Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Kozaczek 321

Jaki telefon do 1500zł? POMOCY!

Rekomendowane odpowiedzi

Jutro kupuje telefon i muszę wiedzieć co kupić! Od razu spytam czy kupienie telefonu na allegro jest bezpieczne? Telefon będzie mi służył do: internetu, fb, yt, GieR, zdjęć i filmów. Nie zwracam uwagi na jakość wykonania bo i tak kupię etui, szkło Gorilla G, fajnie jakby miał pewne aktualizację. Podoba mi się LG G2 ale również Nexus 5. w nexusie podoba mi się Google Now a w Lg g2 podczerwień. Można pobrać google Now? Pomóżcie mi dobrze wybrać!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Google Now masz w każdym nowym Androidzie. Jeśli nie przeszkadza Ci mało pamięci w G2 będzie to dobry wybór..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Google Now masz w każdym nowym Androidzie. Jeśli nie przeszkadza Ci mało pamięci w G2 będzie to dobry wybór..

 

A na allegro warto kupować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli posiadasz mózg to allegro jest bezpieczne, jak nie to lepiej iść do sklepu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to odpuściłbym allegro chyba, że jakieś dobre konto i kolo co sprzedaje telefon zabrany na abo z pełna dokumentacją. A szerokim łukiem omijać prawoe wszystkie komisy bo sprzedają na fvat marża i przez to nie ma gwarancji producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą skarbówka by się w końcu mogła za to wziąć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mózg :D Lepiej kupić w sklepie typu : euro ? Dobra ale tam kosztuje więcej więc jak bym się już uparł to na co patrzeć kupując na allegro? Wiem jedynie że nie może być faktura VAT i musi mieć polska instrukcje :D tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą skarbówka by się w końcu mogła za to wziąć...

Ale za co? W ustawie jest jasno opisane na jakie transakcje może być wystawiana faktura-marża. Między innymi są to towary używane. Jedynie z czym można się kłócić to opisywanie ich jako nowe na aukcjach. Ciekawe czy taką sprawę potem można wygrać w sądzie?

No i oczywiście mogą też wybrać normalną VAT ale marża korzystniejsza jest dla nich. Cóż polak cebulak biznesmen.

 

Mam mózg :D Lepiej kupić w sklepie typu : euro ? Dobra ale tam kosztuje więcej więc jak bym się już uparł to na co patrzeć kupując na allegro? Wiem jedynie że nie może być faktura VAT i musi mieć polska instrukcje :D tak?

Musi być faktura vat 23%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko zanim kupisz przemyśl ile zmieści się gierek lub filmów na tym G2, 16GB pamięci to standard niczym z 2010 roku :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup w normalnym sklepie telefon z polskiej dystrybucji.Trochę drożej ale przynajmniej pewne przy jakichkolwiek gwarancjach.

Kupując w komisach kupujesz telefon sprowadzany najczęściej z Azji gdzie dostajesz tylko gwarancję sklepu, nie producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolega up ma rację, 16 gb to strasznie mało, 2 gry, film, aplikacje trochę muzyki i już nie ma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak faktura VAT musi być? Słyszałem że vat znaczy że telefon nie ma gwarancji od producenta tylko od sprzedawcy. A czy to możliwe za na allegro za ~1500zł można dostać pewnego g2 z 32GB? A wracając to jaki telefon G2 czy n5 a może inny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musi być pełna faktura vat. Nie może być faktura vat marża.

 

Ale za co? W ustawie jest jasno opisane na jakie transakcje może być wystawiana faktura-marża. Między innymi są to towary używane. Jedynie z czym można się kłócić to opisywanie ich jako nowe na aukcjach. Ciekawe czy taką sprawę potem można wygrać w sądzie?

No i oczywiście mogą też wybrać normalną VAT ale marża korzystniejsza jest dla nich. Cóż polak cebulak biznesmen.

No właśnie o to mi chodzi, że opisują je jako nowe i w sumie te telefony zazwyczaj są nowe. Oni je tylko kupili od kogoś innego i sprzedają dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. 16 gb jest napisane, końcowo okazuje się, że jest z 10~. Co do allegro to ja kilka dni temu kupowałem s4, wszystko nowe pląbowane 0 problemów 2 dni i przyszedł. :) Ja kupowałem od tej osoby i jest bezpieczna w 100% :)http://allegro.pl/lg-g2-d802-black-czarny-wroclaw-lte-i4117882943.html

 

-------------------

Od siebie polecam s4, wolałem kupić ją niż G2, ale to zależy od gustu. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. 16 gb jest napisane, końcowo okazuje się, że jest z 10~. Co do allegro to ja kilka dni temu kupowałem s4, wszystko nowe pląbowane 0 problemów 2 dni i przyszedł. :) Ja kupowałem od tej osoby i jest bezpieczna w 100% :)http://allegro.pl/lg-g2-d802-black-czarny-wroclaw-lte-i4117882943.html

 

Pisane było o tym 8 razy w tym temacie, a Ty mu dajesz linka do:

 

UWAGA !!!

Do każdego telefonu dołączany jest paragon bądź na życzenie faktura VAT marża !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paragon to nic? ;) Jakoś mojemu znajomemu przyjeli na paragon w punkcie samsunga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paragon paragonem, też kupował na allegro czy prosto w sklepie i z tym paragonem poszedł do nich?

 

Lepiej żeby ci ten lg nie szwankował ;)

 

I z tym 10 to już bez przesady, nie wiem ile tam TW żre ale na zetce było coś koło 14 o ile się nie myle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paragon to nic? ;) Jakoś mojemu znajomemu przyjeli na paragon w punkcie samsunga.

A zobacz sobie na paragon jaki vat jest? Pewnie 0% więc już wiesz co można zrobić z paragonem :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że bardzo profesjonalnie do sprawy podchodzi użytkownik na Allegro suzagsm. Wiele osób kupowało i sobie chwalili. Masz jakiś problem z telefonem, a nie robią problemów z wymianą na nówkę. Oczywiście musisz zareagować jak najszybciej, w ciągu kilku dni od odbioru.

 

Sam kupowałem w merlinie w styczniu jak kosztował 1700zł (co i tak było mało), ale następnym razem kupię właśnie w komisie, bo przynajmniej można się po ludzku dogadać, a nie liczyć na widzi mi się infolinii czy serwisantów wewnętrznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie super ! Lekko oszczędzić i nie mieć gwarancji producenta. BEZCENNE !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kilku tygodniach z G2 stwierdzam iż mi 10gb wystarcza. Myślałem że będzie gorzej. Nie ściągam gier po 2gb, nie zgrywam filmów bo i tak ich oglądanie na telefonie to horror, zdjęcia tyle co na bieżąco + automatyczny upload do Dropboxa, muzykę i apki i inne pliki wgrywam bez obawy o miejsce. Jeszcze nigdy mi nie zabrakło. Dodatkowo dostaje się od LG 50gb w chmurze na 2 lata. Miałem styczność z SGS4, Z1 i aktualnie G2 nie wymieniłbym na nic innego. Za 1500-1600zł super zakup.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy update do 4.4 naprawił w LG G2 przycinające się wideo w trybie Full HD i 60fps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba już Ci odpisywałem ale właśnie nagrałem filmik w Full HD 60kl/s i żadnego przycinania nie zauważyłem. Nie wiem do końca na czym polegał problem w 4.2 ale na 4.4.2 po krótkim filmiku w takim sobie (albo nawet słabym) oświetleniu problemu chyba nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • W większość te skriny robione w przerywnikach filmowych a w prawdziwym gameplayu ta gra już tak cudnie nie wygląda 🥲
    • Odnośnie hałasu: Kupiłem na próbę "odnawiany" (refurbished) dysk enterprise Toshiba z serii MD i... spodziewałem się, że będzie gorzej. Ja osobiście do PC bym czegoś takiego nie włożył (od prawie 10 lat mam tylko dyski SSD), ale w NASie pracującym w tym samym pomieszczeniu, ale ok. 4m od moich uszu nie sprawia to problemów. Na pewno nie jest to tragedia w stylu opisów, że "takie dyski można używać jedynie w serwerowni albo w piwnicy".
    • Widzę że trafiło na operatora drona i jak już napisane że czegoś nie wolno to emocje biorą górę... - pilota Emocje to biorą u mnie górę jak widzę jak ktoś lata totalnie bez głowy i poszanowania innych - a takich jest 90% użytkowników dronów. Co do licencji to ok, użyłem niewłaściwego określenia, (...) myślałem, że to ogarniesz. - skoro mnie łapiesz za słówka, to cóż: taste your own medicine Nie, nie pisałeś i wiem o strefach, ale podałem po prostu dosadny przykład by zobrazować jak wygląda Twoje myślenie w tym temacie, że jak coś nie jest wprost zakazane to jest dozwolone. Nie, to tak nie działa, bo to co robisz musi być wykonywane z poszanowaniem praw innych osób czy Ci się to podoba czy nie. - widocznie nie wiesz jak działa moje myślenie w tym temacie. Latam z poszanowaniem prawa i prywatności. Jeżeli podczas nalotu, ktoś do mnie podejdzie i poprosi o nie publikowanie wizerunku, to postaram się mu wytłumaczyć, że charakterystyka mojej pracy nie polega na nagrywaniu wizerunku. Jeżeli to nie poskutkuje to pewnie skończy się na policji i sądzie. Ale ochrona i poszanowanie prywatności nie zabrania mi wykonywania swojej pracy. I zaklinanie przez was rzeczywistości tego nie zmieni. To co jest przerażające w dronowaniu to nieświadomość ludzi. Kupuje sobie jeden z drugim drona. Lata i dopiero po jakimś czasie dociera do niego, że są jakieś przepisy regulujące loty. a cała dyskusja zaczęła się od tego, że ja to napisałem, ale uwaga! w odniesieniu do nagrania z drona jakie pokazała TV Republika z przeszukania domu Ziobry, gdzie: - a jak by kręcili z chodnika kamerą to byłoby ok?
    • To też nie jest tak, że gra jest słaba, bo nie jest. To nadal dobra, a w niektórych aspektach bardzo dobra gra. Zadań pobocznych ogólnie jest niewiele w porównaniu z innymi Sandboxami i moim zdaniem dobrze, są zadanie, słabe, średnie i dobre. Jestem w 10 rozdziale i póki co nie spotkałem zadania pobocznego, które zapadałoby mi na tyle w pamięć, że mógłbym je nazwać bardzo dobrym. Ot, takie typowe jrpg-owe poboczniaki, jeżeli ktoś oczekuje tego typu zadań to się nie zawiedzie. Mimo wszystko podobało mi się zadanie z Johnnym (nawet pomimo zbieractwa, które trzeba było dla niego zrobić).  Fabuła główna jest spoko, jeżeli człowiek się głównie na niej skupia to naprawdę da się zaangażować "emocjonalnie", problem w tym, że jest jednak sporo rozpraszaczy i sama fabuła jest rozciągnięta względem oryginału. Już nie będę pisał o zmianach, które w niej nastąpiły, bo to każdy sobie oceni osobiście (każdy, który grał w oryginał oczywiście). Fajne też są relacje między bohaterami, ich komentarze i rozmowy, a tak jak już ktoś pisał, zdecydowanie relacja Tifa-Aearith (i to jak to wpływa na Clouda) robi tu robotę.  Ja zdecydowałem, że po 10 rozdziale skupiam się już praktycznie tylko na głównej fabule, 57 godzin za mną, myślę, że dobije do 70.
    • Do kupienia u jednego sprzedawcy jak wejdziesz w nowy teren po wyjściu z bazy jak popchniesz fabułe to siedzi na poludniu. Normalnie Gromoszczęki czy inne dziadostwa strąca bez problemu, tego brakowało bo ten łuk startowy to szrot jakich mało. PS. Do jego kupna jest wymagany worek nadymiacza więc jak już takie spotkamy to nie rozwalamy mu baku na plecach bo rozsadzi worek i nici z zakupu -trzeba ubić tak aby nie eksplodował wtedy wyleci na 100%
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...