Skocz do zawartości
TheLoloPC

Temat zbiorczy : galerie użytkowników którzy mają itxy oraz nowości itd.

Rekomendowane odpowiedzi

Mody zostały poczynione.

Wentylator zasilacza wymieniony.

Została wycięta bezsensowna kratka pod wentylatorem zasilacza. Ogranicza ona znacznie przepływ powietrza oraz jednocześnie zwiększa generowany hałas.

Przerobiony mały mało użyteczny filtr demciflexa, tak aby pasował w miejsce wyciętej kratki. Pomimo przeróbek ma dużą sztywność.

Idealnie nie wyszło, ale jak na posiadane narzędzia oraz czas jaki temu poświęciłem, to jest ok :P

aPVAMnp.jpg

K2LoY3j.jpg

Ycj9i8z.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć zajawkowicze,
Mam szybkie pytanie - czy znajdę jakiś masowo produkowany model obudowy, wspierający format zasilacza SFX z sensowym układem w środku?
Co mam na myśli - chce po prostu wpakować tam PCta do grania ale niespecjalnie zależy mi na temperaturach i głośności. Musi to wspierać dwuslotowe GPU do ~250mm. Fajnie gdyby zasilacz był bezpośrednio nad CPU, żeby wyciągać nagrzane powietrze. Nie zależy mi na materiałach i wyglądzie.

Na początku myślałem o SS Sugo, ale wersja ATX i SFX niczym się nie różni a w tym drugim jest strasznie dużo zmarnowanego miejsca.

Cena max 500 zł (bez zasilacza), znajdzie się coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy wentylatorze pomimo wersji PWM zastosowałem adapter NA-AC2. 

 U3QTIIz.jpg

 

Musiałem go oczywiście przerobić, aby wsadzić wtyczkę 4-pin. Trzeba było też podmienić piny ze względu na odwrotną polaryzację.

Napięcie startowe wersji FLX to 6,3V, a więc 6,36V z zasilacza by wystarczyło do jego startu wraz z jednostką. Jednak co ciekawe napięcie startowe wersji PWM to raptem 4,6V

Zostawiłem wersję PWM, bo taką wstępnie kupiłem, a w razie czego daje mi elastyczność na przyszłość.

 

W idle obroty są moim zdaniem bardzo dobrze wyważone. Słychać minimalny szum, a więc złoty środek pomiędzy kulturą pracy, a wydajnością chłodzenia. Nie ma tu żadnego skakania RPM jak to było wspomniane przy InWin Chopin.

 

Trzeba bardzo uważać jednak przy tej obudowie na wysokość ram. Panel jest tak dziwnie na środku wyprofilowany, że niestety montując i demontując panel napieram na ram. Nakleiłem 2 paski czarnej taśmy materiałowej, aby nie porysować radiatora jednego modułu. Całe szczęście jednak wchodzi, bo miałem co do tego spore obawy.

Bardzo mnie zdziwiło jednak miejsce na chłodzenie przy Aorus Z490I Ultra, który niby miał mieć całkiem sporo miejsca na cooler w porównaniu do konkurencji. Jenak okazało się, że Noctua NH-L9i wchodzi dosłownie na styk i to w jednej konfiguracji.

 

Co do samej obudowy to jestem zadowolony, szczególnie za pieniądze za jakie ją kupiłem.

Organizacja okablowania poszła dosyć gładko, lecz trochę się nakombinowałem jak pochować zbędne kable. Portów audio postanowiłem nie podłączać, bo nie będą używane.

 

 

QlbFz7p.jpg

 

pbALtmZ.jpg

Edytowane przez DyndaS
  • Like 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

 

Zmuszony złożeniem PC, wróciłem do tematu...

I5 12600, Asrock B660 ITX/AC (jedyna dostępna na naszym rynku), RTX 3060 Ti, SFX-L od Seasonica, Focus 500W i Silverstone ML08.

Chwilowo jest straszny piekarnik i walczę z temperaturami CPU, zobaczymy czy uda się okiełznać. Generalnie nigdy nie miałem ITX'a i zawsze chciałem mieć, teraz już wiem jak to wygląda w praktyce. 

lD7znXk.jpg

iaxdjle.jpg

vSmW2LU.jpg

7m8HPW4.jpg

GXF8QZ7.jpg

Całość siedzi i używana tylko w jednym celu:

Gcs5WGl.jpg

Czekam, aż dojedzie Arctic Freezer 11 LP na procesor i liczę na cud.

Szkoda, że jak idiota zaufałem internetowi i uznałem, że undervolting CPU można robić każdemu procesorowi (no bo przecież ustawienia są), tylko tak na prawdę modele "K" nie dostają wtedy downgradu wydajnościowego :E To by trochę uratowało sytuację z temperaturami. 

