Skocz do zawartości
MakoSki

Kingdom Come: Deliverance

Rekomendowane odpowiedzi

To jestem jakiś niepełnosprytny. :E

Zobacz sobie na youtube.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz ogarnąłem, trzeba było w odpowiednim momencie atakować, wtedy, gdy i on próbował nas capnąć czyli był odsłonięty...

 

O matko, ale na i5 i 1060 to jest nadal optymalizacyjna kupa :E

Na zewnątrz OK, ale właśnie dotarłem do zamku i mam w komnacie 45 FPS ze wszystkim praktycznie na low! :lol2:

Litości...

 

Poza tym odnoszę wrażenie, że gra i tak mi nie podejdzie przez masę upierdliwych mechanik typu jedzenie, sranie, mycie w balii... A szkoda, bo sam klimat przedni, historia też nieco drętwo, ale jednak przyjemnie opowiadana. Niestety gameplay może być ciężki do zmęczenia, walka też wydaje się ciężka, no a technicznie to jest po prostu koszmar, dramat, Armageddon. Wildlands to przy tym wzór optymalizacji, a pewnie i Origins czy Odyssey wypadają lepiej :E

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te suwaczki zasięgu renderowania poobniżaj bo one dojeżdżają procesor i np. w Ratajach to dopiero będziesz miał jazdę na nisko taktowanym i5.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, szacun, nie zauważyłem, ze cieniowanie było na medium, na low jest jako tako, 60 FPS... :E

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zas są na to mody jak Ci przeszkadzają te symulatorowe pizdryki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale dobrze wiedzieć, gdybym jednak zmienił zdanie i chciał to przejść w całości, to kupię na Steam, a tam mody działają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś gdzie jest wójt w Użycach :hmm: nie poszło mi kazanie w misji z księdzem :cool: i muszę teraz popytać wójta aby kontynuować śledztwo w sprawie Lubosza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I... to 60 FPS to jednak mało stabilne. nie widziałem chyba gorzej zoptymalizowanej gry, tzn Wildlands np. jest teoretycznie bardziej wymagające (tyle, że nie na absolutnym low, ale wtedy też słabo wygląda), ale tam świat jest pełen szczegółów i ciekawy, a tutaj nie ma nic, proste jak pudełka chałupy i trawa :E

To już nawet w FarCry jest o wiele więcej szczegółów w świecie.

 

Chyba już rozumiem dlaczego CryEngine nie odniósł sukcesu - nikt nie umie tego używać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej grze miejscami sporo ma też procek do powiedzenia. Twoje i5 to poziom ~i3 8100 na wykresie.

 

wT28yGW.png

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba już rozumiem dlaczego CryEngine nie odniósł sukcesu - nikt nie umie tego używać.

 

To prawda z wyjątkiem Cryteka :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieli mase silników to akurat tego gniota musieli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KC:D Ma najpiękniejszy open-world jaki kiedykolwiek powstał, jedynie AC:O może mu dorównywać, więc swoje wymaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KC:D Ma najpiękniejszy open-world jaki kiedykolwiek powstał, jedynie AC:O może mu dorównywać, więc swoje wymaga.

:rotfl:

... no dobra, przestałem się śmiać... a jednak nie

:rotfl:

 

A na poważnie - K.C. i piękny open world? Porównaj go z Wieśkiem 3, tu masz tylko jedno w miarę duże miasto, kilka wsi i to wszystko. Do tego tekstury budynków bez modów wyglądają co najwyżej przeciętnie.

Lasy są puste - żadnych wilków, żadnych lisów, niedźwiedzi. Dziki zamiast atakować uciekają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

KC:D Ma najpiękniejszy open-world jaki kiedykolwiek powstał, jedynie AC:O może mu dorównywać, więc swoje wymaga.

 

KCD najpiękniejszy Open-World? Cóż to za dziwactwa? Podejrzewam, że to jego pierwsza gra sandboxowa i dlatego takie prawi głupoty :D

 

 

Lasy są puste - żadnych wilków, żadnych lisów, niedźwiedzi. Dziki zamiast atakować uciekają.

 

Są króliki :D Swoja drogą.. Coś pustawe te lasy były w tamtych czasach.. Jakieś bajery rowery.. PRzecież lasy były bardziej żywsze niż dzisiaj. WIecej było zwierząt itp. :> No ale widocznie nie chciało im się projektować dodatkowych zwierząt.. Ogólnei lasy są piękne ale puste ... Można to porównać do niektórych kobiet - Piękne z zewnątrz ale w środku puste jak dzban.

