Skocz do zawartości
MakoSki

Kingdom Come: Deliverance

Rekomendowane odpowiedzi

Sarny brykają nawet po 4 sztuki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Saren i zajęcy jest na pęczki, czasami trafi się jeleń, ale gdzie znaleźć dzika ?

 

U mnie akurat jeleni było na pęczki, szczególnie łani, byków/samców mniej, dzików też sporo, a sarny trzeba było tropić :E. Zające to pomijam bo to wszędzie się wałęsało.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to już powinni zabierać się za część drugą wyciągając wnioski z popełnionych błędów. Z Wiedźminem było do trzech razy sztuka, u nich są duże szanse i możliwości bo po prostu tu już widać bardzo konkretny potencjał, że za drugim razem może być wymiatacz.

 

Jak nie są w stanie naprawić sami po sobie błędów w jedynce (w gotowym już projekcie) to niby jakim cudem kontynuacja miałby być lepsza :Up_to_s: ? Niech najpierw ogarną to co "urodzili w bólach" i szlifują swoje umiejętności a później mogą się mierzyć z kontynuacją ;). Jak wypną się na łatanie i porzucą niedokończony projekt to społeczność też się na nich wypnie przy kontynuacji :E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym gotowym projekcie dużo rzeczy było zwalonych od podstaw.

Tego co stworzyli już nie ogarną, a jeśli to połowicznie. Do tej pory niby prosta sprawa(dla nas)czyli znikającej klatki z słowikami nie naprawiona.

 

Sam Varva pisał, że 3 miesiące przed premierą mieli gotową grę :E bo jak to opisał tyle wcześniej musieli udostępnić gotowy build, aby przeszedł autoryzacje na konsole.

 

Przez te 3 miesiące pracowali nad patchem day 1. Poprawiali animacje, bugi itd. W sumie wszystko to co udało im się poprawić to były różnice pomiędzy wersją recenzencką a to z day one. Imho niewiele bo mają taki bajzel w kodzie, że nie są już w stanie dojść co do czego i dlaczego.

 

Liczę na to, że rozpoczynając pracę nad drugą częścią powinni już mieć na tyle doświadczenia, aby uniknąć sporej części błędów, które później są trudne do załatania.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak łatwo powiedzieć przy takiej skali projektu i rzeczach, które udało się dodać i tworzą ten tytuł ciekawym na tle konkurencji - jako tako jeśli nie "maca" się każdego kąta i gra się tak jak twórcy starali się przewidzieć to te błędy nie biją aż tak w oczy przynajmniej na 20h gry jak w moim przypadku, nie wiem jak będzie dalej - nie tyle, że staram się usprawiedliwiać twórców bo nie o to mi chodzi, nie wiem jaki mają budżet i jak długo planują wspierać ten tytuł ale dajmy im jeszcze szansę, choć i ja nie wierzę w mega naprawienie całej gry a raczej próbę oszlifowania tego co jest przede wszystkim z naciskiem na optymalizację i różne błędy/glitche no i DLC, które jak to bywa ukażą się jak każdy już grę ukończy... :lol2:

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tą grę nawet lubię. Wręcz jestem zaskoczony na ile ciekawy okazuje się scenariusz ale... No kurła, jak mi już kilka ładnych drzwi i schodów nie do sforsowania się trafiło to jednak ręce delikatnie opadają. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zabiorą się za drugą część to już z bagażem doświadczeń i większym budżetem więc powinno być lepiej (jak w przypadku Wiedźmina).

 

Mnie się marzy by akcja przesunęła się na północ i o kilka lat do przodu czyli wojny polsko-krzyżackie :D

Mogliby się też postarać o polski dubbing ponieważ jedynka chyba nieźle się sprzedaje w naszym kraju. Ogólnie dobrze się wstrzelili bo brakuje dobrych RPGów w realiach średniowiecza bez żadnej magii i potworów. Właściwie jedynie seria Mount&Blade przychodzi mi do głowy, ale to zupełnie inny rodzaj RPGa.

