Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

TylkoTak

Monitor do gier 27 vs 24 cale

Rekomendowane odpowiedzi

Przesiadłem się z 22" 1050p na 1080p w 27" i jakoś pikselozy nie widzę. W telefonie mam 720p na 4.5". Chyba mam za kiepski wzrok ( a nie mam żadnej wady) że nie widzę jakoś tych plamek na 1080p 27". Za to nie powiedziałbym, że 22" i 24" to to samo. Wielkość ma swoje zalety, głównie przy pracy na 2 oknach na raz ale i w grach też się przydaję ;) Z resztą jakbym miał wydawać ponad 2 tys. na monitor 27" to bym wolał poczekać na te Teleziory 4K za 1000$ 50". 4K to argument nie do przejścia w przechwałkowej dyskusji na DPI retiny i ajfony.

 

W skrócie. Ja kupiłem 27" w 1080p za 900 zł. Bo za 2 000 zł kupisz 27" w 1440p który i tak nie powala barwami. A ten tysiąc wolę oszczędzić na kupno dużego TV w przyszłości czy wydać na piwo. Kolosalnej różnicy nie ma, dla mnie nie jest to warte dokładania ponad tysiąca.

 

@marcin5marcin dokładnie! Też się naczytałem, że muszę kupić za 1000 zł 24" IPS'a bo inaczej będzie lipa. Poszedłem do sklepu. Postawili mi obok siebie jednego z najtańszych 24" LG w IPS za trochę ponad 800 zł i 27" IPS za 900 zł. Różnica w jakości, kolorach byłe ciężka do zauważenia natomiast wielkość już tak. Później jeszcze pooglądałem jakieś IPS'y 24" na 1200 i 27" 1440 i musiałbym chyba siedzieć 50cm od nich żeby widzieć różnicę. Za to różnica 2000 zł a 900 zł za 27" to duża różnica. Dla mnie nie warto płacić 2x tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilokush

nie powala a różnica jest niebo a ziemia w codziennej pracy.

Ok nie czekamy do soboty wyciągne w końcu z szafy ten monitor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że zdania są całkiem podzielone , jak zawsze zresztą i nie ma się co dziwić. Jedni wolą "to" inni "tamto".

Ja i tak i tak gram zawsze z VSynciem włączonym więc nie zależy mi na monitorze który nie wiadomo jakie prędkości będzie miał, chodzi mi o to żeby nie było jakichś "chamskich" spowolnień i żeby przy tych 60 klatkach zmęczenia wzroku nie było ani monitorowych lagów. Czy monitor 27 cali fullHD może mi to zapewnić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że zdania są całkiem podzielone , jak zawsze zresztą i nie ma się co dziwić. Jedni wolą "to" inni "tamto".

Ja i tak i tak gram zawsze z VSynciem włączonym więc nie zależy mi na monitorze który nie wiadomo jakie prędkości będzie miał, chodzi mi o to żeby nie było jakichś "chamskich" spowolnień i żeby przy tych 60 klatkach zmęczenia wzroku nie było ani monitorowych lagów. Czy monitor 27 cali fullHD może mi to zapewnić?

 

Jak gram War Thunder, GTA IV, BF3 to nie widzę potrzeby włączania VSYNC'a. Jedynie może podczas cuscenek w GTA IV ale to chyba dlatego, że te cutscenki to w rzeczywistości filmy. Podczas oglądania normalnych filmów też nie widzę zacięć.

 

Różnica pomiędzy 1440p i 1080p na pewno jest ale czy warta 2x większej gotówki? Dla mnie nie.

 

No i jakby nie patrzeć do 1440p trzeba też mieć mocniejszą kartę grafiki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mYqfyd0.jpg

Oryginał 4k

http://i.imgur.com/R6ZJ1zQ.jpg

niebo a ziemia

2560x1600 vs 1920x1200

 

różnice w plamce gołym okiem zauważę a winowajcą jest gęstość upakowania do rozdzielczości

0.25 vs 0.287

 

Acer AL2616Wbd to ten mniejszy..

W tych tańszych 27 macie jeszcze większą plamkę co pisałem wyżej.

 

Wyjdą 4K bez tych wad co teraz mają w połowie roku to nawet dwa razy się nie będę zastanawiać.

 

 

Ja i tak i tak gram zawsze z VSynciem włączonym więc nie zależy mi na monitorze który nie wiadomo jakie prędkości będzie miał, chodzi mi o to żeby nie było jakichś "chamskich" spowolnień i żeby przy tych 60 klatkach zmęczenia wzroku nie było ani monitorowych lagów. Czy monitor 27 cali fullHD może mi to zapewnić?

W FHD bezproblemowo na dzień dzisiejszy do wyższej rozdzielczości to już w części tytułów musiał byś dokupić drugą kartę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym przed zrażaniem sie do woelkiego pixela itp przeszedł się i przymierzył.

Niedługo 4k będzie w komórkach na 5" ekranach czy nawet 4,7 ale np ja na 24" 1920x100 mam w przegladarce ustawione skalowanei czcionek na 150% bo inaczej dla mnie jest zbyt męczące wgapianie się w te robaczki na monitorze.

No ale ja mam do ekranu te 60-70cm a nie jak niektórzy siedzący z nosem wlepionym w monitor

 

Przesiadłem się z 22" 1050p na 1080p w 27" i jakoś pikselozy nie widzę.

Za to nie powiedziałbym, że 22" i 24" to to samo.

 

 

Przymierzałem się do 27" i też nie widzę pikseli.

Widziałem je na 17" crt kupę lat temu to fakt.

 

Co do róznicy 22 vs 24" to po przesaidce zauwazyłem sporą róznicę, chociaż dużą to dopiero przed 27-32" widać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A monitor w proporcjach 21:9? Zerknij na AOCq2963Pm :D

Takie proporcje mają swoje plusy i minusy, poza tym rozdzielczość panela to 2560 x 1080 pikseli.

Na pewno efekt "wow" wśród znajomych masz gwarantowany ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no ten bydlak to jakoś mi nie podchodzi a monitor jest dla mnie nie dla znajomych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam 27" lg IPS277L i 24" lg W2453V-PF, 1 i 2 w full hd stały koło siebie i wielkiej różncy w plamce nie widziałem wiec się pozbyłem tej 24" , wolę używać ten 27" bo wszystko na nim większe i czytelniejsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros

nie wiem podpowiem.

Szukaj czegoś co nie mryga (PWM free), coś bardziej "markowego" i coś w czym można regulować dobrze jasność. Jak masz wadę wzroku to może faktycznie fullHD 27 cali. Jest taki nec EA273WMi ale on mryga. Olej koreańskie wynalazki. Nie wiadomo co to jest ani jak to spawa, przepraszam świeci.

 

Według takich nieoficjalnych gdybań to:

 

PWM -złe

wysoka jasność monitora -złe

w-led -złe

brak oświetlenia miejsca pracy -złe

 

Rób sobie przerwy co 40 min siedzenia i co jakieś 20 min zerkaj na coś innego. Mniej siedź przed komputerem więcej na dworze nawet jak zimno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Rób sobie przerwy co 40 min siedzenia i co jakieś 20 min zerkaj na coś innego. Mniej siedź przed komputerem więcej na dworze nawet jak zimno."

 

Rozwalił mnie ten tekst :D NIe jestem komputerowcem jakimś który po 16 godzin dziennie patrzy w monitor, mam całkiem niezłe życie towarzyskie :)

No ale dzięki za troskę ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do pikselozy, to powiem wam jedno. Im większy monitor tym z reguły dalej się od niego siedzi.

Miałem 24" a teraz mam 27" fullHD. Pikselozy nie widać. Miałem 40" fullHD jako monitor i też piksele nie przeszkadzały, ale siedziałem z 2m od niego.

Dopiero na 55" pikseloza zaczęła być widoczna i przeszkadzać. Ale tak to jest jak się siedzi 2m od 55". Jak na nim film oglądam z ok 3-4m to już pikseli nie widać.

Jak chłopak będzie siedział 1m od monitora to tylko i wyłącznie 27". 24" będą za małe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A monitor w proporcjach 21:9? Zerknij na AOCq2963Pm :D

Takie proporcje mają swoje plusy i minusy, poza tym rozdzielczość panela to 2560 x 1080 pikseli.

Na pewno efekt "wow" wśród znajomych masz gwarantowany ;-)

Taki wow , że na wysokości ten monitor jest mniejszy niż 24 16:9. Będą za jakiś czas większe monitory 21:9 , wtedy będzie miało to sens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do "tragedii" fhd na 27", kupiłem kilka dni temu właśnie taki monitor, dokładniej lg 27ea63v. Dla mnie nawet z małych odległości jest dobrze, fakt "jakość" literek już nie taka jak na 23" fhd, ale mi jeszcze odpowiada. Inna sprawa że lewy dolny róg podświetlony tak że na czarnym tle jest prawie biały (i nie - nie kupiłem monitora do oglądania czarnych plansz :E, ale widać to nawet w normalnym użytkowaniu np grach), przez co zastanawiam się nad zwrotem monitora i spróbowania szczęścia jeszcze raz :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tego aoc 29 21:9 i bardzo sobie chwalę. Nie jestem jakims znawca, ale dla zwyklego zjadacza chleba jest extra.

Faktycznie nie jest ogromny, za to mozna miec otworzone dwie przegladarki obok siebie, albo przegladac internet i miec odpalony pulpit. Filmy bez czarnych pasow na dole (przez co zwieksza sie obszar obrazu i zaciera granica wielkosci 16:9 w stosunku d 21:9). Gry wygladaja fenomenalnie.

Po dwoch miesiecznej przesiadce z 16:9 nie moglbym juz do niego wrocic, wszystko wydaje sie male i niewygodne. Zakupu nie zaluje, mimo to ze mialem wydac na monitor ~1000 zl, a dolozylem troszeczke wiecej.

Co do plamek to ja zadnych nie widze, chociaz jest to tylko roz. hd

Niektóry siedza przy 32 calowych tv w fullhd i tez sobie cenia. Takze warto osobiscie porownac w sklepie i sprawdzic czy widzi sie roznice i co komu bardziej pasuje, bo suche dane technicznie nijako maja sie do wlasnych odczuc, a po co placic za cos czego sie nie dostrzega?

Pozdrawiam

@edit

Jedyny minus jak dla mnie to nierownomierne podswietlenie. Gorny lewy pkt i dwa pkt na dole z lewo. Co prawda Przy ogaldaniu filmow, graniu ogolnie korzystaniu nie widze tego. Zauwazylem dopiero po dwoch tygodniach w nocy jak wylaczylem komputer i monitor przez chwile podswietlal sie na czarno inaczej w ogole bym tego nie zauwazyl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem na pierwszej stronie mam w domu od trzech dni Dell 27" LED P2714H który stoi u brata w zamian za Della IPS 22" 1680x1050. Porównywałem tez do swojego Della IPS 23" FHD.

 

Różnica w jakości obrazu pomiędzy 23" i 27" jest i widać ją gołym okiem ale tylko w przypadku gdy się na to zwraca uwage lub patrzy na monitor z bliska. U mnie ten monitor stoi około 1m od osoby siedzącej przy biurku a więc problem praktycznie nie występuje.

Czcionki są trochę bardziej poszarpane a obraz wydaje się jakby bardziej "ziarnisty" . To jest zapewne ten wpływ wielkości plamki o którym pisał MaxForces.

Na pewno nie jest tak że różnica jest kolosalna jak niektórzy pisali i przez to dyskwalifikuje monitor. Nie żebym jakoś bronił tego co kupiłem ale gdyby było coś nie tak z tym Dellem 27" to już dawno byśmy go odesłali.

 

Co do reszty parametrów to nie widzę nic niepokojącego. Egzemplarz który dostałem ma backlight bleeding na poziomie minimalnym. Trochę świeci lewy dolny róg z tym że widać to tylko w warunkach całkowitej ciemności w pomieszczeniu, na czarnym tle.

Brat i ja jak korzystamy z kompa nigdy nie siedzimy bez światła w pokoju więc ten problem dla nas nie istnieje.

 

Troszkę też Dell dał dupy z wielkością w otworu na kable w nodze monitora. Jest on na tyle mały że nie da się przez niego przełożyć wtyczki od kabla DVI, mieści się tylko wtyczka zasilająca i HDMI. Nie rozumiem skąd to niedopatrzenie.

Nie jest to jakiś problem ale lekko zaburza estetykę :)

 

Ogólnie jak na razie monitor mogę z czystym sumieniem polecić. Jak się coś spier**** to dam znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopię ten temat otóż kiedyś byłem graczem konsolowym i ps3 miałem podłączone do monitora LG W2261VP-PF. Potem kupiłem mocnego PC i dalej grałem, gdy w ostatnim czasie nabyłem PS4 i grałem na tv, a dokładniej TOSHIBA 40TL933 to byłem w szoku co tak słabo to wygląda, pixele rażą nie ma takiej ostrości, więc postanowiłem podłączyć PS4 do mojego monitora i byłem w szoku, obraz mega ostry, wszystko wyglądało jak gry z PC. Dlatego stoję przed zakupem monitora, nie wiem właśnie jakiego. Zależy mi przede wszystkim na ostrości, myślałem nad Full HD 27 cali, ale martwi mnie to co tutaj przeczytałem. 24 to trochę za mało, doradzi ktoś. Chcę pograć komfortowo, chce po prostu czuć, że gram w Full HD, bo na tv mam wrażenie jakbym grał w HD Ready.

Myślałem o tym : http://www.agito.pl/monitor-osobisty-tv-lg-27-led-27md53d-pz-promocja-lg-30-dni-gwarancji-lg-na-pikselsubpixel-2492-916462.html?cid=3005&attr=1-613,963-189733

Edit: Też myślałem o tym : http://olx.pl/oferta/monitor-asus-mx279h-27-fullhd-CID99-ID7xEzP.html#b8a2b170d8

 

 

 

Wypowie się ktoś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczą oczywistą jest, że musisz dopasować odległość do wielkości monitora. Dywagacje na temat widoczności pikseli w przypadku matryc FHD o przekątnej 27" nie mają sensu, bo nikt nie będzie przecież siedział 40cm od ekranu tylko zdecydowanie dalej. Zresztą idąc tym tokiem rozumowania należałoby skreślić wszystkie telewizory, bo będzie "pikseloza".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę właśnie uświadczyć efektu pixelozy, to co zobaczyłem na tv mnie przeraziło. Siedziałem około 2 m od tv. Jeśli chodzi o mój 21,5 calowy monitor to siedzę w odległości około 80 cm, jeśli miałbym 27 cali pewnie bym siedział około 1 metra od monitora. Chcę tylko wiedzieć czy różnica między tym 21,5 a 27 w grach będzie widoczna. Bo jeśli porównuje TV 40 cali do monitora jest kolosalna różnica.

Też myślałem nad 24, ale obawiam się, że będzie trochę za mało.

Edit: Znalazłem Tego LG : http://www.morele.net/monitor-lg-27mp75-27mp75hm-p-30-dni-bezplatnej-gwarancji-na-badpixele-644264/

I chyba się na niego skuszę, czytając opinie każdy chwali, matryca IPS 5ms więc powinno być ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz sobie jaką wielkość ma plamka przy obu przekątnych i rozdzielczościach. Jeżeli usiądziesz 20 cm dalej to odległość powinna być wystarczająca, aby plamka wydawała się być bardzo podobna. Ponadto uważam, że ewentualna różnica będzie bardziej widoczna podczas pracy z tekstem/przeglądania internetu niż w grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem coś takiego :

rodzaj ekranu rozdzielczość rozmiar monitora rozstaw pikseli odległość oko-ekran*

[CRT/LCD] [px] [cale] [mm] [cm]

CRT 1024 x 768 13,0 0,232 60,3

LCD 2560 x 1440 26,9 0,233 60,6

LCD 1920 x 1080 21,5 0,248 64,5

LCD 2560 x 1600 29,8 0,251 65,1

LCD 1600 x 1200 20,1 0,255 66,3

LCD 1280 x 1024 17,0 0,264 68,6

LCD 1920 x 1080 23,0 0,265 68,9

LCD 1920 x 1200 24,1 0,270 70,2

CRT 1024 x 768 15,0 0,275 71,5

LCD 1600 x 900 20,0 0,277 72,0

LCD 1920 x 1080 24,0 0,277 72,0

LCD 1680 x 1050 22,0 0,282 73,3

LCD 1440 x 900 19,0 0,284 73,8

LCD 1280 x 1024 19,0 0,294 76,4

LCD 1366 x 768 18,5 0,300 78,0

LCD 1920 x 1080 27,0 0,311 80,9

CRT 1024 x 768 17,0 0,318 82,7

 

Szczerze nie wiem czy w przypadku 27 calowego monitora te 0,311 to dużo czy mało, w porównaniu do 21,5 0,248. Jak już mówiłem chciałbym uniknąć pixelozy. Zastanawia mnie, jaki mój tv będzie miał wielkość plamki tam jest 40 cali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz dylemat jak nie wiem, zastanawiam się nad :

Asus MX279H 27

LG 27MP75

IIYAMA 24" LED Prolite X2483HSU-B1

 

Nie wiem co wybrać, za 850 mogę kupić używkę tego asusa. Doradzi ktoś ? Monitor tylko i wyłącznie do PS4, chce komfortowo pograć, w dodatku chcę żeby obraz był ostry, bo na tv wygląda to mega słabo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...