie będzie widać??

xox vs ps4pro przewaga 43% teraflopy, 50% przepustowosc, 50% ram

xsx vs ps5 18% teraflopy (dajmy 25 %ze wzgledu na dynamiczne zegary), 25% przepustowosc, 0% ram (troche nawet przewaga ps5 bo nie jest ograniczona do 10gb dla gpu)

roznice beda ale nie tak duze jak ps4 pro vs xox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, azgan napisał:

I nikt tego nie neguje bo takie są fakty ale zastanawia mnie jak można twierdzić że "teoretycznie" na słabszej konsoli nie będzie różnic w pozostałych grach? Jak ktoś gra tylko w te 2 EX w ciągu roku to O.K nawet się pewnie o tym nie dowie ?

 

Tego to ja też nie wiem, jedyna niewiadoma to w jakiej skali ta przewaga będzie się objawiać w grach. Dla mnie osobiście nie jest to jakiś wielki deal, bo nie mam bardzo wysokich wymagań względem oprawy, ale zapas mocy zawsze jest lepszy od jego braku. Zwłaszcza jeśli nie musisz do tego dopłacać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, SNC napisał:

 (troche nawet przewaga ps5 bo nie jest ograniczona do 10gb dla gpu)

 

Chwilunia ☺️ ale GPU w PS5 to ma być do 10TF a nie stałe 10 gdzie XSX ma 12TF tak? No to jak przewaga PS5? PS5 ma zegary wyżej taktowane i tylko tyle.

12 minut temu, Vulc napisał:

Tego to ja też nie wiem, jedyna niewiadoma to w jakiej skali ta przewaga będzie się objawiać w grach. 

Tego to ja też nie wiem czekam na materiały od DF

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, azgan napisał:

Chwilunia ☺️ ale GPU w PS5 to ma być do 10TF a nie stałe 10 gdzie XSX ma 12FT tak? No to jak przewaga PS5? PS5 ma zegary wyżej taktowane i tylko tyle.

nie wiem czy zacytowales odpowiedni fragment a co do dynamicznych zegarow to sie odnioslem, ramu ma przewage nie ze wzgledu na taktowanie ale ze wzgledu na dostep ze stala przepustowoscia do 16gb ramu a nie podzielony jak xsx na gpu i cpu wiec gpu moze korzystac w grze np z 11gb a xsx poza 10 nie wyjdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, SNC napisał:

co do dynamicznych zegarow to sie odnioslem

Ktoś dawał wcześniej screena jak ma wyglądać taktowanie CPU i GPU i jakie są zależności jednego i drugiego. Nie wyglądało to dobrze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, azgan napisał:

Ktoś dawał wcześniej screena jak ma wyglądać taktowanie CPU i GPU i jakie są zależności jednego i drugiego. Nie wyglądało to dobrze. 

To farmazony z xbox discord byly ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, SNC napisał:

To farmazony z xbox discord byly ;)

Czekam zatem na oficialne testy i myślę że już po AC:V będziemy wiedzieć coś więcej. Materiały od DF są dla mnie wystarczająco wiarygodne. 

31 minut temu, Vulc napisał:

Microsoft dla osoby grającej również na PC, będzie miał do zaoferowania znacznie mniej niż sprzęt od Sony. Jak zwykle wszystko rozbija się o konkretne potrzeby i oczekiwania. Jako all-rounder Xbox z pewnością sprawdzi się lepiej.

Też jestem zdania że jak ktoś ma mocnego PC'ta to XBOX jest zbędny nawet jak lubi się grać na TV bo kompa też można podłączyć. Na chwilę obecną to dobra alternatywa z takimi dodatkami jak QR, AUTO HDR itp. Pytanie tylko czy jak ktoś gra tylko na konsoli to odpuści sobie tytuły od Microsoftu bo tych raczej też nie zobaczymy na PS5??

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Vulc napisał:

ale zapas mocy zawsze jest lepszy od jego braku. Zwłaszcza jeśli nie musisz do tego dopłacać.

Wychodzę z podobnego założenia a czy słusznie to czas pokaże ?

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, azgan napisał:

Wychodzę z podobnego założenia a czy słusznie to czas pokaże ?

No przy konsolach to akurat nie jest tak proste jak przy zakupie gpu.

Na dzisiaj jak bym mial wybierac ktoras z konsol nie majac PC to bym chyba zaczekal do pierwszych testow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Phoenixsuple napisał:

Zawsze mnie to smieszy jak ktos jest slepy i nie widzi roznic to uogolnia swoje zdanie, ze inni tez widziec roznicy nie beda :D

Zawsze mnie to śmieszy jak ktoś stara się udowodnić wyższość jednego nad drugim wyszukując na siłę i uogólnia swoje śmiechu warte odkrycia jakby to miało dla ogółu jakiekolwiek znaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, SNC napisał:

ramu ma przewage nie ze wzgledu na taktowanie ale ze wzgledu na dostep ze stala przepustowoscia do 16gb ramu a nie podzielony jak xsx na gpu i cpu wiec gpu moze korzystac w grze np z 11gb a xsx poza 10 nie wyjdzie

Nie prawda. 

