Skocz do zawartości
MakoSki

Kingdom Come: Deliverance

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety większość modów, która nie jest dostosowana do najnowszej wersji nie działa. Nie chce wczytać save'a. Jak usuwam mody to gra znowu działa poprawnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty znowu masz jakies bugi i błędy....

 

serio ,miałem cos 60 h w grze i praktycznie nic,raz moze w czasie zakradania sie do Przybysławic postac mi ugrzęzła i to w sumie jeden bład.Niewiem skad to u was tyle tego.

Gra jak na w sumie nieduze studio godna pochwały i została sukcesywnie poprawiana pod katem optymalizacji,bo silnik wiadomo wymagajacy ale za to chyba najładniejszy jaki moze być.

Nie wiem jak teraz ale przy premierze była naprawdę masa bugów. To był spokojnie poziom Bethesdy w TES/F. Opisywałem na żywo w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal są bugi, czasem takie które sprawiają że trzeba wczytywać save, bo jakieś zadanie idzie nie tak jak powinno.

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą, te screeny na górze - wow. Jeżeli to bez modów - podwójne wow. Skończę Wiedźmina, biorę się za to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal są bugi, czasem takie które sprawiają że trzeba wczytywać save, bo jakieś zadanie idzie nie tak jak powinno.

7hga.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak jestem zdania, że to jest na tyle ciekawe doświadczenie, że warto mimo błędów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto w wuj. Po 30h nawet Konusowi się nie zrewanżowałem. Wspaniała jest to gra, nie zapomnę jej nigdy.

Edytowane przez Lypton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za mody?

Tylko Optimized Graphics Presets odpowiednio ustawiony z wyłączonym HUDem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko Optimized Graphics Presets odpowiednio ustawiony z wyłączonym HUDem ;)

Czyli grafa raczej przycięta a nie podrasowana :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej trochę podrasowana, bo to właśnie robi ten mod, oprócz optymalizacji. Widać to nawet na tytułowym menu.

 

Nie za bardzo jestem na bieżąco z silnikiem Cryteka, ale w KCD jest "Voxel Ray Tracing Global Illumination", czyli takie RT GI, powiedzmy jak w ReShade, tylko oczywiście lepsze, bo zintegrowane z silnikiem. Może liczyć do dwóch odbić promienia i można to przełączyć na "full GI".

Ma kupę ustawień, które można modyfikować w czasie rzeczywistym komendami konsoli, a potem zapisać w "user.cfg". Jeżeli ktoś chce potestować (w nawiasach na końcu, wartości domyślne, można używać copy/paste w konsoli, dwa myślniki powodują, że wartości za nimi, na przykład opisy, są ignorowane, oczywiście kopiujemy do konsoli, bez opisów):

 

e_svoTI_InjectionMultiplier = 1.5 --Modulates light injection (controls the intensity of bounce light).(2)

e_svoTI_DiffuseBias = -0.1 --Constant ambient value added to GI. Helps preventing completely black areas. If negative - modulate ambient with near range AO (prevents constant ambient in completely occluded indoor areas).(-0.01)

e_svoTI_TemporalFilteringBase = 1 --Controls amount of temporal smoothing. 0 = less noise and aliasing, 1 = less ghosting.(0.5)

e_svoTI_DiffuseAmplifier = 1.12 --Adjusts the output brightness of cone traced indirect diffuse component.(1)

e_svoTI_ResScaleBase = 2 --Defines resolution of GI cone-tracing targets--2-half res.(2)

e_svoTI_LowSpecMode = 2 --Set low spec mode. Values greater than 0 scale down internal render targets and simplify shaders.(2)

e_svoTI_SSAOAmount = 1.2 --Allows to scale down SSAO (SSDO) amount and radius when GI is active.(1.4)

e_svoTI_SpecularAmplifier = 1.2 --Adjusts the output brightness of specular component.(1)

e_svoTI_MinReflectance = 0.3 --Controls light bouncing from very dark surfaces (and from surfaces missing in RSM).(0.2)

e_svoTI_ConeMaxLength = 10 --Maximum length of the tracing rays (in meters) Shorter rays work faster.(24)

e_svoTI_DiffuseConeWidth = 12 --Controls wideness of diffuse cones. Wider cones work faster but may cause over-occlusion and more light leaking. Narrow cones are slower and may bring more noise.(24)

 

Do testowania:

 

e_svoTI_Apply = 1 --Allows to temporary deactivate GI for debug purposes.(1)

e_svoTI_NumberOfBounces = 1 --Maximum number of indirect bounces (from 0 to 2). First indirect bounce is completely dynamic. The rest of the bounces are cached in SVO and mostly static.(1)

e_svoTI_IntegrationMode = 0 --GI computations may be used in several ways:

 

0 = AO + Sun bounce

Large scale ambient occlusion (static) modulates (or replaces) default ambient lighting

Single light bounce (fully real-time) is supported for sun and projectors (use '_TI_DYN' in light name)

This mode takes less memory (only opacity is voxelized) and works acceptable on consoles

1 = Diffuse GI mode (experimental)

GI completely replaces default diffuse ambient lighting

Two indirect light bounces are supported for sun and semi-static lights (use '_TI' in light name)

Single fully dynamic light bounce is supported for projectors (use '_TI_DYN' in light name)

Default ambient specular is modulated by intensity of diffuse GI

2 = Full GI mode (very experimental)

Both ambient diffuse and ambient specular lighting is computed by voxel cone tracing

This mode works fine only on good modern PC

 

I jeżeli kogoś wkurzają cienie, w niezbyt dobrej jakości, to może spróbować tego:

 

e_ShadowsMaxTexRes = 2048

r_ShadowsAdaptionMin = 1.12

r_ShadowsAdaptionSize = 1.28

r_ShadowsAdaptionRangeClamp = 0.008

 

Oczywiście, to wszystko ma wpływ na wydajność ;)

 

I bardzo fajny mod: Kingdom Come More Puddles, co i jak zmienić pokazane jest na video. Używam wersji "Instant Puddles".

 

I pytanie. Ta pogoda, w trakcie której świeci słońce i pada deszcz to norma w tej grze, czy jakiś mod (może ten od chmur) coś mi namieszał?

Edytowane przez Ryszawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli grafa raczej przycięta a nie podrasowana :E

Nie do końca tak bym to nazwał ponieważ Ambien Occlusion z moda jest znacznie leszy względem tego co oferuje podstawa z gry.

 

Podstawowe ustawienia Ultra

EXtuHOw.gif

 

Optimized Graphic Presets

MXGX1HR.gif

 

I jeżeli kogoś wkurzają cienie, w niezbyt dobrej jakości, to może spróbować tego:

 

e_ShadowsMaxTexRes = 2048

r_ShadowsAdaptionMin = 1.12

r_ShadowsAdaptionSize = 1.28

r_ShadowsAdaptionRangeClamp = 0.008

 

Oczywiście, to wszystko ma wpływ na wydajność ;)

Ustawienie e-Shadowmaxtexres powyżej 1536 generuje błędy i migotanie niektórych cieni wewnątrz budynków ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O.K niech Wam będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawienie e-Shadowmaxtexres powyżej 1536 generuje błędy i migotanie niektórych cieni wewnątrz budynków ;)

Masz rację, mrugają przy 2K.

 

Przykłady tego Voxel RT GI z gry wrzuciłem do wątku z obrazkami z gier.

Edytowane przez Ryszawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak teraz ale przy premierze była naprawdę masa bugów. To był spokojnie poziom Bethesdy w TES/F. Opisywałem na żywo w tym temacie.

Miałem okazję pograć trochę na wersji 1.00, czekając aż się dociągnie zajmujący 33gb patch - po 2 godzinach się poddałem, masakra. :E Misja z ucieczką z Talmberku najlepsza, brama sama z siebie się otworzyła, ale gra tego nie zarejestrowała. :E Obecne, na najnowszej łatce, jest w miarę stabilnie, choć dwa razy musiałem się cofać do sejwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykłady tego Voxel RT GI z gry wrzuciłem do wątku z obrazkami z gier.

Mógł byś zrobić porównanie podstawa Ultra vs Twoje ustawienia i je w tym temacie wrzucić? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógł byś zrobić porównanie podstawa Ultra vs Twoje ustawienia i je w tym temacie wrzucić? ;)

Nie wiem czy to ma sens, bo oprócz zmian w "user.cfg" używam ENB i światła, na przykład te w drzwiach, są podciągnięte, no i zmieniłem trochę światło rozproszone. Zobaczę co da się zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O.K. zrobiłem to porównanie. Na górze Very High, własny "user.cfg", ENB i ReShade. Na dole gra na ustawieniach Ultra:

 

 

v6Lt7GF.jpg

zwW4zHR.jpg

 

Xkn8Bhm.jpg

5xD5Mvi.jpg

 

tkNCrdR.jpg

EmSWYg8.jpg

 

y705pUO.jpg

hpOp9yK.jpg

 

1T28Rvr.jpg

6mcxHKz.jpg

 

G1QA0QI.jpg

Jx0xY5R.jpg

 

KzLiIaD.jpg

YvGEsQ6.jpg

 

ZeQoEvR.jpg

KFyIVXV.jpg

 

Edytowane przez Ryszawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z jednym zadaniem a mianowicie "Nowy Herbarz" z Sazawy - nigdzie nie mogę znaleźć rośliny o nazwie "Kozłek"

 

EDIT

Rozwiązane - Kozłek inaczej Waleriana :E

Edytowane przez DjXbeat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prześledziłem temat i w sumie dalej nie wiem, którego moda opłaca się wgrać żeby poprawić delikatnie grafikę ale żeby nie miało mega dużego wpływu na wydajność?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten mod "optimized graphic preset" w ogóle nie działa. Zrobiłem wszystko tak jak należy, a ustawienia i tak się nie zapisują XD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, u mnie działa. Nie masz jakiegoś dodatkowego user.cfg, ingerującego w ustawienia tego moda? Ten plik jest nadrzędny.

Edytowane przez Lypton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten mod "optimized graphic preset" w ogóle nie działa. Zrobiłem wszystko tak jak należy, a ustawienia i tak się nie zapisują XD

Pewnie masz starą wersję ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy Ratajski Turniej można zaczynać w miarę na początku gry, mam 4 poziom, czy lepiej poczekać jak dorobię się lepszego sprzętu i podexpie postać ?

 

@edit

 

Nie było pytania.

Edytowane przez skunRace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 20 poziom, dobre uzbrojenie, siła - 20, walka, - 20, mecz długi 20 a i tak przegrywam ten turniej już z 5 raz :W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...