Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

azgan

NVIDIA GeForce GTX 9x0, 980Ti, Titan X - Maxwell

Rekomendowane odpowiedzi

Zalman z3, na procku boxowe chłodzenie. W spoczynku karta oscyluje w granicach 35*C więc całkiem nieźle mając na uwadze to, że wentylatory się nie kręcą. Screen zrobiłem chwilkę po wyjściu z gry, dlatego w idle jest dość wysoka temperatura.

Masz wszystko w najlepszym porządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dżizas, 65st na rdzeniu po graniu na boxu i jeszcze wątpliwości, mi mój 4790K na box dobija do 95 stopni czasem :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooooo to nieźle, a u mnie na chłodzeniu be quiet dark rock pro 3 OC 4x4.5Ghz nie przekracza 70C w cokolwiek bym nie grał. Boxowe chłodzenie i 4790k to nie za bardzo idą w parze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie nie mam się czym martwić, dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś dostałem w końcu swojego Strixa 970. Pierwsze wrażenie - ciężka jak diabli, po zamontowaniu zaczęła opadać więc podwiązałem sznurkiem :D Ale zrobię jakąś solidniejszą podpórkę z metalu.

Poza tym karta potęga w porówaniu z GT650M w moim lapku :lol2: ASIC 85,5%:

woegbh.jpg

 

Bez podkręcania w czasie prologu Far Cry 3 temp doszła do 70C (wyłączony vsync), najwyższy boost do 1380 MHz. Cewki słychać jeśli przystawi się ucho do obudowy. Przy otwartej budzie i niezbyt dużym ociążeniu przy włączonym VSync słychać cykanie. Przy wyłączonej synchronizacji zamienia się to w lekki pisk. Może minie po wygrzaniu, zamontowałem ją jakieś 1,5h temu i włścciwie zdązyłem ylko spradzić kilka gier po kilka-kilkanaście minut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym mierzycie temperature na procku jak w cos gracie ?

 

MSI Afterburner - odpalony na drugim monitorze. Ale ma też opcje OSD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI Afterburner - odpalony na drugim monitorze. Ale ma też opcje OSD.

 

Ok ale tam są tempy rdzeni to co patrzycie na rdzen ktory ma najwiekszą temperature ? Chodzi mi o to zeby wychwycic ogólną temperature procka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok ale tam są tempy rdzeni to co patrzycie na rdzen ktory ma najwiekszą temperature ? Chodzi mi o to zeby wychwycic ogólną temperature procka.

A nie masz czegoś z płytą główną ? Ja używam jakiegoś asrock tuner czy coś takiego. Jeszcze OCCT miało fajne wykresiki, logowanie do pliku itp., plus jest dobry do wygrzewania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie masz czegoś z płytą główną ? Ja używam jakiegoś asrock tuner czy coś takiego. Jeszcze OCCT miało fajne wykresiki, logowanie do pliku itp., plus jest dobry do wygrzewania.

 

Z płytą jest dobrze wszystko w sumie to mam dobre tempy procka.I5 2500k 4.6 1.38V a wnetyle na procku tylko troszke sie rozkręciły podczas occt 65-68 stopni ma procek.Czasem dojdzie do 72 ale tylko przy 100% load.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło raczej czy nie masz jakiegoś oprogramowania do płyty głównej, a nie czy wszystko z nią ok ;)

Jak nie chcesz MSI AfterBurner to CPUID HWMonitor, bardzo fajny program masz tam wszystko łącznie z poszczególnymi rdzeniami jak i ogólną.

Odpalasz program grasz itd. a program zapisuje maksymalną, minimalną i jaką ma w danym momencie temperaturę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkrecanie ma wplyw na zywotnosc.

Zatem wyjaśnij mi czemu referencyjne 780 od NV miały 863Mhz a późniejsze konstrukcje autorskie +200Mhz więcej. W jaki sposób przełożyło się to na żywotność? :Up_to_s:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem w koncu strixa...asic 77

Narazie 1512@8022 max temp 74 stopnie w grach v sync off...nie jest żle...

Boost z pudełka 1342...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zatem wyjaśnij mi czemu referencyjne 780 od NV miały 863Mhz a późniejsze konstrukcje autorskie +200Mhz więcej. W jaki sposób przełożyło się to na żywotność? :Up_to_s:

 

Jezeli autorskie chlodzenie bylo lepsze i tempy nawet po +200mhz byly nizsze, teoretycznie powinny zyc dluzej. Wedlug teorii, to temp. ma wplyw na zywotnosc, a nie same OC. Przy 970 z tego co widze roznice w temp. po kreceniu sa marginalne, a zysk wydajnosci dosyc wyazny. Wiec jak ktos ma dobre temp. mimo OC moze spac spokojnie.

 

Jednak ja nigdy nie slyszalem o jakichkolwiek rzetelnych testach wplywu OC na zywotnosc sprzetu.

Moim zdaniem:

- krecic jezeli potrzebujemy i cos zyskamy,

- do granic w ktorych temp, bedzie akceptowalna i bezpieczna,

- wszystko bedzie stabilnie dzialalo,

- na koniec zjechac kilka mhz zeby sprzet mial delikatny zapas,

- profit i spokojny sen :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wedlug teorii, to temp. ma wplyw na zywotnosc, a nie same OC.

Według takiej teorii to referenty powinny być najmniej żywotnymi kartami ze wszystkich. NV w przypadku 780/Ti czy 970/980 w referencie stara się utrzymywać 80*C, a AMD w R9 290/X 94*C. Te karty powinny padać jak muchy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up,

Dokladnie!

 

Jest tyle mankamentow jak np. sekcja zasilania, jej jakosc, ilosc faz w sekcji, czy ma radiator, albo czy wentylator tez je chlodzi; zamontowane chlodzenie itd. itp. mozna by tak wymieniac i wymieniac. A dodajmy rozne modele kart nvidii i amd, potem ich przerozne projekty autorskie...

Generalnie jest tyle zmiennych, ze tego tak naprawde nie da sie sprawdzic. Nawet biorac "identyczne" modele, beda mialy rozny ASIC, rozne mozliwosci OC i nawet mozliwe ze zupelnie innego dostawce pamieci. To nigdy nie sa idealne klony ktore da sie sprawdzic.

Ile kart przychodzi martwych w nowm pudelku, czy maja problemy po tygodniu uzywania przy pasjansie? Ile jest kart sprzedawanych od 3 wlasciciela po 4 latach uzywania w pelni sprawnych i bezawaryjnych?

 

Sie rozpisalem, a w sumie wniosek krotki: jak ma pasc, to padnie i nie ma znaczenia czy krecona czy nie. Oczywiscie zakladajac ze ktos jej nie smazy super wysokim napieciem i katuje 100 stopniami celsjusza :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie przypominam o dość wiekowych prockach które były katowane przez większość czyli q6600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna zmienna, proces technologiczny. Q6600 to 65nm, teraz jest znacznie gesciej, TDP nizsze i tez zimniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie wiadomo do końca co i kiedy padnie. Ale faktem jest że większe prawdopodobieństwo padnięcia jest dla sztuki pracującej dłużej w wyższej temperaturze, niż dla tej zimniejszej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem w koncu strixa...asic 77

Narazie 1512@8022 max temp 74 stopnie w grach v sync off...nie jest żle...

czyli asic to nie wszystko . Równie wazna jest sekcja zasilania :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli asic to nie wszystko . Równie wazna jest sekcja zasilania :P

W sensie in plus czy minus...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sensie in plus czy minus...

Niby Asus ma gorszą, jedną wtyczkę, ale to tylko teoria, jak dla mnie prędzej braknie biosu (czyli power target, strona programowa) niż papu z kabli ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli power target to strona programowa to zapodaje 1 MW :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby Asus ma gorszą, jedną wtyczkę, ale to tylko teoria, jak dla mnie prędzej braknie biosu (czyli power target, strona programowa) niż papu z kabli ;)

Dużo gorszą, bo ja nawet nie mogę jej użyć - nie mam takiego zlacza w budzie! A strix juz lezy na biurku i czeka!

Teraz uwaga, pytanie - potrzebuje konwertera 6pin na 8 pin, na co zwrocic uwage? Musi byc 2x6pin na 8 pin czy styknie 6pin na 8 pin? Czy są jakieś rodzaje? Tu mają dwie:http://www.crann.pl/window/store/show_comp/32150,53541

 

Z gory dzieki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

starczy 6 na 8 pin . MSi w pudełku daje takie .Co ty masz za zasilacz ze nie masz 8 pin?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...