Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

azgan

NVIDIA GeForce GTX 9x0, 980Ti, Titan X - Maxwell

Rekomendowane odpowiedzi

Ciiiii.......

 

Tak z ciekawości, jaki to program działający w tle, który w lewym górnym rogu wyświetla dane dotyczące karty? Dodatkowo, jest to ten sam program , który wyświetla FPS? Pytam, bo za kilka dni dostane swój nowy PC i czymś to trzeba pomierzyć.

Dodatkowo polecacie jakieś inne programy informacyjne, nie tylko o GPU? HWmonitor się nadaje?

 

Tak jak mówiłem, będę miał nowego PC z 970 od ASUSA, mam nadzieję, że to dobry wybór i trafię na spokojne cewki lub prawie niesłyszalne.

One tylko hałasują pod obciążeniem, tak? Zakładając, że gram na słuchawkach są one słyszalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam troche mocniejszy procesor od twojego ale w wiekszosci gier to sie nie przekłada na jakis zysk, tez mam PCI-2.0 wiec mozesz sobie zobaczyc poniżej wyniki mojej konfiguracji z 970-ką po OC

 

ustawienia OC

 

[imgCIACH]http://i.minus.com/iXWOX3tZxTpVE.jpg[/img]

 

UNIGINE VALLEY (Extreme HD preset)

 

[imgCIACH]http://i.minus.com/igHmuEkACANLJ.png[/img]

 

3DMARK Firestrike

 

[imgCIACH]http://i.minus.com/ibF9ldsvs875t.png[/img]

 

Jak widać nie ma tragedii ;) , w grach tez jest bardzo dobrze (wez tez pod uwagę fakt ze w nowych konsolach na które robie sie obecnie 90% gier jest bardzo słaby procesor , słabszy troche niz ten w PS3 wiec wiekszosc gier bedzie kładła nacisk w obliczeniach na GPU).

 

Spokojnie mozesz wiec wsadzic GTX-a 970 pod warunkiem ze procesor bedziesz mial solidnie podkrecony (980 moim zdaniem nie ma sensu kupowac bo roznica w cenie bardzo duza w stosunku do zysku z klatek)

Wynik podobny do mojego ASUSA GTX 970 11039 w Firestrike

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

toż to różnice mniejsze od 1% i z 5x mniejsze niż błąd pomiaru. chce się Wam tak rzeźbić dla 10-20 MHz? to jak obierać cebulę nożem gamma

Różnica niewielka to fakt, ale ja już myślałem, że to OC będzie w pełni stabilne, no i się przeliczyłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem jednego msi gtx 970 na drugiego i czegoś nie rozumiem. Po podkręceniu w MSIafterburner rdzenia o 170 miałem przedtem wynik 1512 a teraz po takim samym podkręceniu jest 1486. Skąd ta różnica?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mariusz179

Tak z ciekawości, jaki to program działający w tle, który w lewym górnym rogu wyświetla dane dotyczące karty? Dodatkowo, jest to ten sam program , który wyświetla FPS? Pytam, bo za kilka dni dostane swój nowy PC i czymś to trzeba pomierzyć.

Dodatkowo polecacie jakieś inne programy informacyjne, nie tylko o GPU? HWmonitor się nadaje?

 

Tak jak mówiłem, będę miał nowego PC z 970 od ASUSA, mam nadzieję, że to dobry wybór i trafię na spokojne cewki lub prawie niesłyszalne.

One tylko hałasują pod obciążeniem, tak? Zakładając, że gram na słuchawkach są one słyszalne?

asus to dobry wybór ale nie najlepszy, naprawde nie wiesz jaki to program bo to nie jest nic nowego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości, jaki to program działający w tle, który w lewym górnym rogu wyświetla dane dotyczące karty? Dodatkowo, jest to ten sam program , który wyświetla FPS? Pytam, bo za kilka dni dostane swój nowy PC i czymś to trzeba pomierzyć.

Dodatkowo polecacie jakieś inne programy informacyjne, nie tylko o GPU? HWmonitor się nadaje?

 

Tak jak mówiłem, będę miał nowego PC z 970 od ASUSA, mam nadzieję, że to dobry wybór i trafię na spokojne cewki lub prawie niesłyszalne.

One tylko hałasują pod obciążeniem, tak? Zakładając, że gram na słuchawkach są one słyszalne?

Z lewej asz Afterburner a z prawej masz wskaznik fps z shadow play który nagrywał filmik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

asus to dobry wybór ale nie najlepszy, naprawde nie wiesz jaki to program bo to nie jest nic nowego :)

 

Nie wiem bo oprócz frapsa do fps nigdy niczego takiego nie używałem, nie było mi potrzebne.

 

Jeśli chodzi o asusa. Wahałem się jeszcze w sprawie MSI, ale można było usłyszeć o wiele więcej tematów/postów na temat piszczących cewek na kartach MSI. Wiem, że wybrane sztuki mają z tym problem, no ale tak wyszło. Dodatkowo Asus ma lepsze wykonanie chłodzenia - metal, a MSI plastik. Dla mnie, osoby, która nie będzie się bawiła w OC i śrubowanie wyników w testach nie takiej potrzeby, aby brać kartę lepiej do tego usposobioną jaką jest MSI. Oprócz tego, te dwie karty są niemal identyczne, różnica w wydajności na poziomie 1-2 fps czyt. nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mnie dzisiaj FarCry 4 sprowadził na ziemię. W tej misji gdzie musimy zabijać demony z pomocą tygrysa, ShanGri-La się zwie bodajże sterownik się scrashował. No i w taki sposób z 1490 zrobiło się 1480Mhz na rdzeniu. Nie wiem czy to ta lokacja była tak wymagająca czy może coś innego, nie wiem. Wiem, że podczas normalnego przechadzania się i robienia misji na wyspie mogłem grać po parę godzin, a tu pod koniec tej misji shangri - la bach....

Widac było na oko, że ta lokacja mocniej "grzeje" kartę, także widzicie FC4 jest bardzo dobrym testerem do OC.

 

Dodam, że inne gry typu Metro Last Light, Crysis 3, Bf4 spokojnie chodzą na 1505/15 Mhz na rdzeniu oraz 1490Mhz FC4 ale podczas normalnych lokacji :)

wystarczy, że raz się wysypało i znaczy że za wysokie takty. ja też na początku na 970 g1 miałem 1500 mhz i ponad, w smarkach było stabilnie i w crysis 3 także, ale im więcej gierek testowałem to okazało się że co jakiś czas coś się wysypie. obecnie zostawiłem na 1470/8002 i na razie wszystko działa. także ja nie wiem czy tak jak tutaj niektórzy piszą 1600 mhz i far cry 4 hula bez zwiechy... coś mi się to nie widzi :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UP@ Święte słowa :thumbup:, chociaż Ci z 1600Mhz to mają podbite napięcie do granic możliwości, wiec całkiem możliwe. Dla stockowego napięcia jest to praktycznie niemożliwe i ASIC nic tutaj wcale nie pomaga.

 

Ja mam na 1480/1915, może jak będę miał więcej czasu zajmę się pamięciami, ale tyle co jest to mi wystarcza. FarCry4 pokazał dopiero co potrafi zrobić z kartą. Zaczęło się od 1505, a skończyło na 1480, chociaż jak pisałem na 1490 Mhz grać mogę, ale w lokacji szangri-la się sypie. Na 1480Mhz przeszedłem tę lokację bez problemu, nawet jeszcze specjalnie obszedłem wszystkie zakamarki, żeby sprawdzić czy będzie okej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co za róznica czy 1450 czy 1500 czy 1550 . Kto dostanie lepszą sztuke i wykreci o te 50mhz więcej to prawie tego nie odczuje .Co innego było krecić karte co ma 500 czy 800-1000mhz i dać o 50 wiecej a co innego jak sie ma 1500mhz . Przecież to ze 3 % wiecej zegara i z 2% wydajniosci .

Ja teraz stawiam na cisze 1455MHZ i 750Rpm :D

ASIC 74.1%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swoja chyba też skręce jeszcze o 10, 20 w dół dla świętego spokoju, a zajmę się pamięciami, one więcej wydajności mi tu dadzą jak rdzeń. Powinny nawet lepiej pójść, bo im mniejsze oc rdzenia tym lepiej dla pamięci.

 

Moja ma ASIC 76.5% ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UP@ Święte słowa :thumbup:, chociaż Ci z 1600Mhz to mają podbite napięcie do granic możliwości, wiec całkiem możliwe. Dla stockowego napięcia jest to praktycznie niemożliwe i ASIC nic tutaj wcale nie pomaga.

 

Ja mam na 1480/1915, może jak będę miał więcej czasu zajmę się pamięciami, ale tyle co jest to mi wystarcza. FarCry4 pokazał dopiero co potrafi zrobić z kartą. Zaczęło się od 1505, a skończyło na 1480, chociaż jak pisałem na 1490 Mhz grać mogę, ale w lokacji szangri-la się sypie. Na 1480Mhz przeszedłem tę lokację bez problemu, nawet jeszcze specjalnie obszedłem wszystkie zakamarki, żeby sprawdzić czy będzie okej :)

napięcia jeszcze nie zwiększałem bo pewnie uzyskam ze 30 mhz więcej jak podniosę mV do max. nie ma co żyłować tej karty czy 1450 czy 1550 to chyba niewiele się zmieni, wystarczy że jest ponad 1400 na rdzeniu i tak jest już miazga ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem jednego msi gtx 970 na drugiego i czegoś nie rozumiem. Po podkręceniu w MSIafterburner rdzenia o 170 miałem przedtem wynik 1512 a teraz po takim samym podkręceniu jest 1486. Skąd ta różnica?

Różnica ASIC ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napięcia jeszcze nie zwiększałem bo pewnie uzyskam ze 30 mhz więcej jak podniosę mV do max. nie ma co żyłować tej karty czy 1450 czy 1550 to chyba niewiele się zmieni, wystarczy że jest ponad 1400 na rdzeniu i tak jest już miazga ;)

Dokładnie, z resztą lepiej podciągnąc pamięci niż rdzeń ;)

 

Co wy macie z tym ASIC, na defaultowym napięciu to niewiele daje. Z tego co kolega opisał to może być inna wersja z mniejszymi taktami fabrycznymi i stąd ta różnica taktowań po oc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przyszła karcioszka GTX 980 Gaming z morele. Cewki nie piszczą tylko lekko buczy przy obciążeniu, ale mniej niż moja poprzednia więc karta zostaje u mnie ASIC 81,2% troszkę ją podkręciłem na samym rdzeniu i bez problemu przyjęła 200Mhz, będę walczył dalej i na drugi rzut pójdą pamięci. Trzy pętle 11-i i tempy 66C, wentyle 1097obr, wszystko stock http://www.3dmark.com/3dm11/9068799. Jakby były jakieś pytania to śmiało pisać(jedynie co to nie zmieniam napięć na grafie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem sposób na wygranie z cewkami. Skonstruowałem wygłuszacz, polega on na tym że bierzesz gruby kocyk, składasz żeby było kilka warstw i przykrywasz budę od góry (ja mam siatkę na górze więc ostro pomogło) i wtedy nie dociera to do ucha. Ważne też żeby przykryć od góry tył kompa żeby stamtąd decybele też nie docierały. Temperatury pewnie trochę wzrosły, ale w stresie to jest około 48-50C na procku i 60-65C na grafice więc wszystko jak najbardziej OK. Problem Solved, polecam 2/10.

 

comment_tAnkmUMzRIBTERdqYlzwBmQncYPGvtIQ,wat.jpg?author=Navari&auth=79e504c5f1d6176f9815af870865c6b1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Navari opatentuj ten sposób zanim ktoś Cię uprzedzi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem sposób na wygranie z cewkami. Skonstruowałem wygłuszacz, polega on na tym że bierzesz gruby kocyk, składasz żeby było kilka warstw i przykrywasz budę od góry (ja mam siatkę na górze więc ostro pomogło) i wtedy nie dociera to do ucha. Ważne też żeby przykryć od góry tył kompa żeby stamtąd decybele też nie docierały. Temperatury pewnie trochę wzrosły, ale w stresie to jest około 48-50C na procku i 60-65C na grafice więc wszystko jak najbardziej OK. Problem Solved, polecam 2/10.

Ja mam prostszy sposób - zakupić słuchawki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam prostszy sposób - zakupić słuchawki ;)

 

Mam chore uszy i nie mogę używać słuchawek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy nie kupować poszatkowanych bud.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idąc tą drogą to i ja mogę coś polecić, nie kupować wgl komputera, 0dB! cisza kompletna, gwarant.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idąc tą drogą to i ja mogę coś polecić, nie kupować wgl komputera, 0dB! cisza kompletna, gwarant.

Nawet bez komputera nie będzie 0dB :P

 

Swoją drogą kolega ma Corsaira 300R, sam ją nadal mam w drugim kompie, znam ból tej obudowy :E

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem jednego msi gtx 970 na drugiego i czegoś nie rozumiem. Po podkręceniu w MSIafterburner rdzenia o 170 miałem przedtem wynik 1512 a teraz po takim samym podkręceniu jest 1486. Skąd ta różnica?

 

Ta roznica bierze sie z innego asic.Po prostu jest nizsza i karta na bazowym napieciu boostuje nizej ;) ot co :Up_to_s: O ile jest to ta sama karta.Mialem tak u sibie ,karta z nizszym asic wbijala nizsze takty wprost z pudelka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co chyba zartujesz ze kazdy człowiek posiadając taka samą karte ma rózne MHZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GALAX GeForce GTX 980 HOF Recenzja

...

Karta ładna, ale w sumie to przez całą recenzję miałem polewkę z nawiązań do Davida Hasselhoffa 8:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...