Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

azgan

NVIDIA GeForce GTX 9x0, 980Ti, Titan X - Maxwell

Rekomendowane odpowiedzi

Mam jedno pytanie: czym uzasadniliście sobie wydanie ~1,5k na grafę ? Ja się zastanawiam na wymianą 560Ti, na której prawie wszystko działa poza AC:Unity (nawet Crysis 3 dawał radę) i choć nakręcony całym tym hype'm chciałbym kupić tą kartę, to nie jestem pewien, po co ? Cicha, ok, ale obecna też nie jest tragiczna (Gigabyte 560ti WIndoforce OC). Energooszczędna ? No tak, duży plus przy moich dwóch monitorach (560 nie wchodzi w stan energooszczędny nigdy przy 2 monitorach). Dodatkowe wyjścia ? Może jedno HDMI się przyda...

 

Moc powiecie ? No właśnie tu mam problem. Co mi wykorzysta te wszystkie mięśnie ? Bardzo jestem ciekaw Waszych uzadnień. Od razu zastrzegam, że gram na FullHD@60Hz, więc żadne 4K 3d 144Hz etc. nie są dla mnie relewantnym argumentem (do premiery Oculusa;)).

 

Dajcie znać:)

Wszystko zależy od tego w co i na jakich ustawieniach chcesz grać. Własnie głównie moc, bo jeśli ja czuje sporego kopa po przesiadce z 660Ti to Ty poczujesz to jeszcze bardziej.

Też gram w FullHd 60Hz, ale lubię w miarę możliwości mieć wszystko ustawione na maska, takie zboczenie :E Owszem taki Crysis 3 jeszcze dawał radę, sam dziwiłem się jak dobrze chodził na moim 660ti.

Ale nie będzie już tak kolorowo, zależy w co gracz i na co czekasz. Taki AC:Unity czy Far Cry 4 nie chodzi tak jakbyś chciał, ale to też gry Ubisoftu i zawsze są problemy zanim to połatają.

 

W moim przypadku decydowały głównie nadchodzące tytuły jak i dobra cena za którą udało mi się sprzedać 660Ti (700zł) po 2 latach grania, dołożyłem 800zł i znów mam spokój, mam nadzieję że spokojnie 2 lata.

Bardzo czekam na Wiedźmina 3, GTA 5, Dragon Age Inkwizycja (po ukończeniu FC4 i Unity się zabieram) i liczę się z tym że do tego trzeba będzie mocnej karty jak chce się pograć na bardzo wysokich ustawieniach, ja jestem zadowolony ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego w co i na jakich ustawieniach chcesz grać. Własnie głównie moc, bo jeśli ja czuje sporego kopa po przesiadce z 660Ti to Ty poczujesz to jeszcze bardziej.

Też gram w FullHd 60Hz, ale lubię w miarę możliwości mieć wszystko ustawione na maska, takie zboczenie :E Owszem taki Crysis 3 jeszcze dawał radę, sam dziwiłem się jak dobrze chodził na moim 660ti.

Ale nie będzie już tak kolorowo, zależy w co gracz i na co czekasz. Taki AC:Unity czy Far Cry 4 nie chodzi tak jakbyś chciał, ale to też gry Ubisoftu i zawsze są problemy zanim to połatają.

 

W moim przypadku decydowały głównie nadchodzące tytuły jak i dobra cena za którą udało mi się sprzedać 660Ti (700zł) po 2 latach grania, dołożyłem 800zł i znów mam spokój, mam nadzieję że spokojnie 2 lata.

Bardzo czekam na Wiedźmina 3, GTA 5, Dragon Age Inkwizycja (po ukończeniu FC4 i Unity się zabieram) i liczę się z tym że do tego trzeba będzie mocnej karty jak chce się pograć na bardzo wysokich ustawieniach, ja jestem zadowolony ;)

 

 

Zależny ile będzie na tym grał, ja bym już na jego miejscu poczekał na gtx960.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mama jeszcze jedno pytanie natury czysto technicznej. Obudowa np aerocool PGS Vs-9 ma w całości 19 cm szerokości, wiadomo, że odchodzi miejsce na grubość płyty itd. ale czy taki strix 970 do niej wejdzie, ma w końcu 14 cm głębokości? Jak tak to czy nei zaburzy za bardzo obiegu powietrza? Zasilacz zamontowany wentylatorem w dół, z przodu jeden wentylator na dole, z tyłu jeden ten fabrycznie montowany w obudowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejdzie bez problemu, możesz śmiało montować. Każda karta z aktywnym chłodzeniem (poza turbinkami) zaburza obieg powietrza w obudowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie :) teraz trzeba tylko czekać na dostawę bo egzemplarzy na stanie jak na lekarstwo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jedno pytanie: czym uzasadniliście sobie wydanie ~1,5k na grafę ?

 

już od baaardzo bardzo dawna nie było tak że garfika za 1400pln jest dwa razy wydajniejsza od grafiki za 700pln, tzn wzrost ceny proporcjonalny do wydajności.

to raz. dwa: jak mus kupić nową to nie ma w czym wybierać: tylko r9 290 lub gtx970, bo zakup 3 letniego gnc1.0 czy dwu i pół letniego keplera to jak zakup gtx580 w grudniu 2011. więc naprawdę nie ma jak sensownie wydać 700-1000pln i lepiej dołożyć to 200-300 do r9 290 czy 400-500 do gtxa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal uważam, że jest coś nie tak ponieważ temperatury u Ciebie są niższe niż na G1 a ta wersja ma zdecydowanie lepsze chłodzenie niż zwykły WF3:E

Możliwe, że jest zły odczyt temperatur :hmm:

Jak możesz odeślij mi swój BIOS na pw :cool:

Nie ma problemu. Tylko w domu będę dopiero w czwartek to wtedy podeśle. Ja tam myślę, że jest ok z tempami. Karta w takim Dragon age nieznacznie przekracza 70% TDP. Dodatkowo widzę po twoim screenie, że chłodzenie przy 71 stopni u mnie kręci się jakieś 300 rpm szybciej. Ogólnie karta na prawdę fajna. Cewki słychać dopiero przy 600 fps. Kręci się dobrze zarówno rdzeń jak i pamięci. Do tego przystępna cena jak na oferowaną wydajność

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A temperatura w pomieszczeniu? Masz termometr?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A temperatura w pomieszczeniu? Masz termometr?

22 stopnie jeśli o mnie chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to przy małym obciążeniu z V-Synciem temperatury możliwe, widzę po swoim przykładzie, że między 22, a 25*C w pokoju jest duża różnica przy takim graniu. Mam ciepły pokój w którym stoi komp i raczej bliżej tam do 25*C niż do 22 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to przy małym obciążeniu z V-Synciem temperatury możliwe, widzę po swoim przykładzie, że między 22, a 25*C w pokoju jest duża różnica przy takim graniu. Mam ciepły pokój w którym stoi komp i raczej bliżej tam do 25*C niż do 22 ;)

Z tym, że ja gram bez V-sync. Trzeba by zobaczyć chłodzenie wersji G1 czy wszystkie heatpipe'y są nad rdzeniem, bo jak nie, to stąd może wynikać nie duża różnica w temperaturach. Patrząc na zrzut GPU_z DjXbeat FC4 potrafi dobić do prawie 84% TDP karty, więc skoro teraz mam 60 po OC na 1500/8000 w DA3 i ~70% TDP to w FC4 będzie pewnie powyżej 65 stopni, co i tak jest bardzo dobrym wynikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nagraj 5 minutowy filmik z far cry 4 gdzie widać ustawienia , napiecie gpu , mhz gpu oraz vram oraz obroty went i temperature

 

Taki jak tu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę dziwne jest to co piszesz, 70% TDP bez v-synca? U mnie więcej jest z V-Synciem po OC karty, a w 2560x1440 przekracza ponad 100% :)

 

TDP DjXbeat się nie sugeruj, on ma zmodowany bios.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje że bez VSyns nie ma za bardzo znaczenia jaką grę testujemy. GPU będzie dążyć żeby wyrenderować jak największą liczbę klatek/s i TDP powinno być 100% albo i więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem wcześniej log z GPU-z i w Valley nie dobija do max TDP. Wydajność jest poprawna. Widać 2 heatpipe radzą sobie całkiem dobrze. Ja tam niskimi temperaturami się nie martwię. Trafiła się niezła sztuka, chłodna i kręci się ok.

Muszę usiąść i porobić testy w kilku tytułach to będę wiedział, o co chodzi. Problem w tym, że czasu brak trochę na zabawę. Ewentualnie odpalę coś z DSR, może FHD zwyczajnie nie męczy karty zbytnio. Jednak patrząc na furmarka 71 stopni to max, więc i tak jest super:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche dziwne ze w furmarku masz 71 stopni a a tamtym bench 74 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche dziwne ze w furmarku masz 71 stopni a a tamtym bench 74 ;)

W tamtym mam 56 stopni. Chyba screeny pomyliłeś.

 

Na OCN piszą, że GB nawet nie zbliża się do limitu TDP poza tym ma podniesiony fabrycznie w porównaniu do refa :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TDP DjXbeat się nie sugeruj, on ma zmodowany bios.

Akurat to TDP jest realne a BIOS ma tylko zmienione taktowanie pamięci i obroty wentylatorów ;)

 

Widać 2 heatpipe radzą sobie całkiem dobrze.

Sęk w tym, że Twoje temperatury są o niebo lepsze od G1 gdzie są 4 heatpipe :Up_to_s:

Grasz z limitem fps?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

70f7ca59702613b1.jpg

 

 

A to mój wynik z benchmarku vallue czy jak on tam ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym, że Twoje temperatury są o niebo lepsze od G1 gdzie są 4 heatpipe :Up_to_s:

Grasz z limitem fps?

No właśnie bez. Poszukałem też i HP na G1 wszystkie 4 sztuki stykają się z rdzeniem, co już w ogóle namieszało mi w głowie. Na razie z tego co widzę w porównaniu do twojej G1 mój WF3 zwyczajnie kręci wyżej wentylatory, aby nadrobić za brakujące rurki. Ewentualnie chip chłodny.

Jak mówiłem wyżej, Ja tam płakać nie będę 200 stówki taniej niż G1 za trochę głośniejsze chłodzenie imo dobry kompromis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie z tego co widzę w porównaniu do twojej G1 mój WF3 zwyczajnie kręci wyżej wentylatory, aby nadrobić za brakujące rurki. Ewentualnie chip chłodny.

Ja mam WF3 a nie G1 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mam pytanie od razu czy da się po modyfikacji biosu zjechać niżej z szybkością wentylatorów poniżej normalnych obrotów właściwych dla spoczynku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mam pytanie od razu czy da się po modyfikacji biosu zjechać niżej z szybkością wentylatorów poniżej normalnych obrotów właściwych dla spoczynku?

Można edytować BIOS tak, że karta w spoczynku będzie schodziła poniżej 1600rpm! W zależności od jakości wentylatorów możesz w spoczynku zjechać nawet do 900rpm ;)

 

Tak to wygląda u mnie ;)

15d56kk.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niuniek jaką Ty masz kartę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...