Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

azgan

NVIDIA GeForce GTX 9x0, 980Ti, Titan X - Maxwell

Rekomendowane odpowiedzi

Też sie dzisiaj napociłem żeby mi załapał vbios i w końcu tylko tym sposobem poszedł, bo nie wiadomo dlaczego wszystkie inne zawiodły.

http://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=http://www.techpowerup.com/downloads/2423/nvflash-5-190-0-1-for-windows/&prev=search

Karta wyłączona w menadzerze.

Folder nv z vbiosem i nflashem do "C"

klawisze win+r, polecenie "cmd"

cd..

cd..

cd nv

dir

nvflash -6 nazwa.rom

lub na sztywno

nvflash -4 -5 -6 nazwa.rom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dostałem mojego Strixa 970. Mam jednak pytanie, wam tez tak wolno spada temperatura po graniu? Załączyłem Workd of tanks w FHD na full detalach, podbiło do 60 stopni, po wyłączeniu gry spadło do 48 wentylatory się wyłączyły i tak się waha już jakieś 10 minut na tych 45-48 stopniach przy samej przeglądarce. Jak włączę ręcznie wentylatory to schłodzę ją do 30 stopni i tak trzyma. Czyli trzyma temperaturę taką jak ma tez i płyta główna.

U mnie tak jest gdy włączona jest przeglądarka , gdy ją wyłączę to spada do 32-30 w zależności od temperatury w pokoju.

Gdy przeglądam neta czasem dochodzi do 52, czy przeglądarka podnosi tyle temperaturę ? Gdy włączę przeglądarkę to podnosi się tak samo wolno jak spada po jej wyłączeniu, ale dochodzi do 52.

W idle na pulpicie jest 30-32 stopnie, w grach najwięcej to 70, więc wszystko jak powinno być, pytam tylko o przeglądarkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanko do speców. Mam teraz zmodyfikowany bios w G1 GTX 970 zgodnie z poradnikiem który znalazłem w internecie. Zmieniłem tylko prędkości wiatraków i wygląda on dokładnie tak:

 

bios_mod.png

 

Jak zmienić żeby przy 70 stopniach karta miała te 2300rpm? Obecnie ma 2000rpm. Wystarczy zmienić w drugiej kolumnie tmp na 70?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zmienić żeby przy 70 stopniach karta miała te 2300rpm? Obecnie ma 2000rpm. Wystarczy zmienić w drugiej kolumnie tmp na 70?

 

Zmień wartość TMP12 na 70.00 i to wszystko ;)

 

Jak chcesz mieć ciszę to ustaw sobie tak

 

rix2bp.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Dokładnie tak mam to ustawione. Chodziło tylko o to żeby zwiększyć troszkę obroty przy obciążeniu.

 

Tak z ciekawości: jakie masz temperatury przy pełnym obciążeniu i w idle przy takich ustawieniach wentylatorów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło tylko o to żeby zwiększyć troszkę obroty przy obciążeniu.

A po co zwiększać obroty skoro karta do maksymalnej temperatury 92C ma jeszcze daleko? :hmm:

 

Tak z ciekawości: jakie masz temperatury przy pełnym obciążeniu i w idle przy takich ustawieniach wentylatorów?

W idlle mam 27-33C natomiast w grach przy podkręconej karcie 1528/2000Mhz temperatura dochodzi do 65-70C a po OC na 1580/2078Mhz karta łapie 73-75C.

Ty masz G1 więc powinieneś mieć o 6-7C lepsze temperatury ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodzę z założenia że im mniejsze temperatury tym lepiej i chodzi mi tu głównie o obciążenie. Głośność pracy nie jest dla mnie aż tak istotna (no chyba że mówimy o idlu) bo i tak zazwyczaj gram na słuchawkach.

 

Co do temperatur: niby powinienem mieć lepsze ale mam takie same. Idle: ~33st. Stres: ~65-70st. Na razie jedynie FC4 potrafi mi zwiększyć temp. nawet do 75. OC takie jak podane w stopce, bez podnoszenia napięcia i 112% Power Limitem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

łał to na parawdę kiepskie to chłodzenie musi być lup masz 0 przepływu powietrza w obudowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wentylację w obudowie ostatnio ostro przerabialem i teraz jest wszystko tak jak powinno i nawet lepiej niż poprzednio,więc wykluczam ten element. Wydaje mi się że po prostu trafiłem na słabszą sztukę. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do temperatur: niby powinienem mieć lepsze ale mam takie same. Idle: ~33st. Stres: ~65-70st. Na razie jedynie FC4 potrafi mi zwiększyć temp. nawet do 75. OC takie jak podane w stopce, bez podnoszenia napięcia i 112% Power Limitem.

Może masz większą temperaturę otoczenia i gorszy obieg w obudowie?

Ja mam 22-23C w pokoju a obieg powietrza w obudowie mam bardzo dobry. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cw4.png

Z sesyjki Metro LL .Filmik pózniej ;)

 

Są nowsze stery od 344.80?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niuniek sprawdź jak masz jeszcze FC4. Widzę że temp. bardzo podobne, tyle że więcej podkreciles. Ja stwierdziłem że nie ma co aż tak męczyć karty i zostawiłem na tych 1500/1906. W grach i tak praktycznie zerowa różnica między takimi jak ty masz a moimi zegarami. 1-2fpsy może. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z sesyjki Metro LL .Filmik pózniej ;)

 

Są nowsze stery od 344.80?