Edytowane przez JKm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tej obudowie powinieneś od razu iść w topowe chłodzenie LP, jakaś Noctua czy coś. Ja przy ITX-ie od razu celowałem w rozwiązania wieżowe, właśnie ze względu na takie aukcje, jak masz u siebie. Z reszta, co Ci szkodzi - kup Noctue, przetestuj i najwyżej odeślesz, jak nie spasuje, zamiast iść w półśrodki. Nie będzie Cię męczyć pytanie, czy na Noctua będzie lepiej :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba idzie mocna konkurencja dla SF750tki:

750/850/1000w SFX-L z nową wtyką pod GPU.

 

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie ile realnie może pobierać ITX z a2000 i pentiumem g6400/i3 10300 lub czymś pomiędzy? Mam pico 180w i zastanawiam się czy starczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez problemu.
Pico 180W to jakaś dziwna moc - to jakiś sprawdzony produkt, czy wynalazek?

W grach A2000 + i3 to sto - sto kilkanaście watów poboru, więc jeśli moc tego Pico (+ oczywiście zasilacza) jest prawdziwa, to nie będzie żadnego problemu.

Edytowane przez rzymo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, rzymo napisał:

Bez problemu.
Pico 180W to jakaś dziwna moc - to jakiś sprawdzony produkt, czy wynalazek?

W grach A2000 + i3 to sto - sto kilkanaście watów poboru, więc jeśli moc tego Pico (+ oczywiście zasilacza) jest prawdziwa, to nie będzie żadnego problemu.

Niestety nie wiem. Kupiłem go w 2017 i tak sobie leżał i czekał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lian Li PC-Q21b + Ryzen 5500 @ 4.2/1.1 + GTX1650s @ 1800/0.8

Nieco z ciekawości, czy da radę i niestety wygląda na to, że mission failed - ogólnie za ciepło, do tego zasilacz półpasywny kompletnie się tu nie sprawdza. 
Myślałem, że pozbycie się wentylatorka z k. graficznej i wsadzenie czegoś konkretniejszego (Alpenfohn Wing Boost) pomoże, ale tak średnio bym powiedział...
Wentylator na CPU musiałby dmuchać w stronę zasilacza, do tego w zasilaczu też powinien się obracać cały czas - wtedy jakiś niskomocowy zestaw ma całkiem duże szanse być cichym, nawet pod obciążeniem ;)
 

iPaiq4e.jpg

 

HZTNNBx.jpg

 

pTtMosg.jpg

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, wszystkim. Składam dla córki komputer, taki bardziej budżetowy, części używane i powystawowe.

Kupiłem zdekompletowaną Silverstone Obudowa Lucid SST-LD03B. Nie ma bocznych ścianek demontowanych ze szkła (będę coś dorabiał, improwizował) i brak wiatraków, wewnątrz górnego i dolnego. 

Pomału kompletuje części:

Płyta GIGABYTE B450 AORUS PRO WIFI MINI ITX

Na niej chłodzenie BE QUIET PURE ROCK 2

Grafika będzie ASUS TUF GTX 1660 SUPER

Zasilacz Sharkoon SFX 500W, który ma:

  • PCI-E 2.0 6+2 (8) pin - 2
  • MOLEX 4-pin - 2
  • SATA - 4
  • CPU -  1
  • EPS12V 20+4 (24) pin - 1

Pytanie, jakie wiatraki zamontować na tej obudowie na dole i górze i jak to wszystko połączyć. 

takie wentylatory na góra i dół: https://allegro.pl/oferta/wentylator-silentiumpc-sigma-hp-corona-rgb-8967053427

i przez kontroler: https://allegro.pl/oferta/silentiumpc-nano-reset-argb-kit-spc279-11559653241

Czy jakieś mocniejsze wiatraki, szybciej obracające się?

I dwa w którą stronę montować chłodzenie procesora i wiatraki góra dół?

Dziękuję za porady, a pewnie jak będę coś kombinował z tym szkłem to mam pomyśleć od razu o jakiś otworach w szkle w ściance na wysokości wentylatorów grafiki, czy raczej to już będzie zbędne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o kwestie zasilenia ITXa. Lepiej zasilacz laptopowy + pico czy może coś takiego:
https://www.morele.net/zasilacz-seasonic-300w-ssp-300sub-6015700/?gclid=CjwKCAjwzNOaBhAcEiwAD7Tb6LUHbSyq74AxlduDuqcpbQK2o3dNBYSHkGp8sZlAKSTWJufDZLQa_xoCPSMQAvD_BwE

Czy może jeszcze coś innego/lepszego/tanszego?

Komputer będzie ultra mały ale przestrzeń na pico które posiadam spokojnie pomieściłaby tez tego FLEX'a. Jedyna różnica to cena (~150 vs 300PLN).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, D3Fcon napisał:

Mam pytanie o kwestie zasilenia ITXa. Lepiej zasilacz laptopowy + pico czy może coś takiego:
https://www.morele.net/zasilacz-seasonic-300w-ssp-300sub-6015700/?gclid=CjwKCAjwzNOaBhAcEiwAD7Tb6LUHbSyq74AxlduDuqcpbQK2o3dNBYSHkGp8sZlAKSTWJufDZLQa_xoCPSMQAvD_BwE

Czy może jeszcze coś innego/lepszego/tanszego?

Komputer będzie ultra mały ale przestrzeń na pico które posiadam spokojnie pomieściłaby tez tego FLEX'a. Jedyna różnica to cena (~150 vs 300PLN).

Druga różnica, to że tutaj masz wentylator 40mm którego kultury pracy nie znamy, a PICO + zasilacz z laptopa (nie korzystałem, więc nie wiem jak się sprawdza) jest raczej pasywny - chyba, że na ciszy w ogóle Ci nie zależy, to argument nieistotny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wentylki 40mm w postaci Noctua A4x20 są ok (standardowy mod w przypadku większości zasilaczy 1U/flex), niemniej zasilacz kostka/brick + pico wsadzane w gniadzo ATX zawsze będzie cichszym rozwiązaniem.

I jak już to oczywiście SSP-300SUG, a nie B na końcu (G = gold; B = bronze) - zasilacz b. sprawny, prawie spełnia normę 80+ platinum, tak do ~100 watów śmiało może śmigać bez żadnego chłodzenia...

 

Edytowane przez rzymo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.10.2022 o 11:06, rzymo napisał:

Nieco z ciekawości, czy da radę i niestety wygląda na to, że mission failed - ogólnie za ciepło, do tego zasilacz półpasywny kompletnie się tu nie sprawdza. 

SF450 chodzi pasywnie, jak jest skierowany wylotem powietrza do góry. W obudowie Node 202 w pozycji poziomejj nawet w idle się włączał, z kolei w pozycji wertykalnej (wylot na górę) włączał się tylko po większym obciążeniu. SF600 w pozycji wylotem w górę trzeba obciążyć ponad 300W, aby po kilku minutach wentylator się włączył.

Edytowane przez wamak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, rzymo napisał:

Wentylki 40mm w postaci Noctua A4x20 są ok (standardowy mod w przypadku większości zasilaczy 1U/flex), niemniej zasilacz kostka/brick + pico wsadzane w gniadzo ATX zawsze będzie cichszym rozwiązaniem.

I jak już to oczywiście SSP-300SUG, a nie B na końcu (G = gold; B = bronze) - zasilacz b. sprawny, prawie spełnia normę 80+ platinum, tak do ~100 watów śmiało może śmigać bez żadnego chłodzenia...

 

Z tego co widziałem to wersja gold nie działa w pasywie a wersja bronze tak. No i oczywiście SUB bez problemu dostepny w PL a SUG nigdzie nie widziałem ale rozważam też 250W FLEXGURU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym małym Seasonikiem w wersji brąz/półpasywnej musisz uważać - sporo egzemplarzy lubi co jakis czas rozpędzać wentylator, bo tak (nawet przy naprawdę niewielkim obciążeniu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.10.2022 o 16:38, wamak napisał:

SF450 chodzi pasywnie, jak jest skierowany wylotem powietrza do góry (...)

Zasilacz swoją drogą, chodzi też o przepływ powietrza w okolicy procesora. Jak zamiast SF450 wsadziłem BQ 300W, to już w idle 8-9 stopni mniej na CPU :)
Teraz uskuteczniam nieco większą obudowę - Jonsbo C2 - i tutaj sprawa wygląda lepiej. Dolny wentylator 120mm wieje trochę w kartę graficzną, ale także bezpośrednio na zasilacz i w okolice CPU. Wygląda na to, że będę w stanie w sensowny i przede wszystkim cichy sposób schłodzić zestaw Ryż 5500 + RX6600 (oczywiście po uv).
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.10.2022 o 21:43, rzymo napisał:

Z tym małym Seasonikiem w wersji brąz/półpasywnej musisz uważać - sporo egzemplarzy lubi co jakis czas rozpędzać wentylator, bo tak (nawet przy naprawdę niewielkim obciążeniu).

Niestety zasilacz flex okazał się za głośny. Jednak pozostanę przy pico.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana obudowy u siostrzenicy z Chopin na B1 mesh 

Wentylator obudowy podmieniony na noiseblocker pc-p 80 mm.  Zrobiło się chłodniej, procesor to 2200G lub 2400G.

1.jpg

Edytowane przez Unnilhexium
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Unnilhexium napisał:

Zmiana obudowy u siostrzenicy z Chopin na B1 mesh 

Wentylator obudowy podmieniony na noiseblocker pc-p 80 mm.  Zrobiło się chłodniej, procesor to 2200G lub 2400G.

 

Jak oceniasz głośność tych inwinowych zasilaczy? Jest ok czy lipa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spodziewałem się że będą głośniejsze, jednak nie jest tak źle przynajmniej dla mnie.

Edytowane przez Unnilhexium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...