Skocz do zawartości
azgan

NVIDIA GeForce GTX 9x0, 980Ti, Titan X - Maxwell

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam pytanie do Was takie, mianowicie posiadam procka i5-2500K oraz płytę główną AsRock P67 Pro3 (B3),

i teraz sedno sprawy. Kupować GTX 970 bądź 980, i ile straciłbym procent wydajności z tych kart, bo raczej bym stracił. Moja płyta gł posiada PCI-e 2.0 a nie 3.0 jak to jest już w nowszych/lepszych płytach gł.

Czy musiałbym kupować nowe podzespoły żeby to miało sens, oczywiście było by lepiej gdybym nie musiał kupować nowego sprzętu wiadomo kasa zaoszczędzona, i przeznaczył bym ją również na inne potrzebne mi rzeczy nie związane z PC ;).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A dziwisz się skoro jest źle ustawiona praca wentylatorów ;)

Per01 - 26 - 1050rpm

Per11 - 26 - 1150rpm.

Nie jest źle ustawiona 1050 to minimalne obroty,a automatyka ma dążyć przy 45 stopniach do 26% lub 1150rpm

Zobacz sobie jak jest ustawiona karta na defie, też te obroty się nie zgadzaja. nie usiłuję byc mądrzejszy od Gb po prostu ich lekko poprawiam ;)

Kary majaw tyczkę 3 pin, więc sterowanie jedynie napięciem. Widać ja mam lekko poprne na łożyskach wentyle (albo wpadło tam Chińczykowi ryżu na bieżnię ;) ) i dlatego troche inaczje u mnie to pasuje. Dla 150rpm mniej na takcih napięciach naprawdę nie potrzeba wiele.

Edytowane przez Tomcat

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

automatyka ma dążyć przy 45 stopniach do 26% lub 1150rpm

Tyle, że 26% w Twoim Biosie to zarówno 1150rpm jak i 1050rpm stąd problem ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam.

Mam pytanie do Was takie, mianowicie posiadam procka i5-2500K oraz płytę główną AsRock P67 Pro3 (B3),

i teraz sedno sprawy. Kupować GTX 970 bądź 980, i ile straciłbym procent wydajności z tych kart, bo raczej bym stracił. Moja płyta gł posiada PCI-e 2.0 a nie 3.0 jak to jest już w nowszych/lepszych płytach gł.

Czy musiałbym kupować nowe podzespoły żeby to miało sens, oczywiście było by lepiej gdybym nie musiał kupować nowego sprzętu wiadomo kasa zaoszczędzona, i przeznaczył bym ją również na inne potrzebne mi rzeczy nie związane z PC ;).

Mam troche mocniejszy procesor od twojego ale w wiekszosci gier to sie nie przekłada na jakis zysk, tez mam PCI-2.0 wiec mozesz sobie zobaczyc poniżej wyniki mojej konfiguracji z 970-ką po OC

ustawienia OC

iXWOX3tZxTpVE.jpg

UNIGINE VALLEY (Extreme HD preset)

igHmuEkACANLJ.png

3DMARK Firestrike

ibF9ldsvs875t.png

Jak widać nie ma tragedii ;) , w grach tez jest bardzo dobrze (wez tez pod uwagę fakt ze w nowych konsolach na które robie sie obecnie 90% gier jest bardzo słaby procesor , słabszy troche niz ten w PS3 wiec wiekszosc gier bedzie kładła nacisk w obliczeniach na GPU).

Spokojnie mozesz wiec wsadzic GTX-a 970 pod warunkiem ze procesor bedziesz mial solidnie podkrecony (980 moim zdaniem nie ma sensu kupowac bo roznica w cenie bardzo duza w stosunku do zysku z klatek)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

panowie bawie sie troche biosem mojej karty . jednak jedna rzecz jest dla mnie nielogiczna

900x900px-LL-dda3f739_kbt-power-table.jpeg

tutaj table 1 czyli tdp jest rowne power limit czyli table 6

to jest dla mnie w pelni logiczne

natomiast w moim gigabyte tdp jest 250 a power limit 280. jak wiec karta moze osiagnac power limit jak juz tdp przekroczy

aaa.png

Edytowane przez Ernesto Guevara

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spokojnie mozesz wiec wsadzic GTX-a 970 pod warunkiem ze procesor bedziesz mial solidnie podkrecony (980 moim zdaniem nie ma sensu kupowac bo roznica w cenie bardzo duza w stosunku do zysku z klatek)

Solidnie to znaczy ile musiałbym podkręcić procesor, 4.5GHz, a co jeśli akurat będę miał słabo kręcący się procesor, dawno temu bawiłem się, podkręcałem go, lecz stabilny to on nie był.

Musiałbym sobie przypomnieć, poszukać znów jak to się robi ;) ale to akurat nie problem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Solidnie to znaczy ile musiałbym podkręcić procesor, 4.5GHz, a co jeśli akurat będę miał słabo kręcący się procesor, dawno temu bawiłem się, podkręcałem go, lecz stabilny to on nie był.

Musiałbym sobie przypomnieć, poszukać znów jak to się robi ;) ale to akurat nie problem.

Niestety nie jestem w stanie ci powiedziec ile stracisz jesli wlozysz karte do komputera bez podkrecania procka (moze zajrzysz na wyniki podobnych konfiguracji na stronie 3DMARK-a oczywiscie to testy syntetyczne bo wiele zalezy od danej gry - jedne bardziej inne mniej bazują na procku lub na GPU)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie dostałem ofertę z morele na EVGA GeForce GTX 980 Superclocked ACX 2.0 cena 2380zł przy kupnie trzech sztuk. Teraz pytanie co z tym chłodzeniem, bo różne krążą opinie?

Edytowane przez PanMisiu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest duze ale skalowanie 3 kart nvidia takie se

Po prostu bierzemy we trzech żeby było taniej. Chodzi o to czy chłodzenie nie jest głośne?

Edytowane przez PanMisiu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po prostu bierzemy we trzech żeby było taniej. Chodzi o to czy chłodzenie nie jest głośne?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Coś o premierze GTX960 wiadomo? Czekam na nią bo jak nie tą to 970 się kupi po weryfikacji na podstawie testów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Istnieje jakikolwiek kontakt z ASUSem? nie przez formularz dotyczący jakiegoś produktu.. po prostu mail do nich?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie dostałem ofertę z morele na EVGA GeForce GTX 980 Superclocked ACX 2.0 cena 2380zł przy kupnie trzech sztuk. Teraz pytanie co z tym chłodzeniem, bo różne krążą opinie?

To chlodzenie jest duzo lepsze niz ACX pierwszej generacji.Karta co prawda cieplejsza niz strix o jakies 3 *C.Ogolnie do 40%wentyle nie slyszalne.Ja mam u siebie mozliwosc ustawienia obrotow od 0.Jesli bedzie Ci za cieplo aczkolwiek w idle ta karta dosc ladnie sobie radzi w dobrze wentylowanej budzie z oddawaniem ciepla.

Jesli lubisz bawic sie w oc to bardziej chyba polecam gigabyte gtx980 gaming bo oni jako jedyni na rynku robia selekcje swoich chipow.Wiec masz pewnosc ze nie trafisz padaczki :E

Edytowane przez Piotrasinski1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kurcze nie wiem jak kolesie, ale coś czuje, że celując w Zontaca poprzez EVGE i skończę jak zwykle MSI. Jutro zamawiam karcioszkę na bank, bo tak to nigdy się nie zdecyduje. Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jesli lubisz bawic sie w oc to bardziej chyba polecam gigabyte gtx980 gaming bo oni jako jedyni na rynku robia selekcje swoich chipow.Wiec masz pewnosc ze nie trafisz padaczki :E

Że co? Gdzieś takie bzdury słyszał? I co oni robią niby z odrzuconymi chipami na ścianach wieszaja?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Że co? Gdzieś takie bzdury słyszał? I co oni robią niby z odrzuconymi chipami na ścianach wieszaja?

Czytalem na ich stronie i tez linus wspominal o tym,wiec to chyba nie sciema :Up_to_s: :Up_to_s: :Up_to_s:

Pewnie odpady ida na referanty :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie ma żadnej selekcji chipów...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przede wszystkim GB to głośna karta i odpada w przedbiegach.

Tak szczerze żeby było cicho to musi być MSI abo Strix i odrobina szczęścia żeby nie trafić na piszczałkę.

Edytowane przez PanMisiu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie ma żadnej selekcji chipów...

Cytat ze strony gigabyte

"With GPU Gauntlet™ Sorting, GIGABYTE G1 Gaming Series graphics cards provide the best power efficiency and lowest power consumption. Only the strongest processors survived the stringent sorting can be qualified for G1 Gaming graphics cards for fully meeting both gaming enthusiasts’ and extreme overclockers’ expectations with the super overclocking capability."

Wiec jednak jest :E ale ja nikogo nie namawiam do kupna gigusia tylko podalem to jako ciekawostkę :Up_to_s:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A nie uważasz że może być to tylko marketingowy bełkot?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A nie uważasz że może być to tylko marketingowy bełkot?

Moze byc ale jakos zadna inna firma o tym glosno nie mowi :E a oni pisza otwarcie ze robia selekcje.:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiec jednak jest :E ale ja nikogo nie namawiam do kupna gigusia tylko podalem to jako ciekawostkę :Up_to_s:

Przecież to jest marketingowy bełkot. Na tą chwilę jedyną opcją żeby w jakikolwiek sposób zwykły użytkownik mógł sprawdzić "jakość" chipa to może tylko odczytać ASIC. Tomcat przecież kupił zwykłe WF3 i ma ponad 80%, a jego znajomy wziął dwie G1 Gaming i trafił 2x po sześćdziesiąt parę procent.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

MSI 980 gaming zamówiony więc jak dojdzie to porobię kilka testów i dam znać jak się sprawuje(oby tylko nie piszczała).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przecież to jest marketingowy bełkot. Na tą chwilę jedyną opcją żeby w jakikolwiek sposób zwykły użytkownik mógł sprawdzić "jakość" chipa to może tylko odczytać ASIC. Tomcat przecież kupił zwykłe WF3 i ma ponad 80%, a jego znajomy wziął dwie G1 Gaming i trafił 2x po sześćdziesiąt parę procent.

To w takim wypadku gigus klamie :Up_to_s: :Up_to_s:

MSI 980 gaming zamówiony więc jak dojdzie to porobię kilka testów i dam znać jak się sprawuje(oby tylko nie piszczała).

Fajnie ,mam nadzieje ze trafisz dobra sztuke:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi