Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

azgan

NVIDIA GeForce GTX 9x0, 980Ti, Titan X - Maxwell

Rekomendowane odpowiedzi

Znów mam pytanie. Płyta główna ASUS p8h61 PRO. Złącze PCI-E 2.0 16x a ASUS Strix 970 chodzi na 8x ma ktoś pomysł dlaczego?

Co ciekawe nawet test grafiki w gpuz nie chce się uruchomić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak też może być.

Dzięki wielkie za rady. Dałem wiatrak na dół. Faktycznie jest lepiej FC4 to teraz maks 70st. wcześniej było 75, czyli jest jakiś postęp. :) Taka temperatura w pełni mnie zadowala i nie będę już nic kombinował z biosem, zostaję przy ustawieniu w pełni cichym. Dzięki jeszcze raz. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie, może komuś coś przyjdzie do głowy, bo ja już nie mam opcji. Bios na płycie najnowszy jaki jest dostępny, nie ma konfiguracji prędkości PCI (czyli BIOS ustala to automatycznie?) próbowałem już z oszczędzaniem energii i nic. Dalej mam pci @x8. System świeżo postawiony, po postawieniu systemu gpuz wyświetlił, że jest to pci 3.0 16X @x8 gdzie ta płyta ma tylko wsparcie dla pci 3.0 ale fizycznie posiada 2.0. Co ciekawe zauważyłem, że momentami temperatury rosną do >50 stopni, ot tak sobie, w idlu bo karta się przełącza na x8 2.0 :hmm: Wchodziło by na to, że karta szwankuje albo gpu-z i cpu-z podają złe informacje?

 

10oqo1k.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus p8h61 pro cpu i7 2600. Strona asus podaje, że płyta wspiera karty pci 3.0 i jest z nimi kompatybilna. Zasilacz OCZ stealth xtreme 2 600W 3 letni. Po pewnym czasie od uruchomienia temperatury w idlu się stabilizują i zostają na poziomie 39-40 stopni i katra się przełącza z powrotem na tryb @8 1.1 z 2.0, czyli tu można założyć, że jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3.0 to moze bedziesz miał jakbyś zapodał ivy brige . Natomiast coś masz nie tak z płyta jak ci zapodaje tylko x 8

 

hzg.png

 

p67 + I5 3570k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że na gtx 560 dawała 16x. Co prawda 560-ka się sypnęła. Już sam nie wiem. Sprawdziłbym ją na innym kompie, ale nie mam gdzie. Zatem w poniedziałek serwis. Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że na gtx 560 dawała 16x. Co prawda 560-ka się sypnęła. Już sam nie wiem. Sprawdziłbym ją na innym kompie, ale nie mam gdzie. Zatem w poniedziałek serwis. Dzięki.

 

Nie wiem jak u ciebie wygląda sytuacja ale ja np. na sockecie 1156 mam płytę Asusa P7P55D-E, która ma do wyboru pełną obsługę PCIe x16 2.0, SATA 6 Gb oraz wyższe transfery na USB 3.0 i mogę sobie wybrać 1 tryb z 3, gdy zmienię w Biosie Sate na 6 GB to automatycznie PCIe spada do x8 może w twojej płycie również występuje coś takiego ale chyba Asus już zrezygnował z tego rozwiązania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A możesz napisać w którym miejscu w Biosie masz taką opcję? Moja płyta ma już kilka lat, to może i tak jest, sprawdzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zatem w poniedziałek serwis. Dzięki.

Nie wiem co Ty chcesz serwisować, karta jest sprawna, to kwestia ustawień biosu, sterowników i trybów gdzie któryś z kontrolerów zabiera linie PCIE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz na płycie głównej czy masz może przycisk IO LEVEL UP tak się u mnie to nazywa ale przeglądam twoją płytę i twoja ma już pełne wsparcie chyba P8H61-M PRO

 

Problem może leży gdzieś indziej poprzeglądaj przeróżne opcje w biosie może coś ci blokuje pełny transfer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Detal max , FHD , aa off , pshyx on gtx 970 1582MHZ / 8100 , Fan 1250RPM

