Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

l1pka

problem z płynnością na tv przez kabel hdmi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. mam taki problem.

Mam podłączony lcd 20 cali swój przez dvi, Tv lcd samsunga jakieś 40 cali

u siebie mam rozdzałke 1680x1050 samsung tv mam na full hd zalecana.

 

i czuje, że nie mam płynoości na tym tv podłączonym... tnie i klatkuje ze sie ciężko to ogląda,

problem leży w ustawieniach czy w sprzęcie ?

 

 

mój komp to

i3 2120

6870

4 giga ram

ssd

sterowniki od ati 13.4 instalowałem najnowsze ale w grach miałem problemy.

win 7 64bit

użycie cpu na pozimie 30%

gpu na max 20%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. mam taki problem.

Mam podłączony lcd 20 cali swój przez dvi, Tv lcd samsunga jakieś 40 cali

u siebie mam rozdzałke 1680x1050 samsung tv mam na full hd zalecana.

 

i czuje, że nie mam płynoości na tym tv podłączonym... tnie i klatkuje ze sie ciężko to ogląda,

problem leży w ustawieniach czy w sprzęcie ?

 

 

mój komp to

i3 2120

6870

4 giga ram

ssd

sterowniki od ati 13.4 instalowałem najnowsze ale w grach miałem problemy.

win 7 64bit

użycie cpu na pozimie 30%

gpu na max 20%

 

A bawiłeś się odświeżaniem ? Ja jak podłączyłem swój tv 32" do laptopa miałem problem ze "skaczącym obrazem" po czym zmieniłem odświeżanie na 50Hz i problem znikł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A bawiłeś się odświeżaniem ? Ja jak podłączyłem swój tv 32" do laptopa miałem problem ze "skaczącym obrazem" po czym zmieniłem odświeżanie na 50Hz i problem znikł.

automatycznie tv ustawia 50Hz

film HD z pendrive działa lepiej niż przez kabel hdmi. czuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystkie specjalne opcje w tv sa wyłączone jak np. led motion itd.

komp niby sie nie męczy ale i tak jest wolnooooo

 

nikt nie wie jak dobrze ustawić sterowniki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wepnij w port hdmi 1 i ustaw etykietę dvi pc na hdmi 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wepnij w port hdmi 1 i ustaw etykietę dvi pc na hdmi 1

nie czaje :P

 

próbowałem w każdym wejsciu w tv i to samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi o to że telewizory Samsung a przynajmniej ten z którego korzystam mają tryb pc w którym wyłączają wszystkie upiększacze itd.. myślę że możesz mieć problemy przez to...

u mnie wygląda to tak, spróbuj ustawić tak samo, o ile w ogóle masz takie opcje :P ja na takich ustawieniach korzystam z TV zamiast monitora także nie narzekam ;)

SqjgFgZ.jpg

qVt8pcu.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma znaczenia które hdmi ? bo zmieniłem na to dvi i tryb gry ustawiłem

tak mi sie zdaje ze sie poprawiło :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma znaczenie które hdmi, musi być hdmi 1 z tego co pamiętam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

filmy są nagrane w rożnie, niektóre mają 25fps czyli na karcie musisz ustawić odświeżanie 50hz, inne mają 30fps wiec ustawiasz w panelu karty odświeżanie 60hz, wiekszosc filmów jest nagrana w 23.976fps i wtedy aby obraz szedł płynnie z kompa przez hdmi musisz ustawić w panelu karty odświeżanie 23hz co odpowiada dokładnie 23.976fps i wszystko smiga płynnie, żadne ustawienia w telewizorze ci nie pomogą. Nvidia ma opcje 23hz=23.976fps, nie wiem czy Ati takie odswiezanie posiada, czy trzeba je wymusic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od ponad 2 lat używam komputera z podpiętym telewizorem @ 1920x1080 @ 60hz nigdy nie zmieniałem częstotliwości odświeżania a oglądam mnóstwo filmów/gram w sporo gier.. fakt żeby zobaczyć więcej klatek niż 60 musiałbym też mieć częstotliwość odświeżania odpowiednio większą, ale filmy w ~23 klatkach są bez problemu wyświetlane na szybszych telewizorach/monitorach. Jakoś 99% osób nic nie zmienia z częstotliwością odświeżania i nie narzeka.. Czyli co jak kupię telewizor 100hz to mogę tylko filmy w 50 klatkach oglądać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@krew tak pomogło to. Właśnie zauważyłem ze po zmianie na hdmi 1, nawet z tyłu jest podpisane hdmi 1 dvi. od razu po zmianie nazwy zauważyłem ze opcje poznikały w tv

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cieszę się że mogłem pomóc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko zalezy od telewizora, niektóre lepiej to znosza i nie widac az tak efektu judder, inne pokazują słaba technike nagrywania w 23.976 czyli 24p. U mnie na sony efekt przeskoku, czyli zgubionych klatek ( brak pokrycia fps z odswiezaniem ) jest mniej widoczny niz na sharpie. Ustawiając dokladnie odwiezanie obrazy na 23.976hz ( 23hz w panelu) sprawiasz ze klatki dokladnie sie pokrywaja z odswiezaniem i obraz jest płyniutki, zadna klatka nie jest zgubiona. W twoim przypadku telewizor moze to niwelowac przy 60hz ale efektu judder juz nie niwelujesz. Ustaw sobie np jakas scene w filmie gdzie obraz jest plynny i jednostajnie sie przesuwa i sprawdz jak to wyglada na 60hz a jak na 23.976. Tylko włącz film, który jest nagrany w tylu fps.

Ps. Telewizor 100hz ma tez 24hz tzw 24p

 

http://www.hdtv.com.pl/forum/blu-ray/81587-24p-judder-tv-vs-zrodlo.html

 

TVs run at 60Hz (or 50Hz in some countries). To get 24fps to show on a TV that's technically doing 60fps, a method called 2:3 pulldown is used. Here, the first film frame is shown twice, the second three times, the third two times, and so on. With 50Hz generally the 24fps is sped up slightly, to 25fps, which fits nicely with 50Hz.

 

The 2:3 method works, technically, but it's not terribly pleasant. The result is a noticeably jerky motion whenever there's a camera pan, or horizontal motion on screen. Your eye/brain picks up this odd cadence, and it looks like the camera is jerking sideways instead of a smooth motion.

 

reszte doczytaj sobie tutaj

http://reviews.cnet.com/8301-33199_7-57588438-221/what-is-1080p24/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To o czym piszesz to jakaś totalna abstrakcja kinomanów... jak podpinasz bluraya do telewizora i oczekujesz Bóg wie czego... z tego co tam piszą to nawet w kinie uciekają się do obchodzenia tego także... sztuka dla sztuki. Tym bardziej że problem był po podpięciu tv do kompa. W filmach masz określoną ilość klatek ale w grach już nie, i da rady tego dostosować, to co będziesz zmieniał co chwilę odświeżanie ? z tego co widzę większość telewizorów to niweluje/albo się tego po prostu nie widzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do każdego filmu dostosowuje odświeżanie, zajmuje to 5 sekund. Mowa tutaj jest o filmach, nie grach, większość sprzętu czyli tv, blue ray odtwarzacze HDD i amplitunery moja funkcje 24p tak jak jest w artykule,który ci wysłałem. Jeśli chcesz mieć obraz płynny to najlepiej jest kiedy klatki filmu pokrywają się z odświeżaniem no i przy tym likwidujesz efekt judder. Kiedyś szukałem programów i kodeków,bo co jakiś czas obraz mi przeskakiwał, instalowałem recklocki itp, aby film był jak najbardziej płynny,a wina leżała bo przez złe odświeżanie klatki były gubione. Nowsze telewizory po prostu klatki podwajają , wiec tego tak nie widać. Dopiero na forum hdtv polska dokładnie mi ten wątek został wyjaśniony, od tej pory każdy film jaki oglądam jest super płynny. Wszystko zależny od tego czy wystarcza ci zwykłe oglądanie czy wymagasz czegoś więcej. Ja jestem zapalonym kinomaniakiem wiec musi być 100% zadowolenia :). Niestety mimo,ze filmy mogą być nagrywane w 50/60fps to dalej ze wzgledu na oszczędność stosuje się marne 23.976fps bo niby ludzkie oko więcej nie widzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niechaj Ci to bozia w dzieciach wynagrodzi satanica !!! Od kilku miesięcy denerwowało mnie "rwanie" na moim 47" LG LM640S (tak na marginesie jestem mega zadowolony z tego tv ale chce zmienić na plazme) nie potrafiłem sobie poradzić z tym problemem, pozyczałem kable HDMI, podpinałem pod lapka, robiłem format a i tak te mikro przycięcia występowały w dalszym ciągu. Ostatnio napisałem list do LG polska bo myslalem ze to coś z moim TV nie tak, tam niestety poradzili mi żebym sprawdził na innym odtwarzaczu czy sie tak dzieje... (też mi pomoc). Dzisiaj przez przypadek trafiłem na ten temat i sprobowałem tego sposobu z panelem Nvidia zmieniając odswiezanie na 23 czy 24 - działa tak samo. Po tym zabiegu jest ultra płynność ! Efekt ten nie występował gdy podlaczyłem dysk zewnetrzny do TV ale wtedy jakość obrazu jest o wiele gorsza niz poprzez kabel HDMI. Nikt inny po za mną tego nie dostrzegał czy to znajomi czy rodzina. Teraz w koncu moge załaczyc Truemotion --> użytkownik --> De-Jugger 3 i mieć niesamowitą płynność na ekranie !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do każdego filmu dostosowuje odświeżanie, zajmuje to 5 sekund. Mowa tutaj jest o filmach, nie grach, większość sprzętu czyli tv, blue ray odtwarzacze HDD i amplitunery moja funkcje 24p tak jak jest w artykule,który ci wysłałem. Jeśli chcesz mieć obraz płynny to najlepiej jest kiedy klatki filmu pokrywają się z odświeżaniem no i przy tym likwidujesz efekt judder. Kiedyś szukałem programów i kodeków,bo co jakiś czas obraz mi przeskakiwał, instalowałem recklocki itp, aby film był jak najbardziej płynny,a wina leżała bo przez złe odświeżanie klatki były gubione. Nowsze telewizory po prostu klatki podwajają , wiec tego tak nie widać. Dopiero na forum hdtv polska dokładnie mi ten wątek został wyjaśniony, od tej pory każdy film jaki oglądam jest super płynny. Wszystko zależny od tego czy wystarcza ci zwykłe oglądanie czy wymagasz czegoś więcej. Ja jestem zapalonym kinomaniakiem wiec musi być 100% zadowolenia :). Niestety mimo,ze filmy mogą być nagrywane w 50/60fps to dalej ze wzgledu na oszczędność stosuje się marne 23.976fps bo niby ludzkie oko więcej nie widzi.

Tak na marginesie, również oczekuję dużo...ale widocznie telewizory niektórych producentów w ogóle nie nadają się do spełnienia podstawowej roli, czyli możliwości oglądania filmów, skoro mają problem z szarpaniem - na moim nic takiego nie występuje, przy czym wolę oglądać z pendrive niż po hdmi.

 

BTW - fajny wpis, przyda się ;)

Niechaj Ci to bozia w dzieciach wynagrodzi satanica !!! Od kilku miesięcy denerwowało mnie "rwanie" na moim 47" LG LM640S (tak na marginesie jestem mega zadowolony z tego tv ale chce zmienić na plazme) nie potrafiłem sobie poradzić z tym problemem, pozyczałem kable HDMI, podpinałem pod lapka, robiłem format a i tak te mikro przycięcia występowały w dalszym ciągu. Ostatnio napisałem list do LG polska bo myslalem ze to coś z moim TV nie tak, tam niestety poradzili mi żebym sprawdził na innym odtwarzaczu czy sie tak dzieje... (też mi pomoc). Dzisiaj przez przypadek trafiłem na ten temat i sprobowałem tego sposobu z panelem Nvidia zmieniając odswiezanie na 23 czy 24 - działa tak samo. Po tym zabiegu jest ultra płynność ! Efekt ten nie występował gdy podlaczyłem dysk zewnetrzny do TV ale wtedy jakość obrazu jest o wiele gorsza niz poprzez kabel HDMI. Nikt inny po za mną tego nie dostrzegał czy to znajomi czy rodzina. Teraz w koncu moge załaczyc Truemotion --> użytkownik --> De-Jugger 3 i mieć niesamowitą płynność na ekranie !

Masz LM, a z tego co na hdtv pisali, one mają ogromny banding, stąd efekt szarpania był mocno widoczny (ponoć najbardziej widoczne jest to na sporcie, tam ,gdzie są jednolite tła: boisko piłkarskie). Jednocześnie, może w tym LG funkcja "dopalania" matrycy też leży, sprawdzalem u siebie, na moim, u mnie nie ma tego problemu bo nawet z dopaleniem (przy czym mój ma natywnie 100Hz matrycę, a nie 50 podbitą elektroniką w górę) tego problemu w ogóle nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niechaj Ci to bozia w dzieciach wynagrodzi satanica !!! Od kilku miesięcy denerwowało mnie "rwanie" na moim 47" LG LM640S (tak na marginesie jestem mega zadowolony z tego tv ale chce zmienić na plazme) nie potrafiłem sobie poradzić z tym problemem, pozyczałem kable HDMI, podpinałem pod lapka, robiłem format a i tak te mikro przycięcia występowały w dalszym ciągu. Ostatnio napisałem list do LG polska bo myslalem ze to coś z moim TV nie tak, tam niestety poradzili mi żebym sprawdził na innym odtwarzaczu czy sie tak dzieje... (też mi pomoc). Dzisiaj przez przypadek trafiłem na ten temat i sprobowałem tego sposobu z panelem Nvidia zmieniając odswiezanie na 23 czy 24 - działa tak samo. Po tym zabiegu jest ultra płynność ! Efekt ten nie występował gdy podlaczyłem dysk zewnetrzny do TV ale wtedy jakość obrazu jest o wiele gorsza niz poprzez kabel HDMI. Nikt inny po za mną tego nie dostrzegał czy to znajomi czy rodzina. Teraz w koncu moge załaczyc Truemotion --> użytkownik --> De-Jugger 3 i mieć niesamowitą płynność na ekranie !

Spoko fajnie ze w koncu Mozesz Sie cieszyc plynnoscia,moze kiedys nagrywac beda wszystko w 60fps narazie jest to marne 23.976fps I ustawiajac takie odswiezanie czyli w nvidi 23 herce wszystko idealnie sie pokrywa i nic nie ma prawa przeskakiwac, zadne ulepszacze wtedy nie sa potrzebne, pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja się podłączę i też Ci podziękuję bo szukałem kilka miesięcy rozwiązanie czemu nawet bardzo dobrej jakości filmy które mają fullhd i 20gb i tak przeskakują na moim Panasonicu tx-L37e30e, teraz już jest lepiej, ale małe pliki, takie jak seriale w mkv nadal skaczą, czy ktoś orientuje czy w Panasonicu też lepiej przestawić kabel na gniazdo hdmi 1?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Moze ja odświeże temat.

 

Otóż mam podobne problemy jeśli chodzi o wyswietlanie obrazu poprzez HDMI. Mój TV to LG 42LG6100. Powiem że jest niezastąpiony tyle lat po kilka lub kilkanascie godz dziennie i dalej wszystko śmiga. Miałem go podłączonego do GTX 580, w PC były 2szt. TV podłączony był poprzez DVI na karcie - adapter DVI-VGA - ostatecznie VGA w TV i wszystko ładnie chodziło bezproblemowo. Problem zaczął się, kiedy to zakupiłem GTX980Ti. Obraz poprzez przejściówke DVI-VGA drgał, próbował zmieniać odświeżanie z 60Hz na 50Hz ale nie widziałęm poprawy. Po podpięciu TV do karty poprzez HDMI (DVI-HDMI kabel) efekt zniknął ale obraz był wyświetlany nie dokońca płynnie, filmy czy to w programie do edycji wideo czy oglądając na odtwarzaczu klatkowały, w grach nie odczuwałem tego ale czasem ppojawiało się coś takiego jakby spowolnienie fps, ale przez chwile. W grach ten problem był najmniej dokuczliwy. Generalnie zawsze wyświetlałem obraz poprzez DVI-VGA lub DVI-DVI na monitory bo był najbardziej neutralny, poprzez HDMI jest jakby sztucznie wzmacniany nasycenie ostrość konturów itp. Dziwi mnie to ze w GTX580 problem ten nie występował a GTX980Ti jest. Dodam ze nie stawiałem systemu od nowa po wymianie karty, przeinstalowałem tylko sterowniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zaczął od wywalenia kabla vga.. najlepiej podpinać kablem DVI - HDMI ewentualne przejściówka DVI HDMI a dalej już normalnie kablem HDMI.. vga to standard mający praktycznie 30 lat i podpinanie czegokolwiek w dzisiejszych czasach to problem.. dziwne kolory po HDMI mogą wynikać z różnych filtrów w TV.. aa i BTW HDMI to w zasadzie kabel DVI + dźwięk..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obraz mógł drgać od zakłóceń generowanych przez nową kartę z olanym przez producenta vga i zastosowaniem badziewnych materiałów. U amd vga w topowych kartach nie ma już wcale także nvidia mogła go wepchać w słabej jakości. Jaki masz ten kabel, jest z dwiema takimi "beczułkami" przy wtykach co zwą się dławiki ?

 

Wiek standardu ma małe znaczenie tylko wykonanie, HDMI ma już ponad 12 lat. Dla przykładu PS4 działa normalnie na adapterze hdmi/vga mimo "starego" standardu, nic nie drga i nie gaśnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...