Skocz do zawartości
MakoSki

Kingdom Come: Deliverance

Rekomendowane odpowiedzi

Opiernicz chatę u skryby w Ratajach, ma łatwą skrzynię z bodajże 200 groszami i kilkunastoma książkami wartymi po kilkadziesiąt groszy. Gościa okraść nie problem, chyba całymi dniami sypia piętro wyżej. I od razu leć do pasera, zanim strażnik zrobi rutynową kontrolę.

 

Update: na zbrojowni w Talmberku też można było nieźle się obłowić (Spolegliwy Miecz, wart u kupca 300 groszy, a przez wysokie wymagania co do atrybutów, przez kilkanaście godzin gry bezużyteczny). Po skończeniu prologu i kilku kradzieżach miałem jakieś 800 groszy majątku.

Co do rutynowej kontroli to wystarczy chyba 20 groszy ? w moim przypadku charyzma bo mam jej 20.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz spróbowałem retoryki i skończyłem w samych gaciach. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opiernicz chatę u skryby w Ratajach, ma łatwą skrzynię z bodajże 200 groszami i kilkunastoma książkami wartymi po kilkadziesiąt groszy. Gościa okraść nie problem, chyba całymi dniami sypia piętro wyżej. I od razu leć do pasera, zanim strażnik zrobi rutynową kontrolę.

 

Update: na zbrojowni w Talmberku też można było nieźle się obłowić (Spolegliwy Miecz, wart u kupca 300 groszy, a przez wysokie wymagania co do atrybutów, przez kilkanaście godzin gry bezużyteczny). Po skończeniu prologu i kilku kradzieżach miałem jakieś 800 groszy majątku.

U skryby jeszcze nie byłem, ale jeszcze przed powrotem do Skalicy pochować rodziców, zapierniczyłem im ze zbrojowni właśnie ten miecz, zbroje, tarczę i dogadałem się ze strażnikiem, przebrany w ich barwy żeby mnie wypuścił ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbierajcie skarby z map. Warto :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wuja Tereski młynarz, to dobry ancymon jest :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbierajcie skarby z map. Warto :)

Ja nazbierałem już tyle tego złomu, że handlarze nie mają gotówki żeby go ode mnie odkupić dużo grałem przed wątkiem głównym okradałem łupiłem a teraz jestem dopiero na misji po bójce z Panem ptaszkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo że nie przepadam za RPG to całkiem fajna ta gierka, taki średniowieczny Metal Gear Solid.

Szkoda że jest słabo zoptymalizowana, CryEngine chyba nie był najlepszym wyborem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mimo że nie przepadam za RPG to całkiem fajna ta gierka, taki średniowieczny Metal Gear Solid.

MGS? Raczej jak The Elder Scrolls

 

https://www.youtube.com/watch?v=sT9QQoh9bZU

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Daletgo pisałem że nie przepadam za RPG, po 4h dopiero skończyłem samouczek :E

Trochę jestem przytłoczony możliwościami jakie daje ta gra.

Edytowane przez scratix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądam ten wątek co jakiś czas i chyba w końcu zagram zobaczyć co to ;) Ostatnio mieczem machałem w mordhau, ma ktoś porównanie mechaniki walki do mordhau?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zachęcony ruchem w temacie w końcu odpaliłem, pudło na PS4 od 2 miesięcy leżało na półce. Jak na razie gra to czyste złoto, aczkolwiek zamiast wieść żywot rycerza-wagabundy, zbieram kwiatki na łąkach i okradam biedotę. :E Nie mówiąc o wyjadaniu ludziom potrawek z garów, bo syndrom oszczędzania wszystkiego, nawet mimo tego że żarcie się psuje, jak zwykle zbyt silny.

 

Faktycznie dobra odskocznia od większości erpegów, gdzie zamiast okładać się w lesie z orkami, można co najwyżej dostać w ryj od bandy wieśniaków. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Przeglądam ten wątek co jakiś czas i chyba w końcu zagram zobaczyć co to ;) Ostatnio mieczem machałem w mordhau, ma ktoś porównanie mechaniki walki do mordhau?

 

Jak jeszcze nie grałeś to warto przynajmniej spróbować. Gra aktualnie doczekała się wielu poprawek i dodatków. Jest też trochę modów zmieniających rozgrywkę, usprawniajacych to i tamto no i oczywiście upiększających.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dzisiaj wieczorem testuję, steam już pobiera :D W informacjach o HD Texture Pack widzę 6GB vram, na styk dla 2060 :D

 

 

A coś wiadomo o drugiej części?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mnie ta gra wkręciła od samego początku na maksa i będzie też pierwszą w życiu którą ogram dopiero kiedy kiedyś ulepszę sprzęt. 35 fps mi nie przeszkadza bo jest freesync ale jednak stutter kiedy kończy się cpu które kończy się w tej produkcji średnio co minutę nie pozwala czerpać przyjemności. Nie spieszy mi się, nadrobię z czasem a na takie perełki warto poczekać.

Edytowane przez MisterMaster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie w tej trzeciej miejscówce znajdę konia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może o co chodzi z charyzmą w zbrojach i broniach ? bo nie mogę się doczytać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W informacjach o HD Texture Pack widzę 6GB vram, na styk dla 2060 :D

Mam ten pakiet i nie widziałem jeszcze by dobiło do użycia 5GB na RTX2060 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wie ktoś może o co chodzi z charyzmą w zbrojach i broniach ? bo nie mogę się doczytać

Podbijają wyjściową charyzmę bohatera. Im bardziej szykowny ciuch, tym wyższa charyzma Heńka.

Edytowane przez Lypton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie ta gra wkręciła od samego początku na maksa i będzie też pierwszą w życiu którą ogram dopiero kiedy kiedyś ulepszę sprzęt. 35 fps mi nie przeszkadza bo jest freesync ale jednak stutter kiedy kończy się cpu które kończy się w tej produkcji średnio co minutę nie pozwala czerpać przyjemności. Nie spieszy mi się, nadrobię z czasem a na takie perełki warto poczekać.

 

To Ci powinno pomóc - modyfikacja dla osób które narzekały na stuttering oraz różnego rodzaju mikro przycięcia

 

Freezes and stuttering FIX

 

Download: https://www.nexusmods.com/kingdomcomedeliverance/mods/133

 

Jak chcesz wycisnąć więcej FPS'ów to polecam

 

Optimized Graphic Presets

 

Potrafi sporo polepszyć ilość k/s

 

Download: https://www.nexusmods.com/kingdomcomedeliverance/mods/121

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zachęcony ruchem w temacie w końcu odpaliłem, pudło na PS4 od 2 miesięcy leżało na półce. Jak na razie gra to czyste złoto, aczkolwiek zamiast wieść żywot rycerza-wagabundy, zbieram kwiatki na łąkach i okradam biedotę. :E Nie mówiąc o wyjadaniu ludziom potrawek z garów, bo syndrom oszczędzania wszystkiego, nawet mimo tego że żarcie się psuje, jak zwykle zbyt silny.

 

Faktycznie dobra odskocznia od większości erpegów, gdzie zamiast okładać się w lesie z orkami, można co najwyżej dostać w ryj od bandy wieśniaków. :E

 

Znowu zarwałem nockę przez Kingdom Come: Deliverance ;). Ciągle coś mi się przypomina że miałem zrobić jeszcze to ale po drodze jest zawsze tyle innych rzeczy które skutecznie odciągają moją uwagę. Dzisiaj zostałem właścicielem własnej ziemi razem z zamkiem i osadą szkoda tylko że wszystko jest w rozsypce a do odrestaurowania jeszcze daleka droga. Dziennik zadań to aż pęka w swach a ja nie mam nawet czasu kiedy się za to zabrać :E. Dobry ekwipunek już mam, szybkiego konia też to teraz pora coś wybudować.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam za sobą pierwszą trudniejszą walkę

 

 

z Konusem

 

 

Namęczyłem się, ale w końcu dałem radę i przy okazji trochę się nauczyłem. Teraz przydałby się jakiś trening, bo zupełnie o nim zapomniałem. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz przydałby się jakiś trening, bo zupełnie o nim zapomniałem. :E

 

Treningi w tej grze to podstawa problem w tym że tutaj każda czynność zabiera czas a jest ich ogrom :E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Najlepiej na królikach luk maksować.

 

Już latałem po lasach z łukiem bo walka mieczem nie wychodzi mi póki co :D

 

hQuosVe.jpg

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie jest to gra dla ludzi z małą ilością czasu na granie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu zarwałem nockę przez Kingdom Come: Deliverance ;). Ciągle coś mi się przypomina że miałem zrobić jeszcze to ale po drodze jest zawsze tyle innych rzeczy które skutecznie odciągają moją uwagę. Dzisiaj zostałem właścicielem własnej ziemi razem z zamkiem i osadą szkoda tylko że wszystko jest w rozsypce a do odrestaurowania jeszcze daleka droga. Dziennik zadań to aż pęka w swach a ja nie mam nawet czasu kiedy się za to zabrać :E. Dobry ekwipunek już mam, szybkiego konia też to teraz pora coś wybudować.

Hah podobnie jest w moim przypadku zanim się obejrzałem 131h i43min ubyły z mego życia w tej grze.Gram długim mieczem ale chcę jeszcze powojować idzie mi coraz lepiej ale mam problem z naostrzeniem miecza :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...