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:rotfl:

... no dobra, przestałem się śmiać... a jednak nie

:rotfl:

 

A na poważnie - K.C. i piękny open world? Porównaj go z Wieśkiem 3, tu masz tylko jedno w miarę duże miasto, kilka wsi i to wszystko. Do tego tekstury budynków bez modów wyglądają co najwyżej przeciętnie.

Lasy są puste - żadnych wilków, żadnych lisów, niedźwiedzi. Dziki zamiast atakować uciekają.

Z wiedzminem 3 nie ma co porównywać bo go deklasuje pod każdym względem, jedynie modele postaci w w3 mogą być lepsze.

''Lasy są puste - żadnych wilków, żadnych lisów, niedźwiedzi. Dziki zamiast atakować uciekają.''

Co to ma do rzeczy?

Pooglądaj

https://www.youtube.com/watch?v=CZ9VG33v4nE

 

KCD najpiękniejszy Open-World? Cóż to za dziwactwa? Podejrzewam, że to jego pierwsza gra sandboxowa i dlatego takie prawi głupoty :D

Redaktor naczelny tvgry zapewne też grał tylko w kcd

12:17

https://www.youtube.com/watch?v=jGtr56M5JE8

Edytowane przez tomekpcl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem K.C. przez ponad 400 godzin, wiem co mówię :P

 

Edit:

Wrzuciłeś zmodowanego K.C. z teksturami, nakładką Reshade. Lepiej poszukaj filmów jak wygląda oryginalna gra.

Edytowane przez Alejajca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lasy w KC:D są przepiękne, a szczególnie jak kapkę zmodujemy grę i podrasujemy graficzkę. Wiesiek ma gorsze lasy, ale w całokształcie na pewno jest zdecydowanie lepszy graficznie.

 

A co do pustych lasów. Nie były puste. Zwierzyny było, aż nadto, a że nie natykaliśmy się na nią co 10 kroków jak w AC to dobrze i zgrywało się z realiami gry. Jedynie czego brakowało to mogła by być większa różnorodność zwierzyny.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Oglądałem K.C. przez ponad 400 godzin, wiem co mówię :P

 

Edit:

Wrzuciłeś zmodowanego K.C. z teksturami, nakładką Reshade. Lepiej poszukaj filmów jak wygląda oryginalna gra.

 

KCD ma bardzo ładną grafike ale są dużo ładniejsze sandboxy. Bardziej szczegółowe, wypełnione contentem i większą treścia. Tu jest pustawo.

 

W dodatku nie rozumiem, czemu sie bierze pod uwagę modyfikacje. Oceniać się powinno wyłącznie podstawkę.. Czyli wersje domyślną wydaną dla większości graczy. I tak pewnie wiele z tych modów dodaje jedno ale psuje co innego. Tak na pokaz.

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No. A najlepiej to oceniać wersję konsolową. :lol2:

 

 

KCD ma te tereny przede wszystkim realistyczne i to jest główny atut... Bądź jak ktoś musi mieć nasrane co 2 metry "ciekawą miejscówkę" to wada.

 

Mnie się tam chciało latać po tych terenach, tak samo jak w Hunter CotW właśnie dzięki realizmowi. Miła odmiana po bagnach z wiedźmami i górach z smokami.

 

Amazon Lumberyard

EDIT: Ludzie litości... czytajcie... kurwa cokolwiek zanim coś napiszecie.

EDIT2: Tak, wiem... ban

I co ten Lumberyard? Niby pokaz optymalizacji? W czym? Grand Tour the game czy w kosmicznym przekręcie który nigdy nie wyjdzie, a i tak optymalizacją nie grzeszy? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Tereny są w miare realistyczne.. Dodałem "w miarę". CO do innych elementów gry to daleko tej grze do realizmu :D Więc nie pisz głupot. Gra stara się byc realistyczna ale wychodzi jej to tylko w niektórych aspektach rozgrywki.. Bo mechanika okrutnie kuleje zwłaszcza walka.

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KCD ma te tereny przede wszystkim realistyczne i to jest główny atut...

 

To się zgadza, bez kitu niektóre miejsca przypomniały mi miejscówki z młodości jak biegałem nad Wisłokiem, połamane gałęzie te takie oberwane skarpy itp. Jak ktoś na żywo nie widział nigdy takich terenów to nie doceni, dla mnie bardzo to wiernie odwzorowali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

To się zgadza, bez kitu niektóre miejsca przypomniały mi miejscówki z młodości jak biegałem nad Wisłokiem, połamane gałęzie te takie oberwane skarpy itp. Jak ktoś na żywo nie widział nigdy takich terenów to nie doceni, dla mnie bardzo to wiernie odwzorowali.

 

I każdy budynek był kopiuj-wklej i wnętrza budynków były identyczne?? :) nie sądzę. Też bywałem w młodości w tego typu lokacjach na południu/wschodzie polski.. Ale jednak to co ukazali w grze to dalekie jest do ideału. Ale oczywiscie nie krytykuje twórców. W jakiś tam sposób wyszło im to przyzwoicie.. Jak się przymknie oko na różne głupie elementy np wspomniane kopiuj-wklej..

 

Natomiast najbardziej co mi się podobały to zieleń w lesie. Przepięknie to wyglądało np obok strumyka z wodą.. To im się udało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesiek ma gorsze lasy, ale w całokształcie na pewno jest zdecydowanie lepszy graficznie.

Co w wiedźminie 3 oprócz modeli postaci wygląda zdecydowanie lepiej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Co w wiedźminie 3 oprócz modeli postaci wygląda zdecydowanie lepiej?

 

Według mnie wszystko oprócz zieleni.

 

KCD to indyk, a Wiedzmin AAA. I widać to gołym okiem.

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Mozesz jeszcze pomyslec nad RX 6800XT, ta karta jest z poprzedniej generacji ale w czystej rasteryzacji okolo 25% mocniejsza od 4060ti a cenowo okolo 2000 tyle ze lubi jesc wiecej pradu Tak dwa razy wiecej.
    • Był, był, zwłaszcza po wprowadzeniu stawek na mieszkańca i po wprowadzeniu 5 grup segregacji, ogólnie bylo lepiej jak temat się przewijał. Później był COVID, modne zaczęły być wędrówki po lasach i górach, ale u wielu kultura została w domu. ROD też nie są objęte opłatą i wielu działkowiczow nie chce zwozic swojego pierdolnika do domu, więc wyrzucają po drodze. No i oczywiście jak wspomniales kultura naszych wschodnich sąsiadów szkodzi najbardziej.
    • Odświeżam  6399zl + kw Bez allegro 6299zł    https://allegrolokalnie.pl/oferta/asus-rog-strix-g16-i5-13450hx-32gb-4070-win11
    • A mi się też już tam nie chciało odpowiadać bo wkleiłem bez żadnego podtekstu i dorabiania tezy że jeśli oni mogą to my też.    W Polsce / na zachodzie i tak społeczeństwo w 90%+ jest świadome o dbanie o środowisko w jakimś stopniu. Azja czy Afryka są dosłownie 200 lat za nami cywilizacyjnie w tej kwestii. Ja bym prędzej tą kasę na ochronę klimatu z poziomu UE (mówimy o ok 20% całego budżetu UE) w jakimś sensownym stopniu przeznaczył na edukację oraz jakieś efektywne rozwiązania dla zacofanych krajów Azji/Afryki i zacząć od jakiś podstaw a nie robienie z siebie zbawców świata. Tylko w ten sposób nie można przy okazji nakraść pieniędzy do własnej kieszeni i tutaj jest spory problem.  Powiem na przykładzie RPA bo mam jakąś wiedze (nawet praktyczną) jak to wygląda: rząd wprowadza naprawdę spore dopłaty / subwencje dla organizacji oraz firm, które segregują śmieci lub przeznaczają je do recyklingu. Naprawdę jest to wielokrotnie bardziej opłacalne niż w Europie. Powiem więcej - opłaca się zakładać firmy aby skupić się wyłącznie na recyklingu / segregacji śmieci itp - wszystko w celach zachęty do dbania o środowisko. Oczywiście mały % społeczeństwa jest tego w pełni świadomy i trzeba zacząć od uświadamiania społeczeństwa oraz odpowiedniej edukacji. Uważam, że ten sposób długoterminowo jest dużo bardziej efektywny niż to co robi UE - nałożyć mnóstwo podatków i robić ekologię siłą a nie zachętą - gdy cała reszta świata nie robi prawie nic lub robi to z głową.    
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...