Skocz do zawartości
MakoSki

Kingdom Come: Deliverance

Rekomendowane odpowiedzi

Kekw, niczego takiego nikt nie wprowadzi, oni tę grę lepili i tak na gumę do żucia i nadal działa jak kibel miejscami, a Ty chcesz 60fps na konsoli? :E 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, voltq napisał:

To moja pierwsza gra ktora mnie odrzuciła na xbox i nie ukończyłem jej, myślę że jak wprowadza patcha 60 fps to powrócę do niej i ogram do końca 

Gra ciekawa ale nie do końca podszedł mi gameplay - nawaliłem od cholery questów, nazdobywałem sporo broni, godzinami trenowałem z jakimiś kolesiami by podnieść staty a potem wychodzę za miasto i jestem na strzał dla byle śmiecia. Zdecydowanie gra nie dla każdego.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam są gorsze kretynizmy, mam na myśli ataki po 7-8 Kumanów jednocześnie w losowych zasadzkach. No super szansa na wygraną, nawet pies jako towarzysz mało co w takich sytuacjach pomaga, nawet łuk przy takim tłoku i włączającym się autolocku na wrogach jest do niczego - uważam to za totalną głupotę bo system walki jest zbyt drewniany i dostosowany głównie pod pojedynki 1 vs. 1.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.06.2021 o 09:04, caleb59 napisał:

Kekw, niczego takiego nikt nie wprowadzi, oni tę grę lepili i tak na gumę do żucia i nadal działa jak kibel miejscami, a Ty chcesz 60fps na konsoli? :E 

Może zrobia edycję specjalną 60 fps a może Microsoft zrobi do tej gry fps boost zobaczymy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.06.2021 o 13:39, caleb59 napisał:

No super szansa na wygraną, nawet pies jako towarzysz mało co w takich sytuacjach pomaga, nawet łuk przy takim tłoku i włączającym się autolocku na wrogach jest do niczego - uważam to za totalną głupotę bo system walki jest zbyt drewniany i dostosowany głównie pod pojedynki 1 vs. 1.

Bo gra miała w założeniu być realistyczna, a możesz wierzyć lub nie, ale w prawdziwym życiu też nie dałbyś rady 7-8 Kumanom. Jak szukałeś jakiegoś Diablo gdzie jednym zamachnięciem miecza kosisz moby jak zboże to źle trafiłeś. Prawdziwa szermierka niestety tak wygląda że już 1:2 wygląda bardzo kiepsko nawet dla doświadczonego szermierza. System walki nie jest "dostosowany pod" tylko realistyczny.

Edytowane przez mag_zbc
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Realizm i gra na k+m lub padzie. Dla mnie to nigdy nie idzie w parze. W tym tytule źle to rozwiązali.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Realizm to jeden z głównych powodów dlaczego w to grałem i w ogóle się nie zawiodłem, takie gry też muszą być i k+m radzi sobie doskonale ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, ODIN85 napisał:

A co na vr mieli to tylko zrobić?

Walka jest ciężka ale po jakimś 3/4 gry już kosimy każdego bez problemu,nawet grupy.

W VR miało by to sens jednak k+m to zawsze jakiś kompromis. "W realu" każdy wie jak machać kijem jednak gra to nie realizm i podejście niektórych twórców jest przesądzone bo człowiek najpierw "uczy" się jak machać tym kijem za pomocą k+m. Powinno być to intuicyjne a jak widać nie zawsze tak jest.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, ODIN85 napisał:

Tu się pad tylko sprawdza do otwierania zamków,do całej reszty k+m.

Całość ograłem na padzie grając na PC i to zanim gra nie była tak połatana jak jest teraz 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to wina 30 fps ale te walki sa dosc trudne i nie mogę uzyskać plynnosci w walce jestem na początku gry jakies porady ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, voltq napisał:

Nie wiem czy to wina 30 fps ale te walki sa dosc trudne i nie mogę uzyskać plynnosci w walce jestem na początku gry jakies porady ? 

Ja walczę łukiem, oczywiście po uruchomieniu kodu na celownik. Czasem też trzeba wydobyć miecz, ale  z czasem ma się mocniejszą zbroję i więcej siły i z mieczem jest łatwiej (przynajmniej na obdartusów).

No ale jak już napisałem łuk mi daje niesamowitą frajdę, a mam już 250 h w sumie spędzonych w grze. Gra wybitna i tyle.

Edytowane przez kptEnter
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.07.2021 o 21:14, kptEnter napisał:

Ja walczę łukiem, oczywiście po uruchomieniu kodu na celownik. Czasem też trzeba wydobyć miecz, ale  z czasem ma się mocniejszą zbroję i więcej siły i z mieczem jest łatwiej (przynajmniej na obdartusów).

No ale jak już napisałem łuk mi daje niesamowitą frajdę, a mam już 250 h w sumie spędzonych w grze. Gra wybitna i tyle.

Na konsoli nie ma modow, czy dlc z turniejem przepada jako quest ? Na ta chwilę nie mogę wygrać tych pojedynków 

Cos w tej grze jest nie tak z udzwigiem caly czas mam problem z przeciążeniem

Jest ciężko ale idę naprzód teraz uratowalem ptaszka xD wątek główny jest łatwiejszy od pobocznych takze gre  ukończę zapewne , te 30 fps przeszkadza strasznie w płynnych pojedynkach i strzelaniu z łuku bez celownika , w 60 fps napewno poradził bym sobie duzo lepiej 

Edytowane przez voltq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Turniej w Ratajach nie przepada, to wydarzenie cykliczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, voltq napisał:

Na konsoli nie ma modow, czy dlc z turniejem przepada jako quest ? Na ta chwilę nie mogę wygrać tych pojedynków 

Cos w tej grze jest nie tak z udzwigiem caly czas mam problem z przeciążeniem

Jest ciężko ale idę naprzód teraz uratowalem ptaszka xD wątek główny jest łatwiejszy od pobocznych takze gre  ukończę zapewne , te 30 fps przeszkadza strasznie w płynnych pojedynkach i strzelaniu z łuku bez celownika , w 60 fps napewno poradził bym sobie duzo lepiej 

Bez celownika faktycznie kiepsko. A w turnieju wystartowałem i owszem. Ale odpadłem szybko bo ja do miecza to patałach jestem :-)   Turniej nie znika przez całą grę, co parę dni można wziąć udział.

A co do tego, że na początku ciężko... Z udźwigiem jest jak najbardziej w porządku, na wszystko przyjdzie czas. To co znajdziesz możesz przenosić do juków konia, które też możesz ulepszać (lepsze siodło). Trzeba zabijać podstępnie w nocy, zatruwać wino w obozach, ciułać po trochu zrabowane przedmioty i je sprzedawać, czytać książki podnoszące skil, uczyć się u trenerów. Dla mnie najlepsze fragmenty gry.

Niestety później mamy wszystkiego za dużo, nie ma na co wydawać pieniędzy, ale to zmora większości gier tego typu. 

Edytowane przez kptEnter
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie Henrykowie, a propos fpsów, czy ktoś ma:

  • procka i5-9600k i kartę wyższą niż 1070ti
  • kartę 1070ti i procka wyższego niż 9600k
  • albo robił upgrade z podobnego konfigu w trakcie grania w tę grę

i mógłby z grubsza napisać, ile ma fps w 1440p na ultra?

Pytam, bo niedawno zacząłem w to grać, a jakiś upgrade będę być może teraz robił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomnij o ultra. :E Wysokie to jest maks na co można sobie pozwolić do GTX 1080Ti jeszcze w tej rozdzielczości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasuwam na ultra i mam ok. 50 fps na zewnątrz, czasem 45 w pomieszczeniach, ale poniżej 40 prawie nie widuję. ;) Da się grać, choć nie czuje się tej płynności, co po zejściu z ustawień tak nisko, żeby 60 z palcem w uchu trzymał.

Procek leci na 4.6, karta na +200/+400 czy jakoś tak.

Edytowane przez lukaszgos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawnooo temu porzucilem i zastanawiam sie nad powrotem, tylko zeby sie wczoc trzeba bedzie na nowo grac. Sa jakies swietne mody?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Oj tak, światłocień czasem robi zejście z 55 do 38.

A z ciekawości, wygląda to lepiej na RTX czy tylko szybciej pomyka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto grać jak się ma samą podstawkę? Czy do dobrej zabawy konieczne są DLC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Mifun napisał:

Warto grać jak się ma samą podstawkę? Czy do dobrej zabawy konieczne są DLC?

Warto

Pytanko czy przy sobie mam nosic topór/buzdygan i jak widzę że przeciwnik ma zbroję płytowa to zmieniać broń z pozycji ekwipunku? Bo nie widzę dwoch miejsc na broń białą i możliwości szybkiej zmiany jak np pomiedzy łukiem a mieczem

Aktualnie używam tylko tarcza plus krótki miecz i łuk 

I czy warto walczyć długim mieczem ? 

Gdzie naprawić siodło i uzde ? bo widzę że mam 0 % stan

Edytowane przez voltq
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholera jak sprawdzic czy mam dodatki? Mam na steamie i slepy jestem, dostalem ja jeszcze z kickstartera. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawy klik na grze - Właściwości - DLC:

5VnOJ19.jpg

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • https://pilgrimoutpost.techlandgg.com/news/nightmare-mode-update/?lang=en
    • Spróbuj takiej metody: Pobierz malutki sofcik i uruchom go jako administrator: https://forums.guru3d.com/threads/windows-line-based-vs-message-signaled-based-interrupts-msi-tool.378044/ Ja programik się uruchomi, ustaw wszystkie przerwania na MSI, kliknij w prawym górnym rogu apply i zrestartuj komputer. Uruchom jakiś program/grę, gdzie komputer ma problemy i zobacz, czy coś się poprawiło. Można też pojedynczo przydzielać priorytety dla wymienionych w tabelce podzespołów. U mnie jak widać grafika jest na high i nie koliduje z innymi. Zdarzało mi się mieć wywalanie z gry do pulpitu, bo przerwania systemowe przydzielone z automatu kolidowały między sobą i takie rozwiązanie pomogło. Warto spróbować - tylko nie zmieniaj wszystkich ustawień na raz, ma być zmieniona jedna wartość, apply i restart komputera. Aha... w sterowniku nvidii przydziel rozmiar pamięci podręcznej na "nieograniczony"   p.s. takich problemów, jakie ma Twoja platforma jeszcze nie widziałem, a masz bardzo mocny zestaw.    
    • Ustaw Power Limit na 1% i będzie git. 
    • Miałem dwa "gamingowe" delle. W obu laptopach był problem z tzw. "coil whine", czyli dziwnym odgłosem syczenia i piszczenia. Co ciekawe jak otworzyłem obudowę i sprawdzałem decybelomierzem co wydaje ten dźwięk okazało się że w obu dellach chodzi o sekcję zasilania procesora (albo jakieś dławiki?) a nie o kartę graficzną. Dokładniej o te zaznaczone punkty Dla mnie było to na tyle denerwujące że na dłuższą metę męczyłem się używając lapka. Połowicznie pomagało wyłączenie w biosie Intel C-State (czyli wyłączenie trybu turbo).  Teraz mam chwilowo najtańszego MSI GF63 z i7 9750H + RTX 1650 i zero tego typu problemów. Gamingowe delle będę już raczej omijał szerokim łukiem. Ale z ciekawości możesz spróbować wyłączyć u siebie w biosie opcję C-STATE i zobaczyć czy będzie jakaś różnica. Aha, i nie wiem jak u ciebie, ale u mnie te denerwujące piski i syki było słychać nawet podczas tak prozaicznych czynności jak przewijanie stron internetowych.
    • Wydaje  mi się, że 48-240 Hz.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...