Skocz do zawartości
azgan

NVIDIA GeForce GTX 9x0, 980Ti, Titan X - Maxwell

Rekomendowane odpowiedzi

u mnie zaczynaja juz piszczec przy 100+fps.

na valley bench np.

druga sprawa ze mam bardzo niski asic 63%

i tak karta bez ruszania napiec dzwiga fc4 na 1430 a z napieciami na 1.25 na 1500

zastanawiam sie czy jej przez te cewki nie odeslac.

szkoda mi tylko tego ze od strzala pamieci ida w fc4 na 2000mhz . nawet mysle ze wyzej by poszly

model to gigabyte g1. a podobno gigabyte selekcjonuje chipy :D

Czyli to chwyt markietingowy gigusia :E :E oj nie ladnie ludzi w butelke nabijac

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja o tym nawet nie wiedzialem.

tak czy siak piszczy ale dylemat mam spory.

bo arty na FC4 zaczynaja sie od okolo 8050 w zwyz

8050 jeszcze trzeba mocno sie wpatrywac zeby wylapac art.

na 8025 zero art.

z kolei rdzen kreci sie slabo. bo powyzej 1500 trzeba dac 1,25. nie znam jeszcze maxa ale na pewno nie wiecej niz 1530 bo juz wtedy wywala w fc4 sterownik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I znow kolejjny przyklad ze strony ktora mi podales:"Likewise if you have a low ASIC, your card won't suddenly start performing like a high ASIC card. "

No cos w tym musi byc:)

Hmm czyli wychodzi na to ze asic ma znaczenie jednak :E

Zrozum w końcu że jak ruszasz napięcia do ASIC nic nie daje, tylko przy niskich napięciach są różnice.

Tyle razy to było wałkowane nawet w tym temacie i wielu forach ale jak ktoś przyjmuje do wiadomości powoli to takie posty są jak twoje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja o tym nawet nie wiedzialem.

tak czy siak piszczy ale dylemat mam spory.

bo arty na FC4 zaczynaja sie od okolo 8050 w zwyz

8050 jeszcze trzeba mocno sie wpatrywac zeby wylapac art.

na 8025 zero art.

z kolei rdzen kreci sie slabo. bo powyzej 1500 trzeba dac 1,25. nie znam jeszcze maxa ale na pewno nie wiecej niz 1530 bo juz wtedy wywala w fc4 sterownik

No to nie masz sie nad czym zastanawiac ,tylko oddaj puki mozesz.Skoro piszczy i sie nie kreci dobrze to brak powodow do zatrzymania jej :E

Gigus wyraznie pisze ze robi selekcje jesli chodzi o ich serie G1 Gaming i nawet linus jak robil recke tej karty o tym wspomina

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gigus wyraznie pisze ze robi selekcje jesli chodzi o ich serie G1 Gaming i nawet linus jak robil recke tej karty o tym wspomina

Jakieś linki ? Chyba ślepy jestem bo nie widzę tej informacji na oficjalnej stronie gigabyte.

Jak masz jakieś linki, których nie można umieszczać na forum to na pw bym prosił.

Sam stoję przed wyborem gtx 970, zastanawiam sie nad asus strix a gigabyte g1 i bylem zdecydowany na strixa ale w sklepie, z którego chciałem brać nagle zabrakło dlatego teraz poważnie zastanawiam się nad kartą od gigabyte.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jakieś linki ? Chyba ślepy jestem bo nie widzę tej informacji na oficjalnej stronie gigabyte.

Jak masz jakieś linki, których nie można umieszczać na forum to na pw bym prosił.

Sam stoję przed wyborem gtx 970, zastanawiam sie nad asus strix a gigabyte g1 i bylem zdecydowany na strixa ale w sklepie, z którego chciałem brać nagle zabrakło dlatego teraz poważnie zastanawiam się nad kartą od gigabyte.

http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=5208#ov

Lub pl

http://www.gigabyte.pl/global/pl/pages/vga_090911_oc/feature.html

Czytaj "gpu gauntlet sorting :)

Jasno wynika z ich opisu ze robia selekcje :Up_to_s: :Up_to_s:

Edytowane przez Piotrasinski1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zrozum w końcu że jak ruszasz napięcia do ASIC nic nie daje, tylko przy niskich napięciach są różnice.

Tyle razy to było wałkowane nawet w tym temacie i wielu forach ale jak ktoś przyjmuje do wiadomości powoli to takie posty są jak twoje.

:hallucine::hallucine:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie szybkie pytanie -> Core i5-4590 będzie mi ograniczał 970 gtx? Skladam na swieta zestaw pod wiedzmina 3 i nie wiem co dobrac na szybko.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie szybkie pytanie -> Core i5-4590 będzie mi ograniczał 970 gtx? Skladam na swieta zestaw pod wiedzmina 3 i nie wiem co dobrac na szybko.

Nie lepiej dołożyć do 4690K i masz na lata do gier.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie lepiej dołożyć do 4690K i masz na lata do gier.

No mogę dołożyć, ale czy warto? Jakie wtedy dać mobo, żeby OC dało się robić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pewnie, że warto, bo wcześniej miałem i5 z "K" wykręconą na 4,5Ghz i w grach nie było żadnej różnicy między i7 tyle, że Ja proca wykorzystuje troszkę do obliczeń i dlatego zmieniłem na i7. Co do mobo to przede wszystkim ile chciałbyś wydać?

Edytowane przez PanMisiu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pewnie, że warto, bo wcześniej miałem i5 z "K" wykręconą na 4,5Ghz i w grach nie było żadnej różnicy między i7 tyle, że ja proca wykorzystuje troszkę do obliczeń i dlatego zamieniłem na i7. Co do mobo to przede wszystkim ile chciałbyś wydać?

Potrzebuje tylko RAID-1 bo biore 2 dyski. No i DP, ale HDMI też styknie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to nie masz sie nad czym zastanawiac ,tylko oddaj puki mozesz.Skoro piszczy i sie nie kreci dobrze to brak powodow do zatrzymania jej :E

rdzen nie chce sie krecic. ale pamiedzi kreca bdb 2030 to chyba super?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mi się kręcą na 2100Mhz co daje 8400Mhz, ale to do benchów, w grach nie ma szans.

Także jak Tobie lecą na 2030 w FC4 kilka godzin bez artów to ja jestem Święty Walenty z brodą :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no wlasnie testowalem w far cry . do benchow tez 2100 robi bez problemu

a ile tobie idzie rdzen i memy w farcry?

Edytowane przez Ernesto Guevara

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1490/1915 z tym, że ja te takty mam w pełni potestowane. Akurat FC4 bardzo mocno "grzeje" maxwella i w innych grach na lajcie idzie 1515Mhz ;) Pamięci też mam zaniżone, mogłoby być więcej ;)

Ale wątpię żeby Tobie te 2030 szło sprawnie bez artów, pograj tak z bite 2 godziny w fc4 bez V-sync, niech karta dostanie w palnik :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1490/1915 z tym, że ja te takty mam w pełni potestowane. Akurat FC4 bardzo mocno "grzeje" maxwella i w innych grach na lajcie idzie 1515Mhz ;) Pamięci też mam zaniżone, mogłoby być więcej ;)

Ale wątpię żeby Tobie te 2030 szło sprawnie bez artów, pograj tak z bite 2 godziny w fc4 bez V-sync, niech karta dostanie w palnik :)

tak testowałem. 2000 szlo bez zajakniecia na starcie . wiec poszedlem dalej. cale FC przeszedlem na 2000

a te 1490 to na jakim napieciu masz?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Piszczy czy bzyczy? Moja pod mocnym obciążeniem i fps-em rzędu 80-90 bzyczy tak intensywnie ale nie jest to pisk. A ty jak masz przy "normalnym" fpsie? Bzyczenie czy piszczenie, bo jak bzyczenie to normalka, ale jak symfonie to już nie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie, jaki maks do i5 2500K ? Obecnie 7870 XT

masz K,wiec dawaj go na 4.5 i laduj 780/780 ti czy 970

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

masz K,wiec dawaj go na 4.5 i laduj 780/780 ti czy 970

Czyli podjedzie jeszcze GTX 970, a procesor da radę? W takim układzie pozostaje problem nowej budy, ogarnięcie jakiegoś dobrego chłodzenia, bo póki co, od nowości siedzi na stocku.

Dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gdybym mial 2500K to spokojnie bym zapakowal do niego 970-o ile Ci budzet pozwala to najlepsze rozwiazanie.warunek jest jeden-proc musi byc mocno podkrecony.Trzymanie 2500K bec OC to niemal zbrodnia ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi