Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

azgan

NVIDIA GeForce GTX 9x0, 980Ti, Titan X - Maxwell

Rekomendowane odpowiedzi

To ładnie ciśniesz :P Mnie się pamięci nie chcą tak kręcić, a mam szajsungi :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mimo, że nie gram już zbyt dużo to niski fps wywołuje u mnie zgrzytanie zębów więc planuję wymianę mojej 660 na 970. I tu mam do was prośbę żebyście podali mi modele warte uwagi, które zmieszczą się do mojej obudowy(maksymalna długość karty to ok 28 cm), cena do 1450 i z gwarancją minimum 36 miesięcy. Normalnie brałbym Gigabyte'a ale z tego co widzę ma on ponad 30 cm długości.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja MSI z ASIC 84,2% poszła jednak na zwrot... Mega irytuje mnie to głośnie bzyczenie słyszalne wyraźnie z 1,5m podczas obciążenia (sprawdzałem na 2 zasilaczach). Poprzednia z morele miała to samo i po wylądowaniu w serwisie producenta i długim oczekiwaniu dostałem zwrot kasy.

 

Asus? Gigabyte?

 

Czy ten gigabyte jest faktycznie taki wyraźnie słyszalny w IDLE? Czy ewentualną edycję biosu można łatwo odwrócić aby zachować gwarancję? 312mm to jest jej długość wraz ze śledziem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dwa Strixy i żaden z nich nie piszczy (ani nie bzyczy) nawet w intro do Rome II gdzie jest ponad tysiąc klatek na sekundę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ten gigabyte jest faktycznie taki wyraźnie słyszalny w IDLE?

Jest dość wyraźnie słyszalny w końcu to 1600rpm :E

 

Czy ewentualną edycję biosu można łatwo odwrócić aby zachować gwarancję?

Możesz sobie zrobić kopie zapasową BIOSU i po sprawie. Edytujesz jeden BIOS a oryginalny masz nie ruszony ;).

 

312mm to jest jej długość wraz ze śledziem?

Tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja MSI z ASIC 84,2% poszła jednak na zwrot... Mega irytuje mnie to głośnie bzyczenie słyszalne wyraźnie z 1,5m podczas obciążenia (sprawdzałem na 2 zasilaczach). Poprzednia z morele miała to samo i po wylądowaniu w serwisie producenta i długim oczekiwaniu dostałem zwrot kasy.

Z tego co zauważyłem wszystkie MSI buczą lub coś w tym stylu tyle, że niektóre mocno, a inne słabiej. Jednak jeśli chodzi o ASIC to MSI mają wyskoki i Ja nie spotkałem się osobiście z niższym niż 80%. Moja troszkę buczy, ale na szczęście mało co słychać więc jest super. Co do OC to nigdy bym się nie spodziewał, że bez niczego można będzie dodać 202Mhz na rdzeniu i to mnie miło zaskoczyło(tempy bez zmian, wentyle tak samo)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dwa Strixy i żaden z nich nie piszczy (ani nie bzyczy) nawet w intro do Rome II gdzie jest ponad tysiąc klatek na sekundę.

 

 

U mnie przy 40-50 fps w bardziej wymagających grach jest to mocno słyszalne. Jeszcze gorzej jak zdejmę boczny panel obudowy...

 

 

Jest dość wyraźnie słyszalny w końcu to 1600rpm :E

 

Możesz sobie zrobić kopie zapasową BIOSU i po sprawie. Edytujesz jeden BIOS a oryginalny masz nie ruszony ;).

 

 

Gigabyte ma 2 biosy czy 1?

 

Z jednej strony cenię sobie ciszę i niskie temperatury, ale w MSI raczej pchać się już nie chcę. Pozostaje wiec chyba głownie wybór pomiędzy asus i gigabyte... Przy tych 1000RMP zakładam, że gigabyte pewnie niestety ciągle słychać. Szkoda, że nie da się tego zbić do jakichś 600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zauważyłem wszystkie MSI buczą lub coś w tym stylu tyle, że niektóre mocno, a inne słabiej. Jednak jeśli chodzi o ASIC to MSI mają wyskoki i Ja nie spotkałem się osobiście z niższym niż 80%

4ab243dc4c4c5133.jpg

rozdziwiczony

 

Przy tych 1000RMP zakładam, że gigabyte pewnie niestety ciągle słychać.

Nie słychac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Niuniek7 kiedyś musi być ten pierwszy raz :P , ale 74% to nie 64 lub 67 tak jak np. ma kumpla EVGA 980 i jedynie co moze podnieść na rdzeniu to 100MHz. Później tylko pomaga zmiana OV i power.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napięcie.

W języku aborygenów?

 

 

Co do asiców to fajna teoria,ale totalnie bzdurna - wiele Msi ma niski asic w kolicy 65% albo i niżej.

Nikt chipów nie seleksjonuje to leci do kart co sie trafi minimum to niby 58%(nie widziałem jeszcze)max 85%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego w co i na jakich ustawieniach chcesz grać. Własnie głównie moc, bo jeśli ja czuje sporego kopa po przesiadce z 660Ti to Ty poczujesz to jeszcze bardziej.

Też gram w FullHd 60Hz, ale lubię w miarę możliwości mieć wszystko ustawione na maska, takie zboczenie :E Owszem taki Crysis 3 jeszcze dawał radę, sam dziwiłem się jak dobrze chodził na moim 660ti.

Ale nie będzie już tak kolorowo, zależy w co gracz i na co czekasz. Taki AC:Unity czy Far Cry 4 nie chodzi tak jakbyś chciał, ale to też gry Ubisoftu i zawsze są problemy zanim to połatają.

 

W moim przypadku decydowały głównie nadchodzące tytuły jak i dobra cena za którą udało mi się sprzedać 660Ti (700zł) po 2 latach grania, dołożyłem 800zł i znów mam spokój, mam nadzieję że spokojnie 2 lata.

Bardzo czekam na Wiedźmina 3, GTA 5, Dragon Age Inkwizycja (po ukończeniu FC4 i Unity się zabieram) i liczę się z tym że do tego trzeba będzie mocnej karty jak chce się pograć na bardzo wysokich ustawieniach, ja jestem zadowolony ;)

Dzięki za odp. Ciekaw jestem jak bedzie z tą mocą. Mialem jakis czas temu r7970 z chlodzeniem "ghost" ("zwroci sie na kopaniu bitcoinow") i był beznadziejny. Musialem pociac poprzednia bude zeby sie zmiescil, glosny byl beznadziejnie jak odkurzac, w niemalym pokoju robilo sie piekielnie goraco. A poza crysisem i moze bf3 to nie było w co grac za bardzo.

 

xfx_radeon_hd_7970_be_dd_aberta.png

 

 

 

 

Jeszcze "kręci" mnie to półpasywne chłodzenie. U mnie nie da się zejsc z wentylami ponizej 40%, a pewnie przy dobrym takotwaniu dałoby to rade.

 

 

No właśnie wiesiek 3 i gta v, a potem darksouls 2 (to nowe), wzglednie lords of the fallen to sa jakies motywatory. No i FC4 którego zamierzam z kupona mieć:)

 

 

Zależny ile będzie na tym grał, ja bym już na jego miejscu poczekał na gtx960.

 

 

 

Ta, tylko ze ja mam teraz kilka tygodni urlopu :) Ja to bym poczekał na r390 :)

 

już od baaardzo bardzo dawna nie było tak że garfika za 1400pln jest dwa razy wydajniejsza od grafiki za 700pln, tzn wzrost ceny proporcjonalny do wydajności.

to raz. dwa: jak mus kupić nową to nie ma w czym wybierać: tylko r9 290 lub gtx970, bo zakup 3 letniego gnc1.0 czy dwu i pół letniego keplera to jak zakup gtx580 w grudniu 2011. więc naprawdę nie ma jak sensownie wydać 700-1000pln i lepiej dołożyć to 200-300 do r9 290 czy 400-500 do gtxa

 

No tak, coś w tym jest.

 

Zamówiłem koniec koncow Asus Strix - półpasywny, dobre podkręcanie, mało raportow ze piszczy, jedna wtyczka zasilajaca, sensowne wyjscia (Pali Jet stream to jakas masakra z tymi miniDP/HDMI), 3 lata gwary.

 

Wyszło za 1530. Jakbym kto chcial wiedziec gdzie tak tanio i jak dostac darmowa wysylke, to dajcie znac:) Generalnie bardzo sie zawiodlem na ceneo, cenowarce itp., bo tam najtansza istniejaca oferta to 1579. (Spidernet zalatuje mi scamem, cos podejrzanie duzo maja tanich ofert, ale dostepnosc zero...).

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można edytować BIOS tak, że karta w spoczynku będzie schodziła poniżej 1600rpm! W zależności od jakości wentylatorów możesz w spoczynku zjechać nawet do 900rpm ;)

 

Tak to wygląda u mnie ;)

[img/]http://i59.tinypic.com/15d56kk.jpg[/img]

Czyli już wiem, co trzeba zrobić w następnej kolejności :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, do ilu mniej więcej mhz mogę podkręcić pamięci w swoim asusie? Jak na razie puściłem je na 1880 mhz. Pytam, bo parę osób pisało, że pamięci nie mają żadnego radiatora i trzeba uważać :E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co podkręcać na maxa? nie lepiej zostawić mniej więcej na 1400 rdzeń i pamięci na standard? Szkoda karty tak żyłować dla tych paru fps, im większe oc tym krótszy żywot karty, a kupując gpu za ~1500 zł raczej się szanuje taki szprzęt ;). Ja swojej nie mam zamiaru kręcić bardziej niż fabryczne oc (~1400 na rdzeniu) bo nie ma takiej potrzeby.

 

Serio to taka duża różnica mieć 85 fps w BF4 a mieć 80 fpa i karta nie jest żyłowana do granic możliwości?

 

Mógłbym puścić mojego zotaca na 1550 mhz stabilnie i możliwe że więcej ale dalej już nie próbowałem bo szkoda mi tej karty, chcę żeby mi posłużyła mi jeszcze długo ;)

 

Jak faktycznie zacznie brakować mocy to można się pokusić ale biorąc pod uwagę obecne gry to mija się z celem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam zamiar w najbliższym czasie kupić zestawik z gtx 970 od gigusia wersje G1 Gaming. I mam w związku z tym pewne pytanie. Do niego trzeb zasilanie 1x 6pin i 1x 8 pin czy zasilacz CoolerMaster G550M 550w będzie ok jeżeli chodzi o okablowanie, gdyż nie jestem pewien :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co podkręcać na maxa? nie lepiej zostawić mniej więcej na 1400 rdzeń i pamięci na standard? Szkoda karty tak żyłować dla tych paru fps, im większe oc tym krótszy żywot karty, a kupując gpu za ~1500 zł raczej się szanuje taki szprzęt ;). Ja swojej nie mam zamiaru kręcić bardziej niż fabryczne oc (~1400 na rdzeniu) bo nie ma takiej potrzeby.

 

Serio to taka duża różnica mieć 85 fps w BF4 a mieć 80 fpa i karta nie jest żyłowana do granic możliwości?

 

Mógłbym puścić mojego zotaca na 1550 mhz stabilnie i możliwe że więcej ale dalej już nie próbowałem bo szkoda mi tej karty, chcę żeby mi posłużyła mi jeszcze długo ;)

 

Jak faktycznie zacznie brakować mocy to można się pokusić ale biorąc pod uwagę obecne gry to mija się z celem.

Bez urazy, ale bredzisz niesamowicie. Podkręcenie karty bez zmiany napięcia z jakimkolwiek żyłowaniem nic wspólnego za bardzo nie ma. Na żywotność jakiegokolwiek wpływu też. Jak karta ma paść to padnie, od tego jest gwarancja, a za 3 lata to i tak będę miał dawno inną ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy, ale bredzisz niesamowicie. Podkręcenie karty bez zmiany napięcia z jakimkolwiek żyłowaniem nic wspólnego za bardzo nie ma. Na żywotność jakiegokolwiek wpływu też. Jak karta ma paść to padnie, od tego jest gwarancja, a za 3 lata to i tak będę miał dawno inną ;)

 

 

Podkrecanie ma wplyw na zywotnosc. Poza tym - co ile kupujesz grafe? Bo ja własnie co ok 3 lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkrecanie ma wplyw na zywotnosc. Poza tym - co ile kupujesz grafe? Bo ja własnie co ok 3 lata.

 

 

Ja jeszcze rzadziej :P. może i bez zmiany napięcia aż tak to nie jest szkodliwe ale temperatury już na pewno mają zły wpływ i o ile masz przyzwoite chłodzenie to można się pobawić ale w innym przypadku to gra nie warta świeczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem pc a wraz z nim gtx 970 od asusa i tak wyglądają temperatury po ukończeniu prologu w far cry 4 na ustwieniach wysokich/bardzo wysokich z włączonym v-sync. Nie próbowałem innych konfiguracji, średnio uzyskiwałem 55-60 fps, czasami zeszło do 45, ale rzadko.

 

S4dP3h0.jpg

 

Martwi mnie troszkę temperatura procesora, nie jest za wysoka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta gra mocno wygrzewa GPU. Dodatkowo nie wiemy jaką masz obudowę i wentylację w niej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalman z3, na procku boxowe chłodzenie. W spoczynku karta oscyluje w granicach 35*C więc całkiem nieźle mając na uwadze to, że wentylatory się nie kręcą. Screen zrobiłem chwilkę po wyjściu z gry, dlatego w idle jest dość wysoka temperatura.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...