Skocz do zawartości
TheLoloPC

Temat zbiorczy : galerie użytkowników którzy mają itxy oraz nowości itd.

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra, jest problem...
Przysiadłem do sprzętu (zdjęcia kilka postów wyżej) no i jednak poziom hałasu mnie nie zadowala. O ile w środku dnia jest ok, to wieczorami / nocą nie jest dobrze. Jednak wielkość (a w zasadzie małość) robi swoje i nawet spowolniona Noctua NF-A4x20, zamknięta w obudowie zasilacza, nie zapewnia poziomu "prawie nic nie słyszę". Nie jest to gwizd/świst/buczenie, jakby to najlepiej opisać... O, może tak - najbardziej mi to przypomina dźwięk silnika dysku 3.5" 7200 obrotów.

 

No i teraz się zastanawiam, bo w obecnej postaci zostać nie może - jednak Pico? A może wyciąć kawałek obudowy zasilacza i próbować tam wstawić 60 - 80mm slim (czyli powstanie coś a'la TFX)...

Edytowane przez rzymo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz tak, ale za niedługo (taką mam nadzieję ?) dojdzie k. graficzna i wtedy przewiew przez zasilacz będzie mile widziany...

i5-8400 fabrycznie aż tak oszczędny nie jest - mi się trafił taki z 1.14V przy 3.8GHz i wtedy potrafi zeżreć blisko setkę (LinX), w Cinebenchu > 70W.

Teraz się bawię z napięciem/zegarem (na tę chwilę 3.3GHz @ 0.9V, co daje ~15% wolniej, ale pobór mocy spadł prawie o połowę). Pięćdziesiąt jeden stopni w zapętlonym cinebenchu, alu radiatorek i na nim 92mm @ 550rpm, nie jest źle ;)

 

8QgvKOO.png

Edytowane przez rzymo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SFX jest sporo za duży, nie wejdzie - albo Pico, albo flex 1u.

"wciąż obejdzie się bez wentylatora" - i tu na 99.9% masz rację ;) sam nie wiem dlaczego nie brałem tego pod uwagę, że przecież przy takich ~100 watach poboru (cpu + grafa low profile) będzie zaledwie 9-10W do rozproszenia. Wystarczy delikatny nawiew, zwłaszcza że zasilacz jest projektowany pod gorsze warunki termiczne, w oficjalnej specyfikacji stoi temperatura pracy 0-50 stopni...

Czyli teraz czekam tylko na niskoprofilowe GPU i z ostatnich doniesień wygląda to tak:
- RTX 3050 ma być w jednej, mocniejszej wersji, z 8GB, na pewno z wtyczką, brak LP,
- RX6500XT z wtyczką, natomiast RX6400 bez, ale 4GB - będzie LP,
- Intel DG2-128 / 6GB (65-75W) - tu największy znak zapytania odnośnie wydajności/sterowników...

 

Edit: niestety zasilacz - mimo że gold, prawie platinum - w tej obudowie nie daje rady pasywnie, tzn. niby działa, napięcia są ok, ale na ile byłem w stanie zmierzyć, to dwa punkty zbliżają się do 70*. I to jedynie przy i5-8400@uv, bez dodatkowej grafiki w PCIe, w zapętlonym Cinebenchu. 
No nic, będę myślał dalej - albo jednak Pico, albo otwieram zasilacz, zostawiam bebechy na wierzchu i jakieś chłodzenie, które by wiało prosto w jego stronę, kombinacje alpejskie ;) 
Jakby mi nie zależało na w miarę cichej pracy to obudowa jest spoko, ale jak ma być cisza (i to nie w środku dnia, a wieczorem / nocą), to robi się problem, duży problem...

Edytowane przez rzymo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś szukał to w caseking jest promocja na Ssupd Meshlicious. Jak w koszyku wpiszecie kod "ssupd-display" to macie kątowy kabel display port w gratisie. link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Mini" itx ulepiony na szybko :E oczywiście wstępna wersja ?

F2lPxUv.jpg

MzXtc5z.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postaw go gdzieś przy oknie i strzel dwie foty bo nic nie widać :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I wywal wieś naklejkę XD

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wspolczuje tej karcie graficznej :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grafa też będzie wpięta w układ, a naklejka jest na folii której długo nie zdejmę bo ten komp i tak stoi w koncie, zbudowany for fun.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda jak taki generyczny stojak sklepowy ....

Jak z takiego sklepu z galanteria ....? Przynajmniej tak sprzed 20 lat ... Tak mi sie skojarzylo ...

Niestety nie dla mnie takie rzeczy , dziecko paluszki włoży i albo dziecko albo sprzet ....?

 

  • Haha 3
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.04.2022 o 22:24, Kosiciel napisał:

Ciekawe, jak z kurzem ?

raz w tygodniu dmuchniesz powietrzem i spokój, myślę, że gorzej z odciskami palców

Edytowane przez huudy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 3000 powiedziałbym że ma to sporo sensu. Za 6000 to można składać PC z 3080 na pokładzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, D3Fcon napisał:

Za 3000 powiedziałbym że ma to sporo sensu. Za 6000 to można składać PC z 3080 na pokładzie.

A tam przypadkiem nie siedzi mobilne GPU i mobilne CPU?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką bardzo małą budę obecnie jesteście w stanie polecić pod PC do przeglądania neta?

Ważne aby weszła płyta ITX i noctua l9i oraz nie był to piekarnik.

Miałem wcześniej InWin Chopin, ale wentylator zasilacza zaczął po pewnym czasie wariować. Wróciłem do starego chiefteca FI-01B, ale niepotrzebnie się marnuje miejsce z przodu ze względu na miejsce na dyski oraz napęd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chopin i Noctua fan swap na zasilaczu.... Ulga gwarantowana ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A GPU czy brak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
25 minut temu, grayman_1 napisał:

Chopin i Noctua fan swap na zasilaczu.... Ulga gwarantowana ....

Budy już dawno nie posiadam.

25 minut temu, Minciu napisał:

A GPU czy brak?

Brak, bo PC do przeglądania neta.

 

Na 90% w budzie będzie siedział set:

11400

Aorus Z490I Ultra

DDR4 z lekkim OC.

Ten cep potrafi trochę łyknąć.

Edytowane przez DyndaS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
16 minut temu, DyndaS napisał:

Budy już dawno nie posiadam.

Brak, bo PC do przeglądania neta.

Lenovo Tiny albo podobny. Najlepiej z uchwytem VESA za monitor

Najlepsza opcja. 

Mam jednego i sa epickie. W IDLE 7-8w z sieci je. Na mierniku ze sciany.

Sa dostępne z portem PCIE w wersji krótkiej i mozna tam wsadzić jakieś quadro albo kartę lan 10gbe.

Miejsce na 2xNVME, 1x 2.5" sata ale zamiennie z kartą PCIE. Pcie 16x tam jest ale raczej bez podziału linii w przypadku chęci użycia adaptera 4x NVMe po taniości.

Tutaj z Quadro w zestawie. Jako przykład. Nie wiem czy oferta tania czy nie, bo pierwsza z brzegu.

 

https://delkom.pl/p/stacja-robocza-lenovo-thinkstation-p350-tiny-30ef000jpb-i9-11900t-32gb-1000ssd-quadro-t600-w10p-80270?utm_source=moneteasy.pl&utm_medium=referral

 

 

Przy ITX sporo budżetu zjada zasilacz, buda, plyta, zasilacz w platynie za sam fakt minitaryzacji. 

 

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, nie chce mi się z tym kombinować i walić kupę kasy. Szczególnie, że już graty zamówione. Robię upgrade po "taniości", aby było na lata.

Obecnie siedzi 4570 + MSI H97I AC + Crucial 16GB. Jak zobaczyłem, że swoje dobre ddr4 sprzedam wcale nie tak drożej niż te podstawowe ddr3, to zacząłem się zastanawiać czy przy okazji nie zrobić upgrade'u.

Mobo 529 zł, więc fajne cena. Chciałem używkę, ale susza, albo ludzie chcą tyle co nowe można dorwać.

Ogólnie to cyrk jest z cenami CPU na rynku wtórnym. I3 nie ma, albo absurdalnie drogie. Za 10400 to ludzie chcą z reguły tyle, że za 100 zł więcej jest nowy 11400 (688 zł). Ten 11400 to overkill, ale cóż...

 

Jedyny dylemat jaki mi został, to ta buda i ewentualnie zasilacz. Dawno tematu nie śledziłem, stąd rozkmina czy nie pojawiło się coś nowego ciekawego. Wiadomo tylko, że inwin chopin już nie produkują, choć w między czasie była wersja z lepszym zasilaczem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...