Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Androctonus

Zamawianie kuriera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

akurat nigdy nie korzystałem z usług kurierskich aby to ja musiał zamawiać. Pytanie do Was jest tego sporo, z której/kogo oferty najlepiej skorzystać przy zamawianiu kuriera? Ile to trwa? Jak wygląda kwestia płatności?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej polecałbym ci Sendit.pl . Jest to połączone z allegro , więc możesz się logować tymi danymi . DHL kosztuje 15,3 zł , UPS ponad 17zł (zamawiałem na różne wielkości paczek i zawsze mi się udawało w 15zl zamknąć) Płacisz teraz poprzez PayU i jutro do godziny 16.00 ma się zjawić u cb w domu po odbiór zapakowanej paczki , najczęściej jest około południa . Zamawiałem kilka-kilkanaście razy i zawsze bez problemów .

 

 

P.S : Dojdzie papierologia , banał , drukujesz 2 protokoły odbioru ktore podpisuje kurier i list przewozowy ktory dajesz w folii bezbarwnej na paczkę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o zamówienie kuriera to wchodzisz na jedną ze stron z kurierami np Kurjerzy czy tani kurier,podajesz wymiary paczki,adres swój jaki odbiorcy.Wtedy masz orientacyjnie podaną wycenę paczki.Wybierasz godziny odbioru paczki.Po złożeniu zamówienia dostajesz maila o dokonanie płatności za przesyłkę.Następnie dostajesz ponownie maila z listem przewozowym,który drukujesz i naklejasz na paczce.

 

Jeśli dziś zamówisz to w następnym dniu możesz nadać paczkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nic negatywnego nie słyszałem . Wysyłałem różne rzeczy od Cosmosa S po PS3 i zawsze było ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spojrzałem na opinie o sendit i faktycznie dość dziwne te praktyki o dopłatach do paczek. Ja kurierem DPD wysłałem już za ich pomocą kilka paczek w ciągu ostatniego roku, zawsze bez problemów, do tej pory też żadnych dopłat nie wołają, ale kto ich tam wie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie każdy kurier będzie miał jakieś negatywne opinie. Ja przykładowo korzystam regularnie z usług tego pośrednika. O nim też można przeczytać trochę przykrych rzeczy, ale jak na razie jestem bardzo zadowolony, mimo stosunkowo wysokich cen. Czasem wysyłałem Furgonetką, też wszystko było w porządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sendit, tani-kurier czy wysylajtaniej Korzystałem ze wszystkich trzech w zależności, gdzie najtaniej na dany moment.

 

Z dostępnych tam kurierów wybieram UPS, bo w moim osobistym rankingu jest najlepszy.

Zamówienia przyjęte i opłacone do 14:00 są odbierane jeszcze tego samego dnia. Płatność odbywa się online przez płatności24 i tego typu pośredników do szybkich przelewów. Po opłaceniu drukujemy list przewozowy i to wszystko.

 

Ważne jest tylko to, aby pilnować, żeby dobrze wybrać wagę paczki, bo jak zostanie przekroczona to wtedy mogą na sortowni zrobić weryfikację i jak się okaże, że wybraliśmy coś do 30kg, a de facto waży 31kg to będzie nieciekawie.

 

Oszczędności na wysyłce są spore. Kiedyś słałem 37 calowi LCD to na stronce UPS wyliczyłem coś koło 150zł, przez tani-kurier i UPS wyszło mnie to 57zł.

 

Oczywiście obsługą paczek zajmuje się dana firma przewozowa i do niej kierujemy roszczenia, z nią się kontaktujemy itd. Pośrednicy tylko składają w naszym imieniu zamówienie, mają wynegocjowane niskie stawki, więc wymyślono sposób, aby jeszcze przy okazji zarobić :) Przewoźnik się cieszy, bo ma dodatkowe paczki, pośrednik się cieszy, bo dorabia, a klient jest zadowolony, bo płaci mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

akurat nigdy nie korzystałem z usług kurierskich aby to ja musiał zamawiać. Pytanie do Was jest tego sporo, z której/kogo oferty najlepiej skorzystać przy zamawianiu kuriera? Ile to trwa? Jak wygląda kwestia płatności?

 

Pozdrawiam.

 

Witamy,

 

platforma wysyłkowa Sendit.pl umożliwia nadanie paczki za pośrednictwem firmy kurierskiej DPD,UPS oraz firmy InPost (http://sendit.pl/oferta). Aby złożyć zlecenie wysyłki należy wejść na stronę: http://sendit.pl zarejestrować konto użytkownika i wypełnić formularz nadania. Oferujemy szybki sposób płatności za pośrednictwem PayU. Firma kurierska UPS planuje, a firma DPD gwarantuje dostarczenie przesyłki następnego dnia roboczego od dnia nadania. Natomiast firma InPost doręcza paczki do Paczkomatu odbiorczego w przeciągu dwóch dni roboczych.

 

Gdyby pojawiły się jakieś pytania, chętnie pomożemy.

Zespół Sendit

________________________

e-mail: biuro@sendit.pl

tel. 71 714 70 00 (pon-pt. w godz. 8:00-16:00)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spojrzałem na opinie o sendit i faktycznie dość dziwne te praktyki o dopłatach do paczek.

Bo polaczki cebulaczki tną na wymiarach/wadze żeby przyoszczędzić/zarobić na wysyłce i potem tak jest. Wysłałem już chyba ponad 100 paczek, często są to części samochodowe, które nie zawsze mają regularne kształty, niemożliwe do zapakowania w karton tylko w folię stretch, ale za to zawsze rzetelnie pomierzę i podam prawdziwą wagę i nigdy nie było najmniejszego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo polaczki cebulaczki tną na wymiarach/wadze żeby przyoszczędzić/zarobić na wysyłce i potem tak jest. Wysłałem już chyba ponad 100 paczek, często są to części samochodowe, które nie zawsze mają regularne kształty, niemożliwe do zapakowania w karton tylko w folię stretch, ale za to zawsze rzetelnie pomierzę i podam prawdziwą wagę i nigdy nie było najmniejszego problemu.

Ja bym powiedział, że społeczeństwo jest coraz bardziej zidiociałe i nie każdy potrafi dobrze zmierzyć czy zważyć przesyłkę :cool:

 

Wysyłałem już kilka paczek różnymi brokerami, tam gdzie nie jest wymagana rejestracja oraz było najtaniej w danym momencie, i nie było nigdy problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo polaczki cebulaczki tną na wymiarach/wadze żeby przyoszczędzić/zarobić na wysyłce i potem tak jest. Wysłałem już chyba ponad 100 paczek, często są to części samochodowe, które nie zawsze mają regularne kształty, niemożliwe do zapakowania w karton tylko w folię stretch, ale za to zawsze rzetelnie pomierzę i podam prawdziwą wagę i nigdy nie było najmniejszego problemu.

Nie, np. ja wysyłałem paczkę 37KG a DHL stwierdził, że waży 95KG. Mogłem się pomylić o jeden kilogram a nie o 60, przecież 95KG nawet bym nie podniósł, kurier też nie. W internecie jest multum takich historii z wszystkimi firmami kurierskimi, może czasami to klient chce zaoszczędzić na przesyłce, ale w większości przypadków to cebulaki z firm kurierskich chcą oszukać klienta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to tak, moje wrażenia po współpracy z sendit.pl

 

Zamówiłem kuriera, wszystko opłaciłem, wybrałem DPD bo na tej samej paczce UPS ponad 50zł :E, a DPD 28zł.

 

Dostałem info, że mam czekać na kuriera bo przyjedzie tego samego dnia między godz. 12 - 14 :) Fakt urwałem się na te 2h z pracy, a najlepsze że kuriera nie ma. Wkurzyłem się, muszę wracać a tutaj kuriera nie ma. Zadzwoniłem do DPD, zapytałem WTF? Babka namierzyła kuriera, a kurier zdziwiony. Po chwili zaproponował abym mu przyniósł paczkę na dół bo będzie mu wygodnie.

 

Paczka 65x35x74, waga 16kg, karton owinięty stretchem. Koleś po chwili oddzwonił, żebym mu przyniósł na drugi koniec osiedla bo nie ma jak wjechać... no żenada. Czas leci.

 

W końcu przyjechał, machnął parafkę i wziął pudło. Rzucił do busa, ja mu zwróciłem uwagę bo byłem sporo spóźniony, a on odparł, że chciałem szybko to mam szybko. Dobrze, że paczka była dobrze zabezpieczona.

 

Czekałem jeszcze na 2 wielką paczkę od DPD, po 15min. kretyn (ten sam :E) dzwoni do mnie, że ma jeszcze dla mnie paczkę i żebym poczekał. Odebrałem i pojechał.

 

Ogólnie platforma sendit.pl podoba mi się, kontakt jest super. Jednak NIGDY więcej DPD!!!

 

Powtarzam NIGDY WIĘCEJ DPD!!!

 

PS: te przewymiarowanie paczek jest wszędzie bo oni jakoś inaczej liczą, tzn. gabaryt i to jakoś wylicza 2, 3 czy nawet 4 krotnie większe paczki w tym również wagę danej paczki. Stąd też chore ceny, m. in. w DHL. Osobiście DHL i DPD nie lubię i nie polecam. GLS, UPS (drogi :() jest ok. Siódemka nie najgorzej w moim odczuciu, ale K-EX to gorsza tragedia jak DPD. 3 przesyłki nimi realizowałem i 3 przesyłki rozwalone :kwasny:

 

Tłumaczenie, że to nie ich wina.

 

Sporo zamawiam z Niemiec i tutaj GLS jak dla mnie super, UPS i GLS w kraju też rewelacja. Jest to moja osobista wypowiedź zgoda z moimi odczuciami na bazie moich wieloletnich doświadczeń.

 

Miałem jeszcze sporo cyrków z DHL ale nie ma co się denerwować.

 

Najbardziej ciekawi mnie kurier POCZTEX, ceny BARDZO wysokie. Zamiast dostosować się do sporej konkurencji oni wyliczyli mi za moją paczkę 74zł :E

 

Im jestem starszy tym mniej rozumiem pewne kwestie :lol2:

 

Pozdrawiam serdecznie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego na takie zachowanie kuriera możesz złożyć reklamacje w samym sendit.pl lub bezpośrednio w DPD i uwierz mi ze kurier zostanie "naprostowany".

 

Sam osobiście korzystam dużo z sendit.pl i DPD (bo najtanszy) i jestem zadowolony a wysyłam paczki o wartości +2K ,głównie cześci samochodowe .

 

DHL ma takie jazdy czasami ze jak paczkę musi np odebrać żona czy brat to żądają dowodu osobistego przez wydaniem paczk ...

 

Najwięcej przebojów miałem z UPS niby solidna firma ale jakoś tej solidności nie zanzałem 3 razy dali ciała w krótkim czasie ..

Codo POCZTEX to unikać jak ognia korzystałem raz ,wysyłałem pilne dokumenty na szczecina miały być na konkretną godzinę dnia nast. ...zapłaciłem ponad +50zl .... dokumenty byly ale 2 dni później :kwasny: .Trochę problemów z tego powodu miałem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego na takie zachowanie kuriera możesz złożyć reklamacje w samym sendit.pl lub bezpośrednio w DPD i uwierz mi ze kurier zostanie "naprostowany".

Popieram. Firmy biorą chyba jak popadnie i czasem się trafi jakiś buc. U mnie przez jakiś czas DHL miał gbura, co to myślał, że jest specem z czasów PRLu, ale szybko go wymienili, bo poleciało na niego trochę skarg. Zmieniła go świetna babka z którą zawsze można się dogadać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo polaczki cebulaczki tną na wymiarach/wadze żeby przyoszczędzić/zarobić na wysyłce i potem tak jest. Wysłałem już chyba ponad 100 paczek, często są to części samochodowe, które nie zawsze mają regularne kształty, niemożliwe do zapakowania w karton tylko w folię stretch, ale za to zawsze rzetelnie pomierzę i podam prawdziwą wagę i nigdy nie było najmniejszego problemu.

Problem robią jak paczka ma grubo ponad 30kg , lub jest mega wielka która grubo łamie gabaryt dopuszczony do wysyłki. Przynajmniej tak było w GLS :)

 

 

Ja też wszystko przez sendit wysyłam i nie ma problemu, tylko długo się czeka na pobranie nie wiem jak u innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie wiem, o tym. Kiedyś złożyłem skargę na kuriera K-EX. Paczka też wielka była rzucona w busie, stała bokiem. Jak zażądałem spisania protokołu bo karton był dziurawy w kilku miejscach to odmówił, wyciągnął telefon, wsiadł do busa i pojechał. Odjechał kilka metrów, uchylił szybę i krzyknął, że nie ma czasu ba ma jeszcze dużo paczek, a jest termin przed świętami. Buc nawet nie pokwapił się aby pomóc tę paczkę blisko 28 kg wnieść do bloku lub nawet i do windy.

 

Napisałem maila do K-EX, złożyłem oficjalną skargę w ich bazie i naprostowali zapewne.

 

Ja nie wiem skąd oni biorę, niektórych kretynów. Z łapanki na pewno.

 

Co do Pocztexu słyszałem wiele o nich, kupa kasy a ciała dają.

 

Powiedziałem mu, aby jej nie rzucał to nie worek kartofli. Ale po chwili uświadomiłem sobie, że jak będzie mściwy to coś zrobi z tą paczką, nigdy nie wiadomo co się stanie.

 

To i tak nic, kiedyś znajomy zamówił 3 TV Bravia, wszystko w sklepie zapakowali elegancko ale DHL chyba sztaplarką chwycił całą paletę czy coś i na wylot przebili wszystkie 3 TV... skargi poszły, aferę kolega zrobił, namieszał ostro w szczecińskim DHLu ale oni mu odp. pismo, że ta dziura nie powstała na terenie DHL'a szczecińskiego, prosili skierować pisma do Warszawy... Wawa, żeby rozmawiać z kimś innym, itd.

 

W wyniku czego kolega został z tymi telewizorami przebitymi na wylot... procesował się, wygrał po ponad 1,5 roku... i jak tu nie mieć pretensji. Tak to działa. To jest paranoja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba być totalnym idiotą aby odebrać od kuriera 3 rozwalone TV :lol2: Z DPD nigdy nie miałem żadnych problemów, korzystam często bo najtaniej. Wszystko zależy od poszczególnej osoby która tam pracuje a nie firmy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie wiem, o tym. Kiedyś złożyłem skargę na kuriera K-EX. Paczka też wielka była rzucona w busie, stała bokiem. Jak zażądałem spisania protokołu bo karton był dziurawy w kilku miejscach to odmówił, wyciągnął telefon, wsiadł do busa i pojechał. Odjechał kilka metrów, uchylił szybę i krzyknął, że nie ma czasu ba ma jeszcze dużo paczek, a jest termin przed świętami. Buc nawet nie pokwapił się aby pomóc tę paczkę blisko 28 kg wnieść do bloku lub nawet i do windy.

 

Napisałem maila do K-EX, złożyłem oficjalną skargę w ich bazie i naprostowali zapewne.

 

Ja nie wiem skąd oni biorę, niektórych kretynów. Z łapanki na pewno.

 

Co do Pocztexu słyszałem wiele o nich, kupa kasy a ciała dają.

 

Powiedziałem mu, aby jej nie rzucał to nie worek kartofli. Ale po chwili uświadomiłem sobie, że jak będzie mściwy to coś zrobi z tą paczką, nigdy nie wiadomo co się stanie.

 

To i tak nic, kiedyś znajomy zamówił 3 TV Bravia, wszystko w sklepie zapakowali elegancko ale DHL chyba sztaplarką chwycił całą paletę czy coś i na wylot przebili wszystkie 3 TV... skargi poszły, aferę kolega zrobił, namieszał ostro w szczecińskim DHLu ale oni mu odp. pismo, że ta dziura nie powstała na terenie DHL'a szczecińskiego, prosili skierować pisma do Warszawy... Wawa, żeby rozmawiać z kimś innym, itd.

 

W wyniku czego kolega został z tymi telewizorami przebitymi na wylot... procesował się, wygrał po ponad 1,5 roku... i jak tu nie mieć pretensji. Tak to działa. To jest paranoja.

 

Pracowałem w tym 'biznesie' i wiem jak to wygląda, na moje małe miasto idzie powiedzmy 2-3tyś paczek od samego GLS'a , często zdarza się , że paczka spadnie z taśmy , ktoś kiepsko zapakuje , na tirze się przewróci itp, na prawdę nikt nie będzie się cackał z tym , że na paczce jest napisane nie rzucać itp.

 

Podstawa dobrze zabezpieczyć paczkę , bo nieraz się w magazynie nią rzuci , usiądzie na niej stanie i różne rzeczy mogą się z nią wydarzyć.

 

K-ex to chyba najgorszy kurier, kolega tam popracował 2tyg i mówił , że takiej rozjebundy do nigdzie nie widział i braku organizacji, nie dziw się, że kurierzy mają dość bo to jacy ludzie potrafią byc to chyba każdy się przekonał.

 

Sytuacje typu pan poczeka 5-10min i tak ci mówi 20 osób, ty masz 103 paczki rozwieść np do 13tej , bo potem musisz zrobić odbiory chory system :)

 

Jak są paczki oklejone taśmą kurierską to są wbite na skaner jako uszkodzone, więc odpakować je przy kurierze !.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam dokładnych szczegółów nieszczęsnej paczki z TV, ale kumpel wygrał i odzyskał co jego. Kumpel nie chciał odebrać ale debil zostawił paletę z nimi. Ale 2h później z tego co wiem odwiózł do pkt. DHL w Szczecinie.

 

Kiedyś kurier DHL'a zostawiał mi awiza z bazgrołami i nr komórki mającym 5 cyfr zamiast 9 :E Nie skumałem tego, była to akcja jakieś 7-8 lat temu :D Za drugim razem to samo, olałem paczkę bo była i tak pobraniowa, zamówiłem gdzie indziej.

 

Są rożne sytuacje i nie jesteśmy na nie przygotowani ale to była paranoja paranoi. TV nigdy bym nie zamówił przez neta, np. to samo z akwarium czy terrarium.

 

Nie twierdzę, że kurierzy to samo zło ale opinie i żale z neta nie biorą się znikąd. Taka prawda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W lato zamawiałem dwa terraria i było ok, podstawa to rozpakować i sprawdzić a dopiero potem podpisywać odebranie paczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Są rożne sytuacje i nie jesteśmy na nie przygotowani ale to była paranoja paranoi. TV nigdy bym nie zamówił przez neta, np. to samo z akwarium czy terrarium.

 

 

3 lata temu przyszedł do mnie PP TV 32 cale bez żadnych uszkodzeń

Wysyłka kosztowała ponad 50zł.(uwaga szkło itp.)

 

DHL też dowiózł cało monitor 24 cale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W lato zamawiałem dwa terraria i było ok, podstawa to rozpakować i sprawdzić a dopiero potem podpisywać odebranie paczki.

 

Chyba nikt ci nie wyda paczki , zanim jej nie podpiszesz, chyba ,że wykupisz sobie dodatkową opcje.

 

Zwykły kowalski to może co najwyżej podpisać odbiór , kazać kurierowi zaczekać na otworzenie paczki przy nim, i co najwyżej spisać protokół uszkodzenia -.-

 

Te jednostkowe przypadki będą się zdarzać zdajcie sobie sprawę , że np magazynier wyrzuca paczki na taśmę , zaklinują się na zakręcie i przywali w monitor jakiś pręt / bądź paczka spadnie z 2metrów np bo je inne wypchają :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W lato zamawiałem dwa terraria i było ok, podstawa to rozpakować i sprawdzić a dopiero potem podpisywać odebranie paczki.

 

tyle że rozpakowanie paczki przy kurierze jest niemal zawsze niemożliwe, bo kurier robi jakąś wymówkę itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...