Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

neonek

Coraz bardziej modna zabawa na FB

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie - widzieliście już to? Czy na całe szczęście macie normalnych znajomych na fb, którzy nie wdają się w zabawy dla ćwierćinteligentów? :hmm:

Ostatnio się przeraziłem, jak codziennie widzę co nowy filmik z tego pseudo wyzwania, które polega na wypiciu 0,5l piwa na hejnał w 30 sec i potem nominowaniu 3 następnych osób. Jeżeli tego się nie zrobi, to osoba wstawiająca filmik "chce" kratę piwa. :lol2:

Ciekawie jest jak sie zwróci uwagę do tego typu osób... Natychmiast wyskakują pseudo obrońcy, mówiąc jak to człowiek się nie zna na żartach i na dobrej zabawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam normalnych znajomych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to już tylko wypatruje kiedy ta nominacja do mnie dojdzie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam normalnych znajomych.

Powiem więcej...nie mam FB, mieć nie zamierzam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gordon Lameman

Robiliśmy takie rzeczy bez FB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiliśmy takie rzeczy bez FB.

Nie widzę nic złego w tego typu zabawach, ale żeby to kręcić kamerą/telefonem i umieszczać w sieci, żeby pokazać jaka to fajna osoba jest? :E

Te pokolenie seryjnie schodzi na psy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem o tym tylko z mediów. W znajomych nic takiego się nie odbywa i nikt nic takiego nie wstawia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znojomi są narazie na etapie "upawiania się na alkohol, imprezke" w komentarzach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety mam takich znajomych. Co poradzić, żyjemy w czasach kiedy gloryfikuje się głupotę i robienie z siebie matoła publicznie żeby zyskać szacunek znajomych. Szacunek, który kosztuje 3,20zł czyli tyle i le butelka tego "zacnego nektaru bogów *śmiech*. Szkoda tylko, że nie nazywa się to książkowe wyzwanie i polega na przeczytaniu jednej książki w tydzień i wytypowanie kolejnych osób do uczynienia tego samego.

 

Podobno cywilizacja się rozwija. Tylko w jakim kierunku? Żyjemy w czasach, w których smutek i żal po śmierci osoby, wyraża się wirtualnymi zniczami na portalach społecznościowych, a głupota narzucana przez polską telewizję tylko pogarsza sprawę. Programy o ludzkim cierpieniu typu „Dlaczego ja”, „Trudne sprawy” zbierają największe grono odbiorców (bo lubimy patrzeć na to, że ktoś ma gorzej od nas samych), nie mówiąc o „Warsaw Shore”, w którym niejaki „Trybson” staje się ikoną popkultury.

Ostatnimi czasy panuje dziwne zjawisko na portalu Facebook. Młodzi ludzie piją piwo (to akurat jest dosyć normalne) w sposób dosyć trywialny. Podejmują się jakichś chorych zakładów, w których muszą wypić 0.5 litra chmielowego napoju na raz. Jeszcze dziwniejsze jest to, że swój „honorowy akt odwagi” nagrywają i wrzucają na swoją tablicę, typując jednocześnie kolejne trzy osoby do wykonania tego zadania. W taki sposób machina sama się nakręca, ponieważ od jednego osobnika z ilorazem eugleny, powstają kolejne trzy osobniki, które chcą udowodnić swoją „za*ebistość”?

 

Niektórzy ludzie będą bronić tego działania, argumentując je tym, że jest to tylko zabawa. Mniejsza o to, że nudna i komiczna jak „Zbuntowany anioł”, ale zabawa. Bawcie się! Tylko po co to wrzucać w obieg? Ludzie publikują w Internecie coraz więcej wydarzeń ze sfery prywatnej. Związki, ukończenia szkoły (gimnazjum, liceum itd.), rozpoczęcia studiów (że niby ktoś jest intelektualistą). O kompromitujących zdjęciach nawet nie wspomnę. Najzabawniejsze w tym wszystkim jest to, że obecni pracodawcy (jeżeli mają jakikolwiek szacunek do siebie i swojej firmy), sprawdzą sobie delikwenta, który składa do nich podanie o pracę.

 

Teraz wyobraźcie sobie taką sytuację: przychodzicie do pracodawcy Kowalskiego, przynosicie CV (biegła znajomość angielskiego -> zawdzięczana grze League Of Legends, kursy informatyczne itd.), pracodawca robi sobie wywiad środowiskowy. Sprawdza Was w Internecie. Patrzy, a na Waszym profilu facebook’owym tekst „pracuję w: Szlachta nie pracuje”. Kowalski myśli sobie, "no dobra, może po prostu facet jest lekkim „krejzolem”... Ale później patrzy na Waszą tablicę, a tam „W*ebałem piwo na raz, do tego wyzwania proponuję kolejne osoby bla bla bla…”. Pracodawca myśli sobie: kurczę coś z gościem nie tak. Albo dziecinny, albo szurnięty. Zaczyna sprawdzać zdjęcia… A tam Wy, nagrzmoceni po imprezie, leżycie z głową w sedesie. Nad Wami oczywiście koledzy na Waszym poziomie, którzy nie mogli przeoczyć okazji do zrobienia sobie „zabawnej” fotografii z kolegą/koleżanką. Jeżeli facet ma łeb na karku, to po takich „oględzinach” profilu serdecznie Wam podziękuje. Wyciągnie wnioski jak każdy człowiek: pracownik ma w tyłku robotę (bo szlachta nie pracuje), ma problem z alkoholem (co widać na filmach i zdjęciach) zatem jest nieodpowiedzialny i niedojrzały. Jaką dostajecie odpowiedź? Albo żadnej, albo oddzwonimy (na świętego Dygdy, czyli nigdy). Brak słów na to, co się obecnie dzieje w sieci i tv…

Źródło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poważnie to podnosi aż takie larum oportunistów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj tam, oj tam. Bo na świecie to zawsze ludzie tylko chodzą do opery i mówią trzynastozgłoskowcem. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zauwazylem to jest to popularne wsrod ludkow w wieku licealnym, czyli 16-19. Wiekszosc moich znajomych 20+ w takie cos sie nie bawi, ba nawet nie ma czasu na takie glupoty ;). Troche beka, no ale coz. Czego to sie kiedys nie robilo zeby zaimponowac znajomym, szczegolnie w internecie. Ja wole isc na domowke/baru napic sie jak czlowiek przy rozmowie, niz wychylic kufel na raz przed kamera :lol2: . Ale tak jak i autor tematu, przerazilem sie popularnoscia tego i odrazu mam pytanie... Jaki ma sens ta zabawa? Albo moze inaczej, kto nie jest w stanie na raz wychylic kufla piwa? W sumie to taki jakby lancuszek, tylko kiedys sie pisalo "jak tego nie skopiujesz to jutro spadnie Ci dach na glowe, mama umrze, a ojciec stanie sie prostytutka", a teraz nagrywa sie filmiki z picia :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomału zaczyna mnie to irytować co drugi wpis na fb to właśnie to śmieszne wyzwanie , najgorsze w tym wszystkim jest to, że ludzie są tym tak podjarani, że za nominację byliby w stanie obciągnąć...

Druga sprawa to że widziałem już wśród swoich znajomych filmiki typu dwu litrowy dzban w ciągu 20 sek :E , pomału zaczynam się zastanawiać czy oni aby do końca są normalni :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poważnie to podnosi aż takie larum oportunistów?

Niestety tak

 

Oj tam, oj tam. Bo na świecie to zawsze ludzie tylko chodzą do opery i mówią trzynastozgłoskowcem. :E

Nie chodzi o chodzenie do opery codziennie i noszenie garnituru, wciel się w osobę trzecią która siedzi w tym samym pokoju co osoba nagrywająca. Widzisz ziomka, który pije pół litra piwa do kamery, jest z siebie niesamowicie dumny z tego powodu, a na koniec jeszcze poleca to samo trzem kolejnym osobom, które kompletnie same w zaciszu swojego domu zrobią to samo. Pomijam już to, że jak ktoś tego nie zrobi, to prędzej mi kaktus na czole wyrośnie niż ta osoba kupi komukolwiek kratę piwa. Ilość głupoty w tej "zabawie" - jak to sobie tłumaczą - jest przytłaczająca, nawet dla mnie. Aha ucinając podejrzenia, tak dostałem wyzwanie, nie nie podjąłem go, bo nie będę z siebie robił większego barana niż obecnie jestem i nie, nie mam zamiaru komukolwiek kupić kraty browara, a jeszcze mogę go pojechać publicznie i nie zostawić suchej nitki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz o czymś takim słyszę, więc chyba mam normalnych znajomych. Jak mamy ochotę na piwo, to się po prostu w klasyczny sposób umawiamy i jak normalni ludzie idziemy pić w umówionym miejscu. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda dobre piwo poświęcić na 30 sekund wypicia, a sikaczy szkoda pić. Nawet te 30 sekund.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walimnieto. Idiotów nie brakuje wśród małolatów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda dobre piwo poświęcić na 30 sekund wypicia, a sikaczy szkoda pić. Nawet te 30 sekund.

To raz, a po drugi raz, jak już tak chcą gówniarze kozaczyć, to niech pobiją tego gościa:

 

http://www.youtube.com/watch?v=rDycY7eZZf4

 

Jedno piwo w 30 sekund, to żaden wyczyn. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walimnieto. Idiotów nie brakuje wśród małolatów.

Szkoda, że bardzo duża część studentów ma mózg pokroju tych małolatów. :E Sytyacja pokazuje, jak byle kto może dostać się na studiach i zaraz je skończyć (V rok, politechnika).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiliśmy takie rzeczy bez FB.

Ale to takie wygodne, po co tracić czas na spotkanie.

 

Jedno piwo w 30 sekund, to żaden wyczyn. :P

co to za piwa? 0,2?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W młodym wieku człowiek robi różne dziwne rzeczy dla śmiechu jak np. picie piwa na czas. Nie rozumiem tylko kto normalny chce to upubliczniać. Takie zabawy to można robić w kręgu najbliższych znajomych. Nie rozumiem tego fenomenu wrzucania fotek na FB z pijackich imprez. Chwalenie się wypitym alkoholem jest bardzo dziecinne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co to za piwa? 0,2?

Jakie 0,2? To są normalne kubki do piwa. 0,4 lub 0,5 litra. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piwo w temperaturze pokojowej nie jest problemem wypić jak się kiedyś dużo tanich win piło. Przełyk się otwiera i sru. :E :E :E Ale żeby się tym chwalić w internecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To samo młodziki robiły na setki lat przed fejsem, wiec co w tym dziwnego? Dopóki nie jest to tak nachalnie jak reklamy w tv, niech sobie gdzieś tam będzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...