Skocz do zawartości
TheLoloPC

Temat zbiorczy : galerie użytkowników którzy mają itxy oraz nowości itd.

Rekomendowane odpowiedzi

Jak postawisz na boku to wejdzie dłuższe gpu

475913_846829.jpg

Ogólnie to sporo kompromisów, wliczając niestandardowy zasilacz.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zasilacz już jest, teraz czas na resztę ;) Może i założę wątek w projektach...

(w sumie to mam [Ryzen 3100 + B450 Fatality ITX] oraz [i5-8400 z metalem pod czapką + H310 ITX] i cały czas się waham, którego zestawu użyć :))


Odłożone na kiedyś bebechy z małego zasilacza (reszta zaginęła przy przeprowadzce):

- żeby zdobyć obudowę kupiłem najtańszy uszkodzony zasilacz 1u/flex i to nie była zbyt mądra decyzja, blacha jest grubości kartki papieru, można ją wyginać palcami :/

- dopasowałem gniazdo IEC, przylutowałem kondensatory filtrujące, znalazłem pasującą do gniazda na PCB wtyczkę,

- wiązka czarnych przewodów pod wymiar: 24 pin + 4 pin + SATA (2 pin) i wystarczy,

- jedyny słuszny wentylator w tym rozmiarze, czyli Noctua NF-A4x20, ale w wersji 5V (zwykła nie ruszy, ma zbyt wysokie napięcie startowe).



CYn38NG.jpg

 

yOJAOl7.jpg

 

qb2cIC0.jpg

 

ziWYniP.jpg

Edytowane przez rzymo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam czy to były zasilacze w tym standardzie czy większe ale wydaje mi się, że były też takie co miały wentylator na boku czy górze i wtedy wchodziło bodaj 40x40x10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na boku / na górze nie ma szans - albo z przodu, albo z tyłu, ale te najpopularniejsze to jednak 40x40x20mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie na temat Lian Li Q58? 

Jak byście tam rozwiązali kwestie chłodzenia. Przejrzałem sporo materiałów w necie i więcej wiem niż nie wiem. Z jednej strony wentylacja wydaje się w miarę spoko, a z drugiej pojawiają się filmiki na necie, że 280 mm AiO osiąga 100 stopni, a GPU jakieś 85.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Lian li jest kiepska firma jeśli chodzi o potencjał chłodzenia. W ostatnim teście większej obudowy lian li na pure pc buda nie była w stanie zapewnić airflow do schłodzenia 150w rx 570 i osiągał prawie 85 stopni.

Do itx musisz wybulić grube siano za premium highend manifactury jak ncase m1 a nie celować w pseudo pro firmę dla nowobogackich

Gdybym miał możliwość przytulić NCase to bym przytulił. Niestety nie ma możliwości już kupna tej skrzynki. I nie będzie. Obecnie siedzę na swoim Gladiusie, który mi się znudził. Ten Lian Li wydaje się fajną opcją. Raz, że można odsłonić trochę prawy bok i dwa, że wlezie Aio 280 mm. Ogólnie wziąłbym NR200, ale wolę jednak Aluminium, dlatego zainteresowałem się Q58.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NCASE M1 jeszcze w używkach idzie dostać

https://allegrolokalnie.pl/oferta/obudowa-pc-sff-ncase-m1

Z drugiej strony to raczej bym koncepcję montażu mobo/GPU w kanapkę rozważył jak w DC

bo M1 już przerabiałem i super kompaktowa to ona nie jest wzgl DC

https://allegro.pl/oferta/obudowa-dan-cases-a4-sfx-v2-mini-itx-11225883534

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie jest czarna ta buda. 

Niekoniecznie muszę mieć najmniejszą budę... Te okolice 15 litrów będą ok. Liczy się wygląd i dobre chłodzenie. 

Jak tak patrzę to ten NR200 jest bezkonkurencyjny jeśli chodzi o chłodzenie. Obok stoi Meshlicious... Do obydwóch można wrzucać co się chce bez obawy o przegrzanie. 

Aaa... IQUNIX bym wziął, ale nie wsadze tam karty na 2.5 slotu. No i cena też konkretna. 

 

Edytowane przez Szambo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, oh,shut up napisał:

Lian li jest kiepska firma jeśli chodzi o potencjał chłodzenia. W ostatnim teście większej obudowy lian li na pure pc buda nie była w stanie zapewnić airflow do schłodzenia 150w rx 570 i osiągał prawie 85 stopni.

Do itx musisz wybulić grube siano za premium highend manifactury jak ncase m1 a nie celować w pseudo pro firmę dla nowobogackich

RX570 Strix ponad 2000rpm w O11 Mini ( 150w? ) osiągnął 85*C. Ewentualnie 80*C po dodaniu 2 wentylatorów. Ale oczywiście wentyle zamiast pod GPU i na wyciąg z tyłu dał oba z boku. Tam gdzie jest dedykowane miejsce pod boczna chłodnice.


U mnie w tej samej obudowie rx3080 ustawiony na 300W z wentylamio budy 1000rpm i 1250rpm na GPU dało 73-75*C. 

Jeśli choć trochę poważnie traktujesz testy z PurePc to niestety ale chyba z choinki się urwałeś.

O11 MINI nie posiada fabrycznych wentylatorów. Czyli nie trzeba płacić za gówno którego i tak się by nie chciało i można kupić to co się chce. Dla mnie to ogoromny plus a nie minus. I trzeba być niezłym imbecylem aby zamknąć komputer w obudowie bez wentylatorów w celu przeprowadzenia testów budy. Jeszcze to tłumaczenie że nie dał normalnej ilosci wentyli bo ich nie miał. A miał tylko jakieś dwie sztuki. 

Żeby założyć dwa jedyne wentylatory do o11 mini z boku pod chłodzenie powietrzne. To trzeba mieć trociny :D 

 

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tymczasem Intel w 14nm daje radę (i5-8400 @ 0.95V, mem 3333 CL16):
14-15W idle,

31-32W 4k60p.

 

Edytowane przez rzymo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak, zapomniałem o foto :D


* na razie integra, do czasu aż pojawi się coś ciekawego niskoprofilowego,
* zastanawiam się czy wkładać tu NVMe - gniazdo po drugiej stronie płyty, może być ciężko z temperaturą,
* kartę graficzną będą chłodziły 2x 80mm PureWings2 (podłączone do karty, żeby sama sobie sterowała obrotami),
* cooler na razie jest żeby był ;) kładę na nim 92mm shadow wingsa, 600-950 obrotów i trzyma < 60*,
* kabelki jeszcze do ułożenia, miejsca jest mało, ale na pewno co nieco da się ułożyć ładniej.


A13FSTK.jpg

pRpWT7j.jpg

SzRD1ki.jpg

Edytowane przez rzymo
  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega chyba nie jest aż tak zdesperowany ʕ•ᴥ•ʔ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim czekam na małe karty z 6+ GB VRAM.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MarcoSimone fajna puszka. Zastanawia mnie tylko czy w przypadku zasilacza SFX wychodzące z niego kable nie będą kolidowały z chłodzeniem, które wtedy może mieć do 172 mm wysokości. Niestety nikt nie wspomniał o powierzchni jaką będzie miał do dyspozycji cooler.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, prz3m3k96 napisał:

@rzymo co to za obudowa?

Widywałem ją pod dwiema nazwami: Goodisory A02 oraz SKTC A02.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W obudowie Fractal Design Node 202 chłodzenie może mieć wysokość do 58 mm.
Dotychczas miałem Cryorig C7 ze zmienionym wentylatorem na Arctic 92x92x25
Wytrzymywał do 95W kilkuminutowego poboru przy 1860 rpm

Teraz założyłem ID-Cooling IS-50X: http://www.idcooling.com/Product/detail/id/170/name/IS-50X

Z fabrycznym wentylatorem wytrzymuje do 105W, 1620 rpm i jest cichszy od Cryorig C7.

Edytowane przez wamak
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.10.2021 o 14:28, Finac napisał:

@MarcoSimone fajna puszka. Zastanawia mnie tylko czy w przypadku zasilacza SFX wychodzące z niego kable nie będą kolidowały z chłodzeniem, które wtedy może mieć do 172 mm wysokości.

Ciasno...

STY2gPb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...