Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

azgan

NVIDIA GeForce GTX 9x0, 980Ti, Titan X - Maxwell

Rekomendowane odpowiedzi

Moja 780-a 81% bez zmiany voltów +130Mhz rdzeń stabilne, kumpel(ta sama grafa) 72% +180Mhz na rdzeniu pełen stabil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomcat- tak teraz patrzę na Twoją stopkę; grafikę masz zwodowaną (wg stopki nie)? Jakie masz temperatury na tym układzie?

 

Jeszcze nie. Znajomy zwodował g1 blokiem uniwersalnych i ma podobno 44 stopnie max.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestań bzdury pisać bo słabo się robi . Moja classified 780 ma 68% i nie płacze a kręci się też dobrze.

http://www.3dmark.com/3dm/4905486

1316Mhz

 

 

Ja mialem asic 72% i robilem prawie 1340Mhzna moim lightningu

 

Z reszta kto tu placze,ja zacytowalem tylko to co jest napisane na oficialnym forum posiadaczy kart classified.Tzn ze oni tez bzdury wypisuja wspominajac o wyzszym asic?No tak wszyszyscy sie myla... :E Jest to 3-cia 980-tka jaka mialem okazje miec ,wiec pisze to z wlasnych obserwacji.Te z nizszym asicem wprost z pudelka boostuja nizej,tzn to co musza boostuje kazda ale mowie o tym extra.

Nie wiem za bardzo w czym tu bzdure widzisz,nie ma to jak sobie potrolic dla jednego posta extra ktory nic nie wnosci do watku posiadaczy kart z seri 900 ;) ;) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie. Znajomy zwodował g1 blokiem uniwersalnych i ma podobno 44 stopnie max.

 

 

Te uniwersalne bloczki to fajna sprawa, pytanie tylko co z sekcjami zasilania i pamięciami. Przecież to musi być jakoś chłodzone. Małe radiatorki dają radę schłodzić takie rzeczy? :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie. Znajomy zwodował g1 blokiem uniwersalnych i ma podobno 44 stopnie max.

A odczul jakas roznice pomijajac tempy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te uniwersalne bloczki to fajna sprawa, pytanie tylko co z sekcjami zasilania i pamięciami. Przecież to musi być jakoś chłodzone. Małe radiatorki dają radę schłodzić takie rzeczy? :hmm:

Masz na mysli takiego typu jak Kraken G10?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej uniwersalny bloczek od EK :] Pytanie jest co kolega Tomcata zamontował na swojej grafie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej uniwersalny bloczek od EK :] Pytanie jest co kolega Tomcata zamontował na swojej grafie ;)

Ok :E Tak suma sumarum to nie wiem czy zwodowanie maxwella daje jaki kolwiek plus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok :E Tak suma sumarum to nie wiem czy zwodowanie maxwella daje jaki kolwiek plus

 

estetyczny - i już masz jeden :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

estetyczny - i już masz jeden :D

u mnie np przy wentylach na 5 i 7v w budzie po 2h granai robi się w budzie gorąco.

 

Przy grafice zwodowanej i chłodnciach w dolnej komorze mi to nie grozi.

 

Na pewno u mnie będzie ciszej, ale poza niższą temperaturą na gpu to obecnie wc już wiele nie daje.

Różnica to była np na referencyjnym gtx 260 i 480ce ;)

 

Bardziej uniwersalny bloczek od EK :] Pytanie jest co kolega Tomcata zamontował na swojej grafie ;)

wrzucałem fotę blok na rdzeń od ek i radiator home made na sekcji.

 

Sam mam podobny zestaw i też tak karta skończy. Fullc overy moze wyglądają lepiej ale nie lubię jednorazówek. Od 10 lat mam raptem drugi blok na gpu, a kart sie juz trochę przewineło prze kompa (był okres,ze 2-3 modele w ciągu roku)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

estetyczny - i już masz jeden :D

No tak :lol2:

 

u mnie np przy wentylach na 5 i 7v w budzie po 2h granai robi się w budzie gorąco.

 

Przy grafice zwodowanej i chłodnciach w dolnej komorze mi to nie grozi.

 

Na pewno u mnie będzie ciszej, ale poza niższą temperaturą na gpu to obecnie wc już wiele nie daje.

Różnica to była np na referencyjnym gtx 260 i 480ce ;)

 

 

wrzucałem fotę blok na rdzeń od ek i radiator home made na sekcji.

 

Sam mam podobny zestaw i też tak karta skończy. Fullc overy moze wyglądają lepiej ale nie lubię jednorazówek. Od 10 lat mam raptem drugi blok na gpu, a kart sie juz trochę przewineło prze kompa (był okres,ze 2-3 modele w ciągu roku)

 

Mi lezy w szafie g10 i sam nie wiem czy warto go zakladac.Jesli chodzi o estetyke krakena to szalu raczej nie ma :E

Wiec chyba sesu brak,narazie testowalem tylko stabilnosc gpu i duzo grzebalem w biosie wiec nie mialem czasu pograc ale kto wie czy podczas rozgrywki w far cry4 nie bedzie mnie irytowac dzwiek chlodzenia ;)

Wczoraj odziwo wgralem bios od Kingpina i nie zauwazylem zadnej roznicy w wydajnosci.Nic a nic :hmm: nawet nie mam jak napiecia spradzic czy sie podnosci jak uzywam classified overvolting tool.

Ty u siebie masz nie referencyjny bios,a zauwazyles jakies zmiany np w AB?Suwaki poszly wyzej moze?Napiecie tylko miernikiem mozna sprawdzic?Bo gdzies czytalem ze AB nie pokaze nic innego niz na zwyklym standardowym biosie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z reszta kto tu placze,ja zacytowalem tylko to co jest napisane na oficialnym forum posiadaczy kart classified.Tzn ze oni tez bzdury wypisuja wspominajac o wyzszym asic?No tak wszyszyscy sie myla... :E

Dam link

http://www.overclock.net/t/1517316/extract-and-flash-gtx-970-and-980-firmware-nolimits-and-gamestable

Ono takie oficjalne :kupa:

Szkoda nawet komentować co wypisujesz.

 

 

Jeszcze nie. Znajomy zwodował g1 blokiem uniwersalnych i ma podobno 44 stopnie max.

To kompa trzyma na Syberii albo nie kręci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie - jak u was z piszczącymi cewkami? Jak się czyta po necie to whine jest straszny. Kupiłbym Strixa albo kartę od MSi bo obecnie mam 760 od MSI ale boję się trochę o piszczące cewki. Jest ta karta od Galaxa & OC UK i wychodzi 100zł drożej - w zamian mamy najlepsze OC z 970 i pozbywamy się piszczących cewek:).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie - jak u was z piszczącymi cewkami? Jak się czyta po necie to whine jest straszny. Kupiłbym Strixa albo kartę od MSi bo obecnie mam 760 od MSI ale boję się trochę o piszczące cewki. Jest ta karta od Galaxa & OC UK i wychodzi 100zł drożej - w zamian mamy najlepsze OC z 970 i pozbywamy się piszczących cewek:).

3/4 tego tematu jest o cewkach ;)

W mojej 980 (MSI) tego nie słychać poza sytuacjami z paroma tysiącami fps, ale wtedy też nie jest to jakoś uciążliwe.

Referent 780 piszczał o wiele bardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie zaczynaja juz piszczec przy 100+fps.

na valley bench np.

 

druga sprawa ze mam bardzo niski asic 63%

 

i tak karta bez ruszania napiec dzwiga fc4 na 1430 a z napieciami na 1.25 na 1500

 

zastanawiam sie czy jej przez te cewki nie odeslac.

szkoda mi tylko tego ze od strzala pamieci ida w fc4 na 2000mhz . nawet mysle ze wyzej by poszly

 

model to gigabyte g1. a podobno gigabyte selekcjonuje chipy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Selekcjonuje karty, na takie ktore dzialaja i na te ktore nie dzialaja :) Bajki, bajeczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To kompa trzyma na Syberii albo nie kręci.

 

Przecież to całkiem realne- moja 670ka po co miała amx 45-46 stopni,a grzeje się pdobnie do 970ki po o/c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

I znow kolejjny przyklad ze strony ktora mi podales:"Likewise if you have a low ASIC, your card won't suddenly start performing like a high ASIC card. "

 

No cos w tym musi byc:)

Hmm czyli wychodzi na to ze asic ma znaczenie jednak :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie zaczynaja juz piszczec przy 100+fps.

na valley bench np.

 

druga sprawa ze mam bardzo niski asic 63%

 

i tak karta bez ruszania napiec dzwiga fc4 na 1430 a z napieciami na 1.25 na 1500

 

zastanawiam sie czy jej przez te cewki nie odeslac.

szkoda mi tylko tego ze od strzala pamieci ida w fc4 na 2000mhz . nawet mysle ze wyzej by poszly

 

model to gigabyte g1. a podobno gigabyte selekcjonuje chipy :D

 

Czyli to chwyt markietingowy gigusia :E :E oj nie ladnie ludzi w butelke nabijac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja o tym nawet nie wiedzialem.

tak czy siak piszczy ale dylemat mam spory.

 

bo arty na FC4 zaczynaja sie od okolo 8050 w zwyz

8050 jeszcze trzeba mocno sie wpatrywac zeby wylapac art.

 

na 8025 zero art.

 

 

z kolei rdzen kreci sie slabo. bo powyzej 1500 trzeba dac 1,25. nie znam jeszcze maxa ale na pewno nie wiecej niz 1530 bo juz wtedy wywala w fc4 sterownik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I znow kolejjny przyklad ze strony ktora mi podales:"Likewise if you have a low ASIC, your card won't suddenly start performing like a high ASIC card. "

 

No cos w tym musi byc:)

Hmm czyli wychodzi na to ze asic ma znaczenie jednak :E

Zrozum w końcu że jak ruszasz napięcia do ASIC nic nie daje, tylko przy niskich napięciach są różnice.

Tyle razy to było wałkowane nawet w tym temacie i wielu forach ale jak ktoś przyjmuje do wiadomości powoli to takie posty są jak twoje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja o tym nawet nie wiedzialem.

tak czy siak piszczy ale dylemat mam spory.

 

bo arty na FC4 zaczynaja sie od okolo 8050 w zwyz

8050 jeszcze trzeba mocno sie wpatrywac zeby wylapac art.

 

na 8025 zero art.

 

 

z kolei rdzen kreci sie slabo. bo powyzej 1500 trzeba dac 1,25. nie znam jeszcze maxa ale na pewno nie wiecej niz 1530 bo juz wtedy wywala w fc4 sterownik

 

No to nie masz sie nad czym zastanawiac ,tylko oddaj puki mozesz.Skoro piszczy i sie nie kreci dobrze to brak powodow do zatrzymania jej :E

Gigus wyraznie pisze ze robi selekcje jesli chodzi o ich serie G1 Gaming i nawet linus jak robil recke tej karty o tym wspomina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gigus wyraznie pisze ze robi selekcje jesli chodzi o ich serie G1 Gaming i nawet linus jak robil recke tej karty o tym wspomina

 

Jakieś linki ? Chyba ślepy jestem bo nie widzę tej informacji na oficjalnej stronie gigabyte.

 

Jak masz jakieś linki, których nie można umieszczać na forum to na pw bym prosił.

 

Sam stoję przed wyborem gtx 970, zastanawiam sie nad asus strix a gigabyte g1 i bylem zdecydowany na strixa ale w sklepie, z którego chciałem brać nagle zabrakło dlatego teraz poważnie zastanawiam się nad kartą od gigabyte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś linki ? Chyba ślepy jestem bo nie widzę tej informacji na oficjalnej stronie gigabyte.

 

Jak masz jakieś linki, których nie można umieszczać na forum to na pw bym prosił.

 

Sam stoję przed wyborem gtx 970, zastanawiam sie nad asus strix a gigabyte g1 i bylem zdecydowany na strixa ale w sklepie, z którego chciałem brać nagle zabrakło dlatego teraz poważnie zastanawiam się nad kartą od gigabyte.

 

http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=5208#ov

Lub pl

http://www.gigabyte.pl/global/pl/pages/vga_090911_oc/feature.html

 

Czytaj "gpu gauntlet sorting :)

Jasno wynika z ich opisu ze robia selekcje :Up_to_s: :Up_to_s:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Tzn? Jak wbijesz na kogoś profil to nie widać, chyba że jest to jakaś ukryta opcja  ale na swoim widać kolorowo  
    • pewnie że wole niestety kosmici w komputroniku tylko pracują a na to nie mam wpływu tak jak i na to że zasilacz 1600 w jest niedostępny więc bedzie musiał wystarczyć 1300 w tak dokładnie wydaje po to 26 tys by "chapnąć" 2600 i kupic najtańszy tv 55 cali cholera trafił mi sie myśliciel i wizjoner a jak pomógł swoim mądrym postem cholera od teraz moje życie sie zmieni
    • @up Skill to w moim przypadku za dużo powiedziane. RL1 to w dużym stopniu przedsięwzięcie strategiczno-logistyczne, a nie tylko poznawanie movesetu przeciwników. Kluczem do walki z Malenią było ogarnięcie właściwego buildu i taktyki, bo jak chciałem po prostu wszystko wydodge'ować, to miałem poważne problemy z przejściem nawet pierwszej fazy. Dla zainteresowanych:
    • Chce pan tanio i szybko? To ma pan tanio, szybko i ekologicznie   To wyżej to taka robota na boku bo zmieniałem ram z 16 GB na 32 GB i eksmitowałem 5800x3d i na powrót dałem 5700G. Koszt zmiany ramu to jakieś 70 - 80 złotych o ile poprzednie g.skille pójdą za 120  - 130 zł. Tak, te klevvy kupiłem nówki za 101 zł za komplet  Fajnie, że mają czujnik temperatury.   
    • Pewny jesteś nazwy płyty? Według Google to MSI. Co do pytania to raczej nie warto bo praktycznie nic to nie zmieni. Chyba, że o ile dobrze rozumiem, to pamięci z i5 działają na 2666 MHz a z i7 oraz i9 na 2933 MHz. Wtedy za około 200 zł dojdą 4 wątki, trochę szybszy zegar i szybciej działające pamięci.  https://allegro.pl/oferta/procesor-intel-core-i7-10700f-2-90ghz-lga1200-15372094649?utm_medium=afiliacja&utm_source=ctr_2&utm_campaign=a87648d1-a282-4a5a-bbdf-1f1e1cd28cc4&utm_content=4ac103486af9#  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...