Skocz do zawartości
MakoSki

Kingdom Come: Deliverance

Rekomendowane odpowiedzi

52 minuty temu, Ryszawy napisał:

U mnie lista jeszcze krótsza:

  • Archery 1.9
  • Bushes.Only_Collision.Remover
  • cooking cauldron turn smoke off
  • DisableHeadBobLight
  • No_Arrow_Trails
  • StayCleanLongerGetDirtyGradually
  • UnlimitedSavingNS
  • VolumetricFogShadows

    Są jeszcze tekstury chmur, one nie są wrzucane do katalogu z modami, ale nie jestem pewien, czy nie mieszają coś w pogodzie (deszczowa wygląda dziwnie). Trochę modyfikacji dotyczy tylko silnika więc są to zmiany w plikach konfiguracyjnych.

Dawajcie jeszcze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strasznie mi się nie podoba że po gwizdnieciu koń teleportuje sie do nas powinni to zmienić w 2 , dodać jakies stajnie w miastach gdzie można zostawić konia i stamtąd go odebrac a w dziczy powinni dodać możliwość rozbicia obozu przespania sie pod namiotem  itp jak w rdr i przywiązania tam konia do jakiegoś drzewka itd , dodatkowo złym rozwiązaniem jest że nie mogę przejść przez krzaki co jest nierealne bo rycerz w pelnej plytowce powinien łatwo przebić sie przez roślinki mogli by nawet dodac możliwość siekania krzaków mieczem 

Edytowane przez voltq
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kwestii realiów to rycerz w pełnej płycie wywróciłby się na pierwszym patyku i został tam do śmierci głodowej. Waga pełnego uzbrojenia przekraczała czasem grubo ponad 50kg, a na turniejach często trzeba było takiego delikwenta sadzać żurawiem na konia.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, voltq napisał:

nie mogę przejść przez krzaki co jest nierealne bo rycerz w pelnej plytowce powinien łatwo przebić sie przez roślinki mogli by nawet dodac możliwość siekania krzaków mieczem 

XD

I Ty mówisz o realizmie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, blood_brother napisał:

W kwestii realiów to rycerz w pełnej płycie wywróciłby się na pierwszym patyku i został tam do śmierci głodowej. Waga pełnego uzbrojenia przekraczała czasem grubo ponad 50kg, a na turniejach często trzeba było takiego delikwenta sadzać żurawiem na konia.

Co za bzdury. Za dużo kreskówek i amerykańskich filmów.

Po pierwsze to waga pełnej zbroi płytowej nie przekraczała 25-30 kg.

Po drugie to zbroja w której nie można się ruszyć byłaby absolutnie bezużyteczna w bitwie, bo niby jak rycerz miałby w niej walczyć.

Po trzecie to zbroje turniejowe były zupełnie inne niż zbroje bitewne.

Zbroja płytowa a mity o ciężarze i ruchomości

Edytowane przez mag_zbc
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, galakty napisał:

XD

I Ty mówisz o realizmie. 

Tak , utworzenie stajni w mieście czy możliwość przywiązania konia jak w rdr 2 jest przejawem realizmu , a brak kolizji z krzakami poprzez wycięcie ich mieczem lub toporem tez

P.s jakby dodali 60 fps w tej grze na nowych konsolach to bym przeszedł ja chętnie 2 raz

Edytowane przez voltq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak Wiedźmin 3 i Red Dead Redemption 2 gierca znowu mnie zassała ?

Świetnie jest to Kingdom Come: Deliverance ?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.08.2021 o 14:10, azgan napisał:

Podobnie jak Wiedźmin 3 i Red Dead Redemption 2 gierca znowu mnie zassała ?

Świetnie jest to Kingdom Come: Deliverance ?

Dobra gierka ja już przeszedłem 3/4 gry ale jest wiele rzeczy do poprawy jak ma byc kcd 2 , w tej grze min 60 fps to podstawa ,  realizm konia mozna sie wzorować na rdr 2 , problem udźwigu w early game zmniejszyć wagę większości rzeczy ,  przebudowa i balans niektórych perkow aby bardziej ukierunkować henrego , chciałbym jeszcze aby dodali możliwość walki dwoma mieczami/toprami/mlotami naraz ;)

Edytowane przez voltq
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ukończyłem podstawe kcd wraz z prawie wszystkimi pobocznymi około 90%  i połową zajęć jakies 50 % , nie mogę ukończyć epilogu przed ukonczeniem dlc z ptaszkiem xD zostały mi 4 dodatki  dlc bo turniej i skrzynie mam już zrobione , gierka ma potencjał i jest warta ogrania , w 2 części dodał bym możliwość walki dwoma mieczami/toporami , postawił na realistycznie podejście do konia coś na wzór tego co mamy w red dead redemption 2 , przebudowanie i zbalansowanie perkow ,   trochę ogarnąć walutę   gra musi mieć wybór 60 fps na konsoli bo te 30 psuje gre , pc nie ma tego problemu

Edytowane przez voltq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nadzieję że KCD2 nie będzie za bardzo powiązany z KCD1 i że system walki będzie zupełnie inny; jeśli nie to w ogóle wypada z listy zainteresowań. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy co masz na myśli przez "powiązany", bo istnieją poszlaki że fabularnie druga część będzie kontynuacją pierwszej.

W 2019 jedna firma wykonywała generalny remont i wykończenie wnętrza biura Warhorse, zdjęcia nowego biura zamieścili w swoim portfolio:

https://www.arbyd.cz/clanek/133-vybaveni-kancelari-spolecnosti-warehorse-studios

Na jednym ze zdjęć widać coś ciekawego - "przypadkiem" w całkiem nowym biurze, w którym nikt jeszcze nie pracował, znajdują się zapisane tablice. Na tablicy wyróżniają się dwa punkty:

1st TIME TROSEK

1ST IN GAME QUEST TROSEK

TROSEK to nic innego jak potoczna nazwa Zamku Trosky - tego samego, do którego udają się Hanry i Hans w epilogu.

743_warhorse-20.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Element Wojny napisał:

Ja mam nadzieję że KCD2 nie będzie za bardzo powiązany z KCD1(...)

Zero szans, zakończenie jedynki to prosta droga do bezpośredniego sequela, masa wątków jest dalej otwartych.

Nawet ten najważniejszy, który jest motorem napędowym fabuły.

Edytowane przez Lypton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm no to szkoda, bo KCD nie dałem rady ukończyć, no ale nie każda gra dla każdego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Element Wojny napisał:

Hmm no to szkoda, bo KCD nie dałem rady ukończyć, no ale nie każda gra dla każdego. 

Ja za pierwszym razem tez sie odbilem glownie przez 30 fps i niezrozumialy system walki itd ale potem podszedłem jeszcze raz i świetnie się bawilem przy podstawce i nadal sie bawię bo zostały mi juz tylko 4 dlc do ogrania

Jak wprowadzili by boost fps to chętnie ograł bym 2 raz

P.s juz wiadomo po co te 100k groszy , w wiedzminie byl dom a tutaj poszli jeszcze dalej i budujemy cala wioskę xD

Edytowane przez voltq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam czekam i sie łudze ze miśki z Warhorse dodadza w czesci 2  mod TPP,ogrywam na padzie i tv ale jednak wole grac w takie gry z trzeciej osoby,z tym ze pewnie koliguje to z systemem walki takze  jednak moze byc z tym ciezko,ale to jedyny mod na ktory by czekał do tej gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra giera, ale dość nieprzyjazna na początku, gdy brak kasy i umiejętności u Henryka. Można się odbić konkretnie. Męczarnia bez kasy na nic (zwłaszcza jak moda się nie wgra na sejwy). Mam za sobą dopiero dwie misje po prologu i jedną poboczną od młynarza i zamiast grać dalej fabułę postanowiłem ogarnąć się finansowo:E. Z tego co widzę najczęściej polecają okradanie ludzi i skrzynek. Zamiast kraść poszedłem jednak all in zielarstwo - nazbierałem mnóstwo roślinek (z odpowiednim perkiem podbija to też siłę), zacząłem masowo kręcić mikstury. i tym sposobem - po długim grindzie i boostowaniu kasy handlarzy - jestem tak zarobiony, że można się skupić na questach. I to legalnie bez rozbojów:szczerbaty:. Kuń t5 jest, sprzęt jest, groszy w zapasie też sporo jest. Można zacząć grać :cool:

Edytowane przez Kelam
  • Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W drugim podejściu do turnieju doszedłem do trzeciej walki, ale niejaki Czarny Piotr zniszczył mnie jak psa :rotfl:.

e:

Dobra - udało się wygrać turniej dzięki kontrom, ale ten system walki musi być zmodyfikowany w drugiej części. Kombinacje są prawie niewykonalne w normalnej walce. Zostaje tylko kontra, klincz i pojedyncze, mierzone precyzyjnie strzały po zmyłce. Defensywnie trzeba. Bardzo upierdliwy system i trudny do masterowania. Teraz kumam czemu ludzie z łukami na koniu latają. Ale zostaję przy mieczu i toporze. 

Edytowane przez Kelam
  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Kelam napisał:

W drugim podejściu do turnieju doszedłem do trzeciej walki, ale niejaki Czarny Piotr zniszczył mnie jak psa :rotfl:.

e:

Dobra - udało się wygrać turniej dzięki kontrom, ale ten system walki musi być zmodyfikowany w drugiej części. Kombinacje są prawie niewykonalne w normalnej walce. Zostaje tylko kontra, klincz i pojedyncze, mierzone precyzyjnie strzały po zmyłce. Defensywnie trzeba. Bardzo upierdliwy system i trudny do masterowania. Teraz kumam czemu ludzie z łukami na koniu latają. Ale zostaję przy mieczu i toporze. 

Młot bojowy to najlepsza broń w tej grze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, voltq napisał:

Młot bojowy to najlepsza broń w tej grze

A nie łuk ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, azgan napisał:

A nie łuk ??

Chodzilo mi o broń do walki w zwarciu miecze topory i bulawy

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś wygrałem drugi raz turniej i dostałem koleją część zestawu, ale długo się nią nie nacieszyłem, bo wracając do młynarza szybko na koniu - przejechałem jakiegoś npc po drodze :szczerbaty:. Strażnicy wiedzieli, trza było sejwa wgrać -.-

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj skończyłem drugie podejście do tej gry. Przeszło 120h, postać praktycznie wymaksowana w statystykach i nie ma takiego wroga, który by mi zagroził. ?

Na początku byłem złodziejem i potem kasy nie brakowało na nic. Ponadto jak zawsze, w tego typu grach, zbierałem graty wszystkich wrogów i sprzedawałem, pewnie dlatego tyle godzin mi zeszło, choć bawiłem się bardzo dobrze.

Byłem mistrzem turnieju ponad 12 razy, jedynie na początku z Piotrem wygrałem 2:1, potem bez porażek. Cóż, gdyby nie arena, to by było trudniej.

Teraz pozostaje tylko czekać na drugą część, ale bez wielkiego hajpu, by nie było rozczarowań. ?

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam czekam na kolejną cześć bez większego hajpu, bo oczekuję jedynie poprawy systemu walki, reszta gry może pozostać w mniejszym lub większym stopniu niezmieniona - byle była nowa mapa i nowa historia. Liczę że pojawi się jakieś naprawdę duże miasto, jak Praga lub Kuttenberg, ale przy okazji pierwszej części twórcy wspominali o ograniczeniach CryEngine jeśli chodzi o ilość NPC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakończenie mówi o tym że Henry i Hans Capon wyruszają do zamku Trosky, z którego do Pragi bardzo daleko. Z drugiej strony - w najbliższej okolicy zamku Trosky nie ma nawet średniej wielkości miasta, jak Rataje, więc osadzenie tam akcji nie miałoby zbyt dużo sensu. Osobiście mam nadzieję że akcja drugiej części będzie toczyć się podczas Wojen Husyckich, które są bardzo ciekawym okresem i były niedługo po czasach z pierwszej części.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Hej, totalnie nie jestem na czasie w temacie sprzętowym i szukam lapka do programowania (Visual Studio, Dockery itp.) w cenie ~15k. Okazjonalnie do pogrania, ale ekran nie ma totalnie żadnego znaczenia, bo będzie podłączony do monitora, więc nie potrzebuję wodotrysków typu 240Hz ekran, 4K rozdzielczość itp. (FHD i 60Hz starczy ). Aktualnie pracowałem na firmowym ZBooku Fury 16 G9 z i7-12850HX, 32GB RAMu i RTX A1000 i było OK (w grach nie szalał, ale od grania jest PS, tutaj jak wspomniałem okazjonalnie), ale czuję że mogłoby być lepiej. Co do RAMu zależy mi na ten moment min. 32GB z możliwością rozbudowy (najlepiej jako wolne sloty).
    • No i nawet teraz widać to np. po Ruskich. Zakaz importu i leżą. Nie mają technologii itd. Gdyby im Chińczycy nie pomogli bez importu już by ich pewnie nie było. Ludzie chcą towarów i konsumpcji a nie eksportu. Eksport jest tylko jednym ze sposobów na osiągnięcie celu.
    • Ja podczas bitki nie uzywam nigdy jendej broni, dlatego mala ilosc strzal a jest ich 15 nie robi mi to klopotu. W sumie to łuku prawie wgl nie uzywam
    • Może ktoś chce komputer pod magazyn danych, 6x sata, z wyjściem hdmi 2.0 z HDR wymienić za miniPC z N100? Jednak dyski zewnętrzne i magazyn danych w głównym PC mi wystarczą   Komplet zawiera: -athlon 200ge i chłodzenie spire -Asus b450m A II, nówka z amazona i właśnie myślę nad odesłaniem https://www.amazon.pl/dp/B08K91L574?smid=A2R2221NX79QZP&tag=egcplpepper2-21&ascsubtag=551695792 -ram 2x4gb 3000mhz, CORSAIR Vengeance LPX -obudowa chieftec bravo CS-03B-U3 z miejscem na 3x dyski 3.5 cala 1x 2.5 cala oraz slot 5.25 na napęd https://www.chieftec.eu/products-detail/pl/416/CS-03B-U3 -2 wentylatory 1x50mm oraz 1x80mm -zasilacz chieftec SFX-350BS MiniPC może być bez dysku, interesuje mnie coś z N100 lub podobne z tej serii. Ewentualnie sama płyta główna na N100 z przynajmniej 2x sata, ale z dopłatą. LUB mogę przyjąć coś innego, choćby płytę na LGA1151 pod pentium g5600, prawie nową. Mogę wysłać bez obudowy i zasilacza, jak ktoś tak woli.
    • My nie żyjemy w tamtych czasach tylko w czasach, gdzie gospodarką rządzi twarda waluta. I słowo kluczowe - jak masz hajs. Co gwoli dopowiedzenia - hajs, który respektuje druga strona. Co było z Hrywną dwa lata temu to chyba każdy wie. Mogłeś mieć Hrywien w bród ale na zagraniczną walutę nie dało się wymienić (łatwo).
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...