Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Szambo

SFF Small Form Factor

Rekomendowane odpowiedzi

Podziwiam ogrom wlozonej pracy bardzo przydatne info dla mnie, jako maniaka popierdolkowatych kompikow, ale musze wytknac kilka niedorobek, czesc objetosci podana w mm, dane nt wysokosci coolerow w niektorych przypadkach sa bledne chocby 250d. Gdybym mial wiecej czasu chetnie bym pomogl z poprawkami, ale niestety praca.

Co do 250d:

94mm vertical air

240mm water cooling radiator(montowany na boku obudowy) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za uwagi.

Zdaje sobie sprawę, że pare pomyłek na pewno się wkradło. Czy to źle przepisałem czy miałem problem z dotarciem do danych na stronie producenta.

Tego Korsarza poprawię w wolnej chwili. Temat będzie się rozwijał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejo, a propos BitFenix Prodigy, warto kupować wyciszoną wersję, czy jednak najtańszą i wyciszyć na własną rękę? Ktoś to robił? Jest jakiś poradnik jak zrobić to porządnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejo, a propos BitFenix Prodigy, warto kupować wyciszoną wersję, czy jednak najtańszą i wyciszyć na własną rękę? Ktoś to robił? Jest jakiś poradnik jak zrobić to porządnie?

Ja bym wyciszał podzespoły... inwestował w cichsze itd.

 

Co do tego jaki będzie porządek to stanęło na kilku kategoriach:

 

1. obudowy mATX o małym rozmiarze

2. obudowy mITX z miejscem na dlugie karty graficzne i miejscem na wysoki cooler cpu

3. obudowy mITX z miejscem na dlugie karty graficzne i miejscem na niski cooler cpu

4. obudowy mITX z miejscem na srednie karty graficzne

5. obudowy mITX z miejscem na krotkie karty graficzne

6. obudowy mITX z miejscem na jednoslotowe karty graficzne

7. obudowy mITX bez miejsca na karte graficzna

 

Doloze przykladowa tabele jakie mniej wiecej komponenty wejda do kazdej z kategorii

Tak po 5 przykladow od najwydajniejszej do najtanszej opcji.

 

Zna sie ktos dobrze na mocy schladzaczy CPU?

 

Jaki jest najlepszy powyzej 165 cm itd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny temat. Gratulacje pomysłu.Za dużo nie pomogę, co najwyżej zaszkodzę :P. Jest szansa na dodanie kategorii z uwzględnieniem chłodzenia wodnego? Chociaż to chyba za dużo roboty i zbyt skomplikowane. Jak ktoś się na to decyduje to raczej się zna, i i tak będzie sprawdzał czy wszystko będzie pasować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny temat. Gratulacje pomysłu.Za dużo nie pomogę, co najwyżej zaszkodzę :P. Jest szansa na dodanie kategorii z uwzględnieniem chłodzenia wodnego? Chociaż to chyba za dużo roboty i zbyt skomplikowane. Jak ktoś się na to decyduje to raczej się zna, i i tak będzie sprawdzał czy wszystko będzie pasować.

Na razie wszystko dopasowuje.

 

Mysle zeby dodac kilka kategorii.

 

Troche pracy, slamazarnie to idzie. Wkrotce troche poprawek z dodanymi nowymi budami.

 

Warto dodac:

 

W sprzedazy w Polsce pojawila sie Cooltek W1... piekna buda, troche duza, ale wykonanie perfekcyjne. W sklepie alternate za 394 zlote. Doliczcie tez ta przesylke z Niemiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracamy do uaktualnień.

 

Jakie płyty głowne do mITX polecacie?

 

AsRock ma najtańsze i chyba z najlepszym stosunkiem ceny do jakośći.

 

Ktoś jakieś użytkuje?

 

Postaram się dodać budy mATX, póki co to Aerocool DS, Prodigy M, Phenom M, Cooltek U3, Silverstone TJ08

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AsRock Z77E ITX, właściwie mogę polecić aczkolwiek karta sieci bezprzewodowej to tragedia ( układ Realteka, to sporo tłumaczy ), gubi sieć, z niewiadomych przyczyn nie współpracuje u mnie z routerem jeśli ustawie go na standard n po wymianie na Intel Centrino N6235 jest ok. Poza tym płytka jest w porządku, CPU nawet ładnie się kręci, porty dość sensownie rozmieszczone ( aczkolwiek tylko 4 sata ).

W CM'ie 110 jest jedna bardzo fajna rzecz, można do kart pokroju 660ti lub 670 ( krótkie pcb ) zamontować accelero mono plus ( po usunięciu tej blach do montażu dysków i wentylatorów 80mm ) ze względu na to że mamy do dyspozycji praktycznie trzy sloty ( szkoda że ktoś nie wpadł na pomysł żeby ten trzeci slot faktycznie wyciąć i dodać wsparcie dla mDTX ). Niestety trzeba rozwiercić nity ale mimo to jak na tak malutką skrzynkę jest to bardzo ciekawa opcja i można się pokusić o słowo unikatowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xigmatek Nebula po wyczytaniu recenzji bardzo stracila w moich oczach.

 

Karta graficzna 2-slotowa wejdzie 175 cm, a nie 200. Tak w ogóle to weszloby podobno 230 cm, ale dla Xigmatek ważniejsze pomarańczowe świecidełko. Przerost formy nad treścią, do tego trzeba musowo mieć zasilacz modularny a i tak z nim jest niezły syf w obudowie.

 

Znacie jeszcze jakieś fajne budy mATX w małym rozmiarze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szybko znalezione poprawki:

- Sugo 07 - ceny zaczynają się od 750.

- Sugo 08 - wysokość chłodzenia identyczna jak w 07 - 117 mm. Ceny startują od 800.

 

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szybko znalezione poprawki:

- Sugo 07 - ceny zaczynają się od 750.

- Sugo 08 - wysokość chłodzenia identyczna jak w 07 - 117 mm. Ceny startują od 800.

 

:)

A nie mówisz czasem o cenie z zasilaczem?

 

Nad zmianami pracuje. Powoli wyczytuje recenzje... z ktorych czesto wypadaja bledy na stronach producentów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

07 kupisz tylko jako zestaw z zasilaczem.

08 był do niedawna również jedynie z zasilaczem. Kilka dni temu Silverstone wprowadził wersję 08 Lite bez zasilacza i wentylatora obudowy.

Super że nad tematem IX siedzisz i zbierasz do kupy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny temat :)

sam się przymierzam do złożenia czegoś takiego, czy to na mITX, czy to mATX, ale nie mogę znaleźć obudowy dla siebie. Może kwestia za dużych wymagań, ale szukam czegoś, co pozwoli na zamontowanie grafiki do 295-300m, z chłodzeniem na CPU ~160-165mm (alternatywnie miejsce na chłodnicę 240mm) i oknem. Wymagania spełnia chyba jedynie DeadSilence i Aquila (której tu brak), ale obie są stosunkowo wielkie - powyżej 40 litrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny temat :)

sam się przymierzam do złożenia czegoś takiego, czy to na mITX, czy to mATX, ale nie mogę znaleźć obudowy dla siebie. Może kwestia za dużych wymagań, ale szukam czegoś, co pozwoli na zamontowanie grafiki do 295-300m, z chłodzeniem na CPU ~160-165mm (alternatywnie miejsce na chłodnicę 240mm) i oknem. Wymagania spełnia chyba jedynie DeadSilence i Aquila (której tu brak), ale obie są stosunkowo wielkie - powyżej 40 litrów.

GTX Titan ma 267 cm, wiec nie potrzeba wiele miejsca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX Titan ma 267 cm, wiec nie potrzeba wiele miejsca.

 

Jak się kiedyś dorobię... ;) rzecz w tym, że póki co mam HD6950, który ma 290mm i obecnie nie mam funduszy na jego wymianę. Na razie celuję w obudowę, cpu+mobo i jakieś chłodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się kiedyś dorobię... ;) rzecz w tym, że póki co mam HD6950, który ma 290mm i obecnie nie mam funduszy na jego wymianę. Na razie celuję w obudowę, cpu+mobo i jakieś chłodzenie.

Bit Fenix Prodigy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bit Fenix Prodigy

 

Ano, najsensowniejszy wybór chyba, jako jedna z niewielu ma okno (przynajmniej zwykła, bo M nie ma) :) Z tym, że masz złe wymiary przy niej, powinno być 40,4 x 25 x 35,9, co daje pojemność 36 litrów.

 

Ed: ogólnie jestem pod wrażeniem tematu, ale w wolnej chwili możesz jeszcze dopisać, ile każda z obudów ma miejsc na dyski 3.5" i 2.5", bo to też ważne info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Prodigy bym nie mierzyl w litrach przez nozki i raczki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Prodigy bym nie mierzyl w litrach przez nozki i raczki ;)

 

 

Jak dla mnie mogliby je wywalić :P wtedy powstałby właśnie taki Phenom, żeby tylko miał okno... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Prodigy bym nie mierzyl w litrach przez nozki i raczki ;)

No wlasnie ja mam wymiary budy, bez dodatkow.

 

Co do SSD i HDD to powiem tyle... kazda pomiesci co najmniej po 1 tego i 1 tego. Mam te dane spisane, ale zrezygnowalem z umieszczania bo wiaze sie to z duza iloscia komplikacji. Przeciec w Prodigy masz 6 miejsc na dyski, ale przeciez przy dlugiej grafice tylko 2.

 

Jutro w robocie bede cos dodawal...

 

A tak w ogole W1 ma okno, ale chyba ktos strony pomylił :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogole W1 ma okno, ale chyba ktos strony pomylił :P

 

Ma okno z prawej strony? Przyglądałem się tej obudowie parę razy, ale nigdy nie zauważyłem :P zaraz sprawdzę dokładniej, dzięki za info :D

 

 

Tak w ogóle jeszcze jedna jest fajna - In Win 901, rewelacyjny design, ale naprawdę tragiczne wnętrze :(

 

 

Ed: faktycznie wprowadzili ostatnio W1 w wersji z małym oknem. Chociaż przy poziomym układzie mobo okno z prawej strony jest rozwiązaniem dziwnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szambo 5 standard w Prodigy + 2 na side panelu.

Okno w budzie takiej budowy jest raczej bez sensu, bedziesz sie gapil na chlodzenie od karty? :P Jeszcze pogarsza to wentylacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy od wielkości takiego okna, dla mnie pod tym względem jest bardzo fajna Aquila, bo ma okno po "właściwej" stronie i to na cały bok :P Ewentualnie Corsair 350D, ale jest na mATX, a przez to trochę za duży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy od wielkości takiego okna, dla mnie pod tym względem jest bardzo fajna Aquila, bo ma okno po "właściwej" stronie i to na cały bok :P Ewentualnie Corsair 350D, ale jest na mATX, a przez to trochę za duży.

Ten Aerocool jest fajny.

 

No musisz z czegoś zrezygnować... może z wysokiego coolera CPU?

 

Ja w Q33 musze brac GTX 750 od Zotaca lub EVGA... bo sa krotkie.

 

PS lista niebywale krótkich kart też się pojawi. Zreszta do Mini Cube nawet GTX 760 wejdzie. I chyba zawsze tak bedzie, ze bedzie wyprodukowana karta w rozmiarze mini o podobnej wydajnosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko temat, ale przedałyby się nazwh obudów nie na screenach tylko jako literały w poście. Można wtedy skopiować nazwę a nie przepisywać. Ułatwi to korzystanie np. z googla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...