Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

azgan

NVIDIA GeForce GTX 9x0, 980Ti, Titan X - Maxwell

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko Iluvatar pisał, że bawił się ustawieniami, na Kitguru karta Infinity Black w Furmarku osiąga 65*C a podczas grania 56*C :hmm:

 

No w porządku, opieram się tylko i wyłącznie na tym co do tej pory zaprezentował właściciel dlatego poprosiłem o jakiś test ;). Czy to filmik czy zrzut z gpu-z z RZETELNYMI min 30 minutami gry i sprawa się wyjaśni ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już brać Galaxy to tylko wersję HoF ten Infinity nie jest niczym specjalnym jedynie wygląd karty może się podobać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli faktycznie nie dotyczy jej problem piszczących cewek to jednak jest coś specjalnego. Osobiście wolę nieco głośniejszy szum wentylatora od piszczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat z piszczeniem cewek był wałkowany już wielokrotnie wszystkie piszczą jedne mniej inne bardziej to zależy już od sztuki czy popiskiwanie będzie słychać czy też nie to zwykła loteria podobnie jak OC karty i ASIC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc dzisiaj przyszły do mnie Galaxy Infinity Black

 

Po testach stwierdziłem, że SLI jest mi zbędne więc jedną sobie zostawiam, a jedna leci na sell.

 

Karta nie wydaje absolutnie żadnych dźwięków typu piszczenie, czy skwierczenie jedynie lekki szum podczas grania. W Idle karta przechodzi w tryb półpasywny i jeden wentyl wyłącza się całkiem a drugi kręci się na 900 rpm. Fabryczny realny Boost to 1404 mhz a asic 78% no i jest piękna, cała czarna. Metalowa obudowa i masywny backplate.

 

 

Ja proszę o filmik obrazujący jak karta sprawuje się pod obciążeniem (chodzi mi o głośność wentylatorów w Furmarku). Według testów na kitguru.net w Furmarku MSI GTX 970 Gaming osiąga 1300RPM, GALAX GTX 970 OC Silent ‘Infinity Black Edition’ osiąga 2400RPM a głośność wentylatorów taka sama. Dziwna sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat z piszczeniem cewek był wałkowany już wielokrotnie wszystkie piszczą jedne mniej inne bardziej to zależy już od sztuki czy popiskiwanie będzie słychać czy też nie to zwykła loteria podobnie jak OC karty i ASIC.

Loteria jest w przypadku popularnych niereferentów (Asus, MSI Gaming, Gigabyte). Referenty (karty na PCB 980) co do zasady nie piszą. Ten Galaxy prawdopodobnie też nie, skoro chwali się tą cechą producent i żaden test temu nie zaprzeczył.

 

PS Ile osób jeszcze zacytuje posta Iluvatara ze wszystkimi obrazkami? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Loteria jest w przypadku popularnych niereferentów (Asus, MSI Gaming, Gigabyte). Referenty (karty na PCB 980) co do zasady nie piszą. Ten Galaxy prawdopodobnie też nie, skoro chwali się tą cechą producent i żaden test temu nie zaprzeczył.

 

PS Ile osób jeszcze zacytuje posta Iluvatara ze wszystkimi obrazkami? :E

Problem z tymi kartami jest taki, że tylko jeden serwis dopiero zrobił ich recenzję, o którym wcześniej nie słyszałem 8:E Także trzeba poczekać, aż się pojawi recenzja na innych portalach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wieczorem pokatuję kartę w furmarku czy valleyu na standardowych taktach i zapodam screeny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wieczorem pokatuję kartę w furmarku czy valleyu na standardowych taktach i zapodam screeny.

 

 

Proszę też o filmik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co chcesz konkretnie na tym filmiku ?

 

 

Głośność wentylatorów w Furmaku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja proszę o filmik obrazujący jak karta sprawuje się pod obciążeniem (chodzi mi o głośność wentylatorów w Furmarku). Według testów na kitguru.net w Furmarku MSI GTX 970 Gaming osiąga 1300RPM, GALAX GTX 970 OC Silent ‘Infinity Black Edition’ osiąga 2400RPM a głośność wentylatorów taka sama. Dziwna sprawa.

Na pewno to nieprawda ze 1300 =2400 to niemozliwe a w furmarku hmmm a owszem ładnie ją rozkreci ale sie załaczy tak czy siak tpd i karta bedzie mieć sporo nizsze MHZ

 

 

To jest cicha karta :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według testów ten model jest dość cichy:

http://www.guru3d.com/articles_pages/galax_geforce_gtx_970_exoc_review,10.html

 

Chociaż ja im średnio wierzę, podejrzewam że mierzą w klimatyzowanym pomieszczeniu albo przy zdjętej obudowie (bo z autopsji wiem, że referencyjny GTX780Ti jest wyraźnie głośniejszy od referencyjnego GTX 970, zaś referencyjny R9 290 to istna suszara).

 

@Niuniek7

Bardzo dobra sztuka się trafiła, mało która karta zrobi tyle MHz przy takim napięciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wam się te 970tki kręcą?

 

W moim Gigabycie nie-G1 udało mi się osiągnąć 1550 na rdzeniu i 7900 w pamięciach, bez zmiany napięcia i z lekkim podbiciem power limitu o 5, nie wiem czy bylo potrzebne po afterburner pokazuje max 88% power w stresie. ASIC 75%, po długiej grze w FC4 osiąga 66 stopni bądź 69 na sztywno na minimalnych obrotach wentylatora. Żadnych artefaktów w grach i benchmarkach. Chyba w porządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche dziwne ze ma nieco lepsze chłodzenie od strixa to samo chyba napiecie 1.21 V a ma duzo wyzsze obroty wentylatora :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A myślałem że u mnie się za szybko kręcą :E

fvv.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz niebiesko pomaranczowo a tego nie powinno być

MCRcYoY.jpg

 

 

Ożesz ty :E

Prety zbrojeniowe :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie miałem się o to spytać, być może posiadacze strixa zauważyli że karta lekko się przekrzywia, olać to czy jednak coś wykombinować aby karta była umieszczona prosto w slocie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1570mhz na 1.200v ładnie ;)

 

Moja 1527mhz robi na 1.250v :P

Moja bez tykania napięć tylko 1531@1.21, a tu 1570@1,2v. Zazdroszczę :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie miałem się o to spytać, być może posiadacze strixa zauważyli że karta lekko się przekrzywia, olać to czy jednak coś wykombinować aby karta była umieszczona prosto w slocie?

No ja zauważyłem. Pytałem o to kilkanaście postów wcześniej, ale temat przeszedł bez echa. Zatem ją podwiązałem opaskami zaciskowymi by unieść w górę. Różnica była taka, że temperatury spadły o 2-3 stopnie. Problem jest taki, że właśnie zaczęła skwierczeć nawet przy 60 fps. Zatem opaski powyjmowałem i znów się lekko wygina i skwierczy ale nieco mniej :hmm: Mam nadzieję, że jak się wygrzeje to skwierczenie będzie na tyle słabe, że nie będę na nie zwracał uwagi. Zatem ja niczym jej na razie nie podpieram, czy będzie to miało jakieś negatywne skutki, nie wiem, pytałem ale nikt nie udzielił odpowiedzi, zatem uznałem, że nikt nie ma doświadczenia z wyginającymi się lub opadającymi kartami w slocie.

Co do skwierczenia to zauważyłem, że słychać je nie tylko w zależności od rodzaju wyświetlanego obrazu, a raczej jego wymagań, ale też i w zależności od temperatury! Między 56 stopni a 64 stopnie też skwierczy jak wyświetla wymagający obraz a jak przekroczy te 64 stopnie to przestaje. W furmarku np jak wyłączę w trakcie testu ten kręcący się kolorowy pierścień i zostanie samo tło to skwierczy, włączę ten pierścień to nie skwierczy nie piszczy, nic, a przecież po włączeniu tego pierścienia karta grzeje się jeszcze bardziej i jest bardziej obciążona.

 

Edit: Jak włączę AA w furmarku to wtedy piszczy od samego początku, a jak pierścień zniknie to sobie skwierczy :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szyna pamięci 256bit w takich mocnych kartach to jest kpina i celowe obniżanie wydajności.

NVIDIA dobrze wie że jakby dała 512 bit to karta była dużo mocniejsza, i nastepna generacja nie przyniosła by już takiego skoku wydajności.

 

AMD nie może uzyskać wysokiej wydajność rdzeniem to stara się nadrabiać szeroką szyną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...