 

cw4.png

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P8h61 pro (bez M) to jest moja płyta. Wg Asusa ma ona pełne wsparcie. Mam jedynie przycisk mem ok i przełącznik turbo. A do serwisu chcę jechać, bo karta nie musi być sprawna. Były już przypadki gdzie to była wina karty właśnie i tu się chce upewnić. Jeżeli karta będzie ok i na innym kompie wejdzie na wyższe tryby to będe wiedział, że to wina albo płyty albo zasilacza. Sterowniki ok, a Bios wielkich możliwości konfiguracji nie ma. Jedyne co mnie zastanawia to to, że np Intel Procesor Diaognostic Tool w sekcji PCH Test wskazuje na podłączenie zintegrowanej karty dźwiękowej do trzeciego slotu pci, gdzie slot pci 3 jest slotem na płycie i jest pusty.

Teraz wykonałem test ponownie i jest kontroler PCIe Realteka, wcześniej było realtec hd audio. Coś się chyba jednak ze sterownikami lub biosem pierniczy, tylko co?

Chipset : Intel® H61 Chipset

Chipset Stepping : B3

 

2 device connected to PCI Express Port 0

1 : NVIDIA GeForce GTX 970

2 : Kontroler zgodny ze standardem High Definition Audio

 

No device connected to PCI Express Port 1

 

1 device connected to PCI Express Port 3

1 : Realtek PCIe GBE Family Controller

 

1 device connected to PCI Express Port 4

1 : ASMedia XHCI Controller

 

1 device connected to PCI Express Port 5

1 : Mostek (bridge) standardu PCI do PCI-do-PCI

 

1 device connected to PCI Express Port 6

1 : Asmedia 106x SATA Controller

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm jak czytam temat to ja też mam chyba jakieś za duże temperatury bo karta gigabyte 970 G1 w far cry 3 po 1 godz gry temp max 74 stopnie bez podkręcania karty!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/gigabyte-geforce-gtx-970-4g-windforce-3-far-cry4-i4894158582.html

 

Nic tylko brać :E A 980 za 1500 sprzedają, ciekawe gdzie wałek jest :hmm:

 

Teraz doczytałem że karty idą pewnie z Chin, także oferta dla największych desperatów.

 

Zrobiłem dochodzenie i oto jego dawne konto http://allegro.pl/show_user.php?uid=61938

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/gigabyte-geforce-gtx-970-4g-windforce-3-far-cry4-i4894158582.html

 

Nic tylko brać :E A 980 za 1500 sprzedają, ciekawe gdzie wałek jest :hmm:

 

Teraz doczytałem że karty idą pewnie z Chin, także oferta dla największych desperatów.

 

Zrobiłem dochodzenie i oto jego dawne konto http://allegro.pl/show_user.php?uid=61938

 

Foty z neta http://www.gamestar.de/hardware/grafikkarten/gigabyte-geforce-gtx-970-g1-gaming/bilder/871.html i ktoś to kupił za 1100zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to jestem zainteresowany BIOSem do swojej karty, żeby uciszyć te wiatraki i mieć jakieś stabilne, dobre OC. Ktoś coś doradzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doszedłem do tego co było nie tak :cool: Jak pisałem miałem problemy z prędkością strixa 970 bo chodził tylko na prędkości złącza x8. Czyściłem złącze, ale to dalej było nie to. Wiecie co się okazało? Postanowiłem oczyścić je jeszcze raz, ale przejrzałem jeszcze złącze na karcie graficznej i okazało się, że jednak miałem bród w pci-e, ponieważ jeden ze złotych pinó na karcie był brudny i ot cała przyczyna :E Trzeba było wyczyścić nie tylko slot na płycie ale i złącze karty graficznej :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest gdzieś test karty Gigabyte GeForce GTX 970 mini ?

 

Z tego co widzę Gigabyte GeForce GTX 970 mini chyba nie jest objęty promocją, przeleciałem kilka sklepów i cisza, żeby dodawali grę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazł ktoś recenzje zotaca gtx 970 ( nie AMP OMEGA) tej za ok 1350 zł. Nigdzie nie mogę znaleźć informacji o jej głośności i temperaturach. Jak by ktoś znalazł to proszę o linka. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na frazie był test AMP Omega.

Test maluszka jest na YT.

 

Hałas całkiem znośny. Temperatury w okolicy 80C.

OC do 1400 MHz na fabrycznym biosie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...