Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

azgan

NVIDIA GeForce GTX 9x0, 980Ti, Titan X - Maxwell

Rekomendowane odpowiedzi

Za wolna pamięć, będzie ograniczała ten BOOST :E  :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem swojego GB Windforce. ASIC 76,3%. Własnie testuje ustawiłem na szybko 1,5 GHz i wygląda na to, że się nie sypie. Temperatura 55 stopni. Jak za te pieniądze super produkt. Jestem zadowolony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem swojego GB Windforce. ASIC 76,3%. Własnie testuje ustawiłem na szybko 1,5 GHz i wygląda na to, że się nie sypie. Temperatura 55 stopni. Jak za te pieniądze super produkt. Jestem zadowolony :)

Te 55C przy jakich obr. wentyla?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korekta po godzinie grania w dragon age III dobiła do 58 stopni. Obroty +/- 1700 rpm. Temp otoczenia 22 stopnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korekta po godzinie grania w dragon age III dobiła do 58 stopni. Obroty +/- 1700 rpm. Temp otoczenia 22 stopnie.

Temperatury nie realne do osiągnięcia na wersji Wf3 no chyba że masz 5C w pokoju. Przy oc na 1.5Ghz Wf3 po dłuższym katowaniu osiąga 65-72C

Ewentualnie grasz z V-sync ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korekta po godzinie grania w dragon age III dobiła do 58 stopni. Obroty +/- 1700 rpm. Temp otoczenia 22 stopnie.

Musisz mieć włączoną synch lub detale w grze na minimum, bo inaczej w to nie uwierzę, że masz tak niskie tempy na tej karcie albo tak jak kolega wspomniał w pokoju mróz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też nie bardzo w to wierze u mnie na wodzie karta dobija do 52c (2 godziny bf4) ale mam zmodowany bios bez boosta czyli trzyma stale 1520mhz, na pamiątki dałem 1900mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie na wodzie gdzie chłodzenie jest o wiele lepsze. Kumpel na swojej w grach ma 73C max przy rdzeniu 1.5Ghz także żebym nie widział to w ogóle nie zacząłbym pytać, 58C to na prawdę byłaby sztuka wyjątkowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatury nie realne do osiągnięcia na wersji Wf3 no chyba że masz 5C w pokoju. Przy oc na 1.5Ghz Wf3 po dłuższym katowaniu osiąga 65-72C

Ewentualnie grasz z V-sync ;)

Bez Vsync. Jaj sobie nie robię. Podaje dane z afterburnera. Chyba, że dragon age nie grzej zbytnio gpu. Temperatury faktycznie niskie wątpię aby miał na to wpływ brak obudowy.

 

ps. odpalę bencha valley w 1440p, może tempy skoczą. Zorbie też logowanie do pliku w GPU-Z

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Dziś odebrałem kompa z Zotac GTX 970 no i niestety trafiła mi się piszczałka. Od ręki wymienia to producent? Z tego co czytałem, to pospolity problem, Wy to ignorujecie, czy wymienialiście do skutku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzane z kilkanaście minut. Z czego by ta karta nie była powinna złapać temperature.

uj8Z88el.png

 

log z GPU-z

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Dziś odebrałem kompa z Zotac GTX 970 no i niestety trafiła mi się piszczałka. Od ręki wymienia to producent? Z tego co czytałem, to pospolity problem, Wy to ignorujecie, czy wymienialiście do skutku?

jak dobry asic i oc to zostaw no chyba że syczy jak wąż

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nic nie było i nie będzie kręcone. Tym bardziej to drażni :D Szkoda, że to taka wydajna karta, bo inaczej już dawno byłbay w drodze powrotnej do esc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się dowiedzieć, która wersja GTX 970 od EVGA ma to lepsze chłodzenie czy jest to tylko wersja FTW ?

 

EVGA GeForce GTX 970 ACX 2.0 (04G-P4-2972-KR)

EVGA GeForce GTX 970 Superclocked ACX 2.0 (04G-P4-2974-KR)

EVGA GeForce GTX 970 FTW ACX 2.0 (04G-P4-2978-KR)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FTW acz do najcichszych nie należy.

 

pz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zaś skusiłem się na 970 Zotac amp extreme i powiem tyle... W życiu nie widziałem tak ogromnej karty! Żeby zmieścić do do obudowy (Żalman z9 plus) musiałem uciąć górną część portu na dyski i dolną część na napędy... Normalnie 2 godziny kombinowania ale warto było! Karta w idle nie przekroczyła jeszcze 27*C a w pokoju mam normalnie 23. Co prawda wiatraki pracują cały czas na 43% ale nie słychać tego, bardziej słyszę zasilacz :P.

 

Co dalej... ustawiłem target temp na 60*, mniej się nie da niestety i wiatraki w furmarku działają na 57% i trzymają temperaturę. W moim odczuciu słychać delikatny szum ale nie przeszkadza.

 

Bajerem jest podpięcie przez kabelek mini usb bezpośrednio do płyty głównej, jest pełny monitoring, automatyczne OC, w sumie nie bawiłem się z tym jeszcze, bo takty i tak są na wysokim poziomie 1404 w boost.

 

No i mam dyskoteke w obudowie bo w idle dioda pulsuje zielonym światłem a w stresie zmienia się na czerowno XD co w połączeniu z niebieskimi wiatrakami daje ciekawy efekt :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pablogtx kumpel kupił niedawno 980-e Superclocked ACX 2.0 i jak mówi nie jest źle, ale wentyle wchodzą mu na 1700obr(77C) i troszkę je słychać.

Na pewno jest lepsze od ACX 2.0, ale jak na EVGA to moim zdaniem lipa. Moja MSI jest o wiele chłodniejsza, cichsza i w dodatku lepiej się kręci.

 

Ja zaś skusiłem się na 970 Zotac amp extreme i powiem tyle... W życiu nie widziałem tak ogromnej karty!

Powiedz mi tylko przy tych 57% na wentylach jakie masz obr?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Powiedz mi tylko przy tych 57% na wentylach jakie masz obr?

 

1300 obr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jest OK, bo przy 980-e karcioszka powyżej 1600obr jest już słyszalna jeśli ktoś jest wyczulony. Sam chciałem wziąć 980-e z tej stajni, ale głośność i te nieszczęsne światełka mi nie pasują. Najgorsze jest to, że mam wszystko w niebieskim kolorze, zielony i czerwony pulsujące przy budzie z wielkim oknem na świat, cienko to widzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wziąłem głównie ze względu na chłodzenie, jest najwydajniejsze ze wszystkich 970, albo sie mylę :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co dalej... ustawiłem target temp na 60*, mniej się nie da niestety i wiatraki w furmarku działają na 57% i trzymają temperaturę. W moim odczuciu słychać delikatny szum ale nie przeszkadza.

 

Ale zdajesz sobie sprawę, że temperature target nie steruje wiatrakami tylko obniży Ci taktowanie żeby nie przekroczyć zadanej temperatury ?:>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie, kiedy NV wyda 960? Ciekawe, o ile będzie lepszy od 760? No i jak taki AC: Unity będzie na nim chodził :P. Chciałbym sobie kupić grafę w przyszłym roku, ale na 970 to mnie nie będzie chyba stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Światełka w Zotac'u można wyłączyć ale karta dalej wygląda tragicznie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei się zastanawiam czy jest sens czekać do lutego i czy jest szansa aby dodawali kupon na Wieśka 3 albo GTA 5 bo gry Ubij$oftu są do 31 stycznia a po fakcie może się okazać, że nie będzie już żadnej promocji. No i ciągłe zastanowienie, która kartę w końcu wybrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale zdajesz sobie sprawę, że temperature target nie steruje wiatrakami tylko obniży Ci taktowanie żeby nie przekroczyć zadanej temperatury ?:>

 

 

Da się ustawić na sztywno power na 106% i wtedy nie zaniża taktów ;), co do wyglądu to sprawa subiektywna, mi tam się akurat podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...