Skocz do zawartości
TheLoloPC

Temat zbiorczy : galerie użytkowników którzy mają itxy oraz nowości itd.

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, Doamdor napisał:

Jak nie korzystasz z treści 4K, to Haswell ze swoim iGPU wystarcza.

Wiesz co, to raczej tak z myślą, aby coś zmienić... i jak nie teraz, to kiedy.

Ram miałem. Płyty raczej tańsze niż teraz nie będą, a zresztą już coraz mniej promocji, bo gdzie teraz nówkę bardzo dobrego Z490 itx kupisz za te ponad 500 zł? Procesory z tego pułapu cenowego jakiś spektakularnych spadków nie zaliczą w najbliższych latach, a w każdym razie nie od tej ceny po jakich je nabyłem. Teraz to już kwestia bardziej przypadku czy mi zostanie 10300 czy 11400.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Obudowa UNYKAch UK 1007 przyszła i porobiłem trochę testów zasialcza na szybko. Obciążałem aida64 używając stability test zaznaczając wszystko dla jak największego obciążenia. Aczkolwiek nie wiem jak dobry jest to test w tym celu, lecz nic innego na szybko nie przyszło mi na myśl.

Platforma testowa:

I3-10300 

Aorus Z490I Ultra

Corsair DDR4 2x8GB defalut (zapomniałem ustawić XMP).

Wnętrze zasilacza:

MgRbclx.jpg

12V:

IDLE: 12,35-12,40V 

STRESS: 12,07-12,12V

5V:

IDLE: 4,96

STRESS: 5,03

3,3V:

IDLE: 3,37V

STRESS: 3,32V

Jak źle lub dobrze to jest, to nie wiem, ale w normie.

Napięcie wentylatora w totalnym IDLE bez obciążenia, to 6,36V, a więc idealnie pod NF-A4x10 FLX, którego napięcie startowe wynosi właśnie te 6,3V

Sama obudowa konstrukcyjnie widać, że pod wieloma względami kopia InWin. Zarówno obudowa jak i zasilacz.

Kupiłem niby NF-A4x10 PWM, ale może lepiej będzie zwrócić i kupić FLX. Muszę pomyśleć. Aczkolwiek mam myśl na moda aby wsadzić NF-A4x20 12V PWM.

Zostaję finalnie z i3 10300, bo 11400 się sprzedał. No i może lepiej, bo 10300 w zupełności wystarczy.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Koncept podobny ale zasilacz inny ...

Nie zafoliowany jak w InWinie. Widze tez ze inne PCB ... Wiatraczek tez.

To nie to samo. Obudowa jakby wierna kopia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mody zostały poczynione.

Wentylator zasilacza wymieniony.

Została wycięta bezsensowna kratka pod wentylatorem zasilacza. Ogranicza ona znacznie przepływ powietrza oraz jednocześnie zwiększa generowany hałas.

Przerobiony mały mało użyteczny filtr demciflexa, tak aby pasował w miejsce wyciętej kratki. Pomimo przeróbek ma dużą sztywność.

Idealnie nie wyszło, ale jak na posiadane narzędzia oraz czas jaki temu poświęciłem, to jest ok :P

aPVAMnp.jpg

K2LoY3j.jpg

Ycj9i8z.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć zajawkowicze,
Mam szybkie pytanie - czy znajdę jakiś masowo produkowany model obudowy, wspierający format zasilacza SFX z sensowym układem w środku?
Co mam na myśli - chce po prostu wpakować tam PCta do grania ale niespecjalnie zależy mi na temperaturach i głośności. Musi to wspierać dwuslotowe GPU do ~250mm. Fajnie gdyby zasilacz był bezpośrednio nad CPU, żeby wyciągać nagrzane powietrze. Nie zależy mi na materiałach i wyglądzie.

Na początku myślałem o SS Sugo, ale wersja ATX i SFX niczym się nie różni a w tym drugim jest strasznie dużo zmarnowanego miejsca.

Cena max 500 zł (bez zasilacza), znajdzie się coś?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Przy wentylatorze pomimo wersji PWM zastosowałem adapter NA-AC2. 

U3QTIIz.jpg

Musiałem go oczywiście przerobić, aby wsadzić wtyczkę 4-pin. Trzeba było też podmienić piny ze względu na odwrotną polaryzację.

Napięcie startowe wersji FLX to 6,3V, a więc 6,36V z zasilacza by wystarczyło do jego startu wraz z jednostką. Jednak co ciekawe napięcie startowe wersji PWM to raptem 4,6V

Zostawiłem wersję PWM, bo taką wstępnie kupiłem, a w razie czego daje mi elastyczność na przyszłość.

W idle obroty są moim zdaniem bardzo dobrze wyważone. Słychać minimalny szum, a więc złoty środek pomiędzy kulturą pracy, a wydajnością chłodzenia. Nie ma tu żadnego skakania RPM jak to było wspomniane przy InWin Chopin.

Trzeba bardzo uważać jednak przy tej obudowie na wysokość ram. Panel jest tak dziwnie na środku wyprofilowany, że niestety montując i demontując panel napieram na ram. Nakleiłem 2 paski czarnej taśmy materiałowej, aby nie porysować radiatora jednego modułu. Całe szczęście jednak wchodzi, bo miałem co do tego spore obawy.

Bardzo mnie zdziwiło jednak miejsce na chłodzenie przy Aorus Z490I Ultra, który niby miał mieć całkiem sporo miejsca na cooler w porównaniu do konkurencji. Jenak okazało się, że Noctua NH-L9i wchodzi dosłownie na styk i to w jednej konfiguracji.

Co do samej obudowy to jestem zadowolony, szczególnie za pieniądze za jakie ją kupiłem.

Organizacja okablowania poszła dosyć gładko, lecz trochę się nakombinowałem jak pochować zbędne kable. Portów audio postanowiłem nie podłączać, bo nie będą używane.

QlbFz7p.jpg

pbALtmZ.jpg

Edytowane przez DyndaS
  • Like 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zmuszony złożeniem PC, wróciłem do tematu...

I5 12600, Asrock B660 ITX/AC (jedyna dostępna na naszym rynku), RTX 3060 Ti, SFX-L od Seasonica, Focus 500W i Silverstone ML08.

Chwilowo jest straszny piekarnik i walczę z temperaturami CPU, zobaczymy czy uda się okiełznać. Generalnie nigdy nie miałem ITX'a i zawsze chciałem mieć, teraz już wiem jak to wygląda w praktyce. 

lD7znXk.jpg

iaxdjle.jpg

vSmW2LU.jpg

7m8HPW4.jpg

GXF8QZ7.jpg

Całość siedzi i używana tylko w jednym celu:

Gcs5WGl.jpg

Czekam, aż dojedzie Arctic Freezer 11 LP na procesor i liczę na cud.

Szkoda, że jak idiota zaufałem internetowi i uznałem, że undervolting CPU można robić każdemu procesorowi (no bo przecież ustawienia są), tylko tak na prawdę modele "K" nie dostają wtedy downgradu wydajnościowego :E To by trochę uratowało sytuację z temperaturami. 

Edytowane przez JKm.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi