Skocz do zawartości
MakoSki

Kingdom Come: Deliverance

Rekomendowane odpowiedzi

Bo to była na pewno specyficzna sytuacja, że on akurat przy tym stoliku do gry w kości siedział - prawdopodobnie jakbym zakończył rozmowę i nie zdecydował się z nim na grę w kości nie byłoby problemu, lub też zagrał w kości ale nie aktywował questa pobocznego - na pewno jedna z tych dwóch opcji jest rozwiązaniem.

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, azgan napisał:
 
Premiera:
31.12.2021

Póki co to Warhorse do tej pory odmawia nawet potwierdzenia że pracują nad 2, a ty już znasz datę premiery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, mag_zbc napisał:

Póki co to Warhorse do tej pory odmawia nawet potwierdzenia że pracują nad 2, a ty już znasz datę premiery

Nie ja tylko gram.pl masz linka przecież 

Godzinę temu, Lypton napisał:

Bzdura. Jakaś z dupy data podana, gdy nawet sequela (jeszcze) nie zapowiedzieli oficjalnie. 

Placeholder jak to często bywa np. Amazon "ujawnia datę premiery gry X"

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedynka mi się ogólnie podobała, chociaż fabuła była trochę "płaska",, lecz taka bardziej przyziemna. Jednak wracanie do tej gry po dłuższym czasie np. do DLC, to nauka walki totalnie od nowa. Mechanika jest zbyt skomplikowana i trzeba ją po prostu pamiętać. Warto tutaj mieć save ze szkolenia walki czy jak to się tam zwało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U Kapitana Bernarda można na spokojnie przypomnieć sobie system walki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już kupiliście sobie te nowe RTX'y 30x0 to bawcie się 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... i ani jednego ujęcia z Ratajów. Ciekawe czemu... :P

faktycznie, bardzo użyteczna modyfikacja.

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Lypton napisał:

U Kapitana Bernarda można na spokojnie przypomnieć sobie system walki. 

Tylko czy tak totalnie od zera dosłownie wszystko? Nie pamiętam już, ale wczytywałem stary save specjalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale po co wczytywać sejwy jak można się wybrać po prostu do Ratajów i potrenować z nim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, DyndaS napisał:

Tylko czy tak totalnie od zera dosłownie wszystko? Nie pamiętam już, ale wczytywałem stary save specjalnie.

Totalnie od zera nie, ale przy okazji przypominania bardziej zawansowanych ruchów, przypomnisz podstawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Lypton napisał:

Totalnie od zera nie, ale przy okazji przypominania bardziej zawansowanych ruchów, przypomnisz podstawy.

 

Jak wracałem po chyba pół roku, to jednak wolałem zaczynać od totalnych podstaw :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, podstawy tego systemu są proste. A jak robić kombosy, markować ciosy i kontrować przypomnisz u Bernarda.

Edytowane przez Lypton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu odświeżałem sobie pamięć tym filmikiem:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nie można już pobrać bety. Można ją podziwiać tylko na filmikach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym filmie nie widać czy poprawili w zasadzie jedyną irytującą cechę grafiki w KCD, a mianowicie odbicia słońca na mokrej ziemi po deszczu. Łąka porośnięta trawą świeci się jak psu jajca.

 

maxresdefault.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki mały pro tip bo akurat ogrywam to dalej z racji czekania na kolejnego patcha do Valhalli. :E 

Jeśli ktoś miałby problem z niskim fps w Klasztorze w Sazawie (misja dotycząca dostania się tam jako nowicjusz) to polecam wcześniej odprawić psa towarzysza do Młyna w Ratajach bo nie wiedzieć czemu kiedy pies nam tam towarzyszy wtedy gra dostaje sraczki i fps miejscami są bez sensu bardzo niskie, np. w okolicach ogrodu klasztornego.

Przypadkiem znalazłem to rozwiązanie w necie - do głowy by mi nie przyszło, że pies towarzysz może powodować spadki fps, super programowanie bando czeskich nieudaczników z Warhorse. :E 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, caleb59 napisał:

Taki mały pro tip bo akurat ogrywam to dalej z racji czekania na kolejnego patcha do Valhalli. :E 

Jeśli ktoś miałby problem z niskim fps w Klasztorze w Sazawie (misja dotycząca dostania się tam jako nowicjusz) to polecam wcześniej odprawić psa towarzysza do Młyna w Ratajach bo nie wiedzieć czemu kiedy pies nam tam towarzyszy wtedy gra dostaje sraczki i fps miejscami są bez sensu bardzo niskie, np. w okolicach ogrodu klasztornego.

Przypadkiem znalazłem to rozwiązanie w necie - do głowy by mi nie przyszło, że pies towarzysz może powodować spadki fps, super programowanie bando czeskich nieudaczników z Warhorse. :E 

Bardzo realistyczne.

Jak ja spaceruję z psem to też idzie się wolniej bo menda się co chwilę przy czymś zatrzymuje. A to obwąchać, a to obsikać...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest, włóczy się koło młyna w Ratajach, trzeba pogadać z Teresą by go przygarnąć, doszedł też nowy skill do rozwijania - Psiarz. Ogólnie fajny dodatek, przydaje się do robienia małego zamętu kiedy atakuje nas więcej niż 1 przeciwnik. Można go karmić, wydawać komendy, chwalić lub ganić oraz zwiększać więź dzięki czemu można go nauczyć np. polowania na małe zwierzęta (np. ustrzelisz z łuku królika to przyniesie Ci go w pysku z odległości itp.) albo kolejny przykład - kiedy przeciwnik zaczyna uciekać można kazać psu go dopaść i zagryźć, pies pomaga też tropić i ostrzegać przed niebezpieczeństwami szczekając zawczasu.

Pies pojawia się razem z DLC dotyczącym wątku Teresy, jeśli ktoś ma Royal Edition to ma wszystkie DLC.

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydawało mi się, że Ty tej gry nie trawisz? :hmm: 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...