Mam też parę pomysłów odnośnie dodatkowej zawartości w drugiej części: zarazy, drapieżne zwierzęta (wilki, niedźwiedzie, lisy - np. mogłaby być misja gdzie mamy pomóc chłopom w pozbyciu się lisa wybijającego uch drób), choroby weneryczne, droga mnicha obok ścieżki rycerza, rozbudowane turnieje rycerskie itp. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wy raczej proście o załatanie gry przynajmniej w 90%, a nie spekulujcie nad dodatkami :o

Edytowane przez kafaros

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi zwierzakami jest mega biednie i zbyt bezpiecznie w lasach przez to. Oczywiście zwierzaki drapieżne daleko by się trzymały od ludzi chyba że by były sprowokowane przez NPCów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi zwierzakami jest mega biednie i zbyt bezpiecznie w lasach przez to. Oczywiście zwierzaki drapieżne daleko by się trzymały od ludzi chyba że by były sprowokowane przez NPCów

Wataha dzików w lesie a uciekają lub nie reagują jak "pupile" w polskich miastach. Tylko Czesi mogli dać w grze oswojone dzikie zwierzęta :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im tytuł bardziej złożony tym trudniej ogarnąć błędy. Tu akurat jest wiele mechanik które w ogóle nie występują w innych grach. Gra w zasadzie wygląda najlepiej z ówczesnych produkcji a wy oczekujecie że będzie chodziła jak Cs 1.6 Wiele gier lata po premierze ma masę bugów. Zauważcie że nawet trawa nie porusza się zawsze tak samo identycznie jak w innych grach a jest po prostu symulowany wiatr który wygląda bardzo naturalnie i zmienia się wraz z pogodą nawet nasz Wiedźmin niema takiego efektu. Może gra nie chodzi najlepiej ale chodzi płynnie nie zacina się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

słuchajcie mam problem z misją Łoskot. Otóż po walce z Ottonem jakimś dziwnym trafem nie ma w ekwipunku mojej zbroi, którą miałem założoną przed walką.W jakiś magiczny sposób znika!

W czym problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem zadania z bijatykami w Użycach i Ratajach i zastanawiam się, czy są jeszcze w innych miastach jacyś chętni do bitki. Może jakaś podpowiedź z Waszej strony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W grze jest jakaś magiczna siła co powoduje najróżniejsze anomalie a znikanie ekwipunku to wielka tajemnica

:o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W obu przypadkach musisz dostarczyć dokumenty Tobiaszowi Fejfarowi. Odszukaj go w dolnym zamku w Ratajach i porozmawiaj z nim na wszystkie tematy.

 

nie mogę go znaleźć ;( jakieś rady, bug?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem zadania z bijatykami w Użycach i Ratajach i zastanawiam się, czy są jeszcze w innych miastach jacyś chętni do bitki. Może jakaś podpowiedź z Waszej strony?

 

W Szas... Szawa... no tam na lewo zbierają się niedaleko kamieniołomów (przy domu garbarza) wieczorami - powiązane lekko z głównym questem.

Edytowane przez Enfeeble

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mogę go znaleźć ;( jakieś rady, bug?

Po wejściu południową bramą do Ratajów skręcasz w prawo i przez most wchodzisz do dolnego zamku. Na wprost wejścia masz schody prowadzące na piętra. Ciebie interesuje 1. piętro, po wejściu idziesz korytarzem do końca i skręcasz w lewo, w tej izbie urzęduje Fejfar. Czasem trzeba chwilę odczekać, najlepiej złapać go rankiem, pomiędzy 8 a 10.

 

W Szas... Szawa... no tam na lewo zbierają się niedaleko kamieniołomów (przy domu garbarza) wieczorami - powiązane lekko z głównym questem.

Dzięki :soczek:

Edytowane przez Alejajca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja myślałem że moje 0/0/2 jest już OP, a da się lepiej :)

 

 

(Nie, gra wcale nie jest zepsuta)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Realizm ściera się z elementami RPG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Realizm ściera się z elementami RPG.

 

Realistyczne w tej grze to jest tło historyczne i ogólna "otoczka". Reszta to czasowe zapychacze i nieprzemyślane mechaniki.

Ale ja to już zdaje się pisałem :)

 

btw - kumański łuk > długi cisowy (czy tam jak się nazywał... ten z 77dmg)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy rzut w kolejce i...

oBrVF0Om.jpg

... drugi rzut w tej samej kolejce i...

sm749fAm.jpg

 

2x kostka boska

2x kostka rozbierająca

2x szczęśliwa kostka

 

Starajcie się nie omijać wędrownych kupców, szukajcie wszystkich ukrytych miejsc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wataha dzików w lesie a uciekają lub nie reagują jak "pupile" w polskich miastach. Tylko Czesi mogli dać w grze oswojone dzikie zwierzęta :D

 

No dziki mogłyby atakować szkoda że o tym nie pomyśleli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...