Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Maniak1987

Odzyskanie klucza Windows 8.1 z bios gdy system padł na amen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, znajomy ma mi dostarczyć notebooka, twierdz że nie może uruchomić systemu w żadnym trybie, odinstalowywał jakieś programy i się tak stało po którymś uruchomieniu. Cały problem w tym że na urządzeniu oryginalnie posiadał Windows 8, a później darmowo go zaktualizował do Windows 8.1 i podobno zmienił się klucz ale oczywiście nie zapisał go nigdzie.

 

Ponieważ nie mam doświadczenia z Windows 8 (tyle co testowałem darmową wersje) i nie wiem czy uda mi się go naprawić, nie posiadam nawet płyty a po aktualizacji partycja recouvery (zakładam) jest bezużyteczna, co można zrobić ? Czytałem że klucz zapisuje się w BIOS ale jak go odzyskać gdy system leży ?

 

A może klucz Windows 8 z naklejki nadal jest aktywny i można zainstalować W8 i jeszcze raz go przemienić do W8.1 ?

 

 

 

Ed. lapek jest z tego okresu gdzie już nie naklejają naklejki z kluczem, i co teraz zrobić ? Odzyskać dane to nie problem, ale jak zainstalować system bez klucza ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klucz jest zapisany w biosie...wystarczy plyta z win8 i zainstaluje sie bez wpisywania klucza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli rzeczywiście wczytuje klucz podczas przygotowania do instalacji to mnie uspokoiłeś, bo dzwoniliśmy do MS i Asusa i są jajka. W takim razie w zasadzie problem rozwiązany, muszę zgrać dane i zdobyć płytę W8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I niestety pupa blada, zrobiłem tak i klucza nie wczytuje z BIOS'u, pozostaje sformatować dysk i oddać notebooka do serwisu asus, ciekawe ile sobie policzą za wgranie systemu ale to już nie mój problem.

Zamykam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie radzę oddawać do autoryzowanego serwisu Asusa:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I niestety pupa blada, zrobiłem tak i klucza nie wczytuje z BIOS'u, pozostaje sformatować dysk i oddać notebooka do serwisu asus, ciekawe ile sobie policzą za wgranie systemu ale to już nie mój problem.

Zamykam.

Zainstaluj z kluczem generic po czym użyj komendy w wierszu poleceń uruchomionym jako administrator:

slmgr -upk

i zrestartuj komputer.

 

klucze generic umożliwiają instalację/pobranie systemu, ale nie aktywację :exclam: :

8: FB4WR-32NVD-4RW79-XQFWH-CYQG3

8 pro: XKY4K-2NRWR-8F6P2-448RF-CRYQH

8.1: 334NH-RXG76-64THK-C7CKG-D3VPT

8.1 pro: XHQ8N-C3MCJ-RQXB6-WCHYG-C9WKB

8.1 N: 6NPQ8-PK64X-W4WMM-MF84V-RGB89

8.1 pro N: JRBBN-4Q997-H4RM2-H3B7W-Q68KC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj z kluczem generic po czym użyj komendy w wierszu poleceń uruchomionym jako administrator:

slmgr -upk

 

 

 

To jest jakiś sposób z odnawianiem licencji na kolejne 180dni, ale głupio być korsarzem :P skoro ma oryginalny system. Udało mi się skombinować płytę z podstawową wersją W8.0 build 9200 OEM, jak będę się z nim widział za parę dni to sprawdzę czy ten odczyta klucz przy instalacji.

 

 

ED. A tak na marginesie jak zainstaluje tymczasowo w8 czy w7 to ten oryginalny klucz w biosie zostanie nadpisany i stracony ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie radzę oddawać do autoryzowanego serwisu Asusa:

 

 

TRudno mi uwierzyć w to co tam jest przedstawione. Może człowiek używa bezprzewodowej myszki albo innego urządzenia uniemożliwiającego wyłączenie się laptopa. Też tak mam że jak nie wyłącze myszki to laptop ciągle startuje na nowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest jakiś sposób z odnawianiem licencji na kolejne 180dni, ale głupio być korsarzem :P skoro ma oryginalny system.

Nie, do przedłużenia okresu próbnego służy komenda slmgr -rearm, jej użycie nie oznacza piractwa :P .

Komenda slmgr -upk służy do usuwania bieżącego klucza. W ten sposób, po instalacji windowsa usuniesz klucz generic z systemu, później podczas restartu w puste miejsce wskoczy klucz który masz w biosie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa została dziś załatwiona, temat uznaje za wyczerpany, dziękuje wszystkim za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

spawn91, jesteś pewien, że slmgr -rearm to całkowicie legalny sposób :question: Znalazłem kiedyś wypowiedź na jakimś forum, której tu nie przytoczę, bo nie odnajdę tego na prędce, ale tam było, że to jest tylko dla firm, że na testowanie, na jakichś specjalnych zasadach, i że w przypadku użytkowników domowych owszem działa, ale jest niezgodne z licencją (trial)... coś tam zostaje zapisane na serwerach i później może być, że taki system posiada identyfikator (czy co to tam jest?) przypisany w rzeczywistości do maszyny która jest do tego uprawniona w inny sposób (jaki?). I potem co? - komunikat, że klucz jest używany przez kogoś innego i jest się ofiarą oszustwa - czy aby nie tak to wygląda? Nie umiem tego lepiej opisać, bo się nie znam, ale może ktoś tutaj zechciałby to lepiej wyjaśnić - właśnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spawn91, jesteś pewien, że slmgr -rearm to całkowicie legalny sposób :question:

tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

OK. Może się przydać w przyszłości jeżeli będę chciał wypróbować 8.1 Pro/Enterprise (może na VHD - o ile tak się da, bo OEM, jak właśnie sprawdziłem, w ten sposób nie odpala).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby zbootować z VHD potrzebujesz właśnie wersję Pro albo Enterprise.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Ależ to piękne co się dzieje. Droga do delegalizacji pis otwarta jak nigdy
    • Jak obudowa ci się tak podoba to bierz bo to ostatnie sztuki i zaraz będzie niedostępna. Zasilacze Gigabyte w zdecydowanej większości nie są udane, stąd ich niskie ceny. XPG Core Reactor II 850W za 490zł: https://lp.morele.net/gaming-promocja/?kategoria=Zasilacze+komputerowe Dysk albo odpowiednik Lexara tyle że od polskiej firmy: https://www.ceneo.pl/160503416 Albo ADATA z DRAMem za 1300zł: https://www.ceneo.pl/150752709 Chłodzenie - Navis F360 jest wydajniejszy i potencjalnie mniej awaryjny niż MSI: https://www.ceneo.pl/148968467 Ale to i tak głównie dla wyglądu, dla 7800X3D wystarczy chłodzenie powietrzne za 220zł. PS. 8 rdzeni to nie za mało do stawiania maszyn wirtualnych? W cenie zwykłej 4080 możesz mieć cichą 4080 Super: https://www.ceneo.pl/163671313 Wiem że różnica jest praktycznie żadna, ale nowszy model to nowszy model. MSI B650 Gaming Plus to solidna płyta z dobra sekcją zasilania i niezłym wyposażeniem jeśli chodzi o złącza, ale - ma tylko podstawowy chip audio oraz wspiera wyłącznie PCI-E 4 zarówno dla karty graficznej (4090 dalej korzysta z PCI-E 4), jak i dla dysku.
    • Tak sobie podsumowuje jakie co ma wady. Poprawcie mnie jeśli coś źle zrobiłem. Mamy QD-OLEDy: ASUS - firmware, brzydka nóżka, problemy z HDR? MSI - brak aktualizacji, cable management też kuleje, nóżka jako taka, dioda DELL - zakrzywiony ( dla mnie wada ) Gigabyte - nie wiem, dostępność   WOLED  LG - Dual Mode tylko mnie interesował, bo i tak matowy ( - ) i jak już mat to z Dual Mode dla którego miałbym zastosowanie, Plus pivot by mi się przydał ale to bardziej miły dodatek. No i wizualnie mi pasuje najbardziej. Tylko ten mat, chyba wszystko inne bym przebolał ale z tego co ten Display Guy na swoim kanale głosi to mam ogromne wątpliwości. Rozumiem że to bardziej gamingowy monitor i odblask by się nie sprawdził ale też super profesjonalny to on nie jest, tu raczej najnowszy Zowie 540Hz były lepszy.
    • 5min temu byl maly update. https://steamdb.info/app/2420110/patchnotes/ Ale nie podali nic poki co.
    • W DE może i zarabiają więcej ale przynajmniej mają OLEDy taniej Nawet 83" C3 2458eur ~10585zł  https://www.mydealz.de/deals/83-lg-4k-oled-evo-tv-c3-120-hz-cb-2338840
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...