Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

heaven92

Stara karta SIM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy stara karta sim jaką posiadam (jeszcze z z idea-pop) - przed orange, teraz orange, może jakościowo wpływać już powiedzmy 'przez zużycie" na zasięg gsm i internetu? Mam w planach zakupienie smartfona, ale będę potrzebował miroSIM. Z tego co wiem orange w salonie żąda sobie 25zł za wymianę karty (śmiech na sali po tylu latach użytkowania z ich usług..). Myślałem o tym, żeby samemu ją wyciąć, ale nie wiem czy może jednak nei zainwestować w nową, dla lepszej powiedzmy jakości przy nowym sprzęcie... tylko nie wiem czy jest sens i czy to coś zmienia? (długość użytkowania jeden karty sim).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma przeciwwskazań do przycięcia karty, nawet jeśli czasem trzeba trochę pojechać po chipie (te stare były bardzo duże).

 

Argumentem za wymianą karty może być pojemność - na nową wchodzi więcej kontaktów i esemesów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja miałem cyrki z kartą Idei. W Huawei X5 bateria leciała w oczach, a w Monster`ze GPS rozłączał się równo co 5 minut - co do sekundy. Musiałem wyłożyć 25 zł w salonie, ale warto było, bo problemy zniknęły jak ręką odjął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy stara karta sim jaką posiadam (jeszcze z z idea-pop) - przed orange, teraz orange, może jakościowo wpływać już powiedzmy 'przez zużycie" na zasięg gsm i internetu? Mam w planach zakupienie smartfona, ale będę potrzebował miroSIM. Z tego co wiem orange w salonie żąda sobie 25zł za wymianę karty (śmiech na sali po tylu latach użytkowania z ich usług..). Myślałem o tym, żeby samemu ją wyciąć, ale nie wiem czy może jednak nei zainwestować w nową, dla lepszej powiedzmy jakości przy nowym sprzęcie... tylko nie wiem czy jest sens i czy to coś zmienia? (długość użytkowania jeden karty sim).

Idź do punktu i Ci przytną za około 10zł. Nie dość że masz taniej niż u operatora to nie musisz czekać na aktywacje tylko wkładasz i korzystasz. Przy tych starszych kartach jest 80% szans że po przycięciu będzie działać i na własne ryzyko wykonują. Tak mi gość w punkcie mówił jak swoją dawałem, że na moje ryzyko może przycinać. Zmieściłem się w tych 80% :)

 

Samemu nawet się nie zabieraj przy starej karcie, bo po złotym trzeba ciąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idź do punktu i Ci przytną za około 10zł. Nie dość że masz taniej niż u operatora to nie musisz czekać na aktywacje tylko wkładasz i korzystasz. Przy tych starszych kartach jest 80% szans że po przycięciu będzie działać i na własne ryzyko wykonują. Tak mi gość w punkcie mówił jak swoją dawałem, że na moje ryzyko może przycinać. Zmieściłem się w tych 80% :)

 

Samemu nawet się nie zabieraj przy starej karcie, bo po złotym trzeba ciąć.

 

 

No w sumie racja te stare SIMki są znacznie większe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myslalem ze smsy zapisuja sie w pamieci telefonu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przycinałem kartę z Play, zgodnie z tym filmikiem. Nie najechałem nawet na to złote, a karta i tak nie działała. Później trzeba dzwonić do BOKu po PUK, żeby wydali nową kartę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...