Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

azgan

NVIDIA GeForce GTX 9x0, 980Ti, Titan X - Maxwell

Rekomendowane odpowiedzi

Wygląda na to, że z napięciem nasze karty skalują się naprawdę symbolicznie.

 

1.23 vs 1.262v i róznica na poziomie 8-12mhz max na rdzeniu.

Raczej wychodzenie ponad 1.2 -1.25v w codziennym użytku jest totalnie bez sensu.

Nieco więcej zapewne zyskają karty z gorszym asiciem.

 

Bios 1570/1988mhz 1.231v (wyłaczony boost) dla śmiałków z kartami Gigabyte - nie powinien nikomu zaszkodzić :

 

 

Mój link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pitolicie na 780gtx zmiana pasty na mx-2 dała 4stopnie, w przypadku 980gtx 1-2stopnie. Mniejszy rdzeń i mniejsze tdp zrobiło swoje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla 1 stopnia to mnie by się nawet nie chciało szukać tubki z pastą, o rozberaniu karty nie wspominając :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pitolicie na 780gtx zmiana pasty na mx-2 dała 4stopnie, w przypadku 980gtx 1-2stopnie. Mniejszy rdzeń i mniejsze tdp zrobiło swoje.

Dokładnie

Ja zmieniałem pastę na MX-2 na karcie Gigabyte R9 280X i temperatury również spadły o 4C względem seryjnie stosowanej pasty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie

Ja zmieniałem pastę na MX-2 na karcie Gigabyte R9 280X i temperatury również spadły o 4C względem seryjnie stosowanej pasty.

 

A ja zmieniałem na dokładnie takiej samej tylko 7970 wf3 się zwała i nic to nie dało, karta chciała dalej odlecieć z kompa i takie same temperatury :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei na swoim staruszku GTX460 od nowości miałem 60 stopni po 4 latach temperatura nieco wzrosła ponad 70 na tych samych taktach a po nałożeniu świeżego Zalmana STG 2 spadła poniżej 60 około 56 stopni. Myślę, że wymiana pasty ma sens ale po kilku latach jak by stara już zaschła i straciła swoje właściwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam zmieniałem paste na 670gtx od asusa na MX-4 nawet podkładałem podkładki pod śruby i efekt żaden. To samo na 570gtx referencie, może i było 1 - 2*C mniej, ale to dlatego, że była pustynia między podstawą a czapką ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem świeżo po wymianie pasty na mojej karcioszce z sygnaturki i powiem szczerze 4-5C w dół także warto. MSI ma plombę, ale można ją tak zdjąć żeby później ładnie przykleić z powrotem. Karta z czerwca tego roku więc pasta stara nie była(zmieniłem na Gelida).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, jak pozrywasz hologramy to dupa blada. W serwisie na kontroli dopatrzą się najmniejszego szczegółu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plomba to nie problem trzeba bardziej uważać na śrubki żeby nie zostawić śladu. Tak czy siak jest efekt, bo np. w FC3 miałem po godzinie gry w okolicach 76C, a teraz 70C (OC1006\1600 vbios oryginalny). Każdy spadek temp cieszy i co najważniejsze między prockiem, a karcioszką nie ma dużej różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak serwis MSI to postrzega, ale serwis gigabyte'a nie patrzy na takie coś, sam nawet mając kartę od GB dokładnie r9 290 odkręcałem wentylator chyba ze 4- 5 razy(nie pytajcie czemu :E) a że miałem wkrętak jaki miałem nawet laik by sie pokapował że było rozkręcane. Wysłałem na serwis, wróciła z wymienionym ;) Nawet były przypadki, że były inne śruby na chłodzeniu pomontowane a gigabyte i tak gwarancje uznawał :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy na kogo się trafi po drugiej stronie, bo jak wiadomo są ludzie i ludziska.

Teraz kusi mnie oskalpowanie procka, bo coś czuje, że przy zastosowaniu Coolaba Ultra pod czapką tempy troszkę by spadły. Pięć oczek w dół już by mnie strasznie uszczęśliwiło tyle, że tu po takim zabiegu można się z gwarą pożegnać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja, ale serwis gigabyte'a jest "lajtowy", nie to co MSI i asus, plomby na śrubkach i nic przy karcie robić nie wolno.... Wszyscy tak narzekali na gigabyte'a a to właśnie oni mają moim zdaniem najlepszy serwis drugi po EVGA ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to prawda z tymi plombami to przegięcie, ale pomijając 970\980(bo tych nie słyszałem) to gigabyte ma głośne chłodzenie w porównaniu do MSI i dlatego wybrałem tą stajnię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od dawna można edytować bios w gb i je uciszyć ;)

 

 

Poza tym niby ma wyjść oficjalny poprawiony bios...

No ale co kto lubi.

Poza plombą i częstym piszczeniem cewek to całkiem udane karty wypuściło Msi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co chcesz zmieniać pastę? Niewiele Ci to da. MSI ma dobre chłodzenie zresztą nie słyszałem jeszcze żeby ktoś miał problemy z zbyt wysokimi temperaturami na GTX9x0. Jaki jest tego sens?

Po to,ze ktos zmienil na IC Diamond i tempy spadly o 5 st C ;)

Nie mowie teraz, ale za pol roku ta oryginalna pasta zeschnie sie i tempy podskocza o 3-4 st C minimum.Mialem wczesniej karty MSI i niestety tak sie wlasnie dzieje.

 

W takim razie po co ta plomba na śrubce, mamy się nią nie przejmować i zedrzeć podczas odkręcania ?

Chyba,zeby odstraszyc nie nieznajacych sie zbytnio amatorow.

 

Ja tam już past nie zmieniam na kartach i tak, nie ma to najmniejszego sensu. Kiedyś fakt, był skruszały glut albo guma przez którą chłodzenie było ciężko oderwać. Kilka ostatnich kart przesmarowałem MX-2/GC Extreme i nie dało to jakichkolwiek efektów.

Wlasnie gosc na OCUK przeprowadzil testy i temperatura spadla, jak pisalem wyzej, okolo 5 st C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to prawda z tymi plombami to przegięcie, ale pomijając 970\980(bo tych nie słyszałem) to gigabyte ma głośne chłodzenie w porównaniu do MSI i dlatego wybrałem tą stajnię.

Wcale głośne nie jest, ale to zależy od uszu, ja swojej w idle nie słyszę, dysk talerzowy ją zagłusza.

 

Fakt MSi fajnie udały sie te 970-tki, ale ten TFV wygląda mi na tandetę, TFIV o niebo lepszy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja, ale serwis gigabyte'a jest "lajtowy", nie to co MSI i asus, plomby na śrubkach i nic przy karcie robić nie wolno.... Wszyscy tak narzekali na gigabyte'a a to właśnie oni mają moim zdaniem najlepszy serwis drugi po EVGA ;)

Co do Asusa si ezgodze, tam nawet bym nie probowal srubokreta wlozyc w srube :P

Ale MSI raczej lagodnie podchodzi do reklamacji, bynamjniej w UK.

 

Wcale głośne nie jest, ale to zależy od uszu, ja swojej w idle nie słyszę, dysk talerzowy ją zagłusza.

 

Fakt MSi fajnie udały sie te 970-tki, ale ten TFV wygląda mi na tandetę, TFIV o niebo lepszy ;)

Glosnosc to pojecie wzgledne, dla mnie gigabyte to suszarka, dla innych spoko.Mialem Srtixa 970 i wierz mi lub nie bylo dla mnie za glosno.

TwinFroz V faktycznie zalatuje z wygladu tandeta, ale za to jest sporo wydajniesze od IV ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcale głośne nie jest, ale to zależy od uszu, ja swojej w idle nie słyszę, dysk talerzowy ją zagłusza.

Na 780 jest różnica pod obciążenie i to znaczna, ale zgodzę się z tym, że talerzowiec dużo zagłusza tylko gorzej jak się go nie ma w budzie. Mam kuku na punkcie ciszy także starannie wszystko dobieram. Generalnie MSI jest OK tylko cewki i buczenie to spory minus tych kart. Moja w grach lekko buczy, ale w syntetykach to daje koncert.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TwinFroz V faktycznie zalatuje z wygladu tandeta, ale za to jest sporo wydajniesze od IV ;)

To prawda tandeta jak nic pod względem wyglądu(980-i już całkiem), a w dodatku mi nie pasują te czerwone wstawki(bazuje na czarno - niebieskim), ale na wentylach są chyba najcichszymi kartami jeśli się nie trafi na jakąś piszczałkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Asusa si ezgodze, tam nawet bym nie probowal srubokreta wlozyc w srube :P

Ale MSI raczej lagodnie podchodzi do reklamacji, bynamjniej w UK.

 

 

Glosnosc to pojecie wzgledne, dla mnie gigabyte to suszarka, dla innych spoko.Mialem Srtixa 970 i wierz mi lub nie bylo dla mnie za glosno.

TwinFroz V faktycznie zalatuje z wygladu tandeta, ale za to jest sporo wydajniesze od IV ;)

Być może się pomyliłem co do serwisu msi nie wiem nie korzystałem jedynie z suchych opinii, ale i tak jest ta plomba na śrubce i tak więc trochę już "rygor zaostrzony" :P

 

Wierzę, był jakiś filmik nawet porównywali głośność kart i się zdziwiłem, że asus taki głośny, za to msi rewelacja pod względem kultury pracy. Ten dźwięk wentyli na asusie był podobny pod względem hałasu do GB, lecz na gigaby'cie mamy takie jakby mielenie na wysokim rpm pod obciążeniem, za to na asusie dźwięk był raczej równomierny. Mnie tam hałas karty nie przeszkadza, naprawdę zdziwiłem się że te trzy wentylki na 1600rpm moga byc tak ciche w idle. Poprzednio miałem 290 również gigabyte'a i to dopiero była tandeta(mówię o wentylatorach), w pulpicie 900rpm, ale powyżej 1000 było je już słychać. Z resztą mając nawet te dwie karty w rękach, 970 z nowym chłodzeniem wf3x jest 100 razy lepiej wykonane. Wentylatory dobrze siedzą i widac, że są solidne, w poprzednim wf3x bałem się chwycić pewniej bo myslałem że je połamę a wystarczyło tylko lekko podnieść wentyl do góry a już odchodził od podstawy. GB wziął się do roboty teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miniaturowa wersja gigusia dostępna już na allegro GTX970

może jest dostępna już w innych sklepach, chętnie zobaczył bym testy tego maleństwa.

 

gigabyte_970_sff_5.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mowie teraz, ale za pol roku ta oryginalna pasta zeschnie sie i tempy podskocza o 3-4 st C minimum.Mialem wczesniej karty MSI i niestety tak sie wlasnie dzieje.

 

 

W przypadku karty półpasywnej jest trochę nielogiczne to co piszesz ;) W MSI wentylator się włącza przy 62*C, przy Asusie ludzie pisali, że jest to chyba 65*C. Zawsze Ci do tej temperatury dobije. Grając z Vsynciem u mnie karta ma z reguły 63-65*C, przy mniejszym obciążeniu chwilowym (np. przerywnik filmowy) karta potrafi wejść w pasyw.

 

To samo się tyczy referentów od NV i ATI (290), tam chłodzenie jest sterowane targetem temperaturowym i tak jak ATI zawsze chodzi z 94*C tak NV stara się utrzymywać 80*C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten mały giguś ma świetny stosunek mocy na cm2 ;)

 

Do małej budki jak znalazł. Ciekawe jak z hałasem i czy to się kręci?

Miejsca na sensowna sekcję zasilania to tak za bardzo nie ma ;)

 

 

Fajnie było by mieć moc tytana w takiej małej popierdółce. Do itx jak znalazł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
    • Witam Proszę o ocenę zestawu do grania w 1440p i ewentualne propozycje zmian, chciałabym żeby wszystko zamknęło się w 7tys. Preferuję połączenie Intel/Nvidia, najlepiej jak najmniej RGB, dyski już posiadam (2 SSD Sata). Procesor i5 14600KF Karta Gigabyte GeForce RTX 4070 Super Windforce OC 12GB Płyta główna MSI B760 Gaming Plus WIFI lub MSI MAG B760 Tomahawk WIFI (wcześniej rozważałam również Gigabyte B760 Gaming X AX) Zasilacz Seasonic Focus GX - 750W Lexar Ares RGB 32GB 6400MHz CL32 Obudowa Genesis Irid 505F Z chłodzeniem mam problem, ponieważ chciałam zakupić Deepcool'a AK620, jednak nie jest dostępny w sklepie komputronika (sklep wybrałam ze względu możliwości odbioru komputera w moim mieście). Niestety ten ma dość ograniczony wybór chłodzeń. Tak samo jak widać mocno zastanawiam się nad płytą główną, jestem otwarta na propozycje.
    • https://www.rtings.com/monitor/learn/research/vrr-flicker  
    • Ja czego nie rozumiem? No ja rozumiem jaka jest różnica pomiędzy odbiornikiem prądu a generatorem. Z tego co widzę hybrydy się zgłasza. Czy Ci się to podoba czy nie. To nie jest offgrid.  Tak samo jak magazyn energii. Mimo iż ludzie używają je wewnątrz domu, to muszą być zgłaszane.  To że chińczyk mówi, że falownik nie wysyła nadmiaru energii poza sieć nie ma żadnego znaczenia jeśli podepniesz to do sieci.  Czy na rondo nie ma liczników? Na enmasz umowy tam z energetyka? Nie da się zamontować normalnej instalacji? Co powiedział Ci dostawca prądu? Jeśli sąsiada z działki wywali choćby radio na drugi tydzień po montażu Twojego lewego PV, to spodziewaj się problemów.  Jak udowodnił aż że Twój chiński szajs jest przekozak wówczas? Będziesz miał na to jakieś papiery?  Ze specyfiki pracy jaką oczekujesz. Ta sama zasada działania Cię interesuje. Będziesz szukał paneli gruntowych? A czym różnią się takie od paneli dachowych albo balkonowych? Zestaw balkonowy to jest to co szukać powinieneś. Bo zestawów RODo nie robi a raczej?  Zacznijmy od tego, że zacząłeś od złej strony, bo zamiast falownika i budowania hybrydy, podpina się takie rzeczy prosto w panele. Pompa na prąd stały o szerokim napięciu działania pyrka sobie jak ma napięcie i tyle. 
    • 40 powinno na górkę styknąć. I to na luzie jako dodatkowe.  Ewentualnie powinieneś pomyśleć nad jakimiś listwami przypodlogowymi z systemem dowolnego dodawania gniazdek.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...