Skocz do zawartości
MakoSki

Kingdom Come: Deliverance

Rekomendowane odpowiedzi

Ja najchętniej w grach tego typu zrezygnowałbym całkowicie ze znaczników oraz oznaczenia naszego położenia na mapie. Mapę można by było zdobyć, ale byłaby niedokładna i nawigować by należało samemu w oparciu o mapę (często byśmy się pewnie gubili w lasach więc byłoby ciekawie), a dostawalibyśmy questy typu: "Idź na północ od X, przy wejściu do lasu znajdziesz ścieżkę, idź nią na wschód i skręć przy starej wierzbie w lewo, a po paru minutach trafisz na chatkę na polanie". Wtedy mapy mogłyby być mniejsze, a i tak byłoby co robić i mielibyśmy motywację do eksploracji. Tymczasem dostajemy głównie wielkie mapy z masą znaczników i zwykle biegamy w linii prostej od znacznika do znacznika. A potem narzekamy, że zero frajdy z eksploracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nerdowskie marzenia, takie nieprzytajające do rzeczywistości... Kto normalny by w to grał? :lol2: Chyba że na mikro-mapkach rodem z tego waszego Gothica, ale takie małe światy to już nigdy nie wrócą, chyba nawet Greedfall ma większy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chętnie grał. Niech się ludzie uczą nawigacji na podstawie mapy ;)

Natomiast jak odpalam grę, przechodzę do widoku mapy i widzę na niej setki znaczników to zamiast efektu "wow" mnie to zwyczajnie przytłacza tak, że odechciewa się grać. Dobrze gdy gra ma dużo treści w sobie, ale niech nowe zadania pojawiają się wraz z rozwojem fabuły gry, a nie od razu dostajemy wszystkiego za dużo. Dodatkowo lubię sytuacje gdy po drodze do jakiegoś questa napotykam przypadkowo na jakieś zadanie poboczne (ale też nie może tego być za dużo by zbytnio nie odciągnąć od pierwotnego celu naszej wyprawy). Żeby nie było, że lubię tylko utrudnienia to jest kilka ułatwień które bym widział - sporo krótsza noc niż dzień, wolniej rosnący głód i pragnienie (nie lubię co 20 minut myśleć o tym, że moja postać jest już głodna), wolniej psujące się jedzenie w ekwipunku, możliwość zapisu gry w każdym momencie (zatem system zapisu w KDC mi nie podchodzi, dobrze że jest na to mod).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie zbieranie kwiatkow przy takiej muzyce jest terapeutyczne xD

 

PS Oby to nie bylo szybkie zauroczenie z rownie szybkim odtraceniem ;) ale na teraz gra trafia w moje gusta idealnie

Edytowane przez CharlieNeverForgottenXD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I cyk, dzien wolny w srodku tygodnia zeby dalej grac w KCD :E

 

Bardzo lubie takie gry gdzie nie wolno sie spieszyc, tylko spokojnie przechodzic nastepne etapy.

 

I można się przy tym dobrze bawić prawda :D ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I można się przy tym dobrze bawić prawda :D ?

 

Jasne. Zastrzegam ze to nie jest gra dla pokolenia fortnite. Tutaj raczej delektujesz sie wolnym postepem rozwoju postaci i tym calym archaizmem. Gra trafi w gusta koneserow starych rpg. Mysle ze sprzedaz nie byla za duza bo niewielu juz nas zostalo :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jakimi ustawieniami zjechać, żeby to płynnie i szybko działało?

Co najbardziej obecnie obciąża sprzęt? Rośliny, cienie, oświetlenie?

 

Jak to jest z zapisami? (wersja Xbox nie pozwala zdaje się na mody).

Przy wychodzeniu ponoć coś zapisało, ale normalnie potrzebne są jakieś eliksiry tak?

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat od cieni to bardziej do pieca dają shadery czyli cieniowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakość oświetlenia też daj na wysokie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z zapisami? (wersja Xbox nie pozwala zdaje się na mody).

Przy wychodzeniu ponoć coś zapisało, ale normalnie potrzebne są jakieś eliksiry tak?

Zbawienny sznaps pozwala zapisać w dowolnym momencie, są punkty zapisu w postaci łóżek, autosejwy przed misjami i opcja Save & Exit.

Edytowane przez Lypton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz w KCD gram od pół roku, teraz z nowymi DLC znów jest co robić :) a fabuły jeszcze nie skończyłem ale w sumie to gram 3-5h na tydzień.

Ale trzeba ostro siąść do plików gry ja przez pierwszy miesiąc ustawiałem grafikę i optymalizowałem wydajność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz w KCD gram od pół roku, teraz z nowymi DLC znów jest co robić :) a fabuły jeszcze nie skończyłem ale w sumie to gram 3-5h na tydzień.

 

To ładnie Cię zassało :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbawienny sznaps pozwala zapisać w dowolnym momencie, są punkty zapisu w postaci łóżek, autosejwy przed misjami i opcja Save & Exit.

 

I nie wiem jak inni ale osobiście nie widziałem potrzeby aby mieć dostęp do "quick save" w dowolnym momencie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ładnie Cię zassało :D

Jakiś mam sentyment do tej gry.

W nowym DLC dodali piesełki i dość dużo losowych bitek, ja od 3 tygodni nie grałem troche z wprawy wyszedłem i sprało mnie 3 kmiotków w lekkim opancerzeniu, oczywiście się wkur*** i leciałty epitety w strony ekranu ale odczucie pozytywne, gra wymaga samo się nie przejdzie a ja też jakoś skillem nie błyszcze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Póki co dałem na medium i cienie, i cieniowanie, i oświetlenie.

Ale grałem tylko kilka minut, odebrałem jeno jelec z zamku :D

 

Podoba mi się muzyka. Jak okaże się gra, to nie wiem, bo nie lubię gdy jest za trudno :E, ale klimat faktycznie czuć dzięki grafice i realiom czystego średniowiecza pozbawionych fantasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I nie wiem jak inni ale osobiście nie widziałem potrzeby aby mieć dostęp do "quick save" w dowolnym momencie.

Po premierze? Jakbym nie miał moda na QS to bym w kilku miejscach porzucił ten tytuł przez bugi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przez bugi i trudność walk, przynajmniej na początkowym etapie, dodali możliwość zapisania stanu gry przy wychodzeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tego Kunesza da się obić po mordzie czy to taki quest nie do przejścia przemocą? Bo mam chyba za krótkie ręce :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tego Kunesza da się obić po mordzie czy to taki quest nie do przejścia przemocą? Bo mam chyba za krótkie ręce :lol2:

 

To się da rozwiązać na 3 sposoby

 

juz mam grubo ponad 20h. Im Dalej w las tym widac wiecej niedoskonalosci gry. Nadal sadze ze to swietna gra. Biore sie teraz za questy glowne.

 

Zgadza się ale jest lepiej niż było bo sporo załatali

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jestem jakiś niepełnosprytny. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...