W XSX, też ma 16 GB (minus system) dostępne i gpu może mieć i też 16GB przypisane. Różnica jest ze 10GB będzie działać z większą prędkością, niż pozostałe 6GB i deweloperzy muszą to wziąć pod uwagę. 

PS5 ma całość ramu 448GB/s, a gdy na XSX chcesz dać 13GB na gpu, to 10GB zadziała na 560GB/s a pozostałe 3GB ramu na 330GB/s. 

Chyba problemu nie będzie, ale M$ podkreślał to, aby było to wiadomo. 

 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Cały czas na tym samym kablu jedziesz? A np. wyciągnięcie i ponowne włożenie kabla nie likwiduje problemu?
    • Jak oni te pasty nakładają? Ręcznie czy maszynowo? Bo jak miałem 970 strixa, to po chyba 4-5 latach od kupna uznałem że wymienię pastę, bardziej z ciekawości jak to się robi, niż ze wzrostu temperatur, jak ściągnąłem chłodzenie, to sobie myślę WTF? Pasta tak walnięta jakby ktoś to po kilku głębszych robił, nie wiem ale połówka rdzenia była bez pasty  może to tak miało być, bo wsumie jeden jedyny raz wymieniałem pastę na gpu.
    • Nie ma czegoś takiego... ta zgoda podobno istniała już kilka razy w ciągu kilku miesięcy, a jednak... Obecnie Partia Republikańska w większości to opłacane przez Putina pionki, mniejszość to ta, która chce pomóc Ukrainie. Do tego masz karierowiczów, którzy zrobią wszystko(Johnson, który bez przyzwolenia Trumpa nie kiwnie palcem). Trump jest najważniejszym politykiem po prawej stronie w USA i to on decyduje o kształcie i kierunkach polityki Partii Republikańskiej. Właśnie z tego powodu rozdzielili te pakiety pomocowe, bo okazało się, że część demokratów nie chciała poprzeć pomocy dla Izraela(morderstwa osób cywilnych w Gazie), a tym samym dla Ukrainy i zrobił się kłopot. Teraz pomoc dla Izraela przejdzie, a pomoc dla Ukrainy zostanie uwalona, jeśli w ogóle zostanie poddana pod głosowanie. Reagan przewraca się w grobie, bo jest totalnie niezrozumiałe czym stała się prawica w USA i czyich interesów broni.
    • To już druga osoba bodajże w tym temacie z tym samym modelem i po własnej aplikacji pasty taka duża różnica, gwarancji nie trzeba żegnać jak przyrosty są tak fajne to warto to zrobić, jak jest plomba na którejś śrubie to można zamówić i nakleić jeżeli np suszarka + żyletka nie dały rady lub w ogóle ktoś robi dziurę w plombie od razu  Chwile temu zamawiałem z alledrogo do xfx https://allegro.pl/oferta/5x-naklejki-gwarancyjne-asus-msi-palit-xfx-evga-gigabyte-zotac-15362612792
    • Dane CFM z opakowań producentów nie można porównywać między nimi, a najlepiej kompletnie na te dane nie patrzeć. Nie dość, że nie ma żadnego ogólne standardu względem którego dokonywane są te pomiary, więc każdy producent mierzy jak uważa, to dodatkowo zarówno te dotyczące przepływu jak i ciśnienia są dokonywane przy skrajnych i nierealnych sytuacjach. Na przykład w przypadku ilości przepchniętego powietrza mogą być stosowane kilkudziesięciocentymetrowe tunele z "prostownikami przepływu" na końcu którego znajduje sie wentylator i po przeciwnej stronie przyrząd do pomiaru, czyli coś czego nikt w domowym komputerze nie zastosuje przez co taki wynik jest niestosowalny w praktyce dla wentylatora zamontowanego bezpośrednio na radiatorze (czy to od wieży chłodzenia czy układu cieczą) lub kratce obudowy. Zostają tylko praktyczne testy jak np. TechPowerUP czy HWCooling.net lub takie przy stałej metodologii dla wszystkich śmigieł jak np. Cybenetics. W takim przypadku będziesz miał miarodajne wyniki. Nie potrzebujesz takiej przejściówki dopóki gniazdo do którego wpinasz 4 pinową wtyczkę nie jest blokowane plastikiem z boku w którym wtyczka by wystawała (a jeżeli blokuje to możesz próbować tę blokadę usunąć). Rozstaw pinów w wentylatorze 2, 3 i 4 pinowym jest teoretycznie identyczny, bo dwa pierwsze piny to kolejno uziemienie i napięcie, kolejny to pomiar obrotów i ostatni czwarty to pin do sterowania PWM. Wentylator 2 i 3 pin można sterować tylko poprzez zmianę napięcia pracy, a dla wentylatora PWM nie ma teoretycznie znaczenia czy steruje się go sygnałem czy napięciem, tak długo jak jego sama konstrukcja nie przeszkadza w sterowaniu jego obrotami poprzez zmianę napięcia zamiast sygnałem modulacyjnym (jak np. nie powinno się robić w przypadku łożysk magnetycznych jak w wentylatorach Phanteks T30 lub Corsair ML120 czy konstrukcjach Sunona MagLev).
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...