Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, Duperele29 napisał:

Na dzień premiery musisz wynająć dwóch nakoksowanych miśków po 120kilo pojawić się przed otwarciem Media Markt i powiedzieć, że ty wchodzisz pierwszy po konsolę. Myślę, że nie będzie żadnych zdań sprzeciwu.

Nic to nie da jak za 3 tygodnie elektro-markety będę zamykać przy takich wzrostach zachorowań. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, joloxx9 napisał:

Tutaj przykład jak super się w nim bawiła osoba testująca, so much FUN!

 

Już widzę ogłoszenia: 
"Sprzedam pada, nie dmuchany" :E 

  • Haha 2
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, musichunter1x napisał:

Już widzę ogłoszenia: 
"Sprzedam pada, nie dmuchany" :E 

Tylko raz zakaszlany ale zdezynfekowany xD

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie pokazali interfejsu. Graficznie wygląda bardzo dobrze!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Camil666 napisał:

Szkoda, że nie pokazali interfejsu. Graficznie wygląda bardzo dobrze!

Wyglada swietnie, niestety nie dodali easy mode dla noobow ?

Edytowane przez SNC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko nadzieję, że ten poziom trudności to tak tylko dla trailera, wrzucili typowi chyba ze 100% równowagi do walki z Armor Spiderem : D Albo ten skok przed Firelurkerem. A tak to wygląda pięknie, jako fan Soulsów jaram się mocno, szczególnie efektami pogodowymi w Shire of Storms i w Tower of Latria.

Edytowane przez Przemcio666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pare takich perełek i za 6 miesięcy będzie można kupować konsole.

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem czy Bluepoint dostanie teraz zielone światło na jakieś DLC do Demon's Souls (wycięty archstone?), a może Sony da im zrobić Demon's Souls 2?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Przemcio666 napisał:

A to nie jest tak, że remake ma mieć jeden dodatkowy świat?

Były takie plotki, ale nie widziałem żadnego potwierdzenia. Widziałem jedno zaprzeczenie, ale też nie było oficjalne. Nie nastawiałbym się na to, raczej już by to potwierdzili.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Przemcio666 napisał:

A to nie jest tak, że remake ma mieć jeden dodatkowy świat?

nie, bedzie 5 jak w oryginale 

Cytat

So there was a long and hard discussion. There is no sixth Archstone. There are only five Archstones in the Nexus. It's true to the original, there's no new Archstone, there's no new world.

https://www.gamespot.com/articles/demons-souls-ps5-fractured-mode-respec-world-tendency-details/1100-6483887/

Edytowane przez SNC
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z reddita:
 

Cytat

Demon's Souls details:

  • two modes: cinematic mode (4K 30FPS) and performance mode (dynamic 4K 60FPS)
  • photo mode
  • filters can be applied like Kurosawa mode
  • there is a classic filter to make the game look more like the PS3 original
  • no 6th Archstone
  • no difficulty settings
  • World Tendency is still included in the remake but now with an improved UI so you know which state you are in
  • Some bugs have been fixed, other "meme-worthy" ones are still in
  • Dialogue has been re-recorded, partially with the old cast

Additional detail from Game Informer interview:

  • There’s an option in the in-game settings to switch the camera back to how it worked on PS3
  • Haptics confirmed for combat - can tell the different between hitting metal on metal and other materials
  • Adaptive triggers - can feel the tension on the bow string

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O w mordę, pierońską siłę stawiają te trigery. Fajnie się to może sprawdzać! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Tomek1623 napisał:

O w mordę, pierońską siłę stawiają te trigery. Fajnie się to może sprawdzać! 

jeden z głownych ficzerów, co jak co ale exy muszą mieć parcie na nie. Nie wiem jak silne są te triggery, ale gdybym grał i miał np pod triggerem tarcze a każde uderzenie w nią itd mógł poczuć na palcu to byłoby cos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Kynareth napisał:

Czemu no difficulty settings w Demon's Souls?

bo tak jest w oryginale a jak czytalem opinie na temat poziomow tudnosci (ktore ja bym chetnie przytulil) to fani soul's lajkow to niezly beton ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana poziomu trudności w niczym by nie przeszkadzała, w teorii, ale... no nie każdy musi grać we wszystko, jeśli gra jest nastawiona na taką, a nie inną mechanikę (co jest jej głównym ficzerem), ale Ci ona nie pasuje, to po prostu nie grasz, proste : p Tak samo jak filmy gore nie będą wprowadzały cenzury dla wrażliwych, jeśli nie potrafisz tego przetrwać, to po prostu nie oglądasz. Tak samo nie ma przeredagowanej wersji "Procesu" Kafki dla ludzi, którzy nie ogarniają surrealistycznego stylu pisania. Nie ma też horrorów przerobionych na My Little Pony, żeby zbyt się nie bać i móc poznać fabułę (ok, SOMA ma safe mode z wyłączonym AI potworów, ale ta gra i tak mało stawiała na horror). Taką wizję mieli twórcy i tyle, nie wszystko musi być dla każdego, w taki właśnie sposób LGBT i inne feministki próbują ograniczyć wolność artystyczną mediów, bo muszą usilnie wepchać wszędzie mniejszości, zostawmy w takim razie przynajmniej wizję gameplayu w spokoju, jeśli twórcy wymyślili sobie, że gra ma dawać wyzwanie, to ma dawać wyzwanie, nie chcesz wyzwania? To grasz w coś innego, tyle, na wybór gier narzekać nie można.

Edytowane przez Przemcio666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Przemcio666 napisał:

Zmiana poziomu trudności w niczym by nie przeszkadzała, w teorii, ale... no nie każdy musi grać we wszystko, jeśli gra jest nastawiona na taką, a nie inną mechanikę (co jest jej głównym ficzerem), ale Ci ona nie pasuje, to po prostu nie grasz, proste : p Tak samo jak filmy gore nie będą wprowadzały cenzury dla wrażliwych, jeśli nie potrafisz tego przetrwać, to po prostu nie oglądasz. Tak samo nie ma przeredagowanej wersji "Procesu" Kafki dla ludzi, którzy nie ogarniają surrealistycznego stylu pisania. Nie ma też horrorów przerobionych na My Little Pony, żeby zbyt się nie bać i móc poznać fabułę (ok, SOMA ma safe mode z wyłączonym AI potworów, ale ta gra i tak mało stawiała na horror). Taką wizję mieli twórcy i tyle, nie wszystko musi być dla każdego, w taki właśnie sposób LGBT i inne feministki próbują ograniczyć wolność artystyczną mediów, bo muszą usilnie wepchać wszędzie mniejszości, zostawmy w takim razie przynajmniej wizję gameplayu w spokoju, jeśli twórcy wymyślili sobie, że gra ma dawać wyzwanie, to ma dawać wyzwanie, nie chcesz wyzwania? To grasz w coś innego, tyle, na wybór gier narzekać nie można.

jakos mnie to nie przekonuje, sa przestrzenie "szarosci" i latwiejszy poziom trudnosci nadal moglby byc barczo wymagajacy dla przecietnego gracza ale do strawienia w przeciwienstwie do "normalu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normal też jest do strawienia dla przeciętnego gracza, jeśli tylko nie podda się na samym początku. Soulsy swoją "legendę" opierają w dużym stopniu właśnie na wymagającej rozgrywce, nie jest niczym dziwnym, że postanowiono trzymać się oryginału i założeń leżących u podstaw jego powstania. Dodatkowo gry z tej serii oferują sporo sposobów na ułatwianie sobie rozgrywki (grind, coop). Aczkolwiek osobiście nie widzę problemu w ewentualnym dodaniu opcji zmiany poziom trudności. Nie wrzucałbym też wszystkich fanów Soulsów do jednego wora, niektórym to zwyczajnie dynda.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że to nie jest gra w stylu "masz 1 HP, a przeciwnicy milion i musisz walić kombosy na połamanie palców, bo inaczej nie dasz rady", tylko wystarczy ogarnąć mechaniki i staje się zupełnie normalna. Grałeś kiedyś w Soulsy? Jak wyobrażasz sobie Soulsy z niższym poziomem trudności? Tu trzeba byłoby przeprojektować całą grę, inaczej ta gra byłaby niesamowicie nudna, bo system walki sam w sobie nie jest jakiś wybitny, on jest satysfakcjonujący właśnie dlatego, że musisz obserwować przeciwnika i dobrze reagować na jego ruchy, bez wyzwania podchodziłbyś, 1x - 2x R1, koniec, a potem byłoby "eee, te Soulsy to ja nie wiem, jakieś nudne i wogule XD". To nie DMC, gdzie wyłączasz mózg, walisz widowiskowe kombosy na prawo i lewo, słuchasz Devil Trigger i masz zaciesz, bo właśnie starłeś z powierzchni ziemi 10 demonów w kilka sekund. Za miodnością Soulsów stoi cały szereg mechanik, które wymagałyby kompletnego odświeżenia, żeby gra nie była zwyczajnym "idź do przodu i naciskaj R1".

 

Podobnie jak na przykład Pathologic, co prawda dodali tam w końcu poziom trudności, ale wtedy gra zupełnie nie oddaje tego doświadczenia jakie przeżywasz grając na "normalu" i staje się taka "meh", dokładnie to samo byłoby z Soulsami IMO. Tak jak mówiłem, gra nie dla Ciebie, to nie grasz, tak samo jak ja nie gram w RTS'y gdzie nawet na easy ścierają mną podłogę, bo jestem na nie zbyt durny : D

Edytowane przez Przemcio666
  • Like 3
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Przemcio666 napisał:

Tyle, że to nie jest gra w stylu "masz 1 HP, a przeciwnicy milion i musisz walić kombosy na połamanie palców, bo inaczej nie dasz rady", tylko wystarczy ogarnąć mechaniki i staje się zupełnie normalna. Grałeś kiedyś w Soulsy? Jak wyobrażasz sobie Soulsy z niższym poziomem trudności? Tu trzeba byłoby przeprojektować całą grę, inaczej ta gra byłaby niesamowicie nudna, bo system walki sam w sobie nie jest jakiś wybitny, on jest satysfakcjonujący właśnie dlatego, że musisz obserwować przeciwnika i dobrze reagować na jego ruchy, bez wyzwania podchodziłbyś, 1x - 2x R1, koniec, a potem byłoby "eee, te Soulsy to ja nie wiem, jakieś nudne i wogule XD". To nie DMC, gdzie wyłączasz mózg, walisz widowiskowe kombosy na prawo i lewo, słuchasz Devil Trigger i masz zaciesz, bo właśnie starłeś z powierzchni ziemi 10 demonów w kilka sekund. Za miodnością Soulsów stoi cały szereg mechanik, które wymagałyby kompletnego odświeżenia, żeby gra nie była zwyczajnym "idź do przodu i naciskaj R1".

 

Podobnie jak na przykład Pathologic, co prawda dodali tam w końcu poziom trudności, ale wtedy gra zupełnie nie oddaje tego doświadczenia jakie przeżywasz grając na "normalu" i staje się taka "meh", dokładnie to samo byłoby z Soulsami IMO.

ja o odcieniach szarosci Ty o "idź do przodu i naciskaj R" hehe, no tak to sobie mozemy pisac

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie wyglądałyby Soulsy jak napisałem, bo większość przeciwników masz na 1 - 2 hity, kwestia jest tylko taka, że nie możesz sobie do nich spokojnie podejść i naciskać R1, gdzie tu byś wkleił się w ten "odcień szarości"? Zmniejszyłbyś dmg przeciwnikom/zwiększył sobie HP - idziesz do przodu i naciskasz R1, AI byłoby jeszcze durniejsze niż jest - no proszę Cię, mieliby stać i patrzeć na Ciebie 5 sekund przed atakiem? Checkpointy? Równie dobrze god mode'a mogliby dać, zupełnie nie pasuje to do designu leveli, zwiększyliby liczbę estusów, zmniejszyliby koszt staminy - nadal za trudne, bo to kwestia ogarnięcia mechanik, a nie ograniczonych zasobów, jeśli nie czaisz mechaniki, to nawet 10 estusów więcej nic Ci nie da, bo pewnie zginiesz przy ich używaniu : D Nie grałeś, to nie wiesz, tak jak mówiłem - to wymagałoby przeprojektowania całej gry, czego nie potrafisz zrozumieć, a niewielkie zmiany i tak by nie pomogły na osoby, które nie potrafią nauczyć się prostych mechanik. Tak trudno zrozumieć, że niektórzy po prostu nie są targetem gry i powinni sobie ją odpuścić? Dlaczego wszystko musi być dla każdego? To jakiś wymóg, żeby gra trafiała w Twoje gusta? Jeśli ja nie lubię samochodówek, to nie gram w samochodówki, jeśli nie lubię gier z wyzwaniem, to nie gram w gry z wyzwaniem, co w tym trudnego XD?

Edytowane przez Przemcio666
  • Like 3
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • ja mam płytę za 400zł od kilku lat i nic złego się z nią nie dzieje. Nie zmieniam sprzętu właśnie dlatego, że działa bezproblemowo. Mam inne podejście. Jako, że mam jakąś tam wiedzę komputerową to kupuje to co potrzebuje. Nie potrzebuje super karty dźwiękowej, sieciowej,  2 kart sieciowych, 2 dźwiękowych, 20 portów USB z tyłu i sata, najlepszej sekcji zasilania. To wszystko mocno podnosi koszta i nagle robi się 2k zł za płytę lub więcej a tych dodatków nigdy nie wykorzystam wręcz będą przeszkadzać bo to dodatkowe coś co może się popsuć i coś co będzie się ładowało przy starcie systemu więc sam system będzie startował dłużej. Wydajnościowo nic się nie zmieni czy to płyta za 500zł czy za 3000zł. Ta płyta za 500zł jest dobra a jak trzeba będzie wymienić płytę bo  to nie będzie szkoda bo dużo nie kosztowała. Przydałoby się wbudowane wifi i 4 banki pamięci ale w przyszłości pamięć pewnie pójdzie do zmiany na jakąś 8000-10000Mhz z większą pojemnością więc obecna pójdzie na sprzedaż.  
    • Szczerze to wydawało mi się że kilka plików, bardziej tak z pamięci napisałem. Jak będę miał chwilę to zassam jakiś film i sprawdzę.
    • Ale tak bylo od wiekow to na prawde zejdz na ziemie i nie skladaj klockow. Wyplata opodatkowana a podatek od nieruchomopsci to calkowicie odmienne tematy. No masz racje na 2024 co wychodzi na duzy + bo drugi spada na 12% do 85K
    • @kola01Ok, dzięki za ogólne wyjaśnienie jak działają chłodzenia i stwierdzenie czy moje chłodzenie, którego nigdy w życiu na własne uszy nie słyszałeś jest ciche lub głośne😆 Bardzo wiele to zmienia w moim życiu, dobra robota👏  Jak "głośny" jest Fortis 5 dual przy swoim maksymalnym RPM 1400 w porównaniu z różnymi aio możesz przeczytać tutaj:  https://www.purepc.pl/test-silentiumpc-fortis-5-i-fortis-5-dual-fan-coolery-dla-procesorow-z-dobrym-stosunkiem-ceny-do-wydajnosci-i-cichymi-wentylator?page=0,7 Może uwierzysz 
    • Nic sobie nie pomyliłem. Z premedytacją nie użyłem nazwy gdyż mowiny o tanich asrocakch, model nie ma znaczenia. Ogólnie beka bo gdy mówię o karcie dźwiękowej narracja zmieniana jest na taką że dobra karta dźwiękowa nie jest potrzebna, można kupić inna, można kupić dac itp (TO SĄ DODATKOWE KOSZTY). Jak mówię o sekcji zasilania to narracja brzmi że pomylelem się z modelem płyty. Cały dowcip polega na tym że to 400zl to nie wiele jak na różnice w tym co dostajemy w tych mobasach. Tzn lepsza dźwiękowka, lepsza sekcja zasilania, lepsze wyposażenie. OGÓŁEM LEPSZA PŁYTA. Jeśli komuś wystarcza biedny kodek audio czy biedna sekcja zasilania to fajnie ale niech nie mówi że ta płyta jest dobra. Jest WYSTARCZAJĄCA dla niego i to wszystko. To tak jak z tymi bułkami z biedronki, dla kogoś są wystarczające, ja wolę kuoic 3x droższe i nie jest odnrazanego barachła. Argumenty że za 900zl płyty też mają kiepskie kodeki audio jest śmieszny bo wystarczy poszukać w specyfikacji technicznej i znaleźć taka która ma normalne audio, wyposażenie czy co tam nas interesuje. Nadal nikt nie odpowiedział, dlaczego nie polecają tanich asrockow na am4? Bo różnica pomiędzy dobrą płyta jest po prostu mniejsza i mówimy o mniejszej skali.  Edit: teraz spojrzałem na morele, nowy tomahawk kosztuje 871zl. Różnica pomiedzy "wystarczającymi" asrockami zaczyna topnieć wiec za niedługo ten post będzie nieaktualny bo i tak wszyscy będą polecali MSI. Obecnie to już 350zl czyli żaden pieniądz. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...