Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe co będzie z Interstellar :D Na ten film to strasznie czekam i liczę zdecydowanie na coś więcej niż fajne efekty.

 

Po filmie w którym cały świat głoduje i leci tekst "nie potrzebujemy inżynierów" wiele bym nie oczekiwał. I nie, nie jestem obrażonym kucem z polibudem :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedługo miał wyjść film Jupiter Intronizacja, planowałem na niego iść.

Premiera jednak została przełożona na... luty 2015r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem z Edge of Tommorow. Krótko - dla mnie bomba. :) Tak, już na wstępie powiem, że jest kilka "ale", choćby nieco uproszczona i zbyt oklepana końcówka. Ma to jednak raczej niewielki wpływ na ostateczną ocenę. Niska ilość patosu i "amerykanizmów", na co cierpią tego typu produkcje (ostatnio w Godzilli trochę za dużo, jak na mój gust). Film w miarę spójny, efektowny, dobrze udźwiękowiony, bez zbędnych dłużyzn. Muzyka nie tak wyrazista jak przykładowo w Niepamięci, lecz kilka nutek wpadło mi w ucho. Solidny scenariusz, w udany sposób wykorzystujący nie od dziś znane kinu pomysły*, dodatkowo wzbogacony o zdrową dawkę humoru. Niezawodny w takich sytuacjach Cruise i absolutnie zjawiskowa Emily Blunt. :thumbup: Świetnie oglądało się ten duet na ekranie. Zgodnie z zapowiedziami i recenzjami - nie jest to może specjalnie ambitne kino, lecz na pewno wzorowy przykład na to jak powinna wyglądać dobra sensacja sf.

 

*Pamiętając o tym, że film oparty jest na japońskiej powieści i mandze.

 

PS. Jeszcze drobna uwaga - seans 3D w Cinema City, miejscami obraz był fatalnej jakości. W bliskich ujęciach wszystko w porządku, w trochę dalszych rozmazana, nieostra ciapa. Wątpliwe, żeby to była wina filmu.

Edytowane przez Vulc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oglądałem w 2D,nie było ciapy :P

film extra, w końcu obcy to konkretne szybkie bestie a nie jakieś slamazarne godzille,które w wiekszości filmów są humanoidalne co mnie strasznie irytuje , efekty extra najlepszy sf od dłuższego czasu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Europa Report ? Dla mnie to jest najlepszy Sf od dłuższego czasu.

Repo Men (2010) też był imho lepszy niż EoT, był o czymś, fabuła była wciągająca, był brutalny, stawiał pytania na koniec, akcja też była, aż sobie muszę odświeżyć :D Bo tylko raz oglądałem, 3 lata temu. zaś Europę 3 razy. Obiektywnie Europa to nie jest nic wybitnego ale mi jakoś wyjątkowo się podoba. W dodatku Polska krew w nim gra. Karolina Wydra.

Edytowane przez wirmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Europa Report jest świetnym filmem, ale zdecydowanie bardziej kameralnym. ;) Dwa razy oglądałem. Za to Repo Men mnie raczej wynudził. Nic specjalnego, wartego uwagi. Masz rację, Edge of Tommorow nie porusza żadnych "trudnych" tematów, nie zadaje pytań. Jednak nie musi to mieć wpływu na poziom produkcji i w tym wypadku nie ma.

Edytowane przez Vulc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Europa Report jest świetnym filmem, ale zdecydowanie bardziej kameralnym. ;) Dwa razy oglądałem. Za to Repo Men mnie raczej wynudził. Nic specjalnego, wartego uwagi. Masz rację, Edge of Tommorow nie porusza żadnych "trudnych" tematów, nie zadaje pytań. Jednak nie musi to mieć wpływu na poziom produkcji i w tym wypadku nie ma.

Mi się Repo Men podobał, spojrzenie na przyszłość krytycznym okiem, obsada mnie nie odrzuciła, może dlatego że lubię takie brudne SF, btw dzisiaj w TV Robocop 3 czyli klasyka kina SF lat 80/90. :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robocop 3 to chłam. Dwie pierwsze części są ok, ale to coś... Fabuła oderwana od poprzednich, inny głos, jakieś historyjki o dzieciach chowających się w kościele, śmieszne bitwy na ulicach. Film nie jest tragiczny, ale ligę niżej od poprzedników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę musiała sprawdzić Europa Report bo przyznam się że w ogóle nie słyszałam o tym filmie. A tak z innej bajki jest coś ciekawego teraz w kinie na co mogłabym się wybrać z facetem? ktoś był ostatnim czasem mógłby coś polecić ? :)

Edytowane przez Dżoana88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem z Edge of Tommorow. Krótko - dla mnie bomba. :)

:thumbup:

 

Ósemeczka na FW poleciała.

 

 

Cruise charyzmą mógłby spokojnie obdzielić paru gwiazdorów młodego pokolenia (ot, chociażby takiego Worthingtona, Taylor-Johnsona czy Kitscha), a i tak zostałoby dla niego tyle, że ciągle mogliby mu jej zazdrościć. Plus jak zwykle zjawiskowa, opakowana w egzoszkielet i pot Emily Blunt. No i udane wstawki humorystyczne, z którymi kompletnie nie radzi sobie taki Michael Bay (czy raczej scenarzyści jego filmów). Efektowna militarna rozpierducha, szybkie tempo (jak już akcja ruszy, to nie zwalnia nawet na moment) i para głównych bohaterów, której nie da się nie polubić, wystarczą na stworzenie bardzo przyjemnego w odbiorze blockbustera.

 

A to

w creditsach zupełnie mnie poskładało. Edytowane przez Lypton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Cruise charyzmą mógłby spokojnie obdzielić paru gwiazdorów młodego pokolenia (ot, chociażby takiego Worthingtona, Taylor-Johnsona czy Kitscha)

Na Goslinga i tak by nie wystarczyło. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Goslinga i tak by nie wystarczyło. :E

 

Gosling > all

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Goslinga i tak by nie wystarczyło. :E

Gosling to antonim charyzmy. :E

 

Cruise faktycznie trzyma poziom i świetnie się wpasował w ten gatunek. Mogą go śmiało obsadzać w kolejnych tego typu rolach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłem na Herculesie i się delikatnie rozczarowałem, mimo niezbyt wysokich oczekiwań. Film sztampowy, przewidywalny, ze zbyt małą dawką humoru jak na mój gust. Sam pomysł na scenariusz nawet ciekawy, lecz zabrakło odpowiedniej realizacji. Całkiem niezłe efekty specjalne, poprawnie od strony aktorskiej. Do obejrzenia w domowym zaciszu raczej, 5-6/10.

 

Ktoś był na nowych "Małpach"? Miałem zrobić sobie wczoraj podwójny seans, ale coś mi wypadło i musiałem po ww. filmie wracać do domu. Recenzje dość optymistyczne, a jedynka naprawdę udana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gosling > all

 

Nie trawie tego aktora tak samo jak tego Colina Farela...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W czwartek premiera Lucy..

Zarezerwowałem miejsce w dwóch kinach, jeszcze nie wiem na które się zdecyduje

 

W multikinie jest wygodniej, bo szybciej się dojeżdża, łatwiej zaparkować ( w sensie nie trzeba latać po parkingach podziemnych za wyjściem/wejściem) można być 15 min przed seansem przy rezerwacji.. no i kino jest świeże, więc sprzęt jeszcze nie sponiewierany, cena za bilet 24zł.

 

W cinema city, seans jest o 1,5h wcześniej tj. 18.30 a nie 20, co jest mi na rękę, cena za bilet 22zł, ale trzeba być 0.5h przed seansem, trzeba załatwiać sobie skanowanie biletów aby mieć parking za darmo, droga która prowadzi do kina jest w przebudowie i musiałbym jechać na około stojąc w korkach.

 

Chyba wybiorę jednak multikino.

Niech szybciej budują drugie CC bo będę miał bardzo blisko, nie wiem czemu to tyle zajmuje CH funkcjonuje od marca br, a kino ma być czynne dopiero w lipcu 2015 :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać nieźle się nakręciłeś, co w sumie nie jest niczym dziwnym, w końcu Scarlett. ;) Szkoda tylko, że pierwsze recenzje są dość niepokojące, a raczej przewidywalne - film efektowny, ale strasznie głupi. Mimo wszystko może się wybiorę, nic ciekawego obecnie u mnie nie leci. No i nie ma 3D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to zachęciła mnie właśnie Scarlett jak i trailer w kinie przed Edge. Plus po prostu obejrzałbym jakiś film którego nie widziałem, a nic kompletnie nie ma. Nie to, że czekam na ten film od niewiadomo kiedy i odliczam dni.. Z takich to jest Interstellar :D Od pierwszego niusa czekam z niecierpliwością.. To samo zresztą z Terminatorem, nie ważne jak się źle się zapowiada :D

Edytowane przez wirmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to zachęciła mnie właśnie Scarlett jak i trailer w kinie przed Edge. Plus po prostu obejrzałbym jakiś film którego nie widziałem, a nic kompletnie nie ma. Nie to, że czekam na ten film od niewiadomo kiedy i odliczam dni.. Z takich to jest Interstellar :D Od pierwszego niusa czekam z niecierpliwością.. To samo zresztą z Terminatorem, nie ważne jak się źle się zapowiada :D

Ja też czekam na nowego Terminatora, Instellar też oraz Gwiezdne Wojny Epizod VII, można i dodać jeszcze Mad Max: Fury Road z Charlize Theron, Tomem Hardy i Rosie Huntington-Whiteley :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też czekam na nowego Terminatora, Instellar też oraz Gwiezdne Wojny Epizod VII, można i dodać jeszcze Mad Max: Fury Road z Charlize Theron, Tomem Hardy i Rosie Huntington-Whiteley :D

No nowy Mad Max ładnie się prezentuje. Oj zacnie. :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak nie idę do kina na Lucy.. Zmęczony jestem.. :E Może kiedy indziej..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy było, ale powoli powstaje Bad Boys 3 oczywiście duo zostaje bez zmian, scenarzysta/reżyser chyba też

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt. Trzech ciężko - mi samemu przychodzi co najmniej czwórka, której nie mogę pominąć - Allen, Polański, Scorsese, Fincher (może Tarantino...hmm).

Chyba zacznę się o siebie martwić :E . Poza Polańskim mógłbym się pod tym podpisać. Ewentualnie Allena bym "pogrubił" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Platiage Image potwierdziło, że powstaje film fabularny Wiedźmin. Nie będzie to CGI, nie powiedzieli jaka obsada. Generalnie boje się powtórki z przeszlości :E Nie same efekty, ale jak będzie polska gwiazdorska obsada to ja wysiadam

Edytowane przez Pulpit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...