Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Dariusz1988

msi Cx61

Rekomendowane odpowiedzi

545b82bec028.jpg

 

Witam Tym razem mam wam do przedstawienia kolejny Laptop Msi CX61 z dedykowaną kartą GT645 ora mocnym procesorem core i5 3210M 2900mhz

recenzje będę aktualizował co chcecie jeszcze wiedzieć to piszcie.

 

Dane techniczne:

 

- intel core i5 3210M 2x2900mhz dwa rdzenie + dwa wątki

- Pamięci 2x2024 mb ram 1600mhz

- Grafika Gt 645 2GB ( 709/900mhz) tryb turbo 780/900. OC 915/1000

- Dysk 500GB zmieniony na 120GB kingstone SSD

 

817668b5f30b.jpg

 

 

OBUDOWA:

 

Obudowa MSI cx61 jest dość stonowana i wszędzie dominuje praktycznie jeden kolor czyli Szary. Jest ona wykonana z plastiku i przypomina fakturę szczotkowanego aluminium. Dzięki temu zabiegowi obudowa się nie rysuje i nie zbiera az tak mocno odcisków palców.

Kadłubek jest praktycznie ten sam co we wcześniejszym gaimingowym modelu MSI GE620DX.

Z lewej strony laptopa znajduję się ujście systemu chłodzącego, 2 wejścia USB 3.0 oraz port HDMI.

Natomiast z prawej znajdują się tylko USB 2.0 oraz DVD rom. W centrum dominuje klawiatura która jak to w msi jest wyspowa i dzieki temu bardzo wygodna, oraz system Audio SRS PC Sound. Głośniki graja jak na taki sprzęt bardzo głośno i przy tym czysto , czy raczej każdy będzie zadowolony.

 

 

545b82bec028.jpg

 

e5fd4b4c6252.jpg

 

9828fd4ce034.jpg

 

0830d1c5e3cb.jpg

 

 

Hałas :

 

Co do chalasu wydzielanego przez system chodzenia jest on równomierny. Wentylator pracuje cały czas lecz jest lekko słyszalny, według mnie mogło by byc jeszcze ciszej bo temperatury w idle są bardzo małe.

Co do prędkości wentylatora są 4 zakresy pierwsze 3 szą ok lecz 4 juz trochę głośny. Lecz on wlącza się tylko podczas maksymalnego stresu podczas Prime95 4 wątki oraz furmark dla obciążenia maksymalnie karty graficznej.

 

Idle

bbc53374384a.jpg

 

 

WNĘTRZE:

 

Dostęp do podzespołów w laptopach MSI jest wyśmienity można wymienić praktycznie wszystko ( Dysk, pamięci ram, procesor, karte wi-fi pastę na proceosrze i karcie) Co niestety w Lenovo i Acer jest rzadkością

 

6fd6cfff0a35.jpg

 

3ab7c11c6c4e.jpg

 

 

PODKRĘCANIE , Wydajność

 

Wziąłem się także za podkręcanie karty graficznej, zainstalowałem MSI afterburner i do dzieła. Ustawiłem maksymalne zegary dla GT645 czyli + 135mhz co daje 915mhz w trybie turbo i dla pamięci 1000mhz (2000mhz)

Wynik w 3dmarku11 wzrósł z 2000pkt na 2300pkt czyli + 15% do wydajności

 

780/900

5526da1eb7a4.jpg

 

915/1000

651f3cad947f.jpg

 

Winrar

 

9e83a5a01a15.jpg

 

 

Battlefield Bad company 2 (Najwyższe ustawienia 8xAA )

 

10421d4dc46b.jpg

 

 

TEMPERATURY:

 

Temperatury osiągane przez CX61 są dość dobre. Podczas spoczynku i przegladania internetu oscylują w granicach 40-45 stopni. w czasie testu 3Dmark11 maksymalne temperatury procesora to 70 stopni a karty GT645 to 68 stopni. Natomiast podczas gry w wymagające gry takie jak Battlefield bad company 2 na max detalach i 8xAA czy Crysis 2 temperatury dochodzą do 75C na karcie i procesorze, A maksymalny stres podczas Prime95 4 watki oraz Furmark dają 87 stopni i chciałbym tu podkreślić ze w laptopie nie występuje żaden TROTHLING ani termiczny ani związany z poborem prądu. Maksymalny zmierzony pobór to 76 Wat ( Cały czas działa tryb Turbo na procesorze i karcie graficznej !!!)

 

Wygrzewanie procesora za pomocą Prime95 4 wątki + furmark

 

9569e9bd283f.jpg

 

Wygrzewanie Po OC GT645 915/1000, i5 3210 2900mhz

 

83eb94295eea.jpg

 

 

BATERIA

 

Bateria w laptopie to ogniwo litowo jonowe o pojemnosci 4400mAh wytrzymuje średnio 3 godziny w niektórych wypadkach trochę dłużej:

 

9c6b84146a14.jpg

 

 

PODSUMOWANIE :

 

Ten laptop ogólnie przeznaczony jest dla osób lubiących sobie pograc w jakieś bardziej wymagające gry, gdyż podzespoły zamontowane w tym laptopie są do tego stworzone, dużo gier ruszy na wysokich detalach dzięki dość małej rozdzielczości ekranu HD 1366/768 co jest duzym plusem.

 

 

Plusy:

 

Bardzo dobra wydajność w stosunku do ceny

Wygodna klawiatura

możliwości modyfikacji podzespołów

Nvidia optimus

Dosyć ciekawy wygląd

Brak trothlingu termicznego jak i związanego z poborem prądu ( tutaj należą się wielkie brawa dla konstruktorów )

Niezłe głośniki lepsze niż w ACER V3

 

Minusy :

 

Wentylator mógłby byc trochę cichszy, lecz i tak jest nieżle

Akumulator mógłby być lepszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bądźtaki do przodu z tym podkręcaniem. W benchmarku da rade ale w grach Ci siewykrzaczy. Mam acera z tym samym chipem grficznym i podkręcanie pamięci szybko wykrzacza gry. Czasem godzine sie pogra, czasem półtora a czasem po 10 minutach wykrzaczy... W tych kartach najlepiej nie tykać pamięci jeśli się nei tyka biosu i nei zmienia napięcia.

 

@ down

 

Mój Acer ma fabryczne taktowanie 895 / 900 czyli lepsze niz twój gt645,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bądźtaki do przodu z tym podkręcaniem. W benchmarku da rade ale w grach Ci siewykrzaczy. Mam acera z tym samym chipem grficznym i podkręcanie pamięci szybko wykrzacza gry. Czasem godzine sie pogra, czasem półtora a czasem po 10 minutach wykrzaczy... W tych kartach najlepiej nie tykać pamięci jeśli się nei tyka biosu i nei zmienia napięcia.

 

 

Kolego 2 godziny grałem W battlefielda bad company 2 i nic sie nie dzialo , jak na furmarku nic sie nie dzieje to tym bardziej w grze więc sie nie bój.

 

Pozatym ty masz Acera a Acer moze montować inne chipy graficzne np gorsze które nie mogą działać z wyższą częstotliwości, lub stosować mniejsze napięcie na rdzeniu graficznym dzięki czemu oc jest nie możliwe.

 

 

A swoją drogą nie widzialem jeszcze acera z gt 645M tylko z GT640m które ma mniejsze taktowania i napięcia, więc dla tego nie dziala ci na takich taktowaniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • O boże naprawdę ... Co  do lotów  nad prywatną posesją   to : Zakazu prawnego  nie ma  ale  musi być poszanowana prywatność  osób     ,a samo latanie bez zgody może być już naruszeniem i nieposzanowaniem prywatności ,a robieie zdjęć  czy nagrywanie   prywatnych posesji ,osób  podchodzi pod stalking  ,naruszenie wizerunku  tym bardziej   opublikujesz  gdzieś te materiały .   Warto zatem pamiętać, że choć przepisy dotyczące lotów dronem umożliwiają latanie nad prywatną posesją, to musi się to odbywać bez naruszania prywatności. Osoba zgłaszająca sprawę na policję może oskarżyć operatora drona o kradzież danych osobowych i wizerunku, naruszenie prywatności i nękanie https://ironsky.pl/czy-mozna-latac-dronem-nad-czyjas-posesja/   I chyba tyle w tych kwestiach z mojej strony  ,bo widze ze  masz  podstawowe problemy z odróżnieniem  przestrzeni publicznej  od prywatnej  , poszanowania  czyjejś prywatności  itp itd takie podstawy zycia w społeczeństwie  . To ze masz  drona nie  uprawnia cię  do tego ze  możesz zaglądać ludziom  przez okna  nie wiadomo w jakim celu .   Na jesieni  była u mnie akcja    gdzie miasto za pomocą  drona sprawdzało  czym ludzie palą w piecach  jakoś  urząd  potrafił wysłać  pismo   z informacją ze  w terminie  xx   będzie latał dron  nad moją posesją  w takim i takim celu . Nawet jak nie mieli obowiązku prawnego informować o takiej akcji bo  zachowali się po ludzku i  dali takie info aby mieszkańcy wiedzieli  co jest granie  i ze nikt ich nie podgląda /szpieguje ....    
    • Ale o czym Ty do mnie piszesz? Albo piszemy o czymś innym, albo kompletnie nie rozumiesz do czego wykorzystuje się drony. Cała dyskusja zaczęła się od tego, że ktoś napisał, że nie można wykonywać lotów nad prywatnymi posesjami i cały czas do tego się odnoszę. Na serio to napisałeś? Uważasz, że jak latasz dronem, to inne przepisy Cię nie obowiązują, w tym konstytucja? Człowieku idź grzecznie oddaj licencję. - Konstytucja nie zabrania mi wykonywania lotu dronem nad terenem prywatnym. Nie wiem o jakiej licencji piszesz (albo Ty nie wiesz na jakich zasadach wykonuje się loty dronem). A jakbyś w ten sposób uchwycił obiekt wojskowy lub jakąś infrastrukturę chronioną, to też byś się tłumaczył "przecież latałem w przestrzeni publicznej"? - to tylko pokazuje, że nie wiesz nic o lataniu dronem (polecam doczytanie chociażby o strefach). Masz zdjęcie poniżej i pisz akt oskarżenia na googla, że publikuje zdjęcie obiektu wojskowego jakim jest jednostka wojskowa. Czyli jak będę wisiał dronem nad przestrzenią publiczną, ale na wysokości np. Twoich okien w domu i obczajał co tam robisz, to co, też nie masz prawa wnosić pretensji? No raj dla stalkerów -  czy ja gdzieś pisałem o zaglądaniu przez okna z wykorzystaniem drona?
    • Rock nie jest stary, tylko zdziadziały. On ma ledwie 46 lat.
    • Może to być poprzedzenie dla dużej ofensywy na Ukrainie, w tym na Kijów i Odessę.
    • No to słabo, MS powinien mieć swój launcher, a tego BN wywalić.   Zresztą i tak poczekam aż wyjdzie w maju 4 sezon.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...