Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

azgan

NVIDIA GeForce GTX 9x0, 980Ti, Titan X - Maxwell

Rekomendowane odpowiedzi

Zrozum w końcu że jak ruszasz napięcia do ASIC nic nie daje, tylko przy niskich napięciach są różnice.

Tyle razy to było wałkowane nawet w tym temacie i wielu forach ale jak ktoś przyjmuje do wiadomości powoli to takie posty są jak twoje.

 

:hallucine::hallucine:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie szybkie pytanie -> Core i5-4590 będzie mi ograniczał 970 gtx? Skladam na swieta zestaw pod wiedzmina 3 i nie wiem co dobrac na szybko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie szybkie pytanie -> Core i5-4590 będzie mi ograniczał 970 gtx? Skladam na swieta zestaw pod wiedzmina 3 i nie wiem co dobrac na szybko.

Nie lepiej dołożyć do 4690K i masz na lata do gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej dołożyć do 4690K i masz na lata do gier.

 

No mogę dołożyć, ale czy warto? Jakie wtedy dać mobo, żeby OC dało się robić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że warto, bo wcześniej miałem i5 z "K" wykręconą na 4,5Ghz i w grach nie było żadnej różnicy między i7 tyle, że Ja proca wykorzystuje troszkę do obliczeń i dlatego zmieniłem na i7. Co do mobo to przede wszystkim ile chciałbyś wydać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że warto, bo wcześniej miałem i5 z "K" wykręconą na 4,5Ghz i w grach nie było żadnej różnicy między i7 tyle, że ja proca wykorzystuje troszkę do obliczeń i dlatego zamieniłem na i7. Co do mobo to przede wszystkim ile chciałbyś wydać?

 

 

Potrzebuje tylko RAID-1 bo biore 2 dyski. No i DP, ale HDMI też styknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to nie masz sie nad czym zastanawiac ,tylko oddaj puki mozesz.Skoro piszczy i sie nie kreci dobrze to brak powodow do zatrzymania jej :E

Gigus wyraznie pisze ze robi selekcje jesli chodzi o ich serie G1 Gaming i nawet linus jak robil recke tej karty o tym wspomina

rdzen nie chce sie krecic. ale pamiedzi kreca bdb 2030 to chyba super?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się kręcą na 2100Mhz co daje 8400Mhz, ale to do benchów, w grach nie ma szans.

 

Także jak Tobie lecą na 2030 w FC4 kilka godzin bez artów to ja jestem Święty Walenty z brodą :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1490/1915 z tym, że ja te takty mam w pełni potestowane. Akurat FC4 bardzo mocno "grzeje" maxwella i w innych grach na lajcie idzie 1515Mhz ;) Pamięci też mam zaniżone, mogłoby być więcej ;)

 

Ale wątpię żeby Tobie te 2030 szło sprawnie bez artów, pograj tak z bite 2 godziny w fc4 bez V-sync, niech karta dostanie w palnik :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1490/1915 z tym, że ja te takty mam w pełni potestowane. Akurat FC4 bardzo mocno "grzeje" maxwella i w innych grach na lajcie idzie 1515Mhz ;) Pamięci też mam zaniżone, mogłoby być więcej ;)

 

Ale wątpię żeby Tobie te 2030 szło sprawnie bez artów, pograj tak z bite 2 godziny w fc4 bez V-sync, niech karta dostanie w palnik :)

tak testowałem. 2000 szlo bez zajakniecia na starcie . wiec poszedlem dalej. cale FC przeszedlem na 2000

 

a te 1490 to na jakim napieciu masz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszczy czy bzyczy? Moja pod mocnym obciążeniem i fps-em rzędu 80-90 bzyczy tak intensywnie ale nie jest to pisk. A ty jak masz przy "normalnym" fpsie? Bzyczenie czy piszczenie, bo jak bzyczenie to normalka, ale jak symfonie to już nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jaki maks do i5 2500K ? Obecnie 7870 XT

 

 

masz K,wiec dawaj go na 4.5 i laduj 780/780 ti czy 970

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz K,wiec dawaj go na 4.5 i laduj 780/780 ti czy 970

Czyli podjedzie jeszcze GTX 970, a procesor da radę? W takim układzie pozostaje problem nowej budy, ogarnięcie jakiegoś dobrego chłodzenia, bo póki co, od nowości siedzi na stocku.

 

Dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym mial 2500K to spokojnie bym zapakowal do niego 970-o ile Ci budzet pozwala to najlepsze rozwiazanie.warunek jest jeden-proc musi byc mocno podkrecony.Trzymanie 2500K bec OC to niemal zbrodnia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pakuj 970. Mam właśnie taki zestaw oc 4.6, a przesiadałem się z 470 sli, gigantyczny skok w osiągach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mnie dzisiaj FarCry 4 sprowadził na ziemię. W tej misji gdzie musimy zabijać demony z pomocą tygrysa, ShanGri-La się zwie bodajże sterownik się scrashował. No i w taki sposób z 1490 zrobiło się 1480Mhz na rdzeniu. Nie wiem czy to ta lokacja była tak wymagająca czy może coś innego, nie wiem. Wiem, że podczas normalnego przechadzania się i robienia misji na wyspie mogłem grać po parę godzin, a tu pod koniec tej misji shangri - la bach....

Widac było na oko, że ta lokacja mocniej "grzeje" kartę, także widzicie FC4 jest bardzo dobrym testerem do OC.

 

Dodam, że inne gry typu Metro Last Light, Crysis 3, Bf4 spokojnie chodzą na 1505/15 Mhz na rdzeniu oraz 1490Mhz FC4 ale podczas normalnych lokacji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka postów wyżej koledzy pisali na temat czy do i5 2500k mozna wsadzic karte pokroju 970.A ja sie chciałem spytac czy mając tego procka na 4.6 Mhz bedzie mozna wsadzic 980TI? Bo pewnie taka sie ukaze sądze ze predzej niz pozniej.Pytam sie bo mam tego procka na 4.6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mnie dzisiaj FarCry 4 sprowadził na ziemię. W tej misji gdzie musimy zabijać demony z pomocą tygrysa, ShanGri-La się zwie bodajże sterownik się scrashował. No i w taki sposób z 1490 zrobiło się 1480Mhz na rdzeniu. Nie wiem czy to ta lokacja była tak wymagająca czy może coś innego, nie wiem. Wiem, że podczas normalnego przechadzania się i robienia misji na wyspie mogłem grać po parę godzin, a tu pod koniec tej misji shangri - la bach....

Widac było na oko, że ta lokacja mocniej "grzeje" kartę, także widzicie FC4 jest bardzo dobrym testerem do OC.

 

Dodam, że inne gry typu Metro Last Light, Crysis 3, Bf4 spokojnie chodzą na 1505/15 Mhz na rdzeniu oraz 1490Mhz FC4 ale podczas normalnych lokacji :)

 

toż to różnice mniejsze od 1% i z 5x mniejsze niż błąd pomiaru. chce się Wam tak rzeźbić dla 10-20 MHz? to jak obierać cebulę nożem gamma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Świetne rady, autor tematu gra w 3440x1440, więc jakim cudem warto zmieniać 4070Ti na 4070Ti Super, skoro premiera RTX 5000 jest tak nieodległa ? Zanim braknie mu 12GB VRAM w tej rozdzielczości to będzie premiera RTX 6000. Więc @andriejek69 jak masz zmieniać teraz kartę to albo coś dużo mocniejszego, albo czekaj na nowe RTXy. Chyba, że faktycznie chcesz pograć w Cyberpanka z Path Tracingiem, ale tam nawet 4070Ti Super z 16GB to będzie za mało. Zrobisz ja uważasz, ale osobiście uważam taką zmanię za kompletnie bezsensowną, bo obecna kara Ci wystarczy do tej rozdzielczości, a jak zmieniać to na 4090, żeby faktycznie poczuć różnicę, teraz dostaniesz 10% to wydajności. Jedyna opcja to sprzedaż obecnej karty za dobrą cenę i niewielka dopłata.
    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
    • Witam Proszę o ocenę zestawu do grania w 1440p i ewentualne propozycje zmian, chciałabym żeby wszystko zamknęło się w 7tys. Preferuję połączenie Intel/Nvidia, najlepiej jak najmniej RGB, dyski już posiadam (2 SSD Sata). Procesor i5 14600KF Karta Gigabyte GeForce RTX 4070 Super Windforce OC 12GB Płyta główna MSI B760 Gaming Plus WIFI lub MSI MAG B760 Tomahawk WIFI (wcześniej rozważałam również Gigabyte B760 Gaming X AX) Zasilacz Seasonic Focus GX - 750W Lexar Ares RGB 32GB 6400MHz CL32 Obudowa Genesis Irid 505F Z chłodzeniem mam problem, ponieważ chciałam zakupić Deepcool'a AK620, jednak nie jest dostępny w sklepie komputronika (sklep wybrałam ze względu możliwości odbioru komputera w moim mieście). Niestety ten ma dość ograniczony wybór chłodzeń. Tak samo jak widać mocno zastanawiam się nad płytą główną, jestem otwarta na propozycje.
    • https://www.rtings.com/monitor/learn/research/vrr-flicker  
    • Ja czego nie rozumiem? No ja rozumiem jaka jest różnica pomiędzy odbiornikiem prądu a generatorem. Z tego co widzę hybrydy się zgłasza. Czy Ci się to podoba czy nie. To nie jest offgrid.  Tak samo jak magazyn energii. Mimo iż ludzie używają je wewnątrz domu, to muszą być zgłaszane.  To że chińczyk mówi, że falownik nie wysyła nadmiaru energii poza sieć nie ma żadnego znaczenia jeśli podepniesz to do sieci.  Czy na rondo nie ma liczników? Na enmasz umowy tam z energetyka? Nie da się zamontować normalnej instalacji? Co powiedział Ci dostawca prądu? Jeśli sąsiada z działki wywali choćby radio na drugi tydzień po montażu Twojego lewego PV, to spodziewaj się problemów.  Jak udowodnił aż że Twój chiński szajs jest przekozak wówczas? Będziesz miał na to jakieś papiery?  Ze specyfiki pracy jaką oczekujesz. Ta sama zasada działania Cię interesuje. Będziesz szukał paneli gruntowych? A czym różnią się takie od paneli dachowych albo balkonowych? Zestaw balkonowy to jest to co szukać powinieneś. Bo zestawów RODo nie robi a raczej?  Zacznijmy od tego, że zacząłeś od złej strony, bo zamiast falownika i budowania hybrydy, podpina się takie rzeczy prosto w panele. Pompa na prąd stały o szerokim napięciu działania pyrka sobie jak ma napięcie i tyle. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...