Ile razy jeszcze będziesz wrzucał screen z GPU-Z ? :Up_to_s:

Z kilkanaście razy wrzucasz to samo bądź +10Mhz więcej i screen do tego. Po co?

Jak chcesz się tak bawić to idź na benchmark tam w każdym temacie o 970 wrzucałeś to samo aby wszyscy widzieli jakie masz takty :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a bloki wodne nie są pod standardowe grafiki a nie pod autorskie? czy chłodzenia są tylko autorskie?

 

Nie rozumiem za bardzo pytania, bloki wodne są uniwersalne bo jak zdejmiesz chłodzenie air to dostaniesz normalne GPU, no chyba że czegoś nie wiem.

 

Pozdrawiam

Alek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak jest gdy włączona jest przeglądarka , gdy ją wyłączę to spada do 32-30 w zależności od temperatury w pokoju.

Gdy przeglądam neta czasem dochodzi do 52, czy przeglądarka podnosi tyle temperaturę ? Gdy włączę przeglądarkę to podnosi się tak samo wolno jak spada po jej wyłączeniu, ale dochodzi do 52.

W idle na pulpicie jest 30-32 stopnie, w grach najwięcej to 70, więc wszystko jak powinno być, pytam tylko o przeglądarkę.

ja mam to samo na strixie chrome nieźle mi podbija temperaturę na karcie :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może masz większą temperaturę otoczenia i gorszy obieg w obudowie?

Ja mam 22-23C w pokoju a obieg powietrza w obudowie mam bardzo dobry. ;)

 

Podsyłam zdjęcie jak wygląda to wszystko od środka (tzn. obieg powietrza).

 

IgXtL6c.jpg

 

 

Niebieskie strzałki: zimne powietrze z zewnątrz dmuchane do środka. 2 wiatraki 12cm, jeden z przodu, jeden z boku.

Czerwone strzałki: wyciąganie ciepłe powietrze ze środka. również 2 wiatraki, jeden góra 20cm i jeden tył 12cm.

 

Jest jeszcze jeden ruch który mogę zrobić, czyli przenieść kartę dźwiękową nad kartę graficzną (oznaczyłem to białą strzałką i pytajnikiem). Pytanie tylko czy coś to faktycznie da i czy nie będzie to przeszkadzać sekcji zasilania karty graficznej (dźwiękowa poszłaby w tym momencie tuż nad sekcję zasilania grafiki)?

 

Nic innego nie przychodzi mi tutaj do głowy. Wydaje mi się że ten obieg powietrza jaki teraz mam jest dobry...

 

P.S. Przepraszam za te bazgroły. Zrobiłem to na szybko w paintcie. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podsyłam zdjęcie jak wygląda to wszystko od środka (tzn. obieg powietrza).

Niebieskie strzałki: zimne powietrze z zewnątrz dmuchane do środka. 2 wiatraki 12cm, jeden z przodu, jeden z boku.

Czerwone strzałki: wyciąganie ciepłe powietrze ze środka. również 2 wiatraki, jeden góra 20cm i jeden tył 12cm.

Ten wentylator z boku już psuje termoobieg ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten wentylator z boku już psuje termoobieg ;)

Czyli gdzie go dać? :P Dźwiękową zostawić jak jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli gdzie go dać? :P Dźwiękową zostawić jak jest?

Najlepiej ten wentylator umieść z przodu obudowy jako wdmuchujący zimne powietrze do obudowy.

Dźwiękówki nie przekładaj bo to jeszcze pogorszy obieg. Gorące powietrze z karty graficznej swobodnie unosi się do góry a jak włożysz dźwiękówkę nad grafiką to będzie ona stanowiła dodatkową przeszkodę dla gorącego powietrza z karty graficznej ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś z forum styczność z GV-N970IXOC-4GD klik! ? Jak sprawdza się chłodzenie (głośność, temperatury)?

Kusi mnie ten maluch, jest teraz w niezłej cenie w morelach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś z forum styczność z GV-N970IXOC-4GD klik! ? Jak sprawdza się chłodzenie (głośność, temperatury)?

Głośna suszarka z wysokimi temperaturami ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej ten wentylator umieść z przodu obudowy jako wdmuchujący zimne powietrze do obudowy.

Dźwiękówki nie przekładaj bo to jeszcze pogorszy obieg. Gorące powietrze z karty graficznej swobodnie unosi się do góry a jak włożysz dźwiękówkę nad grafiką to będzie ona stanowiła dodatkową przeszkodę dla gorącego powietrza z karty graficznej ;).

Tak też myślałem z tą dźwiękową żeby zostawić. ;) Wentylator z przodu już jest tak jak wspominałem i jest tylko jedno miejsce na takowy, więc odpada. Mam teraz dwie opcje: albo wyłączyć go całkowicie, albo dać na dół tzn. tak żeby brał zimne powietrze spod spodu obudowy i dmuchał do góry. Co wybrać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo dać na dół tzn. tak żeby brał zimne powietrze spod spodu obudowy i dmuchał do góry. Co wybrać?

Tak też może być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...