Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Pepers

który zasilacz wybrać

Rekomendowane odpowiedzi

Na dniach będę wymieniać zasilacz, waham się pomiędzy Mój link(ładne kable) i Mój link oraz Mój link. Chciałbym kupić coś z zapasem na ewentualną przebudowę w przyszłości(wiem, że 650w dla obecnej konfiguracji to spory zapad). Zastanawiałem się jeszcze nad Mój link ale chyba wolę modularny. Czy znajdę coś lepszego w tej cenie? Co proponujecie? A może nie warto tyle płacić tylko jest jakaś wydajna i tańsza konstrukcja ;) ? Może ktoś wie jak realizowana jest gwarancja super flower bo widzę zapis gwarancja 5 lat w serwisie zewnętrznym? Czy to znaczy, że w przypadku zakupu w komputroniku będę musiał sam "załatwić" sobie ewentualną naprawę gwarancyjną tj, wysyłka do serwisu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie z tej stawki zdecydowanie najlepszy jest CoolerMaster V700 - najlepsza jakość, najwyższa moc, niska cena. Ew. jak cisza jest priorytetem to Corsair RM650 (ma tryb półpasywny).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie z tej stawki zdecydowanie najlepszy jest CoolerMaster V700 - najlepsza jakość, najwyższa moc, niska cena. Ew. jak cisza jest priorytetem to Corsair RM650 (ma tryb półpasywny).

Jak jest z gwarancją tego coolermastera? Na stronie moreli piszą, że 24 miesiące a na stronie producenta widzę 5 lat. Jak wygląda realizacja gwarancji po upływie 24 miesięcy? Czy morele ewidentnie wprowadza w błąd i po okresie 2 lat mam prawo za okazaniem dowodu wymagać ewentualnej naprawy gwarancyjnej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze 2 lata realizowane przez sklep, pozostałe 3 bezpośrednio u producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie z tej stawki zdecydowanie najlepszy jest CoolerMaster V700 - najlepsza jakość, najwyższa moc, niska cena. Ew. jak cisza jest priorytetem to Corsair RM650 (ma tryb półpasywny).

Mógłby ktoś wyjaśnić wyższość tego CoolerMastera. Poczytałem trochę o nim w internecie i wydaje się być udaną konstrukcją. Zastanawiam się jeszcze nad bq l8 Mój link jest sporo tańszy i ma trochę mniej mocy ale jak z wydajnościa?W BQ Linia 12V ma tylko 564W, w v700 jest w teorii 696W. Podpowie ktoś coś jeszcze? Czy może brać tego CoolerMastera i się dłużej nie zastanawiać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CoolerMaster V700 to w gruncie rzeczy Seasonic X KM3, czyli prawie najwyższa półka na chwilę obecną. BQ powinien być cichszy (choć nie ma trybu półpasywnego jak Corsair RM), aczkolwiek z drugiej strony sprawność ma sporo niższą (szczególnie, że temu CMowi blisko do Platinum), no i stabilność napięć też nie jest na tak dobrym poziomie (jako iż to konstrukcja z grupową regulacją napięć, a nie DC-DC jak w CMie; grupowa regulacja oznacza też oblewanie testów pod Haswella, jeśli się trzymać co do joty Intelowych surrealnych wymagań). Wcześniejsza rewizja tych BQ miała też odczuwalnie krótsze kable (w obecnych egzemplarzach ponoć zostało to poprawione).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylem juz zdecydowany na CM V700, jednak w ostatniej chwili dostalem oferte kupna Be Quiet! POWER ZONE 650W w atrakcyjnej cenie. Czy jest to w jakims stopniu konkurencja dla Cooler Mastera czy zdecydowanie ominac ta pozycje? BQ bedzie ok 130zl tanszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest żadna konkurencja dla V700. Który notabene i tak jest tani, jak na to, co oferuje. Mógłby spokojnie kosztować z 160zł więcej. Po prostu CM walczy o klienta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 130zł niższej cenie od V700 to nie jest głupia oferta. Aczkolwiek ponoć seria PowerZone nie jest aż tak cicha jak typowe BQ.

W każdym razie bezpośrednią konkurencją dla V700 jest seria DarkPower P10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest żadna konkurencja dla V700. Który notabene i tak jest tani, jak na to, co oferuje. Mógłby spokojnie kosztować z 160zł więcej. Po prostu CM walczy o klienta

Moze zle to ujalem, chodzi o to czy warto zaoszczedzic te 130zl(450 a 320 to spora róznica) na rzecz BQ. Zdaje sobie sprawe ze v700 jest lepszy ale moze bq tez jest w stanie mnie zadowolic, tj czy trzyma napiecia i jak z jakoscia? Wiem, ze jest bardzo cichy, sprawnosc ok. 89%, posiada technologie DC-DC oraz tez jest w pelni modularny. Oba sa objete 5 letnia gwarancja. Jezeli oczywiscie warto doplacac do CM to to zrobie jednak wole sie dobrze upewnic przed zakupem zeby pozniej nie zalowac. W CM najbardziej martwi mnie wlasnie marka, bo CM nie slynie z dobrych zasilaczy chociaz rozumiem doskonale ze ten model akurat im sie udal.

Przy 130zł niższej cenie od V700 to nie jest głupia oferta. Aczkolwiek ponoć seria PowerZone nie jest aż tak cicha jak typowe BQ.

W każdym razie bezpośrednią konkurencją dla V700 jest seria DarkPower P10.

No wlasnie o to mi chodzi bo ta roznica robi swoje i stad to pytanie. Widzialem filmiki na youtubie i glosnosc na poziomie 33 db.

 

PS. przepraszam za brak polskich znakow ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu problem z zasilaczem. Zamówiłem polecanego CM w komputroniku- czekam, czekam aż wczoraj zamówienie zostało anulowane z powodu braku towaru. Dowiedziałem się, że nie planują w przyszłości dostaw(towar na stronie w chwili zamówienia był wirtualny, tj, nie kontrolowali ile mają na magazynie). Z morelami jest w tym momencie podobnie, ponadto dzwoniłem jeszcze do 2 innych sklepów i także niedostępny. Ogólnie chyba będzie ciężko go dostać, ewentualnie mogę czekać.Wspominany wyżej power zone za 330zł już jest nie aktualny, obecna cena 399zł wiec raczej nieopłacalna inwestycja. W tym momencie w grę wchodzi Seasonic g-650 Seasonic(7 lat gwarancji) oraz super flower 600W Golden Green Super flower(5 lat gwarancji). Odrzuciłem Corsaira RM650 właśnie ze względu na półpasywny tryb pracy. Wentylator włącza się przy większym obciążeniu zasilacza(w przypadku mojej konfiguracji pewnie nie włączył by się wcale) a nie przy wzroście temperatury. Co mnie zaniepokoiło? np.

. Wolę coś aktywnego, niech wiatrak kręci się cały czas bo takiego hałasu pewnie nawet nie zauważę :P Mogę ostatecznie kupić coś do 500zł. Zastanawiałem się nawet nad Seasonic x-650 KM3 ale to już ponad budżet i w sumie troche żal bo praktycznie to samo co v700.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to nie kapuję tego filmiku, gość mówi że to pierwsza wersja tego zasilacza bez trybu półpasywnego, chociaż na filmie wyraźnie widać że to najnowsza wersja, która pracuje półpasywnie :hmm:

 

X-650KM3 też jest półpasywny, aczkolwiek w tym modelu to da się wyłączyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to nie kapuję tego filmiku, gość mówi że to pierwsza wersja tego zasilacza bez trybu półpasywnego, chociaż na filmie wyraźnie widać że to najnowsza wersja, która pracuje półpasywnie :hmm:

 

X-650KM3 też jest półpasywny, aczkolwiek w tym modelu to da się wyłączyć.

Wolę jednak żeby coś się kręciło w zasilaczu, zawsze wpłynie to pozytywnie na obieg powietrza wewnątrz budy. Może inaczej, jeżeli miałbyś zdecydować dzisiaj to co zamówiłbyś oprócz Corsaira RM650(jakoś go nie widzę u siebie) do 500zł z wysyłką/z moreli mam odbiór osobisty. Niestety CM V700 też odpada ze względu na dostępność, no chyba że coś przeoczyłem i można go gdzieś kupić. Z góry dzięki :)

 

Dlaczego nie kupiłbyś superflower 600w golden green modular za 430zł? Jakoś najbardziej mnie w tej sytuacji ku niemu ciągnie ale nie wiem czy nie jestem w błędzie. Podobno ma bardzo dobre bebechy, zaletą jest wysoka sprawność no i atrakcyjna cena. Coś z kwiatkami jest nie tak? A może konkurencja je bije w znaczący sposób(wydawało mi się, że to ta sama półka co np seasonic x-650km3)? Sam nie wiem. W sumie nawet ten niebieski led pewnie by mi nie przeszkadzał.

 

Edit: strasznie żałuję Coolermastera v700 :